Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Зміст
Наразі діє
Набрання чинності 01.06.2014
Тип документа Закон
Номер документа 1255-VII
Дата затвердження 13.05.2014
Дата вступу в дію 01.06.2014
Суб'єкт Верховна Рада України
Галузі Фінансове право
Законом змінено умови звільнення та посилено матвідповідальність посадових осіб.

Верховною Радою ухвалено закон, який вносить коригування до Кодексу законів про працю України, Господарського кодексу України, Цивільного кодексу України та Закону України «Про акціонерні товариства».

Загалом зміни стосуються припинення повноважень та звільнення посадових осіб юридичної особи, а також посилюють їх матеріальну відповідальність.

Відтак посадові особи несуть відповідальність не тільки в розмірі заподіяної шкоди (але не більше свого середнього заробітку), а ще й за не одержаний підприємством прибуток.

Крім того, трудовий договір із посадовими особами з ініціативи власника може бути розірваний без наведення конкретних причин такого припинення їх повноважень. При цьому мінімальний розмір вихідної допомоги при розірванні трудового договору у зв'язку з припиненням повноважень посадової особи становитиме суму середньої заробітної плати за шість місяців.

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав інвесторів

(Відомості Верховної Ради (ВВР), 2014, № 27, ст.912)

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести зміни до таких законодавчих актів України:

1. У Кодексі законів про працю України (Відомості Верховної Ради УРСР, 1971 р., додаток до № 50, ст. 375):

1) частину першу статті 41 доповнити пунктом 5 такого змісту:

"5) припинення повноважень посадових осіб";

2) статтю 44 доповнити словами і цифрами "у разі припинення трудового договору з підстав, зазначених у пункті 5 частини першої статті 41, - у розмірі не менше ніж шестимісячний середній заробіток";

3) частину четверту статті 130 викласти в такій редакції:

"На працівників не може бути покладена відповідальність за шкоду, яка відноситься до категорії нормального виробничо-господарського ризику, а також за шкоду, заподіяну працівником, що перебував у стані крайньої необхідності. Відповідальність за не одержаний підприємством, установою, організацією прибуток може бути покладена лише на працівників, що є посадовими особами";

4) частину першу статті 132 після слова "працівники" доповнити словами "крім працівників, що є посадовими особами";

5) у пункті 2 статті 133 після слів "зайвими грошовими виплатами" доповнити словом "працівникам", а слова "випускові недоброякісної продукції, розкраданню, знищенню і зіпсуттю матеріальних, грошових чи культурних цінностей" виключити.

2. У частині четвертій статті 89 Господарського кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., №№ 18-22, ст. 144) слова "та установчими документами товариства" виключити.

3. Частину третю статті 99 Цивільного кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., №№ 40-44, ст. 356) викласти в такій редакції:

"3. Повноваження члена виконавчого органу можуть бути в будь-який час припинені або він може бути тимчасово відсторонений від виконання своїх повноважень".

4. У частині третій статті 51 Закону України "Про акціонерні товариства" (Відомості Верховної Ради України, 2008 р., № 50-51, ст. 384; 2011 р., № 35, ст. 344) слова "виплати винагороди та відповідальність членів наглядової ради визначаються" замінити словами "членів наглядової ради та виплати їм винагороди визначається".

II. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Виконуючий обов'язки
Президента України,
Голова Верховної Ради
України




О.ТУРЧИНОВ

м. Київ
13 травня 2014 року
№ 1255-VII

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав інвесторів
Пов'язані публікації