Законом України внесено зміни до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України в частині покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів.
Наразі діє
Набрання чинності 01.01.2019
Тип документа
Закон
Номер документа
2628-VIII
Дата затвердження
23.11.2018
Дата вступу в дію
01.01.2019
Суб'єкт нормотворчості
Верховна Рада України
Галузі
Фінансове право
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів
Із змінами і доповненнями, внесеними
Законами України
від 13 квітня 2017 року N 2019-VIII,
від 16 травня 2019 року N 2725-VIII,
від 18 грудня 2019 року N 391-IX,
від 30 березня 2020 року N 540-IX
Верховна Рада України постановляє:
I. Внести до Податкового кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2011 р., NN 13 - 17, ст. 112) такі зміни:
1. У статті 10:
пункт 10.2, зазначений вдруге, викласти в такій редакції:
"10.2 1. Місцеві ради обов'язково установлюють єдиний податок та податок на майно (в частині транспортного податку та плати за землю, крім земельного податку за лісові землі)";
пункт 10.3 доповнити словами "та земельного податку за лісові землі".
2. Підпункт 12.3.3 пункту 12.3 статті 12 після абзацу другого доповнити чотирма новими абзацами такого змісту:
"Контролюючі органи відповідно до Бюджетного кодексу України подають органам місцевого самоврядування у розрізі джерел доходів звітність:
про суми нарахованих та сплачених податків і зборів, суми податкового боргу та надмірно сплачених до місцевих бюджетів податків і зборів на відповідних територіях - щомісячно, не пізніше 10 числа місяця, що настає за звітним;
про суми списаного податкового боргу; розстрочені і відстрочені суми податкового боргу і грошових зобов'язань платників податків; суми наданих податкових пільг, включаючи втрати доходів бюджету від їх надання - щокварталу, не пізніше 25 днів після закінчення звітного кварталу.
Зазначена звітність по платниках надається контролюючим органом за запитом органу місцевого самоврядування".
У зв'язку з цим абзаци третій - шостий вважати відповідно абзацами сьомим - десятим.
3. У пункті 14.1 статті 14:
1) доповнити підпунктом 14.1.1 2 такого змісту:
"14.1.1 2. актив з права користування - визнаний орендарем згідно з вимогами міжнародних стандартів фінансової звітності актив, який представляє право орендаря використовувати базовий актив протягом строку оренди";
2) підпункт 14.1.6 викласти в такій редакції:
"14.1.6. акцизний склад - це:
а) спеціально обладнані приміщення на обмеженій території (далі - приміщення), розташовані на митній території України, де під контролем постійних представників контролюючого органу розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, пакування, фасування, зберігання, одержання чи видачі, а також реалізації спирту етилового, горілки та лікеро-горілчаних виробів;
б) приміщення або територія на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізації пального.
Не є акцизним складом:
а) приміщення відокремлених підрозділів розпорядника акцизного складу, які використовуються ним виключно для пакування, фасування, зберігання, одержання чи видачі маркованих марками акцизного податку горілки та лікеро-горілчаних виробів, відвантажених з акцизного складу, а також для здійснення оптової та/або роздрібної торгівлі відповідно до отриманої розпорядником акцизного складу ліцензії;
б) приміщення або територія, на кожній з яких загальна місткість розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального не перевищує 200 кубічних метрів, а суб'єкт господарювання (крім платника єдиного податку четвертої групи) - власник або користувач такого приміщення або території отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 1000 кубічних метрів (без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії), та використовує пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки і не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам;
в) приміщення або територія незалежно від загальної місткості розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального, власником або користувачем яких є суб'єкт господарювання - платник єдиного податку четвертої групи, який отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 10000 кубічних метрів (без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії), та використовує пальне виключно для потреб власного споживання і не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам;
г) паливний бак як ємність для зберігання пального безпосередньо в транспортному засобі або технічному обладнанні, пристрої";
3) доповнити підпунктом 14.1.6 1 такого змісту:
"14.1.6 1. акцизний склад пересувний - транспортний засіб (автомобільний, залізничний, морський, річковий, повітряний, магістральний трубопровід), на якому переміщується та/або зберігається пальне або спирт етиловий на митній території України.
Транспортний засіб набуває статусу акцизного складу пересувного протягом періоду його використання для:
а) переміщення в ньому митною територією України пального або спирту етилового, що реалізується (крім пального або спирту етилового, що переміщується митною територією України прохідним транзитом або внутрішнім транзитом, визначеним підпунктом "а" пункту 2 частини другої статті 91 Митного кодексу України);
б) зберігання в ньому пального або спирту етилового на митній території України;
в) ввезення пального або спирту етилового на митну територію України, з якого сплачено акцизний податок або на умовах, визначених статтею 229 цього Кодексу.
Не є акцизним складом пересувним транспортний засіб, що використовується суб'єктом господарювання, який не є розпорядником акцизного складу, для переміщення на митній території України власного пального або спирту етилового для потреб власного споживання чи промислової переробки";
4) підпункт 14.1.14 після слова "біомаси" доповнити словами "або із спирту етилового-сирцю", а після слова "біопаливо" - словами "або біокомпонент";
5) абзац третій підпункту 14.1.22 викласти в такій редакції:
"з нафтопереробного підприємства або ввозить на митну територію України нафтопродукти, речовини, що використовуються як компоненти моторних палив, для їх використання залежно від напряму, визначеного пунктами 229.2 - 229.8 статті 229 розділу VI цього Кодексу";
6) у підпункті 14.1.45:
в абзаці першому слово "стандартний" та третє речення виключити;
підпункт 14.1.45.1 після слів "базового активу" доповнити словами "в тому числі процентних ставок";
в абзаці першому підпункту 14.1.45.3 слово "стандартизований" виключити та доповнити другим реченням такого змісту: "Форвардний контракт виконується шляхом постачання базового активу та його оплати коштами або проведення між сторонами контракту грошових розрахунків без постачання базового активу";
7) доповнити підпунктом 14.1.125 1 такого змісту:
"14.1.125 1. норматив витрат на виплати страховим посередникам - гранично допустима величина будь-яких виплат (винагород) страховим посередникам та іншим особам за надані послуги щодо укладання (пролонгації) договорів страхування, встановлена для цілей цього Кодексу за методикою, визначеною уповноваженим органом, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику";
8) у підпункті 14.1.176 слово "нафтопродуктів" замінити словами "нафтопродуктів, речовин, що використовуються як компоненти моторних палив";
9) абзац другий підпункту 14.1.212 замінити дев'ятьма новими абзацами такого змісту:
"Реалізація пального або спирту етилового для цілей розділу VI цього Кодексу - будь-які операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального або спирту етилового з переходом права власності на таке пальне або спирт етиловий чи без такого переходу, за плату (компенсацію) чи без такої плати на митній території України з акцизного складу / акцизного складу пересувного:
до акцизного складу;
до акцизного складу пересувного;
для власного споживання чи промислової переробки;
будь-яким іншим особам.
Поняття "реалізація спирту етилового" застосовується виключно для суб'єктів господарювання, що здійснюють діяльність з виробництва спирту етилового.
Не вважаються реалізацією пального операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України:
у споживчій тарі ємністю до 5 літрів (включно), крім операцій з реалізації такого пального його виробниками;
при використанні пального, з якого сплачено акцизний податок, виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки суб'єктами господарювання, які не є розпорядниками акцизного складу".
У зв'язку з цим абзац третій вважати абзацом одинадцятим;
10) підпункт 14.1.224 викласти в такій редакції:
"14.1.224. розпорядник акцизного складу - суб'єкт господарювання, який одержав ліцензію на право виробництва спирту етилового, алкогольних напоїв, зареєстрований платником акцизного податку, або суб'єкт господарювання - платник акцизного податку, який здійснює виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізацію пального на акцизному складі та має документи, що підтверджують право власності або користування приміщеннями та/або територією, що відносяться до акцизного складу";
11) доповнити підпунктом 14.1.224 1 такого змісту:
"14.1.224 1. розпорядник акцизного складу пересувного - суб'єкт господарювання - платник акцизного податку, який є власником пального або здійснює діяльність з виробництва спирту етилового та який з використанням транспортного засобу незалежно від того, кому належить такий транспортний засіб:
реалізує або зберігає пальне або спирт етиловий;
ввозить пальне на митну територію Україні, з якого сплачено акцизний податок або на умовах, визначених статтею 229 цього Кодексу.
Не є розпорядником акцизного складу пересувного суб'єкт господарювання (перевізник, експедитор), який здійснює транспортування пального або спирту етилового";
12) пункт 14.1.237 викласти в такій редакції:
"14.1.237. спирт етиловий - всі види ректифікованого та дистильованого спирту етилового, біоетанол, інші види спирту етилового, зазначені у товарних позиціях 2207 та 2208 згідно з УКТ ЗЕД";
13) доповнити підпунктами 14.1.273 - 14.1.277 такого змісту:
"14.1.273. передавання інформації для цілей розділу IV цього Кодексу - операція з переміщення (перенесення) відомостей та/або даних, що здійснюється з однієї інформаційно-телекомунікаційної системи в іншу інформаційно-телекомунікаційну систему.
Надання послуг за операціями, передбачених цим підпунктом та підпунктами 14.1.274, 14.1.275, 14.1.276 цього пункту, здійснюється за вільними цінами відповідно до цивільного законодавства України. При цьому витрати на такі послуги не вважаються збитками (шкодою) і не підлягають відшкодуванню;
14.1.274. отримання інформації для цілей розділу IV цього Кодексу - операція з надходження відомостей та/або даних до однієї інформаційно-телекомунікаційної системи з іншої інформаційно-телекомунікаційної системи;
14.1.275. розміщення інформації для цілей розділу IV цього Кодексу - операція з розташування відомостей та/або даних в інформаційно-телекомунікаційній системі;
14.1.276. внесення інформації для цілей розділу IV цього Кодексу - операція з введення (набору) відомостей та/або даних, яка здійснюється володільцем інформації з метою подальшого передавання таких відомостей та/або даних з однієї інформаційно-телекомунікаційної системи в іншу інформаційно-телекомунікаційну систему та/або з метою іншої обробки інформації в інформаційно-телекомунікаційній системі. Внесення інформації не може вважатися розміщенням, передаванням або отриманням інформації;
14.1.277. внутрішній туризм для цілей розділу XII цього Кодексу - переміщення в межах території України громадян України та/або осіб, які постійно проживають на території України, в пізнавальних, професійно-ділових чи інших цілях.
В'їзний туризм для цілей розділу XII цього Кодексу - прибуття на територію України та/або переміщення в межах території України осіб, які постійно не проживають на території України, в пізнавальних, професійно-ділових чи інших цілях".
4. Підпункти 19 1.1.16 і 19 1.1.17 пункту 19 1.1 статті 19 1 доповнити словами "та пального".
5. Пункт 20.1 статті 20 доповнити підпунктом 20.1.40 2 такого змісту:
"20.1.40 2. звертатися до суду щодо вилучення в дохід держави (конфіскацію) пального або спирту етилового, транспортних засобів, ємностей та обладнання у разі виявлення фактів, зазначених у статті 228 цього Кодексу".
6. У пункті 30.4 статті 30 слова "податкової пільги" замінити словами "податкової пільги (крім податкових пільг з податку на додану вартість)".
7. У статті 39:
1) у пункті 39.2:
у підпункті 39.2.1:
у підпункті 39.2.1.1:
підпункт "г" доповнити абзацом третім такого змісту:
"Якщо нерезидентом, організаційно-правова форма якого включена до переліку, затвердженого Кабінетом Міністрів України відповідно до підпункту "г" цього підпункту, у звітному році сплачувався податок на прибуток (корпоративний податок), господарські операції платника податків з таким нерезидентом за відсутності критеріїв, визначених підпунктами "а" - "в" цього підпункту, визнаються неконтрольованими";
підпункт "ґ" викласти в такій редакції:
"ґ) господарські операції (у тому числі внутрішньогосподарські розрахунки), що здійснюються між нерезидентом та його постійним представництвом в Україні";
підпункти 39.2.1.4 і 39.2.1.5 викласти в такій редакції:
"39.2.1.4. Господарською операцією для цілей трансфертного ціноутворення є всі види операцій, договорів або домовленостей, документально підтверджених або непідтверджених, що можуть впливати на об'єкт оподаткування податком на прибуток підприємств платника податків, зокрема, але не виключно:
а) операції з товарами, такими як сировина, готова продукція тощо;
б) операції з придбання (продажу) послуг;
в) операції з нематеріальними активами, такими як роялті, ліцензії, плата за використання патентів, товарних знаків, ноу-хау тощо, а також з будь-якими іншими об'єктами інтелектуальної власності;
г) фінансові операції, включаючи лізинг, участь в інвестиціях, кредитах, комісії за гарантію тощо;
ґ) операції з купівлі чи продажу корпоративних прав, акцій або інших інвестицій, купівлі чи продажу довгострокових матеріальних і нематеріальних активів;
д) операції (у тому числі внутрішньогосподарські розрахунки), що здійснюються між нерезидентом та його постійним представництвом в Україні.
39.2.1.5. Якщо в ланцюгу господарських операцій між платником податків та нерезидентом, передбачених підпунктом 39.2.1.1 цього пункту, право власності на предмет (результат) такої операції перш ніж перейти від платника податків до такого нерезидента (у разі експортних операцій) або перш ніж перейти від такого нерезидента до платника податків (у разі імпортних операцій) переходить до однієї або декількох осіб і операція між відповідним резидентом та жодною з таких осіб не визнавалася платником податку контрольованою операцією, така операція вважається контрольованою операцією між платником податків та таким нерезидентом, якщо особи, до яких перейшло право власності:
не виконують у такій сукупності операцій істотних функцій, пов'язаних з придбанням (продажем) товарів (робіт, послуг);
не використовують у такій сукупності операцій істотних активів та/або не приймають на себе істотних ризиків для організації придбання (продажу) товарів (робіт, послуг).
Для цілей цього підпункту:
під істотними функціями розуміються функції, які платник податків та нерезидент - сторони контрольованої операції не могли б виконати самостійно у своїй звичайній діяльності без залучення інших осіб та використання активів таких осіб;
під істотними активами розуміються активи, використання яких є необхідним під час здійснення таких операцій та які відсутні у платника податків та нерезидента - сторін контрольованої операції;
під істотними ризиками розуміються ризики, прийняття яких є обов'язковим для ділової практики таких операцій";
у підпункті 39.2.2:
підпункт 39.2.2.4 доповнити абзацом двадцять четвертим такого змісту:
"Визначення та аналіз функцій, які виконуються сторонами операції, здійснюються на підставі укладених договорів, даних бухгалтерського обліку, фактичних дій сторін операції та фактичних обставин її проведення відповідно до суті операції";
доповнити підпунктами 39.2.2.9 - 39.2.2.11 такого змісту:
"39.2.2.9. Під час визначення зіставності комерційних та/або фінансових умов зіставних операцій з умовами контрольованої операції також можуть враховуватися характеристики активів, використаних сторонами у контрольованій операції, зокрема, але не виключно:
тип активу (виробниче обладнання, нематеріальні активи, фінансові активи тощо);
природа активу (вік, ринкова вартість, розташування, наявність прав захисту тощо).
Визначення та аналіз впливу нематеріальних активів на умови контрольованої та зіставних операцій здійснюються з урахуванням, зокрема, але не виключно:
юридичного володіння нематеріальними активами та договірних умов їх використання;
категорії та характеристики нематеріальних активів (ексклюзивність, ступінь і тривалість правового захисту, географічна сфера застосування, термін корисного використання, стадія розробки тощо);
договірної та фактичної діяльності сторін, пов'язаної з розробкою, вдосконаленням, підтримкою, захистом і експлуатацією таких активів.
39.2.2.10. Якщо фактичні умови здійсненої контрольованої операції не відповідають умовам укладеного (письмового) договору та/або фактичні дії сторін контрольованої операції і фактичні обставини її проведення відрізняються від умов такого договору, комерційні та/або фінансові характеристики контрольованої операції для цілей трансфертного ціноутворення визначаються згідно з фактичними діями сторін операції та фактичними умовами її проведення.
39.2.2.11. Якщо контрольована операція фактично здійснена, але документально не оформлена (не підтверджена), для цілей трансфертного ціноутворення вона має розглядатися згідно з фактичною поведінкою сторін операції та фактичними умовами її проведення, зокрема, враховуються функції, які фактично виконувалися сторонами операції, активи, які фактично використовувалися, і ризики, які фактично прийняла на себе та контролювала кожна із сторін";
2) у підпункті 39.3.2 пункту 39.3:
абзац п'ятий підпункту 39.3.2.4 доповнити словами "та/або в контрольованих операціях";
підпункт 39.3.2.7 після абзацу п'ятого доповнити новим абзацом такого змісту:
"щодо якої є найбільш повна та документально підтверджена інформація про фінансові показники контрольованої операції, які використовуються для розрахунку показників рентабельності, передбачених підпунктом 39.3.2.5 цього підпункту".
У зв'язку з цим абзаци шостий - десятий вважати відповідно абзацами сьомим - одинадцятим;
3) у пункті 39.4:
підпункт 39.4.4 викласти в такій редакції:
"39.4.4. На запит центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, платники податків протягом 30 календарних днів з дня отримання запиту подають документацію з трансфертного ціноутворення щодо контрольованих операцій, зазначених у запиті.
Документація з трансфертного ціноутворення подається платником податків до контролюючого органу, зазначеного у запиті";
підпункт "и" підпункту 39.4.6 після абзацу четвертого доповнити новим абзацом такого змісту:
"обґрунтування використання під час визначення діапазону рентабельності відповідно до підпункту 39.3.2.8 підпункту 39.3.2 пункту 39.3 цієї статті інформації за декілька податкових періодів (років) та розрахунок середньозваженого значення показника рентабельності".
У зв'язку з цим абзаци п'ятий - восьмий вважати відповідно абзацами шостим - дев'ятим;
4) у пункті 39.5:
підпункт 39.5.2.7 доповнити абзацом другим такого змісту:
"Термін проведення перевірки платника податків з питань дотримання принципу "витягнутої руки" переривається у разі розгляду судом позовів платника податків з питань, пов'язаних з призначенням, проведенням або предметом такої перевірки, до завершення судових процедур";
підпункт 39.5.2.13 викласти в такій редакції:
"39.5.2.13. Контролюючий орган, який проводить перевірку з питань дотримання платником податків принципу "витягнутої руки", має право:
а) надсилати запити про надання документів (інформації) щодо контрольованої операції іншим платникам податків відповідно до пункту 73.3 статті 73 цього Кодексу, які є сторонами контрольованої операції, що перевіряється, або були задіяні в ланцюгу постачання товарів (робіт, послуг, інших об'єктів цивільних прав), що є предметом контрольованої операції.
У разі ненадання платниками податків, зазначеними у підпункті "а" цього підпункту, документів (інформації) на запит контролюючого органу, який проводить перевірку з питань дотримання платником податків принципу "витягнутої руки", та/або надання неповної інформації контролюючий орган має право провести зустрічну звірку таких платників податків у порядку, передбаченому пунктом 73.5 статті 73 цього Кодексу;
б) проводити опитування посадових осіб та/або працівників платників податків, які є сторонами контрольованої операції. Платники податків зобов'язані забезпечити можливість посадовим особам, які проводять перевірку з питань дотримання платником податків принципу "витягнутої руки", провести опитування відповідних посадових осіб або працівників;
в) надсилати запити компетентним органам іноземних держав щодо предмета та обставин здійснення контрольованої операції та/або щодо господарської діяльності та фінансової звітності нерезидента - сторони контрольованої операції;
г) проводити зустрічі з платником податків (уповноваженими ним особами) для обговорення методології визначення відповідності умов контрольованих операцій принципу "витягнутої руки", застосованої контролюючим органом під час перевірки";
5) у підпункті 39.6.2.7 підпункту 39.6.2 пункту 39.6 слова "що є предметом договору" замінити словами "що є предметом договору, принципу "витягнутої руки".
8. Абзац другий пункту 42 1.2 статті 42 1 після слова "пального" доповнити словами "та спирту етилового".
9. У статті 44:
1) пункт 44.3 доповнити абзацом другим такого змісту:
"У разі ліквідації платника податків документи, визначені пунктом 44.1 цієї статті, за період діяльності платника податків не менш як 1095 днів (2555 днів - для документів та інформації, необхідної для здійснення податкового контролю за трансфертним ціноутворенням відповідно до статті 39 цього Кодексу), що передували даті ліквідації платника податків, в установленому законодавством порядку передаються до архіву";
2) в абзаці другому пункту 44.7 слова "Протягом п'яти робочих днів" замінити словами і цифрами "Протягом 10 робочих днів".
10. В абзаці першому пункту 56.3 статті 56 слова і цифри "протягом 10 календарних днів" замінити словами і цифрами "протягом 10 робочих днів".
11. Абзац перший підпункту 75.1.1 пункту 75.1 статті 75 доповнити словами "та спирту етилового".
12. Підпункт 78.1.18 пункту 78.1 статті 78 доповнити словами "або спирт етиловий".
13. У статті 86:
1) в абзаці першому пункту 86.7 слова "протягом п'яти робочих днів" замінити словами і цифрами "протягом 10 робочих днів";
2) в абзаці першому пункту 86.8 слова "протягом десяти робочих днів" замінити словами і цифрами "протягом 15 робочих днів".
14. В абзацах першому і другому пункту 117.3 статті 117 слово "пального" замінити словами "пального або спирту етилового".
15. У статті 120 2:
1) у пункті 120 2.1 слово "пального" замінити словами "пального або спирту етилового";
2) у пункті 120 2.2:
в абзаці другому слово "пального" замінити словами "пального або спирту етилового";
доповнити абзацами третім і четвертим такого змісту:
"Відсутність з вини платника акцизного податку, який отримав пальне або спирт етиловий, реєстрації в Єдиному реєстрі акцизних накладних другого примірника акцизної накладної / другого примірника розрахунку коригування протягом більш як 120 календарних днів після граничного терміну реєстрації другого примірника акцизної накладної / розрахунку коригування -
тягне за собою накладення штрафу в розмірі 2 відсотків суми акцизного податку з відповідних обсягів пального або спирту етилового, зазначених у такій акцизній накладній / розрахунку коригування";
3) пункт 120 2.3 доповнити словами "а для спирту етилового - за ставкою, що встановлена на дату реалізації спирту етилового".
16. У статті 128 1:
1) назву після слова "пального" доповнити словами "або спирту етилового";
2) пункт 128 1.1 викласти в такій редакції:
"128 1.1. Необладнання та/або відсутність реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі рівнеміра-лічильника на введеному в експлуатацію резервуарі, розташованому на акцизному складі, та/або витратоміра-лічильника на місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованого на акцизному складі, а також необладнання та/або відсутність реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників обсягу виробленого спирту етилового витратоміра-лічильника спирту етилового на місці отримання та відпуску спирту етилового, розташованого на акцизному складі, -
тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 20000 гривень за кожний необладнаний резервуар та/або незареєстрований рівнемір-лічильник, а також за кожне необладнане місце відпуску пального наливом з акцизного складу або за кожне місце отримання та відпуску спирту етилового, та/або незареєстрований витратомір-лічильник / витратомір-лічильник спирту етилового.
Повторне протягом року вчинення на тому самому акцизному складі будь-якого з порушень, передбачених абзацом першим цього пункту, -
тягне за собою накладення штрафу в розмірі 50000 гривень за кожний необладнаний резервуар та/або незареєстрований рівнемір-лічильник, а також за кожне необладнане місце відпуску пального наливом з акцизного складу або за кожне місце отримання та відпуску спирту етилового, та/або незареєстрований витратомір-лічильник / витратомір-лічильник спирту етилового";
3) доповнити пунктами 128 1.2 і 128 1.3 такого змісту:
"128 1.2. Відсутність з вини платника податку реєстрації акцизних складів у системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового платником податку - розпорядником акцизного складу -
тягне за собою накладення штрафу в розмірі 1000000 гривень.
Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, -
тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 2000000 гривень.
128 1.3. Незабезпечення з вини розпорядника акцизного складу своєчасного подання до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового, -
тягне за собою накладення штрафу в розмірі 1000 гривень за кожний неподаний електронний документ".
17. У статті 129:
1) підпункт 129.1.3 пункту 129.1 після слів "податковим агентом" доповнити словами і цифрами "у тому числі у разі внесення змін до податкової звітності внаслідок самостійного виявлення платником податків помилок відповідно до статті 50 цього Кодексу", а після слів і цифр "спливу 90 календарних днів" - цифрами і словами "(270 календарних днів у разі здійснення платником податків самостійного коригування відповідно до підпункту 39.5.4 пункту 39.5 статті 39 цього Кодексу)";
2) в абзаці другому пункту 129.4 слова "за кожний календарний день прострочення у його сплаті, включаючи день погашення" замінити словами і цифрами "за кожний календарний день прострочення у його сплаті, починаючи з 91 календарного дня (з 271 календарного дня у разі здійснення платником податків самостійного коригування відповідно до підпункту 39.5.4 пункту 39.5 статті 39 цього Кодексу), що настає за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання";
3) пункт 129.9 виключити.
