Приклад. Послідовне застосування останньої версії МСФЗ

Загальна інформація

Кінцем першого звітного періоду, щодо якого суб'єкт господарювання А складає звітність за МСФЗ, є 31 грудня 20Х5 року. Суб'єкт господарювання А вирішує подати порівняльну інформацію в цій фінансовій звітності лише за один рік (див. параграф 21). Тому датою переходу на МСФЗ є початок робочого дня (роботи) 1 січня 20Х4 року (або, що теж саме, кінець робочого дня (закінчення роботи) 31 грудня 20Х3 року). Суб'єкт господарювання А подавав фінансову звітність згідно із своїми попередніми ЗПБО до 31 грудня щороку, включаючи 31 грудня 20Х4 року.

Застосування вимог

Суб'єкт господарювання А повинен застосовувати МСФЗ, які є чинними для періодів, що закінчуються 31 грудня 20Х5 року, при:

а) складанні і поданні свого звіту про фінансовий стан за МСФЗ на 1 січня 20Х4 року; та

б) складанні і поданні свого звіту про фінансовий стан на 31 грудня 20Х5 року (включаючи порівняльні суми за 20Х4 рік), звіту про сукупні доходи, звіту про зміни у власному капіталі і звіту про рух грошових коштів за рік до 31 грудня 20Х5 року (включаючи порівняльні суми за 20Х4 рік) та розкриття інформації (включаючи порівняльну інформацію за 20Х4 рік).

Якщо новий МСФЗ поки що не є обов'язковим, але дозволяє дострокове застосування, суб'єкт господарювання A може (але не зобов'язаний) застосовувати цей МСФЗ у своїй першій фінансовій звітності, складеній за МСФЗ.