Правління Національного банку України
П О С Т А Н О В А
14 серпня 2018 року
м. Київ
№ 94
Про особливості здійснення оцінки стійкості банків і банківської системи України у 2018 році
Втратив чинність згідно із постановоюПравління Національного банку України від 05.08.2021 № 84
Відповідно до статей 6, 7, 15, 55, 56 Закону України “Про Національний банк України”, статей 35, 66, 67 Закону України “Про банки і банківську діяльність”, з метою забезпечення у 2018 році оцінки стійкості банків і банківської системи України, що здійснюється згідно з Положенням про здійснення оцінки стійкості банків і банківської системи України, затвердженим постановою Правління Національного банку України від 22 грудня 2017 року № 141 (зі змінами), Правління Національного банку України постановляє:
1. Національний банк України (далі – Національний банк) за результатами оцінки стійкості у 2018 році, здійсненої згідно з вимогами Положення про здійснення оцінки стійкості банків і банківської системи України, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 22 грудня 2017 року № 141 (зі змінами) (далі – Положення), надсилає банкам, щодо яких оцінка стійкості у 2018 році здійснюється із застосуванням трьох етапів та за якими визначено потребу (нестачу) у капіталі (далі – банк), вимогу про складання програми капіталізації та/або плану реструктуризації (далі – вимога).
2. Банк, що отримав вимогу, подає до Національного банку:
1) програму капіталізації, складену згідно з вимогами, установленими в додатку до Положення, на суму потреби (нестачі) у капіталі, визначеної як максимальна із:
суми потреби (нестачі) у капіталі, яка визначена за результатами оцінки якості активів банку та прийнятності забезпечення за кредитними операціями, їх екстраполяції, коригувань фінансової звітності та необхідна для забезпечення дотримання банком значень нормативу достатності (адекватності) регулятивного капіталу (Н2) у розмірі, установленому Інструкцією про порядок регулювання діяльності банків в Україні, затвердженою постановою Правління Національного банку України від 28 серпня 2001 року № 368, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 26 вересня 2001 року за № 841/6032 (зі змінами), та/або нормативу достатності основного капіталу (Н3), який запроваджується починаючи з 01 січня 2019 року згідно з постановою Правління Національного банку України від 12 травня 2015 року № 312 “Про затвердження Змін до Інструкції про порядок регулювання діяльності банків в Україні” у визначеному цими Змінами розмірі;
прогнозованої суми потреби (нестачі) у капіталі, яка визначена за базовим макроекономічним сценарієм на 2018 рік для забезпечення дотримання встановлених Національним банком граничних значень нормативу достатності (адекватності) регулятивного капіталу (Н2) та/або нормативу достатності основного капіталу (Н3), зазначених у додатку 4 до рішення Правління Національного банку України від 28 грудня 2017 року № 848-рш “Про затвердження Технічного завдання для здійснення оцінки стійкості банків та банківської системи України” (зі змінами) (далі – додаток 4 до Рішення);
2) план реструктуризації, складений згідно з вимогами, установленими в додатку до цієї постанови, на суму потреби (нестачі) у капіталі виходячи з максимальної із прогнозованих сум потреби (нестачі) у капіталі, визначених за базовим макроекономічним сценарієм на 2019 і 2020 роки та за несприятливим макроекономічним сценарієм на 2018 – 2020 роки, для забезпечення дотримання банком установлених Національним банком граничних значень нормативу достатності (адекватності) регулятивного капіталу (Н2) та/або нормативу достатності основного капіталу (Н3), зазначених у додатку 4 до Рішення.
3. Банк забезпечує покриття суми потреби (нестачі) у капіталі шляхом виконання:
1) програми капіталізації в термін, установлений у пункті 29 розділу ІІІ Положення;
2) плану реструктуризації – до 31 грудня 2019 року.
4. Банк, якому Національний банк за результатами оцінки стійкості надіслав вимогу після терміну, установленого в підпункті 2 пункту 25 розділу III Положення, подає до Національного банку програму капіталізації та/або план реструктуризації протягом 28 календарних днів із дня отримання такої вимоги.
5. Контроль за виконанням банком плану реструктуризації здійснюється відповідно до вимог розділу IV додатка до Положення.
6. Банки, щодо яких оцінка стійкості у 2018 році здійснюється із застосуванням трьох етапів, норми пункту 28 розділу ІІІ Положення у 2018 році не застосовують.
7. Департаменту методології (Іваненко Н. В.) після офіційного опублікування довести до відома банків України інформацію про прийняття цієї постанови.
8. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на першого заступника Голови Національного банку України Рожкову К. В.
9. Постанова набирає чинності з дня, наступного за днем її офіційного опублікування.
Голова
Я. В. Смолій
Інд. 22
Додаток
до постанови Правління
Національного банку України
14 серпня 2018 року № 94
(підпункт 2 пункту 2)
Вимоги до складання банком плану реструктуризації