18. У підпункті 133.4.1 пункту 133.4 статті 133:
абзац перший після слів "установою та організацією" доповнити словами "для цілей оподаткування податком на прибуток підприємств";
в абзаці третьому слово "(учасників)" замінити словами "(учасників у розумінні Цивільного кодексу України)";
абзац четвертий після слів "неприбутковим організаціям відповідного виду" доповнити словами "іншим юридичним особам, що здійснюють недержавне пенсійне забезпечення відповідно до закону (для недержавних пенсійних фондів)".
19. У статті 138:
1) у підпункті 138.3.3 пункту 138.3 слова та цифри:
"електронно-обчислювальні машини, інші машини для автоматичного оброблення інформації, пов'язані з ними засоби зчитування або друку інформації, пов'язані з ними комп'ютерні програми (крім програм, витрати на придбання яких визнаються роялті, та/або програм, які визнаються нематеріальним активом), інші інформаційні системи, комутатори, маршрутизатори, модулі, модеми, джерела безперебійного живлення та засоби їх підключення до телекомунікаційних мереж, телефони (в тому числі стільникові), мікрофони і рації, вартість яких перевищує 2500 гривень |
2" |
замінити словами та цифрами:
"електронно-обчислювальні машини, інші машини для автоматичного оброблення інформації, пов'язані з ними засоби зчитування або друку інформації, пов'язані з ними комп'ютерні програми (крім програм, витрати на придбання яких визнаються роялті, та/або програм, які визнаються нематеріальним активом), інші інформаційні системи, комутатори, маршрутизатори, модулі, модеми, джерела безперебійного живлення та засоби їх підключення до телекомунікаційних мереж, телефони (в тому числі стільникові), мікрофони і рації, вартість яких перевищує 6000 гривень |
2"; |
2) доповнити пунктом 138.4 такого змісту:
"138.4. Вимоги пунктів 138.1 - 138.3 цієї статті не застосовуються до операцій з активами з права користування за договорами оренди".
20. У підпункті 140.5.4 пункту 140.5 статті 140:
абзаци перший, другий, шостий після слів "у тому числі необоротних активів" доповнити словами "(крім активів з права користування за договорами оренди)";
абзац другий після слів "та крім бюджетних установ" доповнити словами "Накопичувального фонду, недержавних пенсійних фондів".
21. Підпункт 141.1.3 пункту 141.1 статті 141 доповнити абзацом третім такого змісту:
"на позитивну різницю між сумою будь-яких виплат (винагород) страховим посередникам та іншим особам за надані послуги щодо укладання (пролонгації) договорів страхування та сумою нормативу витрат на виплати страховим посередникам, розрахованих за методикою, визначеною уповноваженим органом, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику".
22. У пункті 164.2 статті 164:
у підпункті 164.2.8 слова "крім зазначених у підпункті" замінити словами і цифрами "крім зазначених у підпунктах 165.1.2 та";
у підпункті 164.2.9 цифри "165.1.2" виключити.
23. У пункті 165.1 статті 165:
у підпункті 165.1.26 слова "з бюджету" виключити;
у підпункті 165.1.27 слова "страховика-резидента" замінити словами "страховика-резидента або страховика-нерезидента";
підпункт 165.1.39 викласти в такій редакції:
"165.1.39. вартість дарунків (а також призів переможцям та призерам спортивних змагань) - у частині, що не перевищує 25 відсотків однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, за винятком грошових виплат у будь-якій сумі".
24. У підпункті 166.3.9 пункту 166.3 статті 166 слова "та другого ступенів" замінити словом "ступеня".
25. Пункт 168.5 статті 168 після слів "органів і підрозділів цивільного захисту" доповнити словами "податкової міліції".
26. У статті 170:
1) у підпункті 170.2.9 пункту 170.2 слова і цифри "(крім операцій з цінними паперами, визначеними у підпункті 165.1.52 пункту 165.1 статті 165 цього Кодексу)" виключити;
2) підпункт 170.11.1 пункту 170.11 доповнити словами і цифрами "а також крім доходів, визначених підпунктом 165.1.27 пункту 165.1 статті 165 цього Кодексу".
27. У статті 172:
1) у пункті 172.3:
у третьому реченні абзацу третього перед словом "розміщення" доповнити словом "нотаріусів", а слова "діяльності) до" замінити словами "діяльності) до/з";
у третьому реченні абзацу третього після слів "мережі Інтернет" доповнити словами "та має підтверджену підписаним протоколом обміну між усіма вже авторизованими електронними майданчиками можливість використовувати інформацію та документи, які були розміщені на одному авторизованому електронному майданчику, з будь-якого іншого вже авторизованого електронного майданчика. Ці положення застосовуються до положень статті 172 цього Кодексу";
2) у пункті 172.11 слова "Кабінетом Міністрів України" замінити словами "Фондом державного майна України".
28. У статті 180:
1) доповнити пунктом 180.2 1 такого змісту:
"180.2 1. Особою, відповідальною за сплату до бюджету податку, нарахованого при ввезенні товарів на митну територію України у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, є оператор поштового зв'язку, експрес-перевізник, якщо митне оформлення товарів здійснюється таким оператором поштового зв'язку, експрес-перевізником";
2) у пункті 180.3 слова і цифри "у пункті 180.2 цієї статті" замінити словами і цифрами "у пунктах 180.2 і 180.2 1 цієї статті".
29. У пункті 187.10 статті 187:
абзац перший викласти в такій редакції:
"187.10. Платники податку, які постачають теплову енергію, природний газ (крім скрапленого), надають послуги з транспортування та/або розподілу природного газу, інші житлово-комунальні послуги, перелік яких визначений законом, послуги (роботи), вартість яких включається до складу плати за послугу з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій чи послугу з управління багатоквартирним будинком, фізичним особам, бюджетним установам, незареєстрованим як платники податку, а також житлово-експлуатаційним конторам, управителям багатоквартирних будинків, квартирно-експлуатаційним частинам, об'єднанням співвласників багатоквартирних будинків, іншим платникам податку, які здійснюють збір коштів від зазначених покупців з метою подальшого їх перерахування продавцям таких товарів (надавачам послуг) у рахунок компенсації їх вартості, визначають дату виникнення податкових зобов'язань та податкового кредиту за касовим методом";
в абзаці другому слово "ЖЕКів" замінити словами "житлово-експлуатаційних контор, управителів багатоквартирних будинків";
абзац третій викласти в такій редакції:
"Для цілей цього пункту послугами (роботами), вартість яких включається до складу плати за послугу з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій чи послугу з управління багатоквартирним будинком, вважаються послуги з технічного обслуговування ліфтів та диспетчерських систем, систем протипожежної автоматики та димовидалення, обслуговування димових та вентиляційних каналів, внутрішньобудинкових систем, прибирання будинкової та прибудинкової території, купівлі електричної енергії для забезпечення функціонування спільного майна багатоквартирного будинку, а також інші послуги, які надаються житлово-експлуатаційними конторами чи управителями багатоквартирних будинків зазначеним у цьому пункті покупцям за їхній рахунок".
30. У статті 191:
1) назву викласти в такій редакції:
"Стаття 191. Особливості оподаткування операцій з ввезення на митну територію України товарів у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, у несупроводжуваному багажі та товарів, що ввозяться на митну територію України фізичними особами в ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі";
2) пункт 191.1 викласти в такій редакції:
"191.1. Особливості оподаткування операцій з ввезення на митну територію України товарів у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, у несупроводжуваному багажі.
191.1.1. У разі ввезення на митну територію України товарів у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, у несупроводжуваному багажі базою оподаткування є їх митна вартість (для юридичних осіб або фізичних осіб - підприємців) або фактурна вартість (для фізичних осіб), визначені відповідно до Митного кодексу України, з урахуванням мита та акцизного податку, що підлягають сплаті.
191.1.2. Датою виникнення податкових зобов'язань у разі ввезення на митну територію України товарів у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, у несупроводжуваному багажі є дата подання контролюючому органу митної декларації або документа, який відповідно до законодавства замінює митну декларацію.
191.1.3. Сплата податкових зобов'язань у разі ввезення на митну територію України товарів у міжнародних поштових та експрес-відправленнях здійснюється з урахуванням таких особливостей.
При ввезенні на митну територію України товарів, сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 150 євро, для одного одержувача - фізичної особи в одній депеші від одного відправника у міжнародних поштових відправленнях або в одному вантажі експрес-перевізника від одного відправника у міжнародних експрес-відправленнях до контролюючого органу подаються:
реєстри (тимчасові та додаткові) міжнародних поштових відправлень, складені з урахуванням вимог актів Всесвітнього поштового союзу, - оператором поштового зв'язку;
реєстри (тимчасові та додаткові) міжнародних експрес-відправлень - експрес-перевізником;
митна декларація - фізичними особами у порядку, встановленому Митним кодексом України для фізичних осіб.
Сплата податку, нарахованого у тимчасовому реєстрі, визначеному цим підпунктом, здійснюється протягом 30 днів з дати оформлення такого реєстру з одночасним поданням додаткового реєстру (додаткових реєстрів).
Дата оформлення тимчасового реєстру засвідчується контролюючим органом у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Сплата податку, нарахованого у митних деклараціях, здійснюється у загальному порядку, визначеному Митним кодексом України.
Наявність заборгованості оператора поштового зв'язку, експрес-перевізника із сплати митних платежів та/або пені за такими платежами є підставою для відмови контролюючого органу у прийнятті для митного оформлення нових тимчасових реєстрів міжнародних поштових відправлень, тимчасових реєстрів міжнародних експрес-відправлень до моменту погашення такої заборгованості.
У разі якщо товари, зазначені у тимчасовому реєстрі, визначеному цим підпунктом, повертаються відправникам за межі митної території України протягом 30 днів з дати подання такого тимчасового реєстру, про що зазначається у додатковому реєстрі, нараховані суми податку на такі товари не сплачуються.
191.1.4. Порядок ведення, форма і формат зазначених у підпункті 191.1.3 цього пункту реєстрів (тимчасового та додаткового), у тому числі порядок коригування зазначених реєстрів, затверджуються Кабінетом Міністрів України з урахуванням актів Всесвітнього поштового союзу.
До тимчасового реєстру міжнародних поштових відправлень, тимчасового реєстру міжнародних експрес-відправлень, зокрема, вносяться відомості про:
дату подання тимчасового реєстру;
вид відправлення;
унікальний номер відправлення;
відправника міжнародного відправлення;
отримувача міжнародного відправлення;
вартість відправлення;
загальне найменування товарів, що пересилаються;
суму нарахованого податку;
відправлення, митне оформлення яких не завершено;
дату оформлення тимчасового реєстру.
До додаткового реєстру міжнародних поштових відправлень, додаткового реєстру міжнародних експрес-відправлень, окрім відомостей, що вносяться до тимчасового реєстру міжнародних поштових відправлень, тимчасового реєстру міжнародних експрес-відправлень, додатково вносяться відомості, зокрема, про:
дату подання додаткового реєстру;
суму сплаченого податку;
повернення міжнародного відправлення відправнику;
дату оформлення додаткового реєстру.
191.1.5. При визначенні бази оподаткування для товарів, що ввозяться на митну територію України у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, у несупроводжуваному багажі, перерахунок іноземної валюти у валюту України здійснюється за курсом валюти, визначеним відповідно до статті 39 1 цього Кодексу".
31. У пункті 196.1 статті 196:
підпункт 196.1.17 викласти в такій редакції:
"196.1.17. ввезення на митну територію України товарів, сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 150 євро, у несупроводжуваному багажі;
ввезення на митну територію України товарів, сумарна митна вартість яких не перевищує еквівалент 150 євро, на адресу одного одержувача - юридичної особи або фізичної особи - підприємця в одній депеші від одного відправника у міжнародних поштових відправленнях або в одному вантажі експрес-перевізника від одного відправника у міжнародних експрес-відправленнях;
ввезення на митну територію України товарів, сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 100 євро, для одного одержувача - фізичної особи в одній депеші від одного відправника у міжнародних поштових відправленнях або в одному вантажі експрес-перевізника від одного відправника у міжнародних експрес-відправленнях";
доповнити підпунктом 196.1.19 такого змісту:
"196.1.19. конверсії радіочастотного ресурсу України".
32. Абзац другий підпункту 197.1.21 пункту 197.1 статті 197 викласти в такій редакції:
"постачання послуг з надання в оренду (суборенду) земельних ділянок, що перебувають у власності держави або територіальної громади, якщо кошти за такі послуги у повному обсязі сплачуються безпосередньо на відповідні рахунки органів, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів".
33. Пункт 198.6 статті 198 доповнити абзацом такого змісту:
"Не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) відповідно до підпункту 191.1.2 пункту 191.1 статті 191 цього Кодексу оператором поштового зв'язку, експрес-перевізником".
34. Абзац п'ятий пункту 200 1.3 статті 200 1 доповнити словами і цифрами "крім сум податку, сплаченого (нарахованого) відповідно до підпункту 191.1.2 пункту 191.1 статті 191 цього Кодексу оператором поштового зв'язку, експрес-перевізником".
35. Пункт 201.1 статті 201 доповнити новим підпунктом "й" такого змісту:
"й) індивідуальний податковий номер".
36. У статті 212:
1) підпункт 212.1.15 пункту 212.1 викласти в такій редакції:
"212.1.15. Особа (у тому числі юридична особа, що веде облік результатів діяльності за договором про спільну діяльність без створення юридичної особи), яка реалізує пальне або спирт етиловий";
2) підпункт 212.3.4 пункту 212.3 після слова "пального" доповнити словами "або спирту етилового".
37. У підпункті 213.1.12 пункту 213.1 статті 213:
абзац перший після слова "реалізації" доповнити словами "з акцизного складу / акцизного складу пересувного", а після слова "пального" - словами "або спирту етилового";
в абзаці другому слова "від інших платників акцизного податку" замінити словами "з інших акцизних складів / акцизних складів пересувних";
абзац четвертий після слова "пункту" доповнити словами і цифрами "або не підлягає оподаткуванню, або звільняється від оподаткування, або оподатковується на умовах, встановлених статтею 229 цього Кодексу".
38. У пункті 215.3 статті 215:
1) у підпункті 215.3.1:
цифри та слова:
"
Код товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД |
Опис товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД |
Одиниця виміру |
Ставка податку |
2204 |
Вина виноградні натуральні |
- " - |
0,01 |
2204 |
Вина натуральні з доданням спирту та міцні (кріплені) |
- " - |
8,02 |
2204 10, |
Вина ігристі |
- " - |
11,65 |
2205 |
Вермути та інші вина виноградні натуральні з доданням рослинних або ароматизувальних екстрактів |
- " - |
8,02 |
2206 00 |
Інші зброджені напої (наприклад, сидр, перрі (грушевий напій), напій медовий); суміші із зброджених напоїв та суміші зброджених напоїв з безалкогольними напоями, в іншому місці не зазначені |
гривень за 1 літр 100-відсоткового спирту |
126,96 |
2206 00 31 00, |
Сидр і перрі (без додання спирту) |
гривень за 1 літр |
1,06 |
2206 00 39 00, |
Тільки зброджені напої, одержані виключно в результаті природного (натурального) бродіння фруктових, ягідних та фруктово-ягідних соків, з вмістом спирту не більше 8,5 відсотка об'ємних одиниць (без додання спирту), суміші таких зброджених напоїв та суміші таких зброджених напоїв з безалкогольними напоями з вмістом спирту не більше 8,5 відсотка об'ємних одиниць (без додання спирту) |
- " - |
1,06 |
"
замінити цифрами та словами:
"
Код товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД |
Опис товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД |
Одиниця виміру |
Ставка податку |
2204 |
Звичайні (неігристі) вина, сусло виноградне, зброджені напої, фактична міцність яких вища за 1,2 відсотка об'ємних одиниць етилового спирту, але не вища за 15 відсотків об'ємних одиниць етилового спирту, за умови що етиловий спирт, який міститься у готовому продукті, має повністю ферментне (ендогенне) походження |
гривень за 1 літр |
0,01 |
2204 10, |
Вина ігристі та вина газовані, зброджені напої, вина (напої) ароматизовані ігристі (газовані), фактична міцність яких вища за 1,2 відсотка об'ємних одиниць етилового спирту, але не вища за 15 відсотків об'ємних одиниць етилового спирту, за умови що етиловий спирт, який міститься у готовому продукті, має повністю ферментне (ендогенне) походження, які розливаються у пляшки, закорковані спеціальними пробками для таких напоїв типу "гриб", що утримуються на місці за допомогою стяжок або застібок, та/або мають надмірний тиск, спричинений наявністю діоксиду вуглецю у розчині на рівні не менше 1 бар при температурі 20° C |
- " - |
11,65 |
2204, 2205, 2206 (вина та інші зброджені напої без додання етилового спирту в іншому місці не зазначені; вина та інші зброджені напої з доданням етилового спирту) |
Вина та інші зброджені напої (у тому числі суміші із зброджених напоїв та суміші на основі зброджених напоїв), фактична міцність яких вища за 1,2 відсотка об'ємних одиниць етилового спирту, але не вища за 22 відсотки об'ємних одиниць етилового спирту |
гривень за 1 літр |
8,02 |
2204, 2205, 2206 (алкогольні напої з доданням або без додання етилового спирту в іншому місці не зазначені) |
Алкогольні напої, фактична міцність яких вища за 22 відсотки об'ємних одиниць етилового спирту, інші суміші із зброджених напоїв та суміші на основі зброджених напоїв |
гривень за 1 літр 100-відсоткового спирту |
126,96 |
2206 00 31 00, 2206 00 51 00, 2206 00 81 00 |
Сидр і перрі (без додання спирту) |
гривень за 1 літр |
1,06 |
";
2) підпункт 215.3.2 викласти в такій редакції:
"215.3.2. тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну:
Код товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД |
Опис товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД |
Одиниця виміру |
Ставка податку |
2401 |
Тютюнова сировина |
гривень за 1 кілограм (нетто)* |
2836,08 |
2402 10 00 00 |
Сигари, включаючи сигари з відрізаними кінцями, та сигарили (тонкі сигари), з вмістом тютюну |
гривень за 1 кілограм (нетто)* |
2836,08 |
2402 20 90 10 |
Сигарети без фільтра, цигарки |
гривень за 1000 штук |
2257,4 |
2402 20 90 20 |
Сигарети з фільтром |
гривень за 1000 штук |
2257,4 |
2403 |
Тютюн та замінники тютюну, інші, промислового виробництва; тютюн "гомогенізований" або "відновлений"; тютюнові екстракти та есенції |
гривень за 1 кілограм (нетто)* |
2836,08 |
____________
* Вагою нетто вважається вага товару (продукції) без урахування ваги будь-якої тари чи упаковки. У разі якщо складовими частинами (елементами) підакцизного товару (продукції) є сукупно підакцизні товари (продукція) та інші види продукції, для цілей оподаткування акцизним податком врахуванню підлягає лише вага тих складових частин (елементів), які належать до підакцизних товарів (продукції)";
3) підпункт 215.3.3 викласти в такій редакції:
"215.3.3. мінімальне акцизне податкове зобов'язання із сплати акцизного податку з тютюнових виробів:
Код товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД |
Опис товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД |
Одиниця виміру |
Ставка податку |
2402 20 90 10 |
Сигарети без фільтра, цигарки |
гривень за 1000 штук |
3019,85 |
2402 20 90 20 |
Сигарети з фільтром |
гривень за 1000 штук |
3019,85 |
";
4) у підпункті 215.3.4:
цифри та слова:
"2710 12 31 00 |
бензини авіаційні |
- " - |
27 |
2710 12 70 00 |
Паливо для реактивних двигунів |
- " - |
27 |
2710 19 21 00 |
паливо для реактивних двигунів |
- " - |
21" |
замінити цифрами та словами:
"2710 12 31 00 |
бензини авіаційні |
- " - |
27* |
2710 12 70 00 |
Паливо для реактивних двигунів |
- " - |
27* |
2710 19 21 00 |
паливо для реактивних двигунів |
- " - |
21*"; |
доповнити приміткою такого змісту:
"____________
* До ставки податку застосовується підвищувальний коефіцієнт 10 при:
ввезенні на митну територію України пального;
реалізації виробником виробленого в Україні пального.
Для суб'єктів господарювання, які видали податковий вексель відповідно до пункту 229.8 статті 229 цього Кодексу, підвищувальний коефіцієнт 10 не застосовується".
39. Пункт 216.12 статті 216 доповнити словами "або спирту етилового".
40. Абзац третій пункту 217.6 статті 217 після слова "пального" доповнити словами "та спирту етилового".
41. У статті 228:
1) у назві слова "і тютюнових виробів" замінити словами "тютюнових виробів, пального та спирту етилового";
2) у пункті 228.1 слово "виробів" замінити словами "виробів, пального та спирту етилового";
3) у пункті 228.2 слово "України" замінити словами "України, контроль за переміщенням, зберіганням та реалізацією пального та спирту етилового";
4) пункт 228.3 доповнити абзацами другим і третім такого змісту:
"У разі виявлення фактів переміщення та/або зберігання пального або спирту етилового з використанням транспортних засобів, що не зазначені в акцизних накладних, зареєстрованих у Єдиному реєстрі акцизних накладних, складених на операції, при здійсненні яких переміщується та/або зберігається пальне або спирт етиловий у таких транспортних засобах, або в заявках на переміщення пального або спирту етилового транспортними засобами, що не є акцизними складами пересувними, або в митних деклараціях при переміщенні пального або спирту етилового митною територією України прохідним транзитом або внутрішнім транзитом, визначеним підпунктом "а" пункту 2 частини другої статті 91 Митного кодексу України, а також фактів реалізації пального або спирту етилового з таких транспортних засобів відповідні контролюючі органи тимчасово (до винесення рішення суду) вилучають такі пальне або спирт етиловий та транспортні засоби з вільного обігу та подають відповідні матеріали до суду для винесення постанови про їх вилучення в дохід держави (конфіскацію).
У разі виявлення фактів зберігання або реалізації на митній території України пального або спирту етилового на акцизному складі, незареєстрованому в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, відповідні контролюючі органи тимчасово (до винесення рішення суду) вилучають з вільного обігу таке пальне або спирт етиловий, ємності та обладнання, що використовувалися для зберігання або реалізації такого пального або спирту етилового, та подають відповідні матеріали до суду для винесення постанови про їх вилучення в дохід держави (конфіскацію)";
5) пункт 228.4 після слова "виробів" доповнити словами "та пального або спирту етилового, а також ємностей, обладнання та транспортних засобів, в яких таке пальне або спирт етиловий переміщувалося та/або зберігалося або з яких реалізовувалося".
42. У статті 229:
1) у пункті 229.1:
підпункт 229.1.1 доповнити підпунктами "д" - "з" такого змісту:
"д) спирту етилового денатурованого, який використовується для виробництва продукції хімічного і технічного призначення, включеної до переліку, затвердженого Кабінетом Міністрів України;
е) спирту етилового неденатурованого, який використовується для виробництва оцту з харчової сировини;
є) спирту етилового денатурованого, який використовується для виробництва парфумерно-косметичної продукції;
ж) спирту етилового-сирцю, який використовується в межах одного суб'єкта господарювання для виробництва біоетанолу;
з) спирту етилового, що переміщується між акцизними складами в межах одного суб'єкта господарювання";
підпункт 229.1.5 доповнити підпунктами "д" - "є" такого змісту:
"д) виробником продукції хімічного і технічного призначення, включеної до переліку, затвердженого Кабінетом Міністрів України;
е) виробником оцту з харчової сировини;
є) виробником парфумерно-косметичної продукції";
у підпункті 229.1.8:
абзац перший доповнити словами "поданого векселедержателю у формі електронного документа відповідно до законодавства";
доповнити абзацами другим - десятим такого змісту:
"Суб'єкти господарювання, які використовують спирт етиловий для виробництва продукції, визначеної у підпунктах "д" - "ж" підпункту 229.1.1 пункту 229.1 цієї статті, зобов'язані:
а) обладнати кожне місце отримання спирту етилового витратомірами-лічильниками обсягу виробленого спирту етилового, зареєстрованими в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників обсягу виробленого спирту етилового;
б) обладнати кожне місце відпуску продукції, для виробництва якої використовується отриманий спирт етиловий, витратомірами-лічильниками обсягу виробленої продукції, зареєстрованими в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників обсягу виробленого спирту етилового;
в) щоденно формувати та подавати до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, дані про добовий фактичний обсяг отриманого спирту етилового та обсяг продукції, виробленої з його використанням.
Дані про добовий фактичний обсяг отриманого спирту етилового та обсяг продукції, виробленої з його використанням, подаються електронними засобами зв'язку у формі електронних документів, яка затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Електронні документи заповнюються автоматично шляхом передачі до них даних з витратомірів-лічильників спирту етилового та витратомірів-лічильників обсягу виробленої продукції.
