КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 29 серпня 2018 р. N 678
Київ
Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 р. N 1240
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Внести до постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 р. N 1240 Про затвердження Порядку звільнення від обкладення податком на додану вартість операцій з постачання та ввезення на митну територію України товарів і послуг, передбачених для власних потреб дипломатичних представництв, консульських установ іноземних держав і представництв міжнародних організацій в Україні, а також для використання особами з числа дипломатичного персоналу дипломатичних місій та членами їх сімей, які проживають разом з ними (Офіційний вісник України, 2011 р., N 1, ст. 25; 2016 р., N 99, ст. 3228) зміни, що додаються.
2. Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування.
Прем'єр-міністр України
В. ГРОЙСМАН
Інд. 27
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 29 серпня 2018 р. N 678
ЗМІНИ,
що вносяться до постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 р. N 1240
1. У назві та пункті 1 постанови слово "обкладення" замінити словом "оподаткування".
2. У Порядку звільнення від обкладення податком на додану вартість операцій з постачання та ввезення на митну територію України товарів і послуг, передбачених для власних потреб дипломатичних представництв, консульських установ іноземних держав і представництв міжнародних організацій в Україні, а також для використання особами з числа дипломатичного персоналу дипломатичних місій та членами їх сімей, які проживають разом з ними, затвердженому зазначеною постановою:
1) у назві Порядку слово "обкладення" замінити словом "оподаткування";
2) пункт 4 викласти в такій редакції:
"4. Обсяг пільг, що надаються представництвам міжнародних організацій, зокрема їх регіональним відділенням, визначається відповідним міжнародним договором України. Для врахування застосування пільг, передбачених міжнародним договором України, МЗС надсилає щороку до 20 січня ДФС інформацію про міжнародні договори, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, за формою повідомлення про звільнення міжнародної організації від сплати мита та/або податку або на повернення вже сплаченої суми такого мита та/або податку згідно з додатком 3.
У разі відкриття нового представництва міжнародної організації або його регіонального відділення на території України МЗС протягом місяця з дати відкриття такого представництва або його регіонального відділення надсилає ДФС повідомлення, яке містить інформацію про пільги, передбачені міжнародним договором України.
Власними потребами міжнародних організацій вважаються також усі товари та послуги, що використовуються для їх офіційної діяльності відповідно до взятих на себе зобов'язань згідно з міжнародними договорами з Україною (крім тих, що надаються як гуманітарна та міжнародна технічна допомога).";
3) у пункті 6:
абзаци третій і четвертий викласти в такій редакції:
"касових чеків або інших документів, які дають змогу ідентифікувати операцію з придбання товарів / отримання послуг та які містять суму отриманих товарів/послуг, загальну суму нарахованого податку на додану вартість (з визначенням фіскального та податкового номерів постачальника) - у разі придбання товарів/послуг за готівку;
податкових накладних або документів, визначених підпунктом "а" пункту 201.11 статті 201 Податкового кодексу України, - у разі придбання товарів/послуг за безготівковим рахунком;";
абзац п'ятий виключити;
4) абзац другий пункту 7 замінити абзацами такого змісту:
"Відшкодування сум податку на додану вартість здійснюється лише у разі, коли вартість разової покупки придбаних товарів (наданих послуг) становить не менш як 40 доларів США, що підтверджується відповідними документами (незалежно від обмеження, встановленого в іншій державі).
Еквівалент 40 доларів США у гривнях розраховується кожного поточного місяця за середнім курсом гривні до долара США минулого місяця, який опубліковано в офіційних виданнях Національного банку.".
У зв'язку з цим абзац третій вважати абзацом четвертим;
5) абзаци третій і четвертий пункту 12 замінити абзацами такого змісту:
"До заяви додаються документи, передбачені пунктом 6 цього Порядку, на зазначену в заяві суму для відшкодування та реєстр поданих документів за формою згідно з додатком до заяви, який підписується уповноваженою особою дипломатичної місії.
Дипломатичні представництва, консульські установи іноземних держав, особи з числа дипломатичного персоналу та членів їх сімей для отримання відшкодування сум податку на додану вартість до заяви додають документи, видані МЗС, що свідчать про їх акредитацію в Україні.
ДФС за місцезнаходженням дипломатичної місії приймає до виконання документи, визначені пунктом 6 цього Порядку, в яких сума податку на додану вартість зазначена окремим рядком.";
6) пункт 14 викласти в такій редакції:
"14. ДФС протягом 30 календарних днів з дати надходження заяви проводить перевірку поданих документів щодо відповідності вимогам цього Порядку, а також переліку та вартості товарів і послуг, на які встановлені обмеження, на підставі документів, визначених пунктом 6 цього Порядку, і вносить відповідні дані до реєстру поданих документів за формою згідно з додатком до заяви та спеціального журналу для визначення сум податку на додану вартість, що підлягає відшкодуванню.
Суми податку на додану вартість, що підлягають та не підлягають відшкодуванню, зазначаються у заяві та в спеціальному журналі.
У разі відсутності зауважень до поданих документів ДФС приймає рішення про відшкодування зазначеної суми. При цьому на заяві та в спеціальному журналі зазначається "Підлягає відшкодуванню".
ДФС зобов'язана підготувати та подати у п'ятиденний строк після закінчення перевірки поданих документів висновок щодо відшкодування територіальному органові Казначейства.
На наступний робочий день після надання висновку щодо відшкодування територіальному органові Казначейства дипломатичній місії надсилається заповнена частина відривного корінця до заяви із зазначенням суми, яка підлягає відшкодуванню, а також із зазначенням суми, яка не підлягає відшкодуванню, та копія реєстру поданих документів за формою згідно з додатком до заяви з кодами причини (причин), за якою (за яких) така сума податку на додану вартість не підлягає відшкодуванню.
Коди причин:
1 - товари/послуги, придбані не для власних потреб;
2 - вартість разової покупки придбаних товарів (отриманих послуг) становить менше 40 доларів США;
3 - перелік товарів/послуг, щодо яких заявлено відшкодування, не відповідає умовам, зазначеним у пункті 3 цього Порядку;
4 - у поданих документах, які підтверджують факт придбання товарів/послуг, відсутні виділені окремим рядком суми податку на додану вартість;
5 - надано пошкоджені касові чеки або чеки на інших осіб; надано пошкоджені документи, які не дають змоги ідентифікувати операцію з придбання товарів / отримання послуг;
6 - інші причини (розшифровуються в окремому повідомленні, яке надсилається у формі листа дипломатичній місії).".
У разі коли ДФС приймає рішення про відмову у відшкодуванні всієї суми податку на додану вартість, зазначеної у заяві, дипломатичній місії на наступний робочий день надсилається заповнена частина відривного корінця до заяви із зазначенням суми, яка не підлягає відшкодуванню, та копія реєстру поданих документів за формою згідно з додатком до заяви з кодами причини (причин), за якою (за яких) така сума податку на додану вартість не підлягає відшкодуванню.
Документи, інформаційні повідомлення, листи тощо ДФС надсилає дипломатичним місіям у порядку, визначеному статтею 42 Податкового кодексу України.";
7) у тексті Порядку слово "обкладення" замінити словом "оподаткування", а слова "орган доходів і зборів" в усіх відмінках і формах числа замінити словом "ДФС";
8) додатки 1 і 2 до Порядку викласти в такій редакції: