Приклад

Аналіз

Приклад 1

Суб'єкт господарювання утримує інвестиції для отримання контрактних грошових коштів, але за певних обставин продасть інвестицію.

Хоча суб'єкт господарювання може розглядати, серед іншої інформації, справедливі вартості фінансових активів з погляду ліквідності (тобто, обсяг грошових коштів, який буде реалізований, якщо суб'єктові господарювання необхідно буде продати активи), мета суб'єкта господарювання - утримувати фінансові активи і отримувати контрактні грошові потоки. Кілька продажів не суперечитиме цій меті.

Приклад 2

Модель бізнесу суб'єкта господарювання полягає в тому, щоб купувати портфелі фінансових активів, такі як позики. Ці портфелі можуть включати, а можуть і не включати фінансові активи з понесеними збитками за позиками. Якщо платіж за позиками не здійснюється вчасно, суб'єкт господарювання намагається здобути контрактні грошові потоки різними способами, - наприклад, встановлюючи контакт з боржником електронною поштою, телефоном або застосовуючи інші методи.

В деяких випадках суб'єкт господарювання укладає відсоткові свопи, щоб змінити ставку відсотка на окремі фінансові активи в портфелі зі змінної відсоткової ставки на фіксовану відсоткову ставку.

Мета моделі бізнесу суб'єкта господарювання - утримувати фінансові активи та отримувати контрактні грошові потоки. Суб'єкт господарювання не купує портфель, щоб мати прибуток від його продажу.

Той самий аналіз застосовуватиметься навіть тоді, коли суб'єкт господарювання не очікує отримати всі контрактні грошові потоки (наприклад, за деякими фінансовими активами понесені збитки за позиками).

Більше того, той факт, що суб'єкт господарювання уклав угоди про похідні інструменти, щоб змінити грошові потоки портфеля, сам по собі не змінює модель бізнесу суб'єкта господарювання. Якщо управління портфелем не здійснюється на основі справедливої вартості, мета моделі бізнесу може полягати в тому, щоб утримувати активи для отримання контрактних грошових потоків.

Приклад 3

Суб'єкт господарювання має модель бізнесу, мета якої надання позик клієнтам з подальшим продажем цих позик установам секьюритизації.

Суб'єкт господарювання, який надає позики, контролює установу секьюритизації, і отже, консолідує її.

Установа секьюритизації збирає контрактні грошові потоки від позик і передає їх далі своїм інвесторам.

В цьому прикладі зроблено припущення про те, що позики і надалі визнаються в консолідованому звіті про фінансовий стан, оскільки їх визнання установою секьюритизації не припинено.

Консолідована група надає позики з метою утримання їх для отримання контрактних грошових потоків.

Однак мета суб'єкта господарювання, який надає позики, - реалізувати грошові потоки від портфеля позик шляхом продажу позик установі секьюритизації, тому для цілей його окремої фінансової звітності не вважатиметься, що він здійснює управління цим портфелем з метою збору контрактних грошових потоків.