Дані про добовий фактичний обсяг отриманого спирту етилового та обсяг продукції, виробленої з його використанням, формуються після проведення останньої операції з отримання спирту етилового та виробництва продукції з його використанням у звітній добі, але не пізніше 23 години 59 хвилин цієї доби, до початку здійснення операцій з отримання спирту етилового та виробництва продукції з його використанням у добу, що настає за звітною добою, та подаються до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, не пізніше 23 години 59 хвилин доби, що настає за звітною добою.
Забороняється отримання спирту етилового та виробництво продукції з його використанням без наявності зареєстрованих витратомірів-лічильників спирту етилового та витратомірів-лічильників обсягу виробленої продукції, а також через кожне місце отримання спирту етилового та виробництва продукції з його використанням, на якому вийшов з ладу або відсутній витратомір-лічильник спирту етилового або витратомір-лічильник обсягу виробленої продукції.
Витратоміри-лічильники спирту етилового та витратоміри-лічильники обсягу виробленої продукції повинні відповідати вимогам законодавства та мати позитивний результат повірки або оцінку відповідності, проведені відповідно до законодавства. У разі відсутності позитивного результату повірки або оцінки відповідності витратомірів-лічильників спирту етилового та витратомірів-лічильників обсягу виробленої продукції для цілей цього Кодексу витратоміри-лічильники спирту етилового та витратоміри-лічильники обсягу виробленої продукції вважаються невстановленими";
підпункт 229.1.14 доповнити абзацом другим такого змісту:
"Податкові пости на підприємствах, які використовують спирт етиловий для виробництва продукції, визначеної у підпунктах "д" - "ж" підпункту 229.1.1 пункту 229.1 цієї статті, не встановлюються";
підпункти 229.1.15 і 229.1.16 викласти в такій редакції:
"229.1.15. На акцизних складах, на яких здійснюється виробництво біоетанолу, забороняється:
а) виробництво та зберігання інших видів спирту етилового (крім зберігання спирту етилового-сирцю, який використовується для виробництва біоетанолу);
б) зберігання біоетанолу без денатурації його бензином (1 - 10 відсотків).
229.1.16. Податковий вексель не видається суб'єктами господарювання, які одночасно є:
а) виробниками біоетанолу та біопалива;
б) виробниками спирту етилового денатурованого та продукції хімічного і технічного призначення, включеної до переліку, затвердженого Кабінетом Міністрів України;
в) виробниками спирту етилового неденатурованого та оцту з харчової сировини;
г) виробниками спирту етилового денатурованого та парфумерно-косметичної продукції;
ґ) виробниками спирту етилового-сирцю та біоетанолу.
Підтвердженням факту цільового використання спирту етилового для виробництва продукції, визначеної цим підпунктом, є довідка, що додається до декларації акцизного податку";
2) доповнити пунктом 229.8 такого змісту:
"229.8. Особливості оподаткування бензинів авіаційних та палива для реактивних двигунів
229.8.1. Ввезення на митну територію України або реалізація вироблених в Україні бензинів авіаційних (код 2710 12 31 00 згідно з УКТ ЗЕД) та палива для реактивних двигунів (код 2710 12 70 00, 2710 19 21 00 згідно з УКТ ЗЕД) може здійснюватися із сплатою акцизного податку за ставками, визначеними підпунктом 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 цього Кодексу без застосування підвищувального коефіцієнта 10.
229.8.2. Для ввезення на митну територію України або реалізації вироблених в Україні бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів імпортер бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів (далі - імпортер) оформлює податковий вексель у трьох примірниках, а виробник бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів (далі - виробник) - у двох примірниках. Перший примірник подається до контролюючого органу (векселедержателя) за місцезнаходженням імпортера або виробника, другий примірник залишається імпортеру або виробнику, а третій примірник подається до контролюючого органу за місцем митного оформлення таких бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів.
229.8.3. Податковий вексель видається на суму акцизного податку, нарахованого на обсяг ввезених на митну територію України або вироблених в Україні бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів, виходячи із ставки, яка визначається як різниця між ставкою, встановленою підпунктом 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 цього Кодексу із застосуванням підвищувального коефіцієнта 10, та ставкою, встановленою підпунктом 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 цього Кодексу без застосування підвищувального коефіцієнта 10. До податкового векселя додається розрахунок суми акцизного податку.
Реалізація обсягів бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів суб'єктами господарювання, які отримали акцизні накладні, зареєстровані в Єдиному реєстрі акцизних накладних, із зазначенням в них реквізитів податкового векселя, виданого на суму акцизного податку, нарахованого на такі обсяги, здійснюється без сплати акцизного податку.
229.8.4. Строк, на який видається податковий вексель, не може перевищувати 90 календарних днів.
229.8.5. Податковий вексель може бути виданий лише імпортером або виробником - платником податку.
229.8.6. Виданий виробником податковий вексель є підставою для реалізації бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів із сплатою акцизного податку за ставкою, встановленою підпунктом 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 цього Кодексу без застосування підвищувального коефіцієнта 10.
229.8.7. Підставою для митного оформлення бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів, що ввозяться на митну територію України імпортером із сплатою акцизного податку за ставкою, встановленою підпунктом 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 цього Кодексу без застосування підвищувального коефіцієнта 10, є подання таким імпортером до контролюючого органу, який здійснює митне оформлення, в порядку, передбаченому Митним кодексом України, засобами електронного зв'язку копії податкового векселя, взятого на облік контролюючим органом.
229.8.8. Обов'язки з погашення податкового векселя не можуть передаватися іншим особам незалежно від їх взаємовідносин з векселедавцем.
229.8.9. За користування податковим векселем не нараховуються відсотки або інші види плати, передбачені законодавством для інших видів векселів.
229.8.10. Податковий вексель без сплати коштами зазначеної в ньому суми акцизного податку погашається у разі підтвердження факту цільового використання бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів протягом строку, на який виданий такий вексель, шляхом реєстрації акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних на операції з:
1) реалізації (заправлення повітряних суден) бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів, складених суб'єктами господарювання, які здійснюють авіапаливозабезпечення згідно з чинним сертифікатом на відповідність вимогам авіаційних правил України на здійснення наземного обслуговування, виданим уповноваженим органом з питань цивільної авіації;
2) реалізації бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів суб'єктам літакобудування, на яких поширюється дія норм статті 2 Закону України "Про розвиток літакобудівної промисловості", складених платником податку, який здійснює таку реалізацію;
3) реалізації бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів замовникам, які здійснили закупівлю для забезпечення потреб держави або територіальної громади відповідно до Закону України "Про публічні закупівлі", складених платником податку, який здійснює таку реалізацію;
4) реалізації бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів підприємствам, установам та організаціям системи державного резерву, складених платником податку, який здійснює таку реалізацію.
Акцизні накладні на такі операції складаються на підставі первинних документів.
Податковий вексель без сплати коштами зазначеної в ньому суми акцизного податку за операціями, визначеними у підпунктах 2 - 4 цього підпункту, погашається у разі подання до контролюючого органу копій первинних документів, що підтверджують здійснення таких операцій.
Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, після реєстрації акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних, складених на такі операції, автоматично враховує відповідні обсяги бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів для погашення відповідного податкового векселя.
Інформація про суб'єктів господарювання, які здійснюють авіапаливозабезпечення згідно з чинним сертифікатом на відповідність вимогам авіаційних правил України на здійснення наземного обслуговування, оприлюднюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері цивільної авіації та використання повітряного простору України, на його офіційному веб-сайті.
Суб'єктами господарювання, які здійснюють авіапаливозабезпечення згідно з чинним сертифікатом на відповідність вимогам авіаційних правил України на здійснення наземного обслуговування, у складі декларації акцизного податку надається інформація про повітряні судна, які були заправлені, та про обсяги бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів, використані для заправлення таких суден.
229.8.11. У разі якщо передбачений цим пунктом податковий вексель не погашено в установлений строк, векселедержатель здійснює протест такого векселя у неплатежі згідно із законодавством та протягом одного робочого дня з дати вчинення протесту звертається до банку, який здійснив аваль векселя, з опротестованим податковим векселем. Банк-аваліст зобов'язаний не пізніше операційного дня, що настає за датою звернення векселедержателя з опротестованим податковим векселем, переказати суму, зазначену в податковому векселі, векселедержателю.
229.8.12. У разі відсутності підтвердження у встановлений строк цільового використання імпортером або виробником, які видали податковий вексель, бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів з таких імпортера або виробника справляється штраф у розмірі 50 відсотків суми акцизного податку, яка обчислюється виходячи з обсягів бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів, за якими відсутнє підтвердження цільового використання, та ставки акцизного податку, встановленої підпунктом 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 цього Кодексу із застосуванням підвищувального коефіцієнта 10".
43. У статті 230:
1) пункт 230.1 викласти в такій редакції:
"230.1. Акцизні склади та акцизні склади пересувні утворюються з метою підвищення ефективності роботи із запобігання та боротьби з незаконним виробництвом і обігом спирту етилового, горілки та лікеро-горілчаних виробів, пального, посилення контролю за повнотою та своєчасністю надходження до бюджету акцизного податку.
230.1.1. Акцизні склади, на території яких виробляється спирт етиловий, повинні бути обладнані на кожному місці отримання та відпуску спирту етилового, розташованому на акцизному складі, витратомірами-лічильниками спирту етилового, що призначені для безперервного вимірювання, запам'ятовування, фіксування та відображення в електронному вигляді даних про обсяг отримання або відпуску спирту етилового в декалітрах 100-відсоткового спирту, приведених до температури 20° C, та обсяг вмісту денатуруючих добавок (далі - витратомір-лічильник спирту етилового), зареєстрованими в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників обсягу виробленого спирту етилового.
Платники податку - розпорядники акцизних складів зобов'язані зареєструвати:
а) усі розташовані на акцизних складах витратоміри-лічильники спирту етилового у розрізі акцизних складів - в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників обсягу виробленого спирту етилового;
б) усі акцизні склади - у системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового.
Один акцизний склад може бути зареєстрований виключно одним розпорядником акцизного складу. Один розпорядник акцизного складу може зареєструвати один і більше акцизних складів.
Забороняється отримання та реалізація спирту етилового без наявності зареєстрованих витратомірів-лічильників спирту етилового, без реєстрації акцизного складу, а також через кожне місце отримання та відпуску спирту етилового, на якому вийшов з ладу або відсутній витратомір-лічильник спирту етилового.
Витратоміри-лічильники спирту етилового повинні відповідати вимогам законодавства та мати позитивний результат повірки або оцінку відповідності, проведені відповідно до законодавства. У разі відсутності позитивного результату повірки або оцінки відповідності витратомірів-лічильників спирту етилового для цілей цього Кодексу акцизні склади, на яких вони розташовані, вважаються необладнаними витратомірами-лічильниками спирту етилового.
Розпорядники акцизних складів зобов'язані на кожному акцизному складі щоденно (крім днів, в які акцизний склад не працює) формувати дані про добові фактичні обсяги отриманого та реалізованого спирту етилового (далі у цьому розділі - обсяг обігу спирту етилового) у розрізі кодів товарних підкатегорій згідно з УКТ ЗЕД у декалітрах 100-відсоткового спирту, приведених до температури 20° C.
Дані про обсяг обігу спирту етилового формуються після проведення останньої операції з обігу спирту етилового у звітній добі, але не пізніше 23 години 59 хвилин цієї доби, до початку здійснення операцій з обігу спирту етилового у добу, що настає за звітною добою, та подаються до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, не пізніше 23 години 59 хвилин доби, що настає за звітною добою.
Дані про обсяг обігу спирту етилового подаються електронними засобами зв'язку у формі електронних документів, яка затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Електронні документи заповнюються автоматично шляхом передачі до них даних з витратомірів-лічильників спирту етилового. В електронних документах також зазначаються відповідальною особою розпорядника акцизного складу дані про обсяги залишків спирту етилового, що знаходяться на акцизному складі в тарі, упаковці, про добовий обсяг реалізованого спирту етилового в тарі, упаковці, а також інформація про дні, в які акцизний склад не працює.
Порядок ведення Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників обсягу виробленого спирту етилового, передачі облікових даних з них електронними засобами зв'язку до контролюючих органів встановлюється Кабінетом Міністрів України.
У такому реєстрі міститься податкова інформація про розпорядників акцизних складів, наявні у них акцизні склади, розташовані на акцизних складах витратоміри-лічильники спирту етилового, їх серійні (ідентифікаційні) номери, а також дані про фактичний обсяг обігу спирту етилового у розрізі кодів товарних підкатегорій згідно з УКТ ЗЕД, акцизних складів та розпорядників акцизних складів.
Дані про фактичний обсяг обігу спирту етилового у розрізі кодів товарних підкатегорій згідно з УКТ ЗЕД, акцизних складів та розпорядників акцизних складів зіставляються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, з показниками системи електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового.
230.1.2. Акцизні склади, на території яких здійснюється виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізація пального, повинні бути обладнані витратомірами-лічильниками на кожному місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованому на акцизному складі, та рівнемірами-лічильниками рівня таких товарів (продукції) у резервуарі (далі - рівнемір-лічильник) на кожному введеному в експлуатацію стаціонарному резервуарі, розташованому на акцизному складі.
Акцизні склади, на яких здійснюється діяльність з переробки нафти, газового конденсату, природного газу та їх суміші, з метою вилучення цільових компонентів (сировини), що передбачає повний технологічний цикл їх переробки в готову продукцію (пальне), повинні бути обладнані лише витратомірами-лічильниками на кожному місці відпуску готової підакцизної продукції (пального) наливом з такого акцизного складу.
Акцизні склади, на яких здійснюються виключно зберігання та реалізація пального, що отримується та реалізується виключно у тарі виробника без зміни розфасовки, а також скрапленого газу природного, бензолу, метанолу, не обладнуються витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками.
Витратоміри-лічильники та резервуари повинні відповідати вимогам законодавства та мати позитивний результат повірки або оцінку відповідності, проведені відповідно до законодавства, а рівнеміри-лічильники повинні відповідати вимогам законодавства та мати позитивний результат повірки або оцінку відповідності, або калібрування, проведені відповідно до законодавства. У разі відсутності позитивного результату повірки або оцінки відповідності, або калібрування витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників для цілей цього Кодексу акцизні склади, на яких вони розташовані, вважаються необладнаними витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками.
Паливороздавальні колонки та/або оливороздавальні колонки, встановлені на акцизних складах, на які є позитивні результати повірки або оцінка відповідності, проведені відповідно до законодавства, виконують функції витратомірів-лічильників.
Платники податку - розпорядники акцизних складів зобов'язані зареєструвати:
а) усі розташовані на акцизних складах резервуари, введені в експлуатацію, витратоміри-лічильники та рівнеміри-лічильники у розрізі акцизних складів - в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі;
б) усі акцизні склади - в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового.
Один акцизний склад може бути зареєстрований виключно одним розпорядником акцизного складу. Один розпорядник акцизного складу може зареєструвати один і більше акцизних складів.
Забороняється здійснення реалізації пального без наявності зареєстрованих витратомірів-лічильників, рівнемірів-лічильників та резервуарів, без реєстрації акцизного складу.
230.1.3. Розпорядники акцизних складів зобов'язані на кожному акцизному складі щоденно (крім днів, в які акцизний склад не працює) формувати дані про фактичні залишки пального на початок та кінець звітної доби та про добові фактичні обсяги отриманого та реалізованого пального (далі у цьому розділі - обсяг обігу пального) у розрізі кодів товарних підкатегорій згідно з УКТ ЗЕД у літрах, приведених до температури 15° C.
Розпорядники акцизних складів, на акцизних складах яких здійснюється діяльність з переробки нафти, газового конденсату, природного газу та їх суміші, з метою вилучення цільових компонентів (сировини), що передбачає повний технологічний цикл їх переробки в готову продукцію (пальне), зобов'язані на кожному акцизному складі щоденно формувати дані лише про добовий фактичний обсяг реалізованого пального у розрізі кодів товарних підкатегорій згідно з УКТ ЗЕД у літрах, приведених до температури 15° C.
Дані про фактичні залишки пального та про обсяг обігу пального формуються після проведення останньої операції з обігу пального у звітній добі, але не пізніше 23 години 59 хвилин цієї доби, до початку здійснення операцій з обігу пального у добу, що настає за звітною добою, та подаються до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, не пізніше 23 години 59 хвилин доби, що настає за звітною добою.
На кожному акцизному складі за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД формуються показники про:
обсяги залишків пального на початок та кінець звітної доби, що визначаються шляхом підсумовування обсягів залишків пального в кожному резервуарі на підставі показників рівнемірів-лічильників, встановлених на таких резервуарах, розташованих на такому акцизному складі;
добовий обсяг реалізованого пального, що визначається шляхом підсумовування обсягів реалізованого за звітну добу пального через кожне місце відпуску пального наливом з акцизного складу на підставі показників витратомірів-лічильників, встановлених на кожному місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованому на такому акцизному складі;
добовий обсяг отриманого пального, що визначається шляхом віднімання від обсягу залишків пального на кінець звітної доби обсягу залишків пального на початок звітної доби та додавання добового обсягу реалізованого пального з такого акцизного складу з додаванням обсягу втраченого пального, зазначеного в акцизних накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі акцизних накладних, та з відніманням додаткового обсягу пального, зазначеного в заявках на поповнення обсягу залишку пального або спирту етилового, зареєстрованих у системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового.
Фактичні показники витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників щодо обсягів залишків пального та добового обсягу реалізованого пального перераховуються у літри, приведені до температури 15° C, крім показників паливороздавальних колонок та/або оливороздавальних колонок, які виконують функції витратомірів-лічильників.
Під час виходу з ладу, проведення повірки або калібрування рівнеміра-лічильника або витратоміра-лічильника визначення даних про обсяги залишків пального та обсяги обігу пального здійснюється у мірах повної місткості, які мають позитивний результат повірки, проведеної відповідно до законодавства, та/або за допомогою рулетки та метроштока або переносного (портативного) рівнеміра-аналізатора, які мають позитивний результат повірки, проведеної відповідно до законодавства. Застосування такого способу вимірювання може здійснюватися не більше 20 календарних днів поспіль (для акцизних складів, які є місцями роздрібної торгівлі пальним, на які отримано ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним, - не більше 15 календарних днів поспіль) та не більше чотирьох разів протягом календарного року.
Дані про залишки пального та про обсяг обігу пального подаються електронними засобами зв'язку у формі електронних документів, яка затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Електронні документи заповнюються автоматично шляхом передачі до них даних з витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників (під час виходу з ладу, проведення повірки або калібрування рівнеміра-лічильника або витратоміра-лічильника - заповнюються відповідальною особою розпорядника акцизного складу).
В електронних документах також зазначаються відповідальною особою розпорядника акцизного складу дані про обсяги залишків пального, що знаходяться на акцизному складі в тарі, балонах, упаковці, про добовий обсяг реалізованого пального в тарі, балонах, упаковці, а також інформація про дні, в які акцизний склад не працює.
230.1.4. Порядок ведення Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі, передачі облікових даних з них електронними засобами зв'язку до контролюючих органів встановлюється Кабінетом Міністрів України.
У такому реєстрі міститься податкова інформація про розпорядників акцизних складів, наявні у них акцизні склади, розташовані на акцизних складах резервуари, витратоміри-лічильники та рівнеміри-лічильники, їх серійні (ідентифікаційні) номери, а також дані про фактичні залишки пального на початок та кінець звітної доби та про фактичний обсяг обігу пального у розрізі кодів товарних підкатегорій згідно з УКТ ЗЕД, акцизних складів та розпорядників акцизних складів.
Дані про фактичні залишки пального на початок та кінець доби та про фактичний обсяг обігу пального у розрізі кодів товарних підкатегорій згідно з УКТ ЗЕД, акцизних складів та розпорядників акцизних складів зіставляються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, з показниками системи електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового.
230.1.5. Транспортні засоби, що набули статусу акцизних складів пересувних, а також транспортні засоби, що використовуються суб'єктом господарювання, який не є розпорядником акцизного складу, для переміщення на митній території України власного пального або спирту етилового для потреб власного споживання чи промислової переробки, повинні обліковуватися в Переліку транспортних засобів, що переміщують пальне або спирт етиловий, створення та ведення якого забезпечується центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, у порядку, затвердженому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. Перелік транспортних засобів, що переміщують пальне або спирт етиловий, розміщується на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику.
Включення/виключення транспортних засобів до/з Переліку транспортних засобів, що переміщують пальне або спирт етиловий, здійснюється автоматично на підставі даних акцизних накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі акцизних накладних, або на підставі заявок на переміщення пального або спирту етилового транспортними засобами, що не є акцизними складами пересувними, із зазначенням періоду переміщення такого пального або спирту етилового, або на підставі митних декларацій при переміщенні пального або спирту етилового митною територією України прохідним транзитом або внутрішнім транзитом, визначеним підпунктом "а" пункту 2 частини другої статті 91 Митного кодексу України. Такі заявки подаються суб'єктами господарювання, які не є розпорядниками акцизних складів, до переміщення митною територією України у транспортних засобах, які не є акцизними складами пересувними, власного пального або спирту етилового для потреб власного споживання чи промислової переробки. Форма заявки на переміщення пального або спирту етилового транспортними засобами, що не є акцизними складами пересувними, затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. Такі заявки у формі електронних документів надсилаються центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику.
Переміщення пального або спирту етилового транспортними засобами, що не зазначені в акцизних накладних, зареєстрованих у Єдиному реєстрі акцизних накладних, складених на операції, при здійсненні яких переміщується пальне або спирт етиловий у таких транспортних засобах, а також не зазначені у заявках на переміщення пального або спирту етилового транспортними засобами, що не є акцизними складами пересувними, які надіслані центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, забороняється.
Транспортні засоби, що використовуються для переміщення на митній території України пального або спирту етилового, не облаштовуються витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками";
2) пункт 230.5 після слова "лічильників" доповнити словами "спирту етилового";
3) у пункті 230.12:
підпункт "а" після слова "лічильника" доповнити словами "спирту етилового";
у підпункті "є" слова "лічильників спирту" замінити словами "витратомірів-лічильників спирту етилового";
4) пункт 230.13 1 виключити;
5) у пункті 230.18 слова "спирту етилового", "спирт етиловий" та "спирту етилового та" виключити.
44. У статті 231:
1) пункт 231.1 викласти в такій редакції:
"231.1. Платник податку при ввезенні на митну територію України пального або спирту етилового, з якого сплачено акцизний податок, або на умовах, визначених статтею 229 цього Кодексу, або реалізації пального або спирту етилового зобов'язаний скласти в електронній формі акцизну накладну за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД реалізованого пального або спирту етилового та зареєструвати її в Єдиному реєстрі акцизних накладних з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи.
Платник податку зобов'язаний скласти акцизну накладну на обсяги пального або спирту етилового, використаного для власного споживання; реалізованого та/або використаного для виробництва непідакцизної продукції на умовах, встановлених статтею 229 цього Кодексу; втраченого у межах та/або понад встановлені норми втрат; зіпсованого, знищеного, в тому числі внаслідок аварії, пожежі, повені, інших форс-мажорних обставин чи з іншої причини, пов'язаної з природним результатом, а також внаслідок випаровування у процесі виробництва, обробки, переробки, зберігання чи транспортування такого пального або спирту етилового, а також при здійсненні операцій, які не підлягають оподаткуванню або звільняються від оподаткування.
Виробник пального, а також особа, яка здійснює розлив пального у споживчу тару ємністю до 5 літрів (включно), зобов'язані скласти акцизну накладну на обсяги такого пального.
Виробник спирту етилового, що здійснює розлив спирту етилового, який використовується як лікарський засіб, у флакони з медичного скла об'ємом не більше 100 кубічних сантиметрів, зобов'язаний скласти акцизну накладну на обсяги такого спирту етилового.
В акцизній накладній зазначаються в окремих полях такі обов'язкові реквізити:
а) порядковий номер акцизної накладної з номером примірника;
б) дата складання акцизної накладної;
в) повна або скорочена назва юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник акцизного податку, - особи, яка реалізує пальне або спирт етиловий;
г) код ЄДРПОУ (для юридичних осіб) або реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) особи, яка реалізує пальне або спирт етиловий, та суб'єкта господарювання - отримувача пального або спирту етилового;
ґ) повна або скорочена назва юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи - суб'єкта господарювання - отримувача пального або спирту етилового;
д) код товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД;
е) опис пального або спирту етилового;
є) обсяг пального в літрах, приведених до температури 15° C, або обсяг спирту етилового в декалітрах 100-відсоткового спирту, приведених до температури 20° C;
ж) уніфікований номер акцизного складу в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, з якого реалізовано пальне або спирт етиловий;
з) уніфікований номер акцизного складу в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, на який отримане пальне;
и) номер реєстрації транспортного засобу в уповноважених органах відповідної держави та тип і ємність транспортного засобу - акцизного складу пересувного;
і) ознака напряму використання та умов оподаткування пального або спирту етилового;
ї) ознака щодо реалізації пального з акцизного складу, який є місцем роздрібної торгівлі пальним, на яке отримано ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним;
й) ознака щодо ввезення пального або спирту етилового на митну територію України;
к) ознака щодо реалізації пального або спирту етилового з акцизного складу до іншого акцизного складу з використанням акцизного складу пересувного, у разі якщо до реалізації пального або спирту етилового такий інший акцизний склад уже відомий;
л) ознака щодо реалізації пального на умовах, визначених пунктом 229.8 статті 229 цього Кодексу, із зазначенням реквізитів податкового векселя, суб'єктів господарювання, які здійснюють авіапаливозабезпечення згідно з чинним сертифікатом на відповідність вимогам авіаційних правил України на здійснення наземного обслуговування, або суб'єктів літакобудування, або замовників, які здійснили закупівлю для забезпечення потреб держави або територіальної громади відповідно до Закону України "Про публічні закупівлі", або підприємств, установ та організацій системи державного резерву;
м) адреса місця зберігання пального, яке не є акцизним складом, на якому суб'єкт господарювання - не платник податку зберігає пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки.
При реалізації пального через паливороздавальну або оливороздавальну колонку з акцизного складу, який є місцем роздрібної торгівлі пальним, на яке отримано ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним, обов'язкові реквізити акцизної накладної, що ідентифікують отримувача пального, визначені підпунктами "г" та "ґ" цього пункту:
можуть не заповнюватися виключно при реалізації пального не суб'єкту господарювання;
обов'язково заповнюються при реалізації пального суб'єкту господарювання із зазначенням даних, що ідентифікують такого суб'єкта господарювання.
При реалізації пального або спирту етилового з акцизного складу до іншого акцизного складу з використанням акцизного складу пересувного, у разі якщо до реалізації пального або спирту етилового такий інший акцизний склад уже відомий, складається одна акцизна накладна на реалізацію пального з акцизного складу на такий інший акцизний склад із зазначенням у такій акцизній накладній ідентифікаційних даних такого акцизного складу пересувного";
2) у пункті 231.3:
абзац перший викласти в такій редакції:
"231.3. Акцизна накладна складається платником податку в день ввезення на митну територію України пального або спирту етилового чи в день реалізації пального або спирту етилового при кожній повній або частковій операції з реалізації пального або спирту етилового";
абзац другий виключити;
у першому реченні абзацу третього слова "платником акцизного податку" замінити словами "суб'єктом господарювання";
абзац четвертий після слів "отримувача пального" доповнити словами "суб'єкта господарювання";
в абзаці п'ятому слово "пального" замінити словами "пального - суб'єктів господарювання";
абзац шостий після слова "пального" доповнити словами "або спирту етилового";
доповнити абзацами сьомим - двадцять четвертим такого змісту:
"Особа, яка реалізує пальне або спирт етиловий, зобов'язана скласти акцизну накладну в одному примірнику у разі реалізації пального або спирту етилового:
а) з акцизного складу:
для власного споживання чи промислової переробки або на обсяги втраченого/зіпсованого/знищеного пального або спирту етилового;
будь-яким іншим особам - не платникам податку;
б) з акцизного складу пересувного:
для власного споживання чи промислової переробки або на обсяги втраченого/зіпсованого/знищеного пального або спирту етилового;
будь-яким іншим особам - не платникам податку.
Особа, яка ввозить пальне або спирт етиловий на митну територію України, зобов'язана скласти акцизну накладну в одному примірнику на підставі даних відповідної митної декларації.
Особа, яка склала акцизну накладну в одному примірнику, зобов'язана зареєструвати таку акцизну накладну в Єдиному реєстрі акцизних накладних.
Особа, яка реалізує пальне або спирт етиловий, зобов'язана скласти акцизну накладну в двох примірниках у разі реалізації пального або спирту етилового:
а) з акцизного складу до іншого акцизного складу, в тому числі через трубопровід або з використанням акцизного складу пересувного, у разі якщо до реалізації пального або спирту етилового такий інший акцизний склад уже відомий;
б) з акцизного складу до акцизного складу пересувного;
в) з акцизного складу пересувного до іншого акцизного складу пересувного;
г) з акцизного складу пересувного до акцизного складу.
Особа, яка склала акцизну накладну в двох примірниках, зобов'язана зареєструвати перший примірник такої акцизної накладної в Єдиному реєстрі акцизних накладних, а другий примірник такої акцизної накладної в день її складання надіслати розпоряднику акцизного складу - отримувачу пального або спирту етилового.
Розпорядник акцизного складу / розпорядник акцизного складу пересувного - отримувач пального або спирту етилового зобов'язаний зареєструвати другий примірник такої акцизної накладної в Єдиному реєстрі акцизних накладних після реєстрації першого примірника такої акцизної накладної в Єдиному реєстрі акцизних накладних та отримання пального або спирту етилового на акцизний склад / акцизний склад пересувний.
Якщо платник податку одночасно є особою, яка реалізує та отримує пальне або спирт етиловий, складання та реєстрація акцизних накладних у двох примірниках здійснюються у встановленому цим пунктом порядку для складання та реєстрації акцизних накладних у двох примірниках.
Платник податку - розпорядник акцизного складу пересувного, акцизний склад пересувний якого використовувався при ввезенні пального або спирту етилового на митну територію України, завжди складає акцизні накладні при реалізації такого пального або спирту етилового з такого акцизного складу пересувного до іншого акцизного складу пересувного або акцизного складу";
3) пункт 231.5 після слова "пального" доповнити словами "або спирту етилового", а після слова "пальне" - словами "або спирт етиловий";
4) пункт 231.6 викласти в такій редакції:
"231.6. Реєстрація в Єдиному реєстрі акцизних накладних здійснюється:
акцизних накладних, складених при реалізації пального з акцизного складу, який є місцем роздрібної торгівлі пальним, на яке отримано ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним, - не пізніше п'ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання;
першого примірника акцизної накладної при реалізації пального або спирту етилового з акцизного складу - у день складання такої акцизної накладної, але не пізніше здійснення операції з реалізації пального або спирту етилового з акцизного складу;
першого примірника акцизної накладної при реалізації пального або спирту етилового з акцизного складу пересувного до іншого акцизного складу пересувного - у день складання такої акцизної накладної, але не пізніше здійснення операції з реалізації пального або спирту етилового з акцизного складу пересувного;
першого примірника акцизної накладної при реалізації пального або спирту етилового з акцизного складу пересувного до акцизного складу - після фактичного отримання пального або спирту етилового на акцизний склад, але не пізніше трьох календарних днів, наступних за датою складання акцизної накладної;
першого примірника акцизної накладної при ввезенні пального або спирту етилового на митну територію України - не пізніше дня, наступного за днем оформлення належним чином митної декларації;
другого примірника акцизної накладної - після фактичного отримання пального або спирту етилового на акцизний склад / акцизний склад пересувний, але не пізніше трьох календарних днів, наступних за днем отримання пального або спирту етилового на акцизний склад / акцизний склад пересувний розпорядником акцизного складу / акцизного складу пересувного - отримувачем пального або спирту етилового;
розрахунку коригування - не пізніше трьох календарних днів, наступних за датою його складання.
Підтвердженням особі, яка реалізує пальне або спирт етиловий, про прийняття її акцизної накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру акцизних накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.
З метою отримання акцизної накладної / розрахунку коригування, зареєстрованих в Єдиному реєстрі акцизних накладних, отримувач пального або спирту етилового надсилає в електронному вигляді запит до Єдиного реєстру акцизних накладних, за яким отримує в електронному вигляді повідомлення про реєстрацію акцизної накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі акцизних накладних та акцизну накладну / розрахунок коригування в електронному вигляді. Такі акцизна накладна / розрахунок коригування вважаються зареєстрованими в Єдиному реєстрі акцизних накладних та отриманими отримувачем пального або спирту етилового.
З метою отримання особою, яка реалізує пальне або спирт етиловий, зареєстрованого в Єдиному реєстрі акцизних накладних розрахунку коригування, що підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі акцизних накладних отримувачем пального або спирту етилового, така особа, яка реалізує пальне або спирт етиловий, надсилає в електронному вигляді запит до Єдиного реєстру акцизних накладних, за яким отримує в електронному вигляді повідомлення про реєстрацію розрахунку коригування в Єдиному реєстрі акцизних накладних та розрахунок коригування в електронному вигляді. Такий розрахунок коригування вважається зареєстрованим в Єдиному реєстрі акцизних накладних та отриманим особою, яка реалізує пальне або спирт етиловий.
Датою та часом надання акцизної накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.
Якщо надіслані акцизні накладні та/або розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 231.1 цієї статті, протягом операційного дня отримувачу пального або спирту етилового / особі, яка реалізує пальне або спирт етиловий, надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді із зазначенням причин.
Якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, такі акцизна накладна / розрахунок коригування вважаються зареєстрованими в Єдиному реєстрі акцизних накладних.
Підтвердження надання другого примірника акцизної накладної отримувачу пального або спирту етилового, реєстрації в Єдиному реєстрі акцизних накладних та отримання з Єдиного реєстру акцизних накладних другого примірника акцизної накладної здійснюється за правилами, передбаченими цим розділом для підтвердження надання, реєстрації та отримання з Єдиного реєстру акцизних накладних розрахунків коригування, які реєструються отримувачами пального або спирту етилового.
Отримувач пального або спирту етилового має право звіряти дані отриманої акцизної накладної на відповідність з даними Єдиного реєстру акцизних накладних.
Платник податку має право зареєструвати акцизну накладну та/або розрахунок коригування в Єдиному реєстрі акцизних накладних, в якій загальний обсяг реалізованого пального або спирту етилового не перевищує обсяг, обчислений відповідно до пункту 232.3 статті 232 цього Кодексу.
Якщо обсяг, визначений відповідно до пункту 232.3 статті 232 цього Кодексу, є меншим за обсяг пального або спирту етилового в акцизній накладній та/або розрахунку коригування, які платник податку повинен зареєструвати в Єдиному реєстрі акцизних накладних, платник податку зобов'язаний перерахувати до бюджету суму коштів у розмірі акцизного податку за відповідний обсяг реалізованого пального або спирту етилового, самостійно розрахованого за ставками, передбаченими підпунктами 215.3.1 або 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 цього Кодексу, та зареєструвати заявку на поповнення обсягу залишку пального або спирту етилового в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового.
У разі виявлення технічної помилки у програмному забезпеченні або програмних складових, програмно-апаратному устаткуванні, каналах зв'язку, функціонуванні електронного цифрового підпису, що унеможливлює реєстрацію акцизних накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі акцизних накладних, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, зобов'язаний невідкладно розмістити на своєму офіційному веб-сайті повідомлення про виявлення такої технічної помилки із зазначенням дати та часу її початку, вжити всіх необхідних заходів для відновлення реєстрації акцизних накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі акцизних накладних, за результатами яких розмістити на своєму офіційному веб-сайті повідомлення про усунення технічної помилки із зазначенням дати та часу її завершення.
У період існування технічної помилки, у разі неможливості зареєструвати акцизну накладну в Єдиному реєстрі акцизних накладних, дозволяється переміщення пального або спирту етилового транспортними засобами за наявності товарно-транспортної накладної, яка повинна містити інформацію з відповідної акцизної накладної.
Платник податку зобов'язаний протягом трьох календарних днів з дня відновлення реєстрації акцизних накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі акцизних накладних зареєструвати всі акцизні накладні / розрахунки коригування, граничний термін реєстрації яких припадає на період існування технічної помилки.
Штрафні санкції за несвоєчасну реєстрацію акцизних накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі акцизних накладних, граничний термін реєстрації яких припадає на період існування технічної помилки, не застосовуються";
5) у пункті 231.7:
після слова "пальне" доповнити словами "або спирт етиловий", а після слова "пального" - словами "або спирту етилового";
доповнити абзацом п'ятим такого змісту:
"Складання розрахунків коригування здійснюється у такій самій кількості примірників, як і кількість примірників акцизної накладної, до якої вони складаються";
6) пункт 231.8 викласти в такій редакції:
"231.8. Єдиний реєстр акцизних накладних працює постійно (24 години щоденно), крім часу, необхідного для його технічного обслуговування.
Технічне обслуговування Єдиного реєстру акцизних накладних проводиться у часові проміжки з незначною кількістю реєстрації акцизних накладних / розрахунків коригування.
Інформація про запланований час технічного обслуговування Єдиного реєстру акцизних накладних розміщується на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, не пізніше ніж за 24 години до початку проведення технічного обслуговування.
Порядок ведення Єдиного реєстру акцизних накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України";
7) пункт 231.9 після слова "пальне" доповнити словами "або спирт етиловий", а після слова "пального" - словами "або спирту етилового";
8) у пункті 231.10:
в абзаці першому:
перше речення після слова "пальне" доповнити словами "або спирт етиловий", а після слова "пального" - словами "або спирту етилового";
друге речення доповнити словами "або спирту етилового, або додаткові письмові пояснення суб'єкта господарювання, який фактично не отримував пальне або спирт етиловий, але зазначений в акцизній накладній, зареєстрованій в Єдиному реєстрі акцизних накладних, як отримувач пального або спирту етилового";
абзац другий доповнити словами "або спирт етиловий".
45. У статті 232:
1) назву доповнити словами "та спирту етилового";
2) пункт 232.1 викласти в такій редакції:
"232.1. У системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового в розрізі платників податку - розпорядників акцизних складів / акцизних складів пересувних та акцизних складів / акцизних складів пересувних за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД ведеться окремо облік обсягів пального або спирту етилового, що:
оподатковуються акцизним податком, у тому числі окремо за кожною відмінною ставкою податку;
оподатковуються на умовах, встановлених статтею 229 цього Кодексу;
не підлягають оподаткуванню;
звільняються від оподаткування.
Обсяги ввезеного на митну територію України пального або спирту етилового обліковуються в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового в такій послідовності:
1) зараховуються автоматично на підставі оформлених належним чином митних декларацій у розрізі платників податку та умов оподаткування пального або спирту етилового за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД;
2) розподіляються між акцизними складами пересувними, що використовуються під час такого ввезення, на підставі акцизних накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі акцизних накладних, складених платником податку - розпорядником таких акцизних складів пересувних.
Ведення обліку обсягів пального або спирту етилового у системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику.
Одиницею обліку обсягів пального в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового є літри, приведені до температури 15° C, - для пального та декалітри 100-відсоткового спирту, приведені до температури 20° C, - для спирту етилового. При цьому відпущені літри в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним, для цілей цього розділу вважаються як літри, приведені до температури 15° C. Такі одиниці обліку для пального та спирту етилового повинні використовуватися в первинних бухгалтерських документах, акцизних накладних / розрахунках коригування до акцизних накладних, декларації з акцизного податку.
Система електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового забезпечує автоматичний облік у розрізі платників податку - розпорядників акцизних складів / акцизних складів пересувних за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД:
обсягів пального або спирту етилового в розрізі акцизних складів / акцизних складів пересувних, що містяться у виданих та отриманих акцизних накладних та розрахунках коригування, зареєстрованих в Єдиному реєстрі акцизних накладних;
обсягів пального або спирту етилового, виробленого на митній території України або ввезеного на митну територію України, з яких сплачено акцизний податок, які оподатковуються на умовах, встановлених статтею 229 цього Кодексу, не підлягають оподаткуванню або звільняються від оподаткування в розрізі акцизних складів / акцизних складів пересувних;
обсягів пального або спирту етилового, на які платники податку зареєстрували заявки на поповнення обсягів залишку пального або спирту етилового за рахунок коштів, сплачених до бюджету, в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового в розрізі акцизних складів / акцизних складів пересувних;
сум сплаченого акцизного податку, за рахунок яких платники податку можуть зареєструвати заявки на поповнення обсягів залишку пального та спирту етилового;
обсягів залишків пального або спирту етилового в розрізі акцизних складів / акцизних складів пересувних, на які платники податку мають право зареєструвати акцизні накладні та розрахунки коригування в Єдиному реєстрі акцизних накладних.
Система електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового працює постійно (24 години щоденно), крім часу, необхідного для її технічного обслуговування.
Технічне обслуговування системи електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового проводиться у часові проміжки з незначною кількістю звернень до неї платників акцизного податку.
Інформація про запланований час технічного обслуговування системи електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового розміщується на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, не пізніше ніж за 24 години до початку проведення технічного обслуговування.
Порядок електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового та реєстрації платників податків - розпорядників акцизних складів / акцизних складів пересувних, акцизних складів / акцизних складів пересувних у системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового встановлюється Кабінетом Міністрів України";
3) пункт 232.2 після слова "пального" доповнити словами "та спирту етилового";
4) у пункті 232.3:
в абзаці першому слово "пального" замінити словами "пального або спирту етилового";
абзац другий доповнити символами та словами " - å АМитнЕкспорт";
абзац четвертий викласти в такій редакції:
"å АНаклОтр - загальний обсяг пального або спирту етилового за отриманими платником податку акцизними накладними, зареєстрованими в Єдиному реєстрі акцизних накладних, що підтверджено другим примірником акцизної накладної, зареєстрованим в Єдиному реєстрі акцизних накладних, та розрахунками коригування до таких акцизних накладних, зареєстрованими в Єдиному реєстрі акцизних накладних";
в абзаці п'ятому слово "пального" замінити словами "пального або спирту етилового" та доповнити словами і цифрами "або який оподатковується на умовах, встановлених статтею 229 цього Кодексу";
абзаци шостий і сьомий викласти в такій редакції:
"å ЗаявкиПоповн - загальний обсяг пального або спирту етилового за оформленими та зареєстрованими в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового заявками на поповнення обсягу залишку пального або спирту етилового, із списанням з облікових карток грошових коштів акцизного податку, сплаченого до бюджету, що дорівнюють сумі акцизного податку для відповідного обсягу пального або спирту етилового;
å КоригЗаявкиПоповн - загальний обсяг пального або спирту етилового за оформленими та зареєстрованими в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового коригуваннями до заявок на поповнення обсягу залишку пального або спирту етилового, за якими зменшується попередньо збільшений обсяг залишку пального або спирту етилового";
в абзаці восьмому слово "пального" замінити словами "пального або спирту етилового";
в абзаці дев'ятому:
після слова "пального" доповнити словами "або спирту етилового";
доповнити абзац словами:
"зазначений в акцизній накладній / розрахунку коригування, зареєстрованій в Єдиному реєстрі акцизних накладних";
після абзацу дев'ятого доповнити новим абзацом такого змісту:
"å АМитнЕкспорт - загальний обсяг пального або спирту етилового, вивезеного за межі митної території України, оформленого належним чином митними деклараціями, на який складені акцизні накладні, зареєстровані в Єдиному реєстрі акцизних накладних".
У зв'язку з цим абзац десятий вважати абзацом одинадцятим;
в абзаці одинадцятому слово "пального" замінити словами "пального або спирту етилового";
доповнити абзацами дванадцятим - сімнадцятим такого змісту:
"Зміна показника å АНаклВид відбувається у день реєстрації акцизної накладної в Єдиному реєстрі акцизних накладних, а зміна показника å АНаклОтр - у день реєстрації другого примірника акцизної накладної (при ввезенні пального або спирту етилового на митну територію України - у день реєстрації першого примірника акцизної накладної) в Єдиному реєстрі акцизних накладних.
При реалізації пального або спирту етилового з акцизного складу до іншого акцизного складу з використанням акцизного складу пересувного, у разі якщо до реалізації пального або спирту етилового такий інший акцизний склад уже відомий:
у день реєстрації в Єдиному реєстрі акцизних накладних першого примірника акцизної накладної здійснюється зміна показника å АНаклВид по акцизному складу;
у день реєстрації в Єдиному реєстрі акцизних накладних другого примірника акцизної накладної здійснюється зміна показника å АНаклОтр по такому іншому акцизному складу;
показники å АНаклОтр та å АНаклВид по акцизному складу пересувному не змінюються.
На обсяги пального, що реалізується з акцизного складу, який є місцем роздрібної торгівлі пальним, на яке отримано ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним, через паливороздавальні або оливороздавальні колонки, платнику податку - отримувачу пального, зміна показника å АНаклОтр у такого платника податку - отримувача пального не відбувається";
5) у пункті 232.4:
абзац перший викласти в такій редакції:
"232.4. Порядок реєстрації заявок на поповнення обсягу залишку пального або спирту етилового в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового";
у підпункті 232.4.1:
абзац перший викласти в такій редакції:
"232.4.1. Заявки на поповнення обсягу залишку пального або спирту етилового в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового повинні містити такі обов'язкові поля (реквізити)";
підпункти "в", "г" і "д" доповнити словами "або спирту етилового";
у підпункті "е" слова і цифри "приведених до t 15° C" замінити словами і цифрами "приведених до температури 15° C, або спирту етилового в декалітрах 100-відсоткового спирту, приведених до температури 20° C", а після слів "реалізації пального" доповнити словами "та спирту етилового";
підпункти "є" і "з" викласти в такій редакції:
"є) ставка акцизного податку на відповідне пальне або спирт етиловий, встановлена на дату реалізації пального або спирту етилового";
"з) сума акцизного податку за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, розрахованого за ставкою акцизного податку, передбаченою підпунктами 215.3.1 або 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 цього Кодексу, та обсягами пального або спирту етилового, що містяться в таких заявках (крім заявок на поповнення обсягу залишку пального або спирту етилового, що відвантажується на умовах, встановлених статтею 229 цього Кодексу, не підлягає оподаткуванню або звільняється від оподаткування)";
у підпункті "и" слово "пального" замінити словами "пального або спирту етилового";
доповнити підпунктами "і" та "ї" такого змісту:
"і) ознака умов оподаткування пального або спирту етилового;
ї) уніфікований номер акцизного складу в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, на якому виникає потреба поповнити обсяги залишків пального або спирту етилового";
у підпункті 232.4.2:
абзац перший замінити трьома новими абзацами такого змісту:
"232.4.2. У разі якщо у платника акцизного податку виникає потреба поповнити обсяги залишків пального або спирту етилового в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, він може зареєструвати заявку на поповнення обсягу залишку пального або спирту етилового за умови:
наявності на обліковій картці сум коштів сплаченого акцизного податку, не менше ніж сума акцизного податку, розрахованого з обсягу пального або спирту етилового у такій заявці, - для обсягів пального або спирту етилового, що оподатковуються акцизним податком;
без наявності на обліковій картці сум коштів сплаченого акцизного податку - для обсягів пального або спирту етилового, що оподатковуються на умовах, встановлених статтею 229 цього Кодексу, або не підлягають оподаткуванню, або звільняються від оподаткування".
У зв'язку з цим абзац другий вважати абзацом четвертим;
абзац четвертий після слова "пального" доповнити словами "та спирту етилового";
у підпунктах 232.4.3 і 232.4.4 слово "пального" та "пальне" замінити відповідно словами "пального або спирту етилового" та "пальне або спирт етиловий";
підпункт 232.4.5 викласти в такій редакції:
"232.4.5. Форма та порядок заповнення заявки на поповнення обсягу залишку пального або спирту етилового та коригування до заявок на поповнення обсягу залишку пального або спирту етилового в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику".
46. Розділ VI доповнити статтею 233 такого змісту:
"Стаття 233. Зіставлення показників обсягів обігу та залишків пального, показників обсягів обігу спирту етилового
233.1. Для перевірки повноти декларування та сплати акцизного податку платниками податку з обсягів ввезеного на митну територію України, виробленого та реалізованого на митній території України пального або спирту етилового здійснюється автоматичне зіставлення показників обсягів обігу та залишків пального, показників обсягів обігу спирту етилового (далі - зіставлення).
233.2. Зіставлення здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, у порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України.
233.3. При зіставленні здійснюється порівняння показників із системи електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового з показниками Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі щодо обсягів обігу та залишків пального у розрізі кодів згідно з УКТ ЗЕД (крім скрапленого газу (пропану або суміші пропану з бутаном), інших газів, бутану, ізобутану, на які встановлено однакові ставки акцизного податку, для яких обсяги обігу та залишків пального підсумовуються та зіставляються загальним підсумком), акцизних складів та розпорядників акцизних складів.
При зіставленні допускаються розбіжності не більше ніж на 5 відсотків обсягу обігу або залишків пального (для скрапленого газу (пропану або суміші пропану з бутаном), інших газів, бутану, ізобутану, на які встановлено однакові ставки акцизного податку, - не більше ніж на 15 відсотків) чи не більше ніж на 2 відсотки об'єму відповідного резервуара.
233.4. При зіставленні здійснюється порівняння показників із системи електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового та показників Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників обсягу виробленого спирту етилового щодо обсягів обігу спирту етилового у розрізі кодів згідно з УКТ ЗЕД, акцизних складів та розпорядників акцизних складів".
47. Статтю 240 доповнити пунктом 240.7 такого змісту:
"240.7. Не є платниками податку за викиди двоокису вуглецю суб'єкти, зазначені у пункті 240.1 цієї статті, якими здійснюються такі викиди в обсязі не більше 500 тонн за рік.
У разі якщо річний обсяг викидів двоокису вуглецю перевищує 500 тонн за рік, суб'єкти зобов'язані зареєструватися платниками податку у податковому (звітному) періоді, в якому відбулося таке перевищення. Такі платники зобов'язані скласти та подати податкову звітність, нарахувати та сплатити податок за податковий (звітний) період, у якому відбулося таке перевищення, у порядку, передбаченому цим Кодексом".
48. Статтю 242 доповнити пунктом 242.4 такого змісту:
"242.4. База оподаткування податком за викиди двоокису вуглецю за результатами податкового (звітного) року зменшується на обсяг таких викидів у розмірі 500 тонн за рік".
49. У пункті 243.4 статті 243 цифри та слова "0,41 гривні" замінити цифрами та словами "10,00 гривень".
50. У статті 252:
пункт 252.4 доповнити підпунктом 252.4.9 такого змісту:
"252.4.9. урановмісні корисні копалини, видобуті на стадії геологічного вивчення на підставі спеціальних дозволів, отриманих після 1 січня 2018 року";
у пункті 252.20:
1) слова і цифри:
"нафта: |
|
з покладів, які повністю або частково залягають на глибині до 5000 метрів |
29,00 |
з покладів, які повністю залягають на глибині понад 5000 метрів |
14,00 |
Конденсат: |
|
з покладів, які повністю або частково залягають на глибині до 5000 метрів |
45,00 |
з покладів, які повністю залягають на глибині понад 5000 метрів |
21,00" |
замінити словами і цифрами: |
|
"нафта: |
|
з покладів, які повністю або частково залягають на глибині до 5000 метрів |
31,00 |
з покладів, які повністю залягають на глибині понад 5000 метрів |
16,00 |
Конденсат: |
|
з покладів, які повністю або частково залягають на глибині до 5000 метрів |
31,00 |
з покладів, які повністю залягають на глибині понад 5000 метрів |
16,00"; |
2) включити примітку "1" такого змісту:
" 1) З 1 січня 2019 року до 31 грудня 2019 року (включно) до ставки рентної плати за користування надрами для видобування залізної руди застосовується коефіцієнт 1,1".
51. Пункт 256.3 статті 256 викласти в такій редакції:
"256.3. Ставки рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів встановлюються у таких розмірах:
256.3.1. за заготівлю деревини основних лісових порід:
Найменування лісової породи |
Розряд |
Ставка за 1 щільний куб. метр деревини, гривень |
|||
ділової (без кори) |
дров'яної (з корою) |
||||
великої |
середньої |
дрібної |
|||
Перший пояс лісів |
|||||
Сосна |
|||||
|
1 |
463,80 |
296,63 |
114,06 |
11,76 |
|
2 |
329,61 |
211,88 |
82,38 |
8,99 |
|
3 |
266,03 |
171,35 |
66,08 |
7,20 |
|
4 |
200,06 |
127,16 |
48,90 |
5,42 |
|
5 |
131,82 |
84,69 |
32,61 |
3,65 |
Модрина |
|||||
|
1 |
208,35 |
176,55 |
68,79 |
15,32 |
|
2 |
150,08 |
127,16 |
48,90 |
11,76 |
|
3 |
118,40 |
102,35 |
38,93 |
8,99 |
|
4 |
88,29 |
75,99 |
28,98 |
6,35 |
|
5 |
60,00 |
51,23 |
19,92 |
4,55 |
Ялина, ялиця |
|||||
|
1 |
411,21 |
350,63 |
134,46 |
15,56 |
|
2 |
305,22 |
259,88 |
100,88 |
10,29 |
|
3 |
244,79 |
209,43 |
80,16 |
9,06 |
|
4 |
184,20 |
156,44 |
59,51 |
6,50 |
|
5 |
123,65 |
103,44 |
40,16 |
5,19 |
Дуб (крім дуба коркового) |
|||||
|
1 |
1216,88 |
584,75 |
194,70 |
19,92 |
|
2 |
872,87 |
419,66 |
139,41 |
14,51 |
|
3 |
699,03 |
334,04 |
112,28 |
11,76 |
|
4 |
525,11 |
252,65 |
84,23 |
8,18 |
|
5 |
344,06 |
167,03 |
56,12 |
6,35 |
Ясен, клен (крім явора) |
|||||
|
1 |
456,35 |
389,79 |
194,70 |
19,92 |
|
2 |
327,27 |
279,78 |
139,41 |
14,51 |
|
3 |
262,11 |
222,75 |
112,28 |
11,76 |
|
4 |
196,88 |
168,44 |
84,23 |
8,18 |
|
5 |
129,05 |
111,41 |
56,12 |
6,35 |
Бук |
|||||
|
1 |
877,29 |
564,32 |
188,36 |
17,18 |
|
2 |
624,77 |
401,42 |
134,04 |
11,76 |
|
3 |
502,47 |
321,92 |
107,76 |
9,98 |
|
4 |
377,54 |
240,35 |
80,58 |
7,20 |
|
5 |
252,65 |
160,95 |
53,46 |
4,55 |
Береза, вільха чорна, граб звичайний, в'яз, липа |
|||||
|
1 |
67,91 |
58,43 |
43,46 |
15,32 |
|
2 |
47,49 |
40,77 |
31,29 |
11,76 |
|
3 |
38,03 |
33,98 |
25,79 |
8,99 |
|
4 |
28,49 |
24,50 |
19,01 |
6,35 |
|
5 |
19,01 |
16,31 |
12,20 |
4,55 |
Осика, вільха сіра, тополя |
|||||
|
1 |
39,32 |
33,98 |
25,79 |
10,89 |
|
2 |
28,49 |
24,50 |
17,66 |
7,20 |
|
3 |
23,13 |
19,01 |
15,02 |
6,35 |
|
4 |
17,66 |
15,02 |
10,89 |
4,55 |
|
5 |
10,89 |
9,48 |
6,84 |
1,79 |
Другий пояс лісів |
|||||
Сосна |
|||||
|
1 |
395,46 |
252,54 |
96,89 |
9,98 |
|
2 |
280,11 |
180,14 |
69,71 |
7,20 |
|
3 |
223,61 |
144,75 |
56,12 |
6,35 |
|
4 |
169,46 |
107,76 |
41,64 |
4,55 |
|
5 |
113,04 |
72,41 |
28,10 |
2,72 |
Модрина |
|||||
|
1 |
178,40 |
153,65 |
58,82 |
14,51 |
|
2 |
128,94 |
109,52 |
41,64 |
9,98 |
|
3 |
102,35 |
86,54 |
33,47 |
8,18 |
|
4 |
75,99 |
65,39 |
25,31 |
6,35 |
|
5 |
51,23 |
44,21 |
17,18 |
3,65 |
Ялина, ялиця |
|||||
|
1 |
363,17 |
310,34 |
119,00 |
12,84 |
|
2 |
259,88 |
221,90 |
85,34 |
9,06 |
|
3 |
206,81 |
176,55 |
68,55 |
7,74 |
|
4 |
156,44 |
133,77 |
51,69 |
6,50 |
|
5 |
103,28 |
88,35 |
33,59 |
3,87 |
Дуб (крім дуба коркового) |
|||||
|
1 |
1035,77 |
499,13 |
166,53 |
16,31 |
|
2 |
742,44 |
356,57 |
118,61 |
11,76 |
|
3 |
590,37 |
285,26 |
94,11 |
8,99 |
|
4 |
441,83 |
211,88 |
71,61 |
7,20 |
|
5 |
296,94 |
142,55 |
47,99 |
4,55 |
Ясен, клен (крім явора) |
|||||
|
1 |
388,44 |
332,75 |
166,53 |
16,31 |
|
2 |
278,43 |
237,65 |
118,61 |
11,76 |
|
3 |
221,36 |
190,14 |
94,11 |
8,99 |
|
4 |
165,72 |
141,23 |
71,61 |
7,20 |
|
5 |
111,41 |
95,10 |
47,99 |
4,55 |
Бук |
|||||
|
1 |
746,96 |
478,76 |
159,35 |
14,51 |
|
2 |
532,37 |
340,28 |
114,06 |
9,98 |
|
3 |
426,50 |
273,02 |
91,47 |
8,18 |
|
4 |
320,46 |
203,69 |
68,79 |
6,35 |
|
5 |
214,59 |
136,53 |
45,35 |
4,55 |
Береза, вільха чорна, граб звичайний, в'яз, липа |
|||||
|
1 |
55,62 |
47,49 |
36,68 |
13,59 |
|
2 |
40,77 |
35,27 |
25,79 |
9,98 |
|
3 |
32,61 |
27,20 |
21,72 |
7,20 |
|
4 |
24,50 |
21,72 |
15,02 |
6,35 |
|
5 |
16,31 |
13,59 |
10,89 |
3,65 |
Осика, вільха сіра, тополя |
|||||
|
1 |
33,98 |
29,84 |
21,72 |
8,99 |
|
2 |
24,50 |
21,72 |
15,02 |
6,35 |
|
3 |
19,01 |
17,66 |
13,59 |
5,42 |
|
4 |
15,02 |
12,20 |
9,48 |
4,55 |
|
5 |
9,48 |
9,48 |
6,84 |
2,72; |
256.3.2. за заготівлю деревини неосновних лісових порід:
Найменування лісової породи |
Розряд |
Ставка за 1 щільний куб. метр деревини, гривень |
|||
ділової (без кори) |
дров'яної (з корою) |
||||
великої |
середньої |
дрібної |
|||
Перший пояс лісів |
|||||
Самшит |
|||||
|
1 |
2140,44 |
1829,34 |
914,46 |
19,92 |
|
2 |
1529,21 |
1306,50 |
653,69 |
14,51 |
|
3 |
1223,63 |
1045,74 |
522,41 |
11,76 |
|
4 |
918,09 |
783,60 |
392,04 |
8,18 |
|
5 |
611,18 |
522,90 |
261,65 |
6,35 |
Бархат, горіх |
|||||
|
1 |
1333,64 |
1140,83 |
570,41 |
19,92 |
|
2 |
953,46 |
814,86 |
407,43 |
14,51 |
|
3 |
761,94 |
651,90 |
325,98 |
11,76 |
|
4 |
571,76 |
488,93 |
245,34 |
8,18 |
|
5 |
381,60 |
325,98 |
162,96 |
6,35 |
Груша, кизил, явір |
|||||
|
1 |
1070,21 |
915,39 |
457,26 |
19,92 |
|
2 |
764,60 |
653,21 |
326,91 |
14,51 |
|
3 |
611,18 |
522,90 |
261,65 |
11,76 |
|
4 |
459,05 |
392,54 |
196,47 |
8,18 |
|
5 |
305,60 |
262,11 |
131,28 |
6,35 |
Абрикос, вишня, ялівець, обліпиха, слива (крім терну), черешня, шовковиця, яблуня |
|||||
|
1 |
799,91 |
683,15 |
341,34 |
19,92 |
|
2 |
571,76 |
487,64 |
243,50 |
14,51 |
|
3 |
456,35 |
389,79 |
194,70 |
11,76 |
|
4 |
343,64 |
291,98 |
145,80 |
8,18 |
|
5 |
228,17 |
195,57 |
97,82 |
6,35 |
Каштан, дуб корковий |
|||||
|
1 |
666,84 |
570,41 |
285,26 |
19,92 |
|
2 |
476,70 |
407,43 |
203,69 |
14,51 |
|
3 |
381,60 |
325,98 |
162,96 |
11,76 |
|
4 |
286,61 |
244,46 |
122,27 |
8,18 |
|
5 |
190,14 |
162,96 |
82,38 |
6,35 |
Барбарис, гледичія, кипарис, шипшина |
|||||
|
1 |
535,08 |
456,35 |
229,10 |
19,92 |
|
2 |
381,60 |
325,98 |
162,96 |
14,51 |
|
3 |
304,22 |
260,78 |
130,37 |
11,76 |
|
4 |
228,17 |
195,57 |
97,82 |
8,18 |
|
5 |
153,42 |
131,75 |
66,08 |
6,35 |
Акація, бруслина, бирючина, глід, граб східний, тамарикс, калина, крушина, ліщина, горобина, бузок, скумпія, свидина, терен, черемха |
|||||
|
1 |
400,71 |
342,23 |
171,09 |
19,92 |
|
2 |
286,61 |
244,46 |
122,27 |
14,51 |
|
3 |
228,17 |
195,57 |
97,82 |
11,76 |
|
4 |
172,56 |
146,66 |
74,25 |
8,18 |
|
5 |
115,47 |
97,82 |
48,90 |
6,35 |
Верба, чагарники (крім зазначених в інших позиціях) |
|||||
|
1 |
133,08 |
114,06 |
57,08 |
10,89 |
|
2 |
95,10 |
81,51 |
40,77 |
7,20 |
|
3 |
76,04 |
65,21 |
32,61 |
6,35 |
|
4 |
57,08 |
48,90 |
24,50 |
4,55 |
|
5 |
38,03 |
32,61 |
16,31 |
3,65 |
Другий пояс лісів |
|||||
Самшит |
|||||
|
1 |
1813,05 |
1549,58 |
775,05 |
16,31 |
|
2 |
1294,26 |
1106,88 |
553,23 |
11,76 |
|
3 |
1036,26 |
885,48 |
443,67 |
8,99 |
|
4 |
776,79 |
664,13 |
332,27 |
7,20 |
|
5 |
518,76 |
442,76 |
221,84 |
4,55 |
Бархат, горіх |
|||||
|
1 |
1135,37 |
971,04 |
485,31 |
16,31 |
|
2 |
810,74 |
693,96 |
346,77 |
11,76 |
|
3 |
649,14 |
554,16 |
277,08 |
8,99 |
|
4 |
486,18 |
418,31 |
207,32 |
7,20 |
|
5 |
324,56 |
278,43 |
138,53 |
4,55 |
Груша, кизил, явір |
|||||
|
1 |
905,85 |
774,12 |
387,51 |
16,31 |
|
2 |
647,84 |
552,74 |
277,08 |
11,76 |
|
3 |
518,76 |
442,76 |
221,84 |
8,99 |
|
4 |
388,44 |
332,75 |
166,53 |
7,20 |
|
5 |
259,47 |
221,36 |
110,43 |
4,55 |
Абрикос, вишня, ялівець, обліпиха, слива (крім терну), черешня, шовковиця, яблуня |
|||||
|
1 |
681,80 |
581,27 |
291,59 |
16,31 |
|
2 |
486,18 |
415,55 |
207,32 |
11,76 |
|
3 |
388,44 |
332,75 |
166,53 |
8,99 |
|
4 |
291,98 |
249,83 |
124,95 |
7,20 |
|
5 |
194,21 |
165,72 |
83,30 |
4,55 |
Каштан, дуб корковий |
|||||
|
1 |
567,74 |
486,18 |
243,50 |
16,31 |
|
2 |
406,07 |
347,70 |
173,85 |
11,76 |
|
3 |
324,56 |
278,43 |
138,53 |
8,99 |
|
4 |
243,17 |
207,81 |
104,10 |
7,20 |
|
5 |
161,61 |
138,53 |
69,71 |
4,55 |
Барбарис, гледичія, кипарис, шипшина |
|||||
|
1 |
453,63 |
387,08 |
193,74 |
16,31 |
|
2 |
323,27 |
277,08 |
137,63 |
11,76 |
|
3 |
259,47 |
221,36 |
110,43 |
8,99 |
|
4 |
194,21 |
165,72 |
83,30 |
7,20 |
|
5 |
129,05 |
111,41 |
55,29 |
4,55 |
Акація, бруслина, бирючина, глід, граб східний, тамарикс, калина, крушина, ліщина, горобина, бузок, скумпія, свидина, терен, черемха |
|||||
|
1 |
340,88 |
290,63 |
145,80 |
16,31 |
|
2 |
243,17 |
207,81 |
104,10 |
11,76 |
|
3 |
194,21 |
165,72 |
83,30 |
8,99 |
|
4 |
145,37 |
124,95 |
62,45 |
7,20 |
|
5 |
97,82 |
82,80 |
41,64 |
4,55 |
Верба, чагарники (крім зазначених в інших позиціях) |
|||||
|
1 |
112,71 |
96,39 |
47,99 |
8,99 |
|
2 |
81,51 |
69,26 |
34,44 |
6,35 |
|
3 |
65,21 |
55,62 |
28,10 |
5,42 |
|
4 |
48,90 |
42,09 |
20,85 |
4,55 |
|
5 |
32,61 |
27,20 |
14,51 |
2,72 |
".
52. Підпункт "ж" підпункту 266.2.2 пункту 266.2 статті 266 викласти в такій редакції:
"ж) будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників (юридичних та фізичних осіб), віднесені до класу "Будівлі сільськогосподарського призначення, лісівництва та рибного господарства" (код 1271) Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000, та не здаються їх власниками в оренду, лізинг, позичку".
53. У статті 268:
1) у пункті 268.2:
в абзаці першому підпункту 268.2.1 слова "та отримують (споживають) послуги з тимчасового проживання (ночівлі) із зобов'язанням залишити місце перебування в зазначений строк" замінити словами та цифрами "та тимчасово розміщуються у місцях проживання (ночівлі), визначених підпунктом 268.5.1 пункту 268.5 цієї статті";
у підпункті 268.2.2:
підпункт "б" викласти в такій редакції:
"б) особи визначені підпунктом "в" підпункту 14.1.213 пункту 14.1 статті 14 цього Кодексу, які прибули у відрядження або тимчасово розміщуються у місцях проживання (ночівлі), визначених підпунктом "б" підпункту 268.5.1 пункту 268.5 цієї статті, що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму";
доповнити підпунктом "ж" такого змісту:
"ж) члени сім'ї фізичної особи першого та/або другого ступеня споріднення, визначені відповідно до підпункту 14.1.263 пункту 14.1 статті 14 цього Кодексу, які тимчасово розміщуються такою фізичною особою у місцях проживання (ночівлі), визначених підпунктом "б" підпункту 268.5.1 пункту 268.5 цієї статті, що належать їй на праві власності або на праві користування за договором найму";
2) пункти 268.3 - 268.6 викласти в такій редакції:
"268.3. Ставка збору
268.3.1. Ставка збору встановлюється за рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради або ради об'єднаної територіальної громади, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, за кожну добу тимчасового розміщення особи у місцях проживання (ночівлі), визначених підпунктом 268.5.1 пункту 268.5 цієї статті, у розмірі до 0,5 відсотка - для внутрішнього туризму та до 5 відсотків - для в'їзного туризму від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, для однієї особи за одну добу тимчасового розміщення.
268.4. База справляння збору
268.4.1. Базою справляння збору є загальна кількість діб тимчасового розміщення у місцях проживання (ночівлі), визначених підпунктом 268.5.1 пункту 268.5 цієї статті.
268.5. Податкові агенти та місця проживання (ночівлі)
268.5.1. Згідно з рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об'єднаної територіальної громади, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, справляння збору може здійснюватися з тимчасового розміщення у таких місцях проживання (ночівлі):
а) готелі, кемпінги, мотелі, гуртожитки для приїжджих, хостели, будинки відпочинку, туристичні бази, гірські притулки, табори для відпочинку, пансіонати та інші заклади готельного типу, санаторно-курортні заклади;
б) житловий будинок, прибудова до житлового будинку, квартира, котедж, кімната, садовий будинок, дачний будинок, будь-які інші об'єкти, що використовуються для тимчасового проживання (ночівлі).
268.5.2. Згідно з рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об'єднаної територіальної громади, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, справляння збору може здійснюватися такими податковими агентами:
а) юридичними особами, філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами юридичних осіб згідно з підпунктом 268.7.2 пункту 268.7 цієї статті, фізичними особами - підприємцями, які надають послуги з тимчасового розміщення осіб у місцях проживання (ночівлі), визначених підпунктом 268.5.1 цієї статті;
б) квартирно-посередницькими організаціями, які направляють неорганізованих осіб з метою їх тимчасового розміщення у місцях проживання (ночівлі), визначених підпунктом "б" підпункту 268.5.1 пункту 268.5 цієї статті, що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму;
в) юридичними особами, які уповноважуються сільською, селищною, міською радою або радою об'єднаної територіальної громади, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, справляти збір на умовах договору, укладеного з відповідною радою.
Перелік податкових агентів та інформація про них розміщуються та оприлюднюються на офіційному веб-сайті сільської, селищної, міської ради або ради об'єднаної територіальної громади, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад.
268.6. Особливості справляння збору
268.6.1. Платники збору сплачують суму збору авансовим внеском перед тимчасовим розміщенням у місцях проживання (ночівлі) податковим агентам, які справляють збір за ставками, у місцях справляння збору та з дотриманням інших вимог, визначених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради або ради об'єднаної територіальної громади, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад.
За один і той самий період перебування платника збору на території однієї адміністративно-територіальної одиниці, на якій встановлено туристичний збір, повторне справляння збору, вже сплаченого таким платником збору, не допускається.
268.6.2. Особа здійснює тимчасове розміщення платника збору у місцях проживання (ночівлі), що належать такій особі на праві власності або на праві користування, виключно за наявності у платника збору документа, що підтверджує сплату ним туристичного збору відповідно до цього Кодексу та рішення відповідної сільської, селищної, міської ради або ради об'єднаної територіальної громади, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад.
268.6.3. У разі дострокового залишення особою, яка сплатила туристичний збір, території адміністративно-територіальної одиниці, на якій встановлено туристичний збір, сума надмірно сплаченого збору підлягає поверненню такій особі у встановленому цим Кодексом порядку";
3) у пункті 268.7:
підпункт 268.7.1 викласти в такій редакції:
"268.7.1. Податкові агенти сплачують збір за своїм місцезнаходженням щоквартально, у визначений для квартального звітного (податкового) періоду строк та відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал, або авансовими внесками до 30 числа (включно) кожного місяця (у лютому - до 28 (29) включно) на підставі рішення відповідної сільської, селищної, міської ради або ради об'єднаної територіальної громади, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад.
Податкові агенти, які сплачують збір авансовими внесками, відображають у податковій декларації за звітний (податковий) квартал суми нарахованих щомісячних авансових внесків. При цьому остаточна сума збору, обчислена відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал (з урахуванням фактично внесених авансових платежів), сплачується такими податковими агентами у строки, визначені для квартального звітного (податкового) періоду";
підпункт 268.7.2 після слова "тимчасового" доповнити словами "розміщення у місцях".
54. У пункті 271.2 статті 271 слова "розташованих у межах населених пунктів" виключити.
55. Пункт 274.1 статті 274 доповнити словами і цифрами "а для лісових земель - не більше 0,1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки".
56. Статтю 277 викласти в такій редакції:
"Стаття 277. Ставки земельного податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких не проведено
277.1. Ставка податку за земельні ділянки, розташовані за межами населених пунктів або в межах населених пунктів, встановлюється у розмірі не більше 5 відсотків від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по Автономній Республіці Крим або по області, а для сільськогосподарських угідь - не менше 0,3 відсотка та не більше 5 відсотків від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по Автономній Республіці Крим або по області, а для лісових земель - не більше 0,1 відсотка від нормативної грошової оцінки площі ріллі по Автономній Республіці Крим або по області".
57. У пункті 284.4 статті 284 слова "надані для залізниць у межах смуг відведення" виключити.
58. У статті 291:
підпункт 3 підпункту 291.5.1 пункту 291.5 викласти в такій редакції:
"3) виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів (крім роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів в ємностях до 20 літрів та діяльності фізичних осіб, пов'язаної з роздрібним продажем пива, сидру, пері (без додання спирту) та столових вин)";
підпункт 291.5 1.2 пункту 291.5 1 після слів "які використовують такі виноматеріали для виробництва готової продукції" доповнити словами "вин виноградних, вин плодово-ягідних та/або напоїв медових, вироблених та розлитих у споживчу тару малими виробництвами виноробної продукції з виноматеріалів виключно власного виробництва (не придбаних), отриманих шляхом переробки плодів, ягід, винограду, меду власного виробництва".
59. Абзац четвертий пункту 296.10 статті 296 доповнити словами "а також лікарських засобів та виробів медичного призначення".
60. У розділі XX "Перехідні положення":
1) у підрозділі 2:
в абзаці першому пункту 23 цифри "2019" замінити цифрами "2022";
пункт 32 після абзацу шостого доповнити новим абзацом такого змісту:
"8525 60 00 00, 8529 90 20 00 (тільки для апаратури для передачі та приймання голосу, зображень та іншої інформації, включаючи апаратуру для комунікації в мережі дротового або бездротового зв'язку, апаратури прослуховування направленої дії, радіостанцій ультракороткохвильового і короткохвильового діапазону військового призначення, розвідувально-сигнальної апаратури, їх частин і приладдя, у разі якщо постачання (закупівля) таких товарів здійснюється для державних замовників з оборонного замовлення)".
У зв'язку з цим абзаци сьомий - дванадцятий вважати відповідно абзацами восьмим - тринадцятим;
в абзаці першому пункту 38 цифри і слова "31 березня 2019 року" замінити цифрами і словами "31 грудня 2020 року";
у пунктах 44 і 45 цифри "2019" замінити цифрами "2022", а товарну підкатегорію "2703 00 00 00" виключити;
у пункті 64:
цифри "2018" замінити цифрами "2022";
доповнити словами "а також операції із ввезення на митну територію України товарів, зазначених у товарних підкатегоріях 8502 31 00 00, 8541 40 90 00, 8504 23 00 00, 8504 40 88 00 згідно з УКТ ЗЕД";
у пункті 65:
після слів "імпорту обладнання" доповнити словами "та комплектуючих";
доповнити новими товарними підкатегоріями згідно з УКТ ЗЕД "6902 10 00 00; 6902 20 99 00; 6903 90 90 00" і "8416 20 80 00";
абзац четвертий після слів "застави обладнання" доповнити словами "та комплектуючих";
в абзаці п'ятому:
у першому реченні слова "забезпечених банківською гарантією, виданою відповідно до законодавства України" замінити словами "забезпечених відповідно до розділу X Митного кодексу України", а слова "банку-гаранту" - словом "гаранту";
у другому реченні слова "Банк - гарант" замінити словом "Гарант";
у третьому реченні слова "банк - гарант" замінити словом "гарант";
у четвертому реченні слова "банком - гарантом" замінити словом "гарантом", а слова "за банківськими гарантіями" - словами "за наданими ним гарантіями";
у п'ятому реченні слова "банківських гарантій" замінити словом "гарантій", слова "банками - гарантами" - словом "гарантами", а після слів "і банківську діяльність" доповнити словами "Митного кодексу України, законодавства у сфері надання фінансових послуг";
в абзаці сьомому слова "Обладнання ввозиться" замінити словами "обладнання та комплектуючі ввозяться";
в абзаці одинадцятому слова "обладнання, ввезеного" замінити словами "обладнання та комплектуючих, ввезених";
доповнити пунктами 68 і 69 такого змісту:
"68. Установити, що з 1 січня 2019 року по 30 червня 2019 року не є об'єктом оподаткування податком на додану вартість операції з ввезення на митну територію України товарів, сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 150 євро для одного одержувача - фізичної особи в одній депеші від одного відправника у міжнародних поштових відправленнях або в одному вантажі експрес-перевізника від одного відправника у міжнародних експрес-відправленнях.
З 1 січня 2019 року по 31 грудня 2020 року норми пункту 180.2 1 статті 180 та підпунктів 191.1.3 і 191.1.4 пункту 191.1 статті 191 цього Кодексу не застосовуються.
З 1 липня 2019 року по 31 грудня 2020 року нарахування та сплата податку на додану вартість у разі ввезення на митну територію України товарів у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, сумарна фактурна вартість яких перевищує еквівалент 100 євро для одного одержувача - фізичної особи в одній депеші від одного відправника у міжнародних поштових відправленнях або в одному вантажі експрес-перевізника від одного відправника у міжнародних експрес-відправленнях, здійснюються у порядку нарахування та сплати податку на додану вартість, визначеному Митним кодексом України при ввезенні на митну територію України товарів у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, сумарна фактурна вартість яких перевищує еквівалент 150 євро для одного одержувача - фізичної особи в одній депеші від одного відправника у міжнародних поштових відправленнях або в одному вантажі експрес-перевізника від одного відправника у міжнародних експрес-відправленнях.
69. Тимчасово, до 1 квітня 2019 року, податкові зобов'язання з податку на додану вартість, що виникли у постачальника електричної енергії на дату отримання від покупця попередньої оплати за електричну енергію, фактичне постачання якої здійснюватиметься новим постачальником електричної енергії, у тому числі постачальником універсальних послуг, підлягають коригуванню на дату перерахування постачальником електричної енергії грошових коштів, отриманих від покупця як попередня оплата, новому постачальнику електричної енергії на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеного та зареєстрованого в Єдиному реєстрі податкових накладних в загальному порядку, визначеному цим Кодексом";
2) абзац третій пункту 43 підрозділу 4 викласти в такій редакції:
"основні засоби введені в експлуатацію в межах одного з податкових (звітних) періодів з 1 січня 2017 року по 31 грудня 2019 року";
3) у підрозділі 5:
пункт 10 доповнити абзацом четвертим такого змісту:
"Установити, що з 1 липня 2019 року до суми овердрафту застосовується коефіцієнт у розмірі 1,2";
пункти 12 і 17 викласти в такій редакції:
"12. Розпорядники акцизних складів відповідно до вимог цього Кодексу зобов'язані обладнати акцизні склади витратомірами-лічильниками та/або рівнемірами-лічильниками та зареєструвати їх в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі в такі строки:
акцизний склад, де розташовано резервуари, загальна місткість яких перевищує 20000 куб. метрів, - не пізніше 1 липня 2019 року;
акцизний склад, де розташовано резервуари, загальна місткість яких перевищує 1000 куб. метрів, але не перевищує 20000 куб. метрів, - не пізніше 1 жовтня 2019 року;
акцизний склад, де розташовано резервуари, загальна місткість яких не перевищує 1000 куб. метрів, - не пізніше 1 січня 2020 року";
"17. Тимчасово, з 1 січня 2019 року до 31 грудня 2024 року (включно), встановити ставки акцизного податку на такі товари:
1) тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну:
Код товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД |
Опис товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД |
Одиниця виміру |
Ставки податку |
|||
з 1 січня 2019 року по 30 червня 2019 року |
з 1 липня 2019 року по 31 грудня 2019 року |
з 1 січня 2020 року по 31 грудня 2020 року |
з 1 січня 2021 року по 31 грудня 2021 року |
|||
2401 |
Тютюнова сировина |
гривень за 1 кілограм (нетто)* |
871,38 |
949,8 |
1139,76 |
1367,71 |
2402 10 00 00 |
Сигари, включаючи сигари з відрізаними кінцями, та сигарили (тонкі сигари), з вмістом тютюну |
гривень за 1 кілограм (нетто)* |
871,38 |
949,8 |
1139,76 |
1367,71 |
2402 20 90 10 |
Сигарети без фільтра, цигарки |
гривень за 1000 штук |
693,58 |
756 |
907,2 |
1088,64 |
2402 20 90 20 |
Сигарети з фільтром |
гривень за 1000 штук |
693,58 |
756 |
907,2 |
1088,64 |
2403 |
Тютюн та замінники тютюну, інші, промислового виробництва; тютюн "гомогенізований" або "відновлений"; тютюнові екстракти та есенції |
гривень за 1 кілограм (нетто)* |
871,38 |
949,8 |
1139,76 |
1367,71 |
Код товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД |
Опис товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД |
Одиниця виміру |
Ставки податку |
||
з 1 січня 2022 року по 31 грудня 2022 року |
з 1 січня 2023 року по 31 грудня 2023 року |
з 1 січня 2024 року по 31 грудня 2024 року |
|||
2401 |
Тютюнова сировина |
гривень за 1 кілограм (нетто)* |
1641,26 |
1969,51 |
2363,4 |
2402 10 00 00 |
Сигари, включаючи сигари з відрізаними кінцями, та сигарили (тонкі сигари), з вмістом тютюну |
гривень за 1 кілограм (нетто)* |
1641,26 |
1969,51 |
2363,4 |
2402 20 90 10 |
Сигарети без фільтра, цигарки |
гривень за 1000 штук |
1306,37 |
1567,64 |
1881,17 |
2402 20 90 20 |
Сигарети з фільтром |
гривень за 1000 штук |
1306,37 |
1567,64 |
1881,17 |
2403 |
Тютюн та замінники тютюну, інші, промислового виробництва; тютюн |
гривень за 1 кілограм (нетто)* |
1641,26 |
1969,51 |
2363,40; |
Код товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД |
Опис товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД |
Одиниця виміру |
Ставки податку |
2402 20 90 10 |
Сигарети без фільтра, цигарки |
відсотків |
12 |
2402 20 90 20 |
Сигарети з фільтром |
відсотків |
12; |
2) мінімальне акцизне податкове зобов'язання із сплати акцизного податку з тютюнових виробів:
Код товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД |
Опис товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД |
Одиниця виміру |
Ставки податку |
|||
з 1 січня 2019 року по 30 червня 2019 року |
з 1 липня 2019 року по 31 грудня 2019 року |
з 1 січня 2020 року по 31 грудня 2020 року |
з 1 січня 2021 року по 31 грудня 2021 року |
|||
2402 20 90 10 |
Сигарети без фільтра, цигарки |
гривень за 1000 штук |
927,84 |
1011,35 |
1213,61 |
1456,33 |
2402 20 90 20 |
Сигарети з фільтром |
гривень за 1000 штук |
927,84 |
1011,35 |
1213,61 |
1456,33 |
Код товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД |
Опис товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД |
Одиниця виміру |
Ставки податку |
||
з 1 січня 2022 року по 31 грудня 2022 року |
з 1 січня 2023 року по 31 грудня 2023 року |
з 1 січня 2024 року по 31 грудня 2024 року |
|||
2402 20 90 10 |
Сигарети без фільтра, цигарки |
гривень за 1000 штук |
1747,6 |
2097,12 |
2516,54 |
2402 20 90 20 |
Сигарети з фільтром |
гривень за 1000 штук |
1747,6 |
2097,12 |
2516,54 |
";
у пункті 18:
в абзаці другому слово "січня" замінити словом "липня";
в абзаці третьому слово "липня" замінити словом "жовтня";
слова "розпорядників акцизних складів, на яких" замінити словами "розпорядника акцизного складу, на акцизному складі якого";
доповнити пунктом 21 такого змісту:
"21. Електронні документи, передбачені підпунктом 230.1.3 пункту 230.1 статті 230 цього Кодексу, заповнюються відповідальною особою розпорядника акцизного складу на підставі показників витратомірів-лічильників, рівнемірів-лічильників або у мірах повної місткості та/або за допомогою рулетки та метроштока або переносного (портативного) рівнеміра-аналізатора, які мають позитивний результат повірки, проведеної відповідно до законодавства, до дати реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі витратомірів-лічильників та/або рівнемірів-лічильників, встановлених на відповідному акцизному складі, але не пізніше строків, визначених пунктом 12 цього підрозділу";
доповнити пунктами 22 - 27 такого змісту:
"22. Платники податку зобов'язані з 1 травня 2019 року до 1 червня 2019 року зареєструвати в системі електронного адміністрування реалізації пального усі акцизні склади, розпорядниками яких такі платники податку будуть станом на 1 липня 2019 року.
Суб'єкти господарювання, які відповідатимуть визначенню платників податку з 1 липня 2019 року, зобов'язані до 1 липня 2019 року зареєструватися платниками податку та зареєструвати в системі електронного адміністрування реалізації пального усі акцизні склади, розпорядниками яких такі платники податку будуть станом на 1 липня 2019 року.
23. Акцизні накладні / розрахунки коригування, складені:
до 30 червня 2019 року (включно), реєструються в Єдиному реєстрі акцизних накладних до 15 липня 2019 року (включно);
з 1 до 31 липня 2019 року (включно), реєструються в Єдиному реєстрі акцизних накладних у період з 23 липня до 15 серпня 2019 року (включно);
з 1 серпня 2019 року, реєструються в Єдиному реєстрі акцизних накладних у терміни, передбачені пунктом 231.6 статті 231 цього Кодексу.
Для розподілу обсягів залишків пального, що обліковуються у платників податку в системі електронного адміністрування реалізації пального, між акцизними складами / акцизними складами пересувними, де такі обсяги залишків пального знаходяться фактично станом на 1 липня 2019 року:
а) платники податку та суб'єкти господарювання, які з 1 липня 2019 року не підпадають під визначення платників податку відповідно до пункту 212.1 статті 212 цього Кодексу та у яких станом на 16 липня 2019 року в системі електронного адміністрування реалізації пального обліковуються обсяги залишків пального, зобов'язані скласти акцизні накладні в двох примірниках на такі обсяги пального, перший примірник зареєструвати в Єдиному реєстрі акцизних накладних з 16 до 20 липня 2019 року (включно), із зазначенням в акцизних накладних акцизних складів / акцизних складів пересувних, де такі обсяги пального фактично знаходилися станом на 1 липня 2019 року, та розпорядників таких акцизних складів / акцизних складів пересувних шляхом заповнення обов'язкових реквізитів акцизної накладної, передбачених підпунктами "г", "ґ", "з" та "и" пункту 231.1 статті 231 цього Кодексу;
б) після виконання платником податку вимог підпункту "а" цього пункту щодо відповідного розпорядника акцизного складу / акцизного складу пересувного такий розпорядник акцизного складу / акцизного складу пересувного зобов'язаний з 16 до 22 липня 2019 року (включно) зареєструвати в Єдиному реєстрі акцизних накладних другий примірник отриманої акцизної накладної, складеної платником податку згідно з підпунктом "а" цього пункту.
Обсяги ввезеного на митну територію України пального або спирту етилового з 1 до 15 липня 2019 року (включно) обліковуються в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового в такій послідовності:
1) 16 липня 2019 року зараховуються автоматично на підставі оформлених належним чином митних декларацій у розрізі платників податку та умов оподаткування пального або спирту етилового за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД;
2) з 16 до 22 липня 2019 року (включно) розподіляються між акцизними складами пересувними, що використовуються під час такого ввезення, на підставі акцизних накладних, зареєстрованих у Єдиному реєстрі акцизних накладних, складених платником податку - розпорядником таких акцизних складів пересувних.
24. Протягом 20 календарних днів, починаючи з 1 липня 2019 року, платник податку зобов'язаний подати до контролюючого органу акт проведення інвентаризації обсягів залишків спирту етилового станом на початок дня 1 липня 2019 року із зазначенням адрес об'єктів, на яких зберігаються відповідні обсяги залишків спирту етилового, перелік резервуарів, в яких зберігаються обсяги залишків спирту етилового, їх технічних параметрів (фізична місткість, що відповідає технічним паспортам), правовстановлюючих документів на відповідні об'єкти та документів, що засвідчують правові підстави експлуатації таких об'єктів. Зазначені у такому акті інвентаризації обсяги залишків спирту етилового контролюючий орган враховує у формулі, визначеній пунктом 232.3 статті 232 цього Кодексу, як обсяг, на який платник податку має право зареєструвати акцизні накладні та/або розрахунки коригування в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового.
Постійний представник контролюючого органу на акцизному складі бере участь у проведенні інвентаризації обсягів залишків спирту етилового та засвідчує акт проведення інвентаризації обсягів залишків спирту етилового.
Форма акта проведення інвентаризації обсягів залишків спирту етилового затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
25. Норми пунктів 120 2.1 - 120 2.3 статті 120 2 та пункту 128 1.2 статті 128 1, якими запроваджені нові штрафні санкції, застосовуються з 1 жовтня 2019 року, а норми пункту 128 1.3 статті 128 1 - з 1 січня 2020 року.
26. Тимчасово, з 1 січня до 30 червня 2019 року (включно), підтвердження факту цільового використання бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів для погашення податкових векселів, виданих виробниками та імпортерами бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів згідно з пунктом 229.8 статті 229 цього Кодексу, здійснюється шляхом подання такими виробниками та імпортерами до контролюючого органу - векселедержателя копій первинних документів, що підтверджують здійснення операцій з:
1) реалізації (заправлення повітряних суден) бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів суб'єктами господарювання, які здійснюють авіапаливозабезпечення згідно з діючим сертифікатом на відповідність вимогам авіаційних правил України на здійснення наземного обслуговування, виданим уповноваженим органом з питань цивільної авіації;
2) реалізації бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів суб'єктам літакобудування, на яких поширюється дія норм статті 2 Закону України "Про розвиток літакобудівної промисловості";
3) реалізації бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів замовникам, які здійснили закупівлю для забезпечення потреб держави або територіальної громади відповідно до Закону України "Про публічні закупівлі";
4) реалізації бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів підприємствам, установам та організаціям системи державного резерву.
27. Установити, що вимоги щодо обладнання витратомірами-лічильниками вітчизняних підприємств, на яких здійснюється діяльність з переробки нафти, газового конденсату, природного газу та їх суміші з метою вилучення цільових компонентів (сировини), що передбачає повний технологічний цикл їх переробки в готову продукцію (пальне), та вимоги для таких підприємств щодо щоденного формування даних про добовий фактичний обсяг реалізованого пального, а також відповідальність для таких підприємств за порушення таких вимог застосовуються з 1 січня 2020 року";
4) у пункті 9 підрозділу 6 цифри і слово "2017 рік" замінити цифрами і словом "2017 - 2023 роки";
5) у пункті 5 підрозділу 8 цифри "2017" замінити цифрами "2017 - 2023";
6) у підрозділі 10:
в абзаці першому підпункту 1.7 пункту 16 1 цифри "165.1.25" виключити;
у пункті 38:
абзац перший після слів "Установити, що тимчасово, на період проведення антитерористичної операції" доповнити словами "та/або здійснення заходів із забезпечення проведення операції Об'єднаних сил (ООС)";
абзац перший підпункту 38.2 після слів "На період проведення антитерористичної операції" доповнити словами "та/або здійснення заходів із забезпечення проведення операції Об'єднаних сил (ООС)";
абзац другий підпункту 38.4 доповнити словами "та/або здійснення заходів із забезпечення проведення операції Об'єднаних сил (ООС)";
абзац перший підпункту 38.6 доповнити словами "та/або операції Об'єднаних сил (ООС)";
підпункти 38.7 і 38.8 після слів "в якому завершено проведення антитерористичної операції" доповнити словами "та/або операції Об'єднаних сил (ООС)";
у підпункті 38.11:
після слів "до завершення проведення антитерористичної операції" доповнити словами "та/або операції Об'єднаних сил (ООС)";
в абзаці сьомому слова "до завершення проведення антитерористичної операції" виключити;
доповнити пунктами 50 - 52 такого змісту:
"50. Установити, що зміни до статті 14 цього Кодексу (щодо підпунктів 14.1.273, 14.1.274, 14.1.275, 14.1.276 пункту 14.1) мають зворотну дію в часі та застосовуються до правовідносин, що виникли з моменту набрання чинності Законом України N 2245-VIII від 7 грудня 2017 року "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році".
51. Установити, що положення законів України "Про Антимонопольний комітет України" і "Про захист економічної конкуренції" не застосовуються до об'єктів права інтелектуальної власності та/або здійснення діяльності, пов'язаної з їх використанням, а також до правовідносин, що виникають у процесі будь-якого використання об'єктів права інтелектуальної власності.
52. Установити, що по 31 грудня 2019 року до рішень про встановлення туристичного збору та/або про внесення змін до таких рішень, прийнятих сільською, селищною, міською радою або радою об'єднаної територіальної громади, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, не застосовуються вимоги підпункту 4.1.9 пункту 4.1 статті 4, підпунктів 12.3.3 - 12.3.4 пункту 12.3, підпункту 12.4.3 пункту 12.4 та пункту 12.5 статті 12 цього Кодексу та Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності".
II. Прикінцеві та перехідні положення
1. Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2019 року, крім:
підпункту 1 пункту 38 (щодо змін до підпункту 215.3.1 пункту 215.3 статті 215), що набирає чинності з 1 березня 2019 року;
абзаців шістнадцятого та сімнадцятого підпункту 3 пункту 60 (щодо доповнення пунктом 21 підрозділу 5 розділу XX "Перехідні положення") розділу I цього Закону, що набирає чинності з 1 червня 2019 року;
підпункту 2 (щодо змін до підпункту 14.1.6 пункту 14.1 статті 14), підпункту 3 (щодо доповнення підпунктом 14.1.6 1 пункту 14.1 статті 14), підпункту 9 (щодо змін до підпункту 14.1.212 пункту 14.1 статті 14), підпункту 10 (щодо змін до підпункту 14.1.224 пункту 14.1 статті 14), підпункту 11 (щодо доповнення підпунктом 14.1.224 1 пункту 14.1 статті 14) пункту 3, пункту 8 (щодо змін до абзацу другого пункту 42 1.2 статті 42 1), пункту 11 (щодо змін до абзацу першого підпункту 75.1.1 пункту 75.1 статті 75), пункту 12 (щодо змін до пункту 78.1.18 пункту 78.1 статті 78), пункту 14 (щодо змін до пункту 117.3 статті 117), пункту 15 (щодо змін до статті 120 2), пункту 16 (щодо змін до статті 128 1), пункту 36 (щодо змін до статті 212), пункту 37 (щодо змін до статті 213), пункту 39 (щодо змін до пункту 216.12 статті 216), пункту 40 (щодо змін до абзацу третього пункту 217.6 статті 217), пункту 41 (щодо змін до статті 228), підпункту 1 пункту 42 (щодо змін до пункту 229.1 статті 229), пункту 43 (щодо змін до статті 230), пункту 44 (щодо змін до статті 231), пункту 45 (щодо змін до статті 232) розділу I цього Закону, що набирають чинності з 1 липня 2019 року;
абзаців вісімнадцятого - двадцять третього підпункту 1 (щодо змін до статті 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення), підпункту 6 (щодо змін до Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів"), підпункту 17 (щодо змін до Закону України "Про ліцензування видів господарської діяльності") пункту 2 розділу II цього Закону, що набирають чинності з 1 липня 2019 року;
пункту 46 (щодо доповнення Податкового кодексу України статтею 233) розділу I цього Закону, що набирає чинності з 1 липня 2020 року. Установити, що у період з 1 липня 2020 року по 1 жовтня 2020 року автоматичне зіставлення показників обсягів обігу та залишків пального, показників обсягів обігу спирту етилового здійснюється у тестовому режимі;
(абзац шостий пункту 1 розділу II із змінами, внесеними
згідно із Законами України від 18.12.2019 р. N 391-IX,
від 30.03.2020 р. N 540-IX)
пункту 18 (щодо змін до підпункту 133.4.1 пункту 133.4 статті 133) розділу I цього Закону, що застосовується до податкових періодів, починаючи з 1 липня 2017 року.
2. Внести зміни до таких законодавчих актів України:
1) У Кодексі України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради УРСР, 1984 р., додаток до N 51, ст. 1122):
у статті 156:
у частині першій:
абзац перший після слова "ліцензії" доповнити словами "(якщо необхідність одержання такої ліцензії встановлена законом)", а слово "збору" замінити словом "податку";
в абзаці другому слова "від п'ятдесяти до двохсот" замінити словами "від двохсот до шестисот";
в абзаці другому частини другої слова "від тридцяти до ста" замінити словами "від ста до чотирьохсот";
в абзаці другому частини третьої слова "від тридцяти до п'ятдесяти" замінити словами "від двохсот до шестисот", а після слів "з конфіскацією предметів торгівлі" доповнити словами "та виручки, одержаної від продажу предметів торгівлі";
у частині четвертій слова "від ста п'ятдесяти до двохсот п'ятдесяти" замінити словами "від шестисот до однієї тисячі двохсот";
в абзаці другому статті 156 2 слова "від двадцяти до п'ятдесяти" замінити словами "від однієї тисячі до двох тисяч чотирьохсот";
доповнити статтею 163 17 такого змісту:
"Стаття 163 17. Порушення порядку справляння та сплати туристичного збору
Невиконання платником туристичного збору зобов'язання із сплати туристичного збору у порядку, встановленому Податковим кодексом України, рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради або ради об'єднаної територіальної громади, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, -
тягне за собою накладення штрафу у розмірі п'ятдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Порушення податковим агентом, особою, яка здійснює тимчасове розміщення платника збору у місцях проживання (ночівлі), порядку та/або особливостей справляння та/або сплати туристичного збору, встановленого Податковим кодексом України, рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради або ради об'єднаної територіальної громади, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, -
тягне за собою накладення штрафу у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Дії, передбачені частиною другою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за таке саме правопорушення, -
тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян";
у статті 164:
доповнити частинами четвертою і п'ятою такого змісту:
"Переміщення пального або спирту етилового транспортними засобами, не зазначеними у митних деклараціях при переміщенні пального або спирту етилового митною територією України прохідним транзитом або внутрішнім транзитом, визначеним підпунктом "а" пункту 2 частини другої статті 91 Митного кодексу України, або в акцизних накладних, зареєстрованих у Єдиному реєстрі акцизних накладних, складених на операції, при здійсненні яких переміщується пальне або спирт етиловий у таких транспортних засобах, або в заявках на переміщення пального або спирту етилового транспортними засобами, що не є акцизними складами пересувними, -
тягне за собою накладення штрафу від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією пального або спирту етилового та транспортних засобів.
Зберігання та/або реалізація на митній території України пального або спирту етилового на акцизному складі, не зареєстрованому у системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, -
тягнуть за собою накладення штрафу від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією пального або спирту етилового, транспортних засобів, ємностей та обладнання, що використовувалися для зберігання та/або реалізації такого пального або спирту етилового, грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення";
статтю 164 5 викласти в такій редакції:
"Стаття 164 5. Зберігання або транспортування алкогольних напоїв чи тютюнових виробів, на яких немає марок акцизного податку встановленого зразка
Зберігання або транспортування алкогольних напоїв чи тютюнових виробів з підробленими чи фальсифікованими марками акцизного податку посадовими особами підприємств - виробників, імпортерів і продавців таких товарів, -
тягне за собою накладення штрафу від ста до двохсот п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією таких алкогольних напоїв або тютюнових виробів.
Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано стягненню за будь-яке з правопорушень, зазначених у частині першій цієї статті, або вчинені у великих розмірах, -
тягнуть за собою накладення штрафу від шестисот до однієї тисячі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією таких алкогольних напоїв або тютюнових виробів.
Незаконне зберігання марок акцизного податку -
тягне за собою накладення штрафу від ста до двохсот п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією марок акцизного податку.
Примітка. Під великим розміром слід розуміти вартість алкогольних напоїв або тютюнових виробів, яка у п'ятсот чи більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян";
статтю 218 після цифр "159" доповнити словами і цифрами "частиною першою статті 163 17";
статтю 221 після цифр "163 12" доповнити словами і цифрами "частинами другою і третьою статті 163 17, статтями";
у пункті 1 частини першої статті 255:
абзац другий після цифр "162 3" доповнити словами і цифрами "частина перша статті 163 17, статті";
абзац "органів державної податкової служби (статті 51 2, 155 1, 162 1, 162 2, 163 1 - 163 4, 163 12, 164, 164 5, 164 16, 166 16, 166 17, 177 2, 204 3)" після цифр "163 12" доповнити словами і цифрами "частини друга і третя статті 163 17, статті";
2) статтю 204 Кримінального кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., N 25 - 26, ст. 131) викласти в такій редакції:
"Стаття 204. Незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів
1. Незаконне придбання з метою збуту або зберігання з цією метою, а також збут чи транспортування з метою збуту незаконно виготовлених спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, пива, тютюнових виробів, тютюну, промислових замінників тютюну, пального або інших підакцизних товарів -
караються штрафом від п'яти тисяч до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією та знищенням незаконно виготовлених товарів.
2. Незаконне виготовлення спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, пива, тютюнових виробів, тютюну, промислових замінників тютюну, пального або інших підакцизних товарів або вчинене особою, яка раніше була засуджена за цією статтею, -
карається позбавленням волі на строк від трьох до п'яти років з конфіскацією та знищенням незаконно вироблених або придбаних товарів, знарядь виробництва, сировини для їх виготовлення.
3. Незаконне виготовлення товарів, зазначених у частинах першій або другій цієї статті, що становлять загрозу для життя і здоров'я людей, а так само збут таких товарів, що призвело до отруєння чи спричинило смерть особи, -
караються позбавленням волі на строк від восьми до десяти років з конфіскацією майна, з вилученням та знищенням незаконно виробленої або придбаної продукції, обладнання для її виготовлення";
3) частину першу статті 76 Земельного кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2002 р., N 3 - 4, ст. 27) доповнити словами "крім визначених законом випадків розміщення таких об'єктів на землях іншого цільового призначення";
4) частину п'яту статті 719 Цивільного кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., NN 40 - 44, ст. 356) після слів "валютних цінностей" доповнити словами "фізичних осіб між собою";
5) у Законі України "Про зовнішньоекономічну діяльність" (Відомості Верховної Ради УРСР, 1991 р., N 29, ст. 377 із наступними змінами):
частину тридцять четверту статті 16 виключити;
у тексті Закону слова "центральний орган виконавчої влади з питань економічної політики" в усіх відмінках замінити словами "центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері економічного розвитку" у відповідному відмінку;
6) у Законі України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (Відомості Верховної Ради України, 1995 р., N 46, ст. 345 із наступними змінами):
у назві слова "та тютюнових виробів" замінити словами "тютюнових виробів та пального";
абзац перший преамбули викласти в такій редакції:
"Цей Закон визначає основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим та зерновим дистилятом, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, біоетанолом, алкогольними напоями, тютюновими виробами та пальним, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального на території України";
у статті 1:
в абзаці шостому слово "біопалива" замінити словами і цифрами "біопалива або біокомпонента, що належить до товарної позиції 2207 згідно з УКТ ЗЕД";
абзац шістнадцятий після слів "спирту-сирцю плодового" доповнити словом "біоетанолу", а після слів "спиртом-сирцем плодовим" - словом "біоетанолом";
абзац дев'ятнадцятий після слів "спирту-сирцю плодового" доповнити словом "біоетанолу", а після слів "коньячного і плодового" - словами "та зернового дистиляту";
абзац тридцять другий після слів "коньячного і плодового" доповнити словами "та зернового дистиляту", а після слів "спирту-сирцю плодового" - словом "біоетанолу";
абзац тридцять четвертий замінити двома новими абзацами такого змісту:
"спирт етиловий денатурований - спирт етиловий ректифікований денатурований та інші види спирту етилового будь-якої міцності, змішані з іншими речовинами (денатуруючими добавками), які роблять його непридатним для пиття, але не перешкоджають його використанню для промислових цілей. Перелік денатуруючих добавок для денатурації спирту етилового, призначеного для використання на митній території України, затверджується Кабінетом Міністрів України. Денатуруючі добавки для денатурації спирту етилового, призначеного для використання поза межами митної території України, визначаються умовами відповідної угоди на експорт;
спирт етиловий неденатурований - спирт етиловий без денатуруючих добавок".
У зв'язку з цим абзаци тридцять п'ятий - сорок восьмий вважати відповідно абзацами тридцять шостим - сорок дев'ятим;
доповнити абзацами п'ятдесятим - шістдесят четвертим такого змісту:
(абзац чотирнадцятий підпункту 6 пункту 2 розділу ІІ із змінами,
внесеними згідно із Законом України від 16.05.2019 р. N 2725-VIII)
абзац п'ятнадцятий підпункту 6 пункту 2 розділу ІІ виключено
(згідно із Законом України
від 16.05.2019 р. N 2725-VIII)
місце виробництва пального - місце (територія), на якому розташовані споруди та/або обладнання, та/або ємності, що використовуються для виробництва та/або зберігання пального на праві власності або користування;
місце зберігання пального - місце (територія), на якому розташовані споруди та/або обладнання, та/або ємності, що використовуються для зберігання пального на праві власності або користування;
місце оптової торгівлі пальним - місце (територія), на якому розташовані споруди та/або обладнання, та/або ємності, що використовуються для здійснення оптової торгівлі та/або зберігання пального на праві власності або користування;
місце роздрібної торгівлі пальним - місце (територія), на якому розташовані споруди та/або обладнання, та/або ємності, що використовуються для роздрібної торгівлі та/або зберігання пального на праві власності або користування;
виробництво пального - діяльність з переробки нафти, газового конденсату, природного газу та їх суміші, в результаті якої отримується пальне або інші продукти переробки;
зберігання пального - діяльність із зберігання пального (власного або отриманого від інших осіб) із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик;
оптова торгівля пальним - діяльність із придбання та подальшої реалізації пального із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик суб'єктам господарювання роздрібної та/або оптової торгівлі та/або іншим особам;
роздрібна торгівля пальним - діяльність із придбання або отримання та подальшого продажу або відпуску пального із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик з автозаправної станції / автогазозаправної станції / газонаповнювальної станції / газонаповнювального пункту та інших місць роздрібної торгівлі через паливороздавальні колонки та/або оливороздавальні колонки;
Єдиний державний реєстр суб'єктів господарювання, які отримали ліцензії на право виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним, та місць виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним (далі - Єдиний реєстр ліцензіатів та місць обігу пального) - перелік суб'єктів господарювання, які отримали ліцензії на право виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним, та місць виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним у розрізі суб'єктів господарювання, які здійснюють діяльність на таких місцях на підставі виданих ліцензій.
Єдиний реєстр ліцензіатів та місць обігу пального ведеться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, у порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України, та розміщується у вільному доступі.
Єдиний реєстр ліцензіатів та місць обігу пального містить відомості про:
ліцензіатів (для юридичних осіб - найменування, код ЄДРПОУ, для фізичних осіб - суб'єктів господарювання - прізвище, ім'я, по батькові, номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки та повідомили про це відповідний орган доходів і зборів і мають відмітку в паспорті), для спільної діяльності без створення юридичної особи - найменування, код ЄДРПОУ особи, відповідальної за ведення обліку спільної діяльності);
місця виробництва, зберігання, оптової, роздрібної торгівлі пальним (адреса);
дату видачі/призупинення/анулювання та термін дії ліцензії на право виробництва, зберігання, оптової, роздрібної торгівлі пальним.
Термін "пальне" вживається в цьому Законі у значенні, наведеному в Податковому кодексі України";
назву розділу II після слів "коньячного і плодового" доповнити словами "та зернового дистиляту", після слів "спирту-сирцю плодового" - словом "біоетанолу", а після слова "виробів" - словами "і пального";
у статті 2:
назву після слів "коньячного і плодового" доповнити словами "та зернового дистиляту", після слів "спирту-сирцю плодового" - словом "біоетанолу", а після слова "виробів" - словами "і пального";
частину першу викласти в такій редакції:
"Виробництво спирту етилового (у тому числі як лікарського засобу), спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, зернового дистиляту може здійснюватися лише на державних підприємствах, а біоетанолу - на підприємствах усіх форм власності за наявності у них ліцензій";
після частини першої доповнити трьома новими частинами такого змісту:
"Виробництво біоетанолу забороняється на акцизних складах, на яких здійснюється виробництво та/або зберігання інших видів спирту етилового (крім зберігання спирту етилового-сирцю, що використовується для виробництва біоетанолу).
Виробництво спирту етилового денатурованого забороняється на акцизних складах, на яких здійснюється виробництво та/або зберігання спирту етилового неденатурованого.
Виробництво алкогольних напоїв для реалізації на території України здійснюється з використанням спирту етилового ректифікованого, коньячного і плодового та зернового дистиляту, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового та виноградного дистиляту спиртового, що мають статус українських товарів відповідно до Митного кодексу України".
У зв'язку з цим частини другу - сімнадцяту вважати відповідно частинами п'ятою - двадцятою;
третє речення частини п'ятої після слів "купажу коньячних спиртів" доповнити словами "українського та/або неукраїнського походження без будь-яких обмежень щодо часток їх використання у виробництві";
у частині восьмій:
перше речення після слів "коньячного і плодового" доповнити словами "та зернового дистиляту", а після слів "спирту-сирцю плодового" - словом "біоетанолу";
друге речення викласти в такій редакції: "При цьому приміщення, в яких здійснюється виробництво спирту етилового, та місця зберігання спирту, розташовані на державному підприємстві, яке виробляє спирт етиловий, та приміщення, в яких здійснюється виробництво біоетанолу, та місця зберігання біоетанолу, розташовані на підприємстві, яке виробляє біоетанол, вважаються акцизним складом";
доповнити частиною двадцять першою такого змісту:
"Виробництво пального здійснюється суб'єктами господарювання незалежно від форми власності за умови наявності ліцензії на право виробництва пального";
у статті 3:
назву після слів "коньячного і плодового" доповнити словами "та зернового дистиляту", після слів "спирту-сирцю плодового" - словом "біоетанолу", а після слова "виробів" - словами "і пального";
у частині першій:
перше речення після слів "коньячного і плодового" доповнити словами "та зернового дистиляту", а після слів "спирту-сирцю плодового" - словом "біоетанолу";
третє речення після слів "коньячним і плодовим" доповнити словами "та зерновим дистилятом";
частину третю після слів "коньячного і плодового" доповнити словами "та зернового дистиляту", а після слів "спирту-сирцю плодового" - словом "біоетанолу";
після частини четвертої доповнити новою частиною такого змісту:
"Ліцензії на право виробництва пального видаються, призупиняються та анулюються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику".
У зв'язку з цим частини п'яту - сімнадцяту вважати відповідно частинами шостою - вісімнадцятою;
у частині шостій:
абзац сьомий доповнити словами "(крім виробництва пального)";
в абзаці дев'ятому слова "з перевірки якості та безпечності вин виноградних, вин плодово-ягідних та/або напоїв медових" виключити;
після частини шостої доповнити п'ятьма новими частинами такого змісту:
"Для отримання ліцензії на право виробництва пального разом із заявою додатково подаються завірені заявником копії таких документів:
документи, що підтверджують право власності або право користування земельною ділянкою, або інше передбачене законодавством право землекористування на земельну ділянку, на якій розташований об'єкт для виробництва пального, чинні на дату подання заяви та/або на дату введення такого об'єкта в експлуатацію, будь-якого цільового призначення;
(абзац шістдесят перший підпункту 6 пункту 2 розділу ІІ із змінами,
внесеними згідно із Законом України від 16.05.2019 р. N 2725-VIII)
акт вводу в експлуатацію об'єкта або акт готовності об'єкта до експлуатації, або сертифікат про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, або інші документи, що підтверджують прийняття об'єктів в експлуатацію відповідно до законодавства, щодо всіх об'єктів у місці виробництва пального, необхідних для виробництва та зберігання пального;
документ, що підтверджує акредитацію випробувальної лабораторії з визначення показників якості пального, виданий уповноваженим органом;
дозвіл на початок виконання робіт підвищеної небезпеки та початок експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки;
технологічна документація (стандарти, регламенти, технологічні інструкції), що стосується виробництва та зберігання пального;
технічні умови щодо виробництва пального заданої якості, які повинні відповідати вимогам технічних регламентів та національним стандартам з якості пального.
Копії таких документів не подаються у разі їх наявності у відкритих державних реєстрах, якщо реквізити таких документів та назви відповідних реєстрів зазначено в заяві на видачу ліцензії на право виробництва пального.
Відповідальність за достовірність даних у документах, поданих разом із заявою, несе заявник.
У разі якщо зазначені документи видані (оформлені) іншій особі, ніж заявник, такий заявник додатково подає документи, що підтверджують його право на використання відповідного об'єкта.
Після видачі/призупинення/анулювання ліцензії на право виробництва пального центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, вносить відповідні відомості до Єдиного реєстру ліцензіатів та місць обігу пального не пізніше наступного робочого дня з дня видачі/призупинення/анулювання ліцензії".
У зв'язку з цим частини сьому - вісімнадцяту вважати відповідно частинами дванадцятою - двадцять третьою;
частину дванадцяту після слів "коньячного і плодового" доповнити словами "та зернового дистиляту", після слів "спирту-сирцю плодового" - словом "біоетанолу", а після слова "виробів" - словами "і пального";
частину п'ятнадцяту після слів "коньячного і плодового" доповнити словами "та зернового дистиляту", а після слів "спирту-сирцю плодового" - словом "біоетанолу";
у частині дев'ятнадцятій:
абзац шостий доповнити словами "або пального";
після абзацу шостого доповнити двома новими абзацами такого змісту:
"отримання від уповноважених органів інформації, що документи, копії яких подані разом із заявою на отримання ліцензії, не видавалися / не погоджувалися такими органами;
встановлення факту подання заявником недостовірних даних у документах, поданих разом із заявою на отримання ліцензії".
У зв'язку з цим абзаци сьомий - одинадцятий вважати відповідно абзацами дев'ятим - тринадцятим;
у частині двадцять третій:
слова "етилового, коньячного і плодового" замінити словами "етилового неденатурованого, коньячного і плодового та зернового дистиляту", а слова "спирту-сирцю плодового" - словами "спирту-сирцю плодового, біоетанолу, спирту етилового денатурованого";
доповнити реченням такого змісту: "У ліцензії також зазначаються адреси місць провадження діяльності";
у статті 4:
назву після слів "коньячного і плодового" доповнити словами "та зернового дистиляту", після слів "спирту-сирцю плодового" - словом "біоетанолу", а після слова "виробів" - словами "і пального";
частину першу після слів "коньячного, плодового" доповнити словами "зернового дистиляту", після слів "ректифікованого плодового" - словом "біоетанолу", а після слів "спирту-сирцю плодового" - словом "пального";
у статті 7:
назву та частину першу після слів "коньячного і плодового" доповнити словами "та зернового дистиляту", а після слів "спирту-сирцю плодового" - словом "біоетанолу";
частину другу після слів "коньячного і плодового" доповнити словами "та зернового дистиляту";
розділ II доповнити статтею 7 1 такого змісту:
"Стаття 7 1. Особливості відпуску та отримання спирту етилового для виробництва продукції хімічного і технічного призначення, парфумерно-косметичної продукції, оцту з харчової сировини
Відпуск спирту етилового його виробниками та отримання спирту етилового суб'єктами господарювання, які використовують його для виробництва продукції хімічного і технічного призначення, включеної до переліку, затвердженого Кабінетом Міністрів України, парфумерно-косметичної продукції, оцту з харчової сировини, здійснюється за умови внесення таких суб'єктів господарювання до Електронного реєстру суб'єктів господарювання, які використовують спирт етиловий для виробництва продукції хімічного і технічного призначення, парфумерно-косметичної продукції, оцту з харчової сировини (далі - Електронний реєстр).
Ведення Електронного реєстру здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику.
Для включення до Електронного реєстру суб'єкт господарювання подає заяву, до якої додаються:
копії документів, що підтверджують наявність власних та/або орендованих приміщень та технологічного обладнання для виробництва продукції з використанням спирту етилового;
копії технічної документації (технічні регламенти, стандарти, технічні умови на продукцію, що виробляється з використанням спирту етилового);
копії технологічних інструкцій (рецептур) на всю номенклатуру продукції, що виробляється з використанням спирту етилового;
перелік технологічного обладнання, що забезпечує виробництво продукції з використанням спирту етилового.
Включення суб'єктів господарювання, які використовують спирт етиловий для виробництва продукції хімічного і технічного призначення, парфумерно-косметичної продукції, оцту з харчової сировини, до Електронного реєстру здійснюється за рішенням центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, протягом 10 робочих днів з дня отримання заяви, за умови:
внесення витратомірів-лічильників обсягу виробленого спирту етилового, встановлених на кожному місці отримання спирту етилового, та витратомірів-лічильників обсягу виробленої продукції, встановлених на кожному місці відпуску продукції, до Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників обсягу виробленого спирту етилового;
кількості працюючих не менше 10 осіб;
відсутності податкового боргу на момент прийняття рішення про включення до Електронного реєстру;
внесення місць зберігання спирту до Єдиного реєстру місць зберігання спирту.
Виключення суб'єктів господарювання з Електронного реєстру здійснюється за рішенням центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, протягом 10 робочих днів на підставі:
заяви суб'єкта господарювання;
виявлення факту подання заявником недостовірних даних у документах, доданих до заяви на включення до Електронного реєстру;
виявлення факту передачі заявником іншій особі у власність або користування приміщень чи обладнання, що забезпечують виробництво продукції з використанням спирту етилового;
виявлення факту відсутності встановлених витратомірів-лічильників обсягу виробленого спирту етилового та витратомірів-лічильників обсягу виробленої продукції, а також відсутності їх повірки та/або оцінки відповідності;
неподання до п'яти календарних днів поспіль та більше чотирьох разів протягом календарного року даних про добовий фактичний обсяг отриманого спирту етилового та обсяг продукції, виробленої з його використанням.
У разі внесення змін до документів, копії яких додавалися до заяви на включення до Електронного реєстру, суб'єкт господарювання зобов'язаний протягом 10 календарних днів з дня їх внесення повідомити про це центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику";
назву, частини першу, шосту і сьому статті 8 після слів "коньячного і плодового" доповнити словами "та зернового дистиляту", а після слів "спирту-сирцю плодового" - словом "біоетанолу";
у статті 9:
частину першу після слів "коньячний і плодовий" доповнити словами "та зерновий дистилят", а після слів "спирт-сирець плодовий" - словом "біоетанол";
включити частину другу такого змісту:
"Якщо міжнародним договором України, що набрав чинності в установленому порядку, встановлено інші правила, ніж ті, що передбачені цим Законом, то застосовуються правила міжнародного договору";
у статті 10:
частину першу після слів "коньячний і плодовий" доповнити словами "та зерновий дистилят", після слів "ректифікований плодовий" - словом "біоетанол", а після слова "сертифікації" - словами "а пальне - документом про відповідність, передбаченим законодавством";
частину другу після слів "коньячного і плодового" доповнити словами "та зернового дистиляту", після слів "ректифікованого плодового" - словом "біоетанолу", а після слів "визнання відповідності" - словами "а відповідність пального - документом про відповідність, передбаченим законодавством";
частину третю після слів "коньячний і плодовий" доповнити словами "та зерновий дистилят", а після слів "ректифікований плодовий" - словом "біоетанол";
частину четверту доповнити словами "і пального";
частину п'яту після слів "коньячного і плодового" доповнити словами "та зернового дистиляту";
абзац п'ятнадцятий частини першої та абзац двадцять третій частини другої статті 11 після слова "експорту" доповнити словами "розливається у тару та";
у статті 12:
назву після слів "коньячного і плодового" доповнити словами "та зернового дистиляту";
перше речення частини першої після слова "здійснюється" доповнити словом "тільки", а після слів "і зернового дистиляту" - словами "та які мають статус українських товарів відповідно до Митного кодексу України";
у першому реченні частини другої слово "ректифікованого" виключити;
у статті 13:
у назві слова "спирту та алкогольних напоїв" замінити словами "спирту, алкогольних напоїв та пального";
частину першу після слів "коньячного і плодового" доповнити словами "та зернового дистиляту", а після слів "спирту-сирцю плодового" - словом "біоетанолу";
після частини першої доповнити новою частиною такого змісту:
"Норми втрат пального затверджуються Кабінетом Міністрів України".
У зв'язку з цим частину другу вважати частиною третьою;
назву розділу IV після слів "коньячним і плодовим" доповнити словами "та зерновим дистилятом", після слів "спиртом-сирцем плодовим" - словом "біоетанолом", а після слів "виробами" - словами "і пальним та зберігання пального";
у статті 14:
назву після слів "коньячним і плодовим" доповнити словами "та зерновим дистилятом", а після слів "спиртом-сирцем плодовим" - словами "та біоетанолом";
частину першу викласти в такій редакції:
"Імпорт, експорт спирту етилового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового здійснюються лише державними підприємствами (організаціями), спеціально уповноваженими на це Кабінетом Міністрів України. Оптова торгівля на території України спиртом етиловим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим здійснюється за наявності ліцензії лише державними підприємствами (організаціями), спеціально уповноваженими на це Кабінетом Міністрів України, крім оптової торгівлі спиртом етиловим на медичні та ветеринарні цілі, яка може здійснюватися за наявності ліцензії закладами охорони здоров'я та суб'єктами господарювання (організаціями) зооветеринарного постачання незалежно від форми власності. Порядок ведення реєстру зазначених закладів охорони здоров'я та суб'єктів господарювання (організацій) зооветеринарного постачання встановлює Кабінет Міністрів України";
у першому реченні частини третьої слова "за наявності відповідних ліцензій" виключити;
перше речення частини сьомої виключити;
у частині десятій слова "які отримали ліцензію на право експорту" виключити;
частини дванадцяту, тринадцяту і чотирнадцяту після слів "коньячний і плодовий" у всіх відмінках доповнити словами "та зерновий дистилят" у відповідному відмінку;
у статті 15:
у назві слова "та тютюновими виробами" замінити словами "тютюновими виробами, пальним та зберігання пального";
частини першу і четверту викласти в такій редакції:
"Імпорт, експорт алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюються суб'єктами господарювання всіх форм власності без ліцензії. Оптова торгівля на території України алкогольними напоями та тютюновими виробами здійснюється за наявності у суб'єктів господарювання всіх форм власності ліцензії на оптову торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами. Оптова торгівля пальним та зберігання пального здійснюються суб'єктами господарювання всіх форм власності за наявності ліцензії";
"Митне оформлення тютюнової сировини, паперу цигаркового, що відноситься до товарної позиції 4813 згідно з УКТ ЗЕД (крім товарної підкатегорії 4813 10 00 00), фільтрів для промислового виробництва сигарет: фільтропалочки ацетатні (трубки з волокон ацетату целюлози, вкриті цигарковим папером), що відносяться до товарної підкатегорії 5601 22 90 00 згідно з УКТ ЗЕД (крім фільтрів як готових виробів, що призначені для реалізації кінцевим споживачам в окремій споживчій упаковці та не можуть використовуватися для промислового виробництва сигарет), у митному режимі імпорту здійснюється за наявності в інформаційних ресурсах центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, інформації про видачу ліцензії на право виробництва тютюнових виробів";
частину шосту доповнити абзацами шостим і сьомим такого змісту:
"пальним, за наявності у ліцензіата місць оптової торгівлі пальним, - 5000 гривень за кожне таке місце;
пальним, за відсутності у ліцензіата місць оптової торгівлі пальним, - 10000 гривень";
після частини шостої доповнити двома новими частинами такого змісту:
"Встановити річну плату за ліцензії на право зберігання пального у розмірі 780 гривень.
Суб'єкти господарювання отримують ліцензії на право оптової торгівлі пальним та зберігання пального на кожне місце оптової торгівлі пальним або кожне місце зберігання пального відповідно, а за відсутності місць оптової торгівлі пальним - одну ліцензію на право оптової торгівлі пальним за місцезнаходженням суб'єкта господарювання".
У зв'язку з цим частини сьому - сорок шосту вважати відповідно частинами дев'ятою - сорок восьмою;
частину дев'яту замінити двома новими частинами такого змісту:
"Ліцензії на право оптової торгівлі пальним видаються терміном на п'ять років органом виконавчої влади, уповноваженим Кабінетом Міністрів України.
Ліцензії на право зберігання пального видаються уповноваженими Кабінетом Міністрів України органами виконавчої влади за місцем розташування місць зберігання пального терміном на п'ять років".
У зв'язку з цим частини десяту - сорок восьму вважати відповідно частинами одинадцятою - сорок дев'ятою;
у частині тринадцятій слова "або імпорт" виключити;
після частини чотирнадцятої доповнити двома новими частинами такого змісту:
"Імпорт або експорт пального здійснюється за наявності у суб'єкта господарювання, що імпортує або експортує пальне, ліцензії на право виробництва або зберігання, або оптової чи роздрібної торгівлі пальним.
Суб'єкт господарювання має право зберігати пальне без отримання ліцензії на право зберігання пального в місцях виробництва пального або місцях оптової торгівлі пальним чи місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримані відповідні ліцензії".
У зв'язку з цим частини п'ятнадцяту - сорок дев'яту вважати відповідно частинами сімнадцятою - п'ятдесят першою;
у частині вісімнадцятій слова "право експорту алкогольних напоїв або тютюнових виробів" замінити словами "оптову торгівлю алкогольними напоями або тютюновими виробами";
після частини вісімнадцятої доповнити новою частиною такого змісту:
"Ліцензія на право зберігання пального не отримується на місця зберігання пального, що використовуються:
підприємствами, установами та організаціями, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевого бюджету;
підприємствами, установами та організаціями системи державного резерву;
суб'єктами господарювання для зберігання пального, яке споживається для власних виробничо-технологічних потреб виключно на нафто- та газовидобувних майданчиках, бурових платформах і яке не реалізується через місця роздрібної торгівлі".
У зв'язку з цим частини дев'ятнадцяту - п'ятдесят першу вважати відповідно частинами двадцятою - п'ятдесят другою;
частину двадцяту після слова "виробами" доповнити словами "або пальним", а після слова "ліцензій" - словами "на роздрібну торгівлю";
після частини двадцять третьої доповнити новою частиною такого змісту:
"Річна плата за ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним становить 2000 гривень на кожне місце роздрібної торгівлі пальним".
У зв'язку з цим частини двадцять четверту - п'ятдесят другу вважати відповідно частинами двадцять п'ятою - п'ятдесят третьою;
після частини двадцять шостої доповнити новою частиною такого змісту:
"Плата за ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним справляється щорічно і зараховується до місцевих бюджетів згідно із законодавством".
У зв'язку з цим частини двадцять сьому - п'ятдесят третю вважати відповідно частинами двадцять восьмою - п'ятдесят четвертою;
після частини двадцять восьмої доповнити новою частиною такого змісту:
"Ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним видаються уповноваженими Кабінетом Міністрів України органами виконавчої влади за місцем торгівлі суб'єкта господарювання терміном на п'ять років".
У зв'язку з цим частини двадцять дев'яту - п'ятдесят четверту вважати відповідно частинами тридцятою - п'ятдесят п'ятою;
частину тридцять першу доповнити словами "до якої додається документ, що підтверджує внесення річної плати за ліцензію";
частину тридцять другу викласти в такій редакції:
"У заяві зазначається вид господарської діяльності, на провадження якого суб'єкт господарювання має намір одержати ліцензію (оптова, роздрібна торгівля алкогольними напоями, тютюновими виробами, оптова, роздрібна торгівля пальним або зберігання пального)";
після частини тридцять другої доповнити новою частиною такого змісту:
"Суб'єкти господарювання отримують ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним на кожне місце роздрібної торгівлі пальним".
У зв'язку з цим частини тридцять третю - п'ятдесят п'яту вважати відповідно частинами тридцять четвертою - п'ятдесят шостою;
частини тридцять четверту і тридцять шосту після слова "напоями" доповнити словами "або пальним";
після частини тридцять шостої доповнити шістьма новими частинами такого змісту:
"Для отримання ліцензії на право оптової або роздрібної торгівлі пальним або на право зберігання пального разом із заявою додатково подаються завірені заявником копії таких документів:
документи, що підтверджують право власності або право користування земельною ділянкою, або інше передбачене законодавством право землекористування на земельну ділянку, на якій розташований об'єкт оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального, чинні на дату подання заяви та/або на дату введення такого об'єкта в експлуатацію, будь-якого цільового призначення;
(абзац сто вісімдесят восьмий підпункту 6 пункту 2
розділу ІІ із змінами, внесеними згідно із Законом України
від 16.05.2019 р. N 2725-VIII)
акт вводу в експлуатацію об'єкта або акт готовності об'єкта до експлуатації, або сертифікат про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, або інші документи, що підтверджують прийняття об'єктів в експлуатацію відповідно до законодавства, щодо всіх об'єктів у місці оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального, необхідних для оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального;
дозвіл на початок виконання робіт підвищеної небезпеки та початок експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.
Копії таких документів не подаються у разі їх наявності у відкритих державних реєстрах, якщо реквізити таких документів та назви відповідних реєстрів зазначено в заяві на видачу ліцензії на право оптової або роздрібної торгівлі пальним або на зберігання пального.
Відповідальність за достовірність даних у документах, поданих разом із заявою, несе заявник.
У разі якщо зазначені документи видані (оформлені) іншій особі, ніж заявник, такий заявник додатково подає документи, що підтверджують його право на використання відповідного об'єкта.
Суб'єкти господарювання, які здійснюють оптову торгівлю пальним, за відсутності місць оптової торгівлі пальним копії таких документів не подають.
Після видачі/призупинення/анулювання ліцензії на право оптової або роздрібної торгівлі пальним або на зберігання пального центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, вносить відповідні відомості до Єдиного реєстру ліцензіатів та місць обігу пального не пізніше наступного робочого дня з дня видачі/призупинення/анулювання відповідної ліцензії".
У зв'язку з цим частини тридцять сьому - п'ятдесят шосту вважати відповідно частинами сорок третьою - шістдесят другою;
у другому реченні частини сорок третьої слова "Зазначені в цьому Законі документи подаються в одному примірнику" замінити словами "Зазначені в цьому Законі документи (крім документів, які подаються заявником для отримання ліцензії на право виробництва пального, оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального) подаються в одному примірнику";
у частині сорок четвертій:
перше речення після слова "днів" доповнити словами та цифрами "(щодо пального - не пізніше 20 календарних днів)";
друге речення доповнити словами "з посиланням на відповідні норми законодавства";
частину сорок сьому доповнити абзацами дев'ятим і десятим такого змісту:
"отримання від уповноважених органів інформації, що документи, копії яких подані разом із заявою на отримання ліцензії, не видавалися / не погоджувалися такими органами;
встановлення факту подання заявником недостовірних даних у документах, поданих разом із заявою на отримання ліцензії";
у частині п'ятдесят першій слова "або імпорт, або експорт" виключити;
у частині п'ятдесят другій слова "імпорт, експорт" виключити, а після слова "виробів" доповнити словами "і пального та на зберігання пального";
частини шістдесят першу і шістдесят другу після слова "виробів" доповнити словами "і пального";
у статті 16:
назву після слів "коньячним і плодовим" доповнити словами "та зерновим дистилятом", після слів "спиртом-сирцем плодовим" - словом "біоетанолом", а після слова "виробами" - словами "і пальним";
перше речення частини другої після слова "виробів" доповнити словами "та пального";
частину третю доповнити реченнями другим і третім такого змісту: "У разі якщо в місяці, наступному за звітним місяцем, суб'єкт господарювання самостійно виявив помилки у поданому ним звіті за звітний місяць, він зобов'язаний подати уточнений звіт до кінця місяця, наступного за звітним місяцем. У такому разі штраф, встановлений абзацом дев'ятнадцятим частини другої статті 17 цього Закону, не застосовується";
у частині четвертій слова "або імпорт, експорт" виключити, після слова "виробів" доповнити словами "і пального", а після слова "виробами" - словами "і пальним, на зберігання пального";
у статті 17:
частину першу після слів "коньячним і плодовим" доповнити словами "та зерновим дистилятом", після слів "спиртом-сирцем плодовим" - словом "біоетанолом", а після слова "виробами" - словами "пальним та зберігання пального";
у частині другій:
абзац третій після слів "коньячного і плодового" доповнити словами "та зернового дистиляту", а після слів "спирту-сирцю плодового" - словом "біоетанолу";
абзац четвертий після слів "коньячного і плодового" доповнити словами "та зернового дистиляту";
після абзацу четвертого доповнити новим абзацом такого змісту:
"виробництва пального без наявності ліцензії - 1000000 гривень".
У зв'язку з цим абзаци п'ятий - двадцять другий вважати відповідно абзацами шостим - двадцять третім;
в абзаці шостому слова "(включаючи імпорт та експорт)" виключити, після слів "коньячним і плодовим" доповнити словами "та зерновим дистилятом", а після слів "ректифікованим плодовим" - словом "біоетанолом";
після абзацу сьомого доповнити двома новими абзацами такого змісту:
"оптової торгівлі пальним або зберігання пального без наявності ліцензії - 500000 гривень;
роздрібної торгівлі пальним без наявності ліцензії - 250000 гривень".
У зв'язку з цим абзаци восьмий - двадцять третій вважати абзацами десятим - двадцять п'ятим;
абзац десятий після слова "напоями" доповнити словами "чи пальним";
в абзаці дев'ятнадцятому слова та цифри "або з використанням тари, що не відповідає вимогам, визначеним частиною першою статті 11 цього Закону" виключити;
абзац двадцять п'ятий викласти в такій редакції:
"розливу алкогольних напоїв для реалізації на території України у тару, не передбачену статтею 11 цього Закону, - 200 відсотків вартості виробленої (реалізованої) продукції (за оптово-відпускними цінами), але не менше 85000 гривень";
частину четверту після слів "коньячним і плодовим" доповнити словами "та зерновим дистилятом", після слів "спиртом-сирцем плодовим" - словом "біоетанолом", а після слова "виробами" - словами "та пальним, зберігання пального";
у статті 18:
після частини другої доповнити новою частиною такого змісту:
"Тимчасово, до 1 січня 2022 року, суб'єкти господарювання можуть отримувати ліцензію на право виробництва пального, право оптової або роздрібної торгівлі пальним або на право зберігання пального на відповідне місце здійснення такої діяльності без подання акта вводу в експлуатацію об'єкта або акта готовності об'єкта до експлуатації, або сертифіката про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, або інших документів, що підтверджують прийняття об'єктів в експлуатацію відповідно до законодавства, щодо об'єктів, необхідних для здійснення відповідної діяльності, за умови подання копій документів, що підтверджують право власності на такі об'єкти нерухомого майна, виданих у встановленому законодавством порядку до 1 січня 2014 року".
У зв'язку з цим частини третю - дев'ятнадцяту вважати відповідно частинами четвертою - двадцятою;
після частини шостої доповнити новою частиною такого змісту:
"Запровадження будь-яких заходів кількісного регулювання щодо змішування, переробки чи використання спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового та виноградного дистиляту спиртового і зернового дистиляту, що мають іноземне (неукраїнське) походження відповідно до Митного кодексу України, у певних кількостях чи пропорціях при виробництві алкогольних напоїв здійснюється виключно законами України з урахуванням норм міжнародних договорів України, згоду на обов'язковість яких надано Верховною Радою України".
У зв'язку з цим частини сьому - двадцяту вважати відповідно частинами восьмою - двадцять першою;
частину восьму після слів "коньячного і плодового" доповнити словами "та зернового дистиляту", а після слова "виробів" - словами "і пального";
7) підпункт 7 пункту 2 розділу IІ втратив чинність
(у зв'язку з втратою чинності Законом України від 22.06.2000 р. N 1821-III згідно із Законом України від 13.04.2017 р. N 2019-VIII) |
8) у Законі України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (Відомості Верховної Ради України, 2000 р., N 38, ст. 315 із наступними змінами):
статтю 2 після абзацу двадцять дев'ятого доповнити новим абзацом такого змісту:
"вироби медичного призначення (медичні вироби) - будь-який інструмент, апарат, прилад, пристрій, програмне забезпечення, матеріал або інший виріб, призначені для діагностики, лікування, профілактики організму людини та (або) забезпечення таких процесів".
У зв'язку з цим абзац тридцятий вважати абзацом тридцять першим;
у статті 9:
пункти 1, 6, 8 і 9 після слів "гарантійному ремонту" доповнити словами "а також лікарських засобів та виробів медичного призначення";
пункт 10 після слів "гарантійному ремонту" доповнити словами "лікарських засобів, виробів медичного призначення";
9) у статті 5 Закону України "Про виноград та виноградне вино" (Відомості Верховної Ради України, 2005 р., N 31, ст. 419 із наступними змінами):
друге речення частини першої після слів "матеріали та речовини" доповнити словами "українського та/або неукраїнського походження без будь-яких обмежень щодо часток їх використання у виробництві";
включити частину другу такого змісту:
"Запровадження будь-яких заходів кількісного регулювання щодо змішування, переробки чи використання спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового та виноградного дистиляту спиртового і зернового дистиляту, що мають іноземне (неукраїнське) походження відповідно до Митного кодексу України, у певних кількостях чи пропорціях при виробництві алкогольних напоїв здійснюється виключно законами України з урахуванням норм міжнародних договорів України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України";
10) статтю 3 2 Закону України "Про деякі питання ввезення на митну територію України та проведення першої державної реєстрації транспортних засобів" (Відомості Верховної Ради України, 2005 р., N 34, ст. 435; із змінами, внесеними Законом України від 8 листопада 2018 року N 2612-VIII) доповнити абзацом четвертим такого змісту:
"транспортні засоби, що ввозяться на митну територію України в митному режимі імпорту для використання у виробництві продукції оборонного призначення, якщо замовником такої продукції є державний замовник, визначений Кабінетом Міністрів України та/або для експлуатації таким замовником, що класифікуються за такими кодами згідно з УКТ ЗЕД: 8701 30 00 00, 8703 33 (крім 8703 33 11 00), 8704 (крім товарних підкатегорій 8704 10 10 10, 8704 21 10 00, 8704 22 10 00, 8704 23 10 00, 8704 31 10 00, 8704 32 10 00 та товарної категорії 8704 10 90)";
11) у Законі України "Про захист прав споживачів" (Відомості Верховної Ради України, 2006 р., N 7, ст. 84; 2014 р., N 41 - 42, ст. 2024; 2017 р., N 1, ст. 2, N 4, ст. 42):
статтю 1 доповнити частинами третьою і четвертою такого змісту:
"Термін "лікарські засоби" вживається в цьому Законі у значенні, наведеному в Законі України "Про лікарські засоби".
Термін "вироби медичного призначення" вживається в цьому Законі у значенні, наведеному в Законі України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг";
друге речення абзацу першого частини одинадцятої статті 8 викласти в такій редакції: "Вимоги споживача щодо лікарських засобів та виробів медичного призначення розглядаються після пред'явлення споживачем розрахункового документа, передбаченого Законом України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", а щодо технічно складних побутових товарів - після пред'явлення розрахункового документа, передбаченого Законом України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", та технічного паспорта чи іншого документа, що його замінює, з позначкою про дату продажу";
12) у статті 14 Закону України "Про землі енергетики та правовий режим спеціальних зон енергетичних об'єктів" (Відомості Верховної Ради України, 2011 р., N 1, ст. 1):
назву після слова "надання" доповнити словами "та використання";
частину другу доповнити реченням такого змісту: "На землях, віднесених до категорії земель, визначених пунктом "ж" частини першої статті 19 Земельного кодексу України, можуть розміщуватися об'єкти альтернативної енергетики, що використовують відновлювані джерела енергії (енергія сонячна, вітрова, аеротермальна, геотермальна, гідротермальна, енергія хвиль та припливів, гідроенергія, енергія біомаси, газу з органічних відходів, газу каналізаційно-очисних станцій, біогазів), незалежно від цільового призначення таких земельних ділянок";
13) частину тринадцяту статті 8 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (Відомості Верховної Ради України, 2011 р., N 2 - 3, ст. 11) викласти в такій редакції:
"13. Єдиний внесок для підприємств, установ і організацій, фізичних осіб - підприємців, у тому числі тих, які обрали спрощену систему оподаткування, в яких працюють особи з інвалідністю, встановлюється у розмірі 8,41 відсотка визначеної пунктом 1 частини першої статті 7 цього Закону бази нарахування єдиного внеску для працюючих осіб з інвалідністю";
14) у Законі України "Про регулювання містобудівної діяльності" (Відомості Верховної Ради України, 2011 р., N 34, ст. 343; 2012 р., N 51, ст. 576; 2013 р., N 22, ст. 212):
в абзаці другому частини першої статті 27 цифри "300" замінити цифрами "500";
частину четверту статті 40 доповнити пунктами 11 - 13 такого змісту:
"11) об'єктів, які згідно з державним класифікатором будівель та споруд належать до будівель сільськогосподарського призначення;
12) об'єктів, які згідно з державним класифікатором будівель та споруд належать до будівель і споруд підприємств харчової промисловості;
13) об'єктів, які згідно з державним класифікатором будівель та споруд належать до силосів для зерна та складських майданчиків (для зберігання сільськогосподарської продукції)";
15) в абзаці третьому підпункту 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" (Відомості Верховної Ради України, 2012 р., N 14, ст. 87 із наступними змінами) цифри "350" замінити цифрами "10";
16) у розділі VII Митного тарифу України, встановленого Законом України "Про Митний тариф України" (Відомості Верховної Ради України, 2014 р., N 20 - 21, ст. 740), цифри і слова:
"
"
замінити цифрами і словами:
"
";
17) пункт 3 частини другої статті 2 та пункт 7 частини першої статті 7 Закону України "Про ліцензування видів господарської діяльності" (Відомості Верховної Ради України, 2015 р., N 23, ст. 158) після слів "коньячним і плодовим" доповнити словами "та зерновим дистилятом, біоетанолом", після слова "виробами" - словами "і пальним, зберігання пального", а слова "та тютюнових виробів" замінити словами "тютюнових виробів та пального";
(підпункт 17 пункту 2 розділу ІІ із змінами, внесеними
згідно із Законом України від 16.05.2019 р. N 2725-VIII)
18) у Законі України "Про ринок електричної енергії" (Відомості Верховної Ради України, 2017 р., N 27 - 28, ст. 312):
пункти 42 і 62 частини першої статті 1 викласти в такій редакції:
"42) малий непобутовий споживач - споживач, який не є побутовим споживачем і купує електричну енергію для власного споживання, електроустановки якого приєднані до електричних мереж з договірною потужністю до 50 кВт";
"62) побутовий споживач - індивідуальний побутовий споживач (фізична особа, яка використовує електричну енергію для забезпечення власних побутових потреб, що не включають професійну та/або господарську діяльність) або колективний побутовий споживач (юридична особа, створена шляхом об'єднання фізичних осіб - побутових споживачів, яка розраховується за електричну енергію за показами загального розрахункового засобу обліку в обсязі електричної енергії, спожитої для забезпечення власних побутових потреб таких фізичних осіб, що не включають професійну та/або господарську діяльність)";
частину четверту статті 46 доповнити абзацом першим такого змісту:
"4. Оператор системи розподілу надає послуги з розподілу електричної енергії на підставі договорів про надання послуг з розподілу. Договори про надання послуг з розподілу є публічними договорами приєднання та укладаються на основі типових договорів, форма яких затверджується Регулятором".
У зв'язку з цим абзац перший вважати абзацом другим;
перше речення частини четвертої статті 63 замінити двома реченнями такого змісту: "Постачальник універсальних послуг здійснює постачання електричної енергії у порядку, визначеному правилами роздрібного ринку, та на умовах договору постачання універсальних послуг. Договір про постачання універсальних послуг є публічним договором приєднання та розробляється постачальником універсальної послуги на підставі типового договору, форма якого затверджується Регулятором";
перше речення частини шостої статті 64 доповнити словами "та є публічним договором приєднання";
у розділі XVII "Прикінцеві та перехідні положення":
у пункті 13:
в абзаці першому слова і цифри "не пізніше ніж через 18 місяців з дня набрання чинності цим Законом" замінити словами і цифрами "до 1 січня 2019 року";
в абзаці четвертому слова "з дня отримання ліцензії на провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії такий електропостачальник" замінити словами та цифрами "з 1 січня 2019 року такий електропостачальник, який отримав ліцензію на провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії";
після абзацу четвертого доповнити новим абзацом такого змісту:
"фактом приєднання споживача до умов договору постачання універсальних послуг (акцептування договору) є вчинення споживачем будь-яких дій, що засвідчують його бажання укласти договір, зокрема надання підписаної заяви про приєднання, оплата рахунка постачальника універсальної послуги та/або факт споживання електричної енергії".
У зв'язку з цим абзаци п'ятий - двадцять восьмий вважати відповідно абзацами шостим - двадцять дев'ятим;
у першому реченні абзацу десятого слова і цифри "не пізніше ніж через 18 місяців з дня набрання чинності цим Законом" замінити словами і цифрами "до 1 січня 2019 року";
після абзацу десятого доповнити новим абзацом такого змісту:
"Тимчасово, на період з 1 січня 2019 року по 31 грудня 2020 року, універсальні послуги, крім побутових та малих непобутових споживачів, надаються постачальником таких послуг також бюджетним установам незалежно від розміру договірної потужності та іншим споживачам, електроустановки яких приєднані до електричних мереж з договірною потужністю до 150 кВт. У зазначений період на бюджетні установи незалежно від розміру договірної потужності та на інших споживачів, електроустановки яких приєднані до електричних мереж з договірною потужністю до 150 кВт, поширюються всі права та обов'язки, передбачені Законом України "Про ринок електричної енергії" для малих непобутових споживачів щодо отримання універсальних послуг, передбачених статтею 63 цього Закону".
У зв'язку з цим абзаци одинадцятий - двадцять дев'ятий вважати відповідно абзацами дванадцятим - тридцятим;
в абзаці чотирнадцятому слова і цифри "протягом 18 місяців з дня набрання чинності цим Законом" замінити словами і цифрами "до 1 січня 2019 року";
у першому реченні абзацу п'ятнадцятого слова і цифри "не пізніше ніж через 18 місяців з дня набрання чинності цим Законом" замінити словами і цифрами "з 1 січня 2019 року";
в абзаці шістнадцятому слова і цифри "через 18 місяців з дня набрання чинності цим Законом" замінити словами і цифрами "з 1 січня 2019 року";
в абзаці дев'ятнадцятому слова "у встановлений цим пунктом строк" замінити словами і цифрами "до 1 грудня 2018 року";
пункт 16 після абзацу п'ятого доповнити новим абзацом такого змісту:
"без проведення конкурсу, передбаченого частиною другою статті 64 цього Закону, визначити електропостачальника (електропостачальників) державної форми власності, на якого з 1 січня 2019 року тимчасово, до 1 січня 2021 року, покласти функції постачальника "останньої надії", одночасно визначивши територію здійснення діяльності такого електропостачальника (електропостачальників)".
У зв'язку з цим абзаци шостий - шістнадцятий вважати відповідно абзацами сьомим - сімнадцятим;
пункт 17 доповнити абзацом дев'ятим такого змісту:
"до 1 січня 2019 року затвердити примірні форми договорів купівлі-продажу електричної енергії, що укладаються на оптовому ринку електричної енергії підприємством, що провадить діяльність з оптового постачання електричної енергії, з оператором системи розподілу, постачальником електричної енергії споживачам, постачальником універсальної послуги, постачальником "останньої надії";
19) у Законі України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році" (Відомості Верховної Ради України, 2018 р., N 8, ст. 46):
у розділі I:
підпункт 1 пункту 25 виключити;
у пункті 27:
в абзаці першому слова і цифри "Підпункти 196.1.17 і" замінити словом "Підпункт";
абзаци другий - четвертий виключити;
у підпункті 2 пункту 44 слова і цифри
"слова і цифри:
"Конденсат: |
|
з покладів, які повністю або частково залягають на глибині до 5000 метрів |
45,00 |
з покладів, які повністю залягають на глибині понад 5000 метрів |
21,00" |
замінити словами і цифрами:
"Конденсат: |
|
з покладів, які повністю або частково залягають на глибині до 5000 метрів |
29,00 |
з покладів, які повністю залягають на глибині понад 5000 метрів |
14,00" |
виключити;
абзац четвертий пункту 1 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" виключити.
3. Установити, що у 2019 році до прийнятих рішень органів місцевого самоврядування про встановлення місцевих податків і зборів, які прийняті на виконання цього Закону, не застосовуються вимоги підпункту 4.1.9 пункту 4.1 та пункту 4.5 статті 4, підпункту 12.3.4 пункту 12.3, підпункту 12.4.3 пункту 12.4 та пункту 12.5 статті 12 Податкового кодексу України та Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності".
4. Установити, що у 2019 році до змін, внесених цим Законом до статті 268, пункту 26 1 підрозділу 2 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України, як виняток не застосовуються вимоги підпункту 4.1.9 пункту 4.1 та пункту 4.5 статті 4 Податкового кодексу України, а також частини третьої статті 27 Бюджетного кодексу України".