Постановою КМУ затверджено Державну соціальну програму забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2021 року.
Наразі діє
Набрання чинності 27.04.2018
Тип документа
Постанова
Номер документа
273
Дата затвердження
11.04.2018
Дата вступу в дію
27.04.2018
Суб'єкт нормотворчості
Кабінет Міністрів України
Галузі
Адміністративне право
Постановою КМУ затверджено Державну соціальну програму забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2021 року.
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 11 квітня 2018 р. N 273
Київ
Про затвердження Державної соціальної програми забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2021 року
Із змінами і доповненнями, внесеними
постановами Кабінету Міністрів України
від 6 листопада 2019 року N 916,
від 4 грудня 2019 року N 1065,
від 26 лютого 2020 року N 171,
від 9 вересня 2020 року N 826,
від 23 вересня 2020 року N 884
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Державну соціальну програму забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2021 року (далі - Програма), що додається.
2. Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській і Севастопольській міським державним адміністраціям:
розробити та затвердити у тримісячний строк місцеві програми з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків;
під час складання проектів місцевих бюджетів на відповідний рік передбачати кошти, необхідні для виконання завдань і заходів Програми.
3. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям подавати щороку до 25 січня Міністерству соціальної політики інформацію про стан виконання Програми для її узагальнення та подання до 15 березня Кабінетові Міністрів України та Міністерству розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.
(пункт 3 у редакції постанови Кабінету
Міністрів України від 23.09.2020 р. N 884)
Прем'єр-міністр України
В. ГРОЙСМАН
Інд. 73
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 11 квітня 2018 р. N 273
ДЕРЖАВНА СОЦІАЛЬНА
програма забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2021 року
Мета Програми
Метою Програми є удосконалення механізму забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у всіх сферах життя суспільства та впровадження європейських стандартів рівності.
Шляхи і способи розв'язання проблеми
Проблему недостатнього рівня впровадження принципу забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків передбачається розв'язати шляхом застосуванням комплексного підходу та здійснення заходів, спрямованих на виконання таких пріоритетів:
удосконалення нормативно-правової бази, механізму проведення гендерно-правової експертизи та впровадження статистичних показників у сфері забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків:
- урахування гендерного компонента в програмах економічного та соціального розвитку з урахуванням актуальних потреб галузей і регіонів;
- розширення переліку статистичних показників за ознакою статі з розбивкою за іншими основними ознаками (вік, місце проживання, інвалідність, соціально-економічний статус тощо);
підвищення професійного рівня державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків:
- зменшення гендерного дисбалансу у сфері державної служби та управління людськими ресурсами;
- внесення до програм курсів підвищення кваліфікації державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків;
- подолання гендерних стереотипів;
протидія дискримінації за ознакою статі та дискримінації більше ніж за однією ознакою, зокрема удосконалення механізму реалізації права на захист від дискримінації за ознакою статі та дискримінації за кількома ознаками, однією з яких є ознака статі, розгляду випадків такої дискримінації та вжиття відповідних заходів за його результатами;
виконання договірних та інших міжнародних зобов'язань щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків:
- збільшення частки жінок серед народних депутатів України, депутатів обласних та місцевих рад (міст обласного значення);
- зменшення розриву в оплаті праці;
залучення до виконання Програми міжнародних організацій та громадських об'єднань, діяльність яких спрямовується на забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у суспільстві, зокрема зміцнення державно-приватного партнерства у сфері забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.
Поєднання політики гендерного інтегрування в усіх сферах життя і за всіма напрямами суспільного розвитку та поліпшення становища жінок у тих сферах, де існує нерівність (зокрема забезпечення рівних прав для жінок і чоловіків, наданих їм Конституцією України; розширення економічних можливостей для жінок у сферах зайнятості, розвитку підприємницького потенціалу; усунення негативних гендерних стереотипів; урахування особливих потреб усіх категорій жінок і чоловіків незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, віку, інвалідності, етнічного та соціального походження, громадянства, сімейного та майнового стану, місця проживання, мовних або інших ознак), є основою забезпечення гендерної рівності та сталого розвитку суспільства.
Ця Програма враховує міжнародні інструменти ООН, Ради Європи, Європейського Союзу, ОБСЄ, рекомендації міжнародних моніторингових інституцій у сфері прав людини, а також положення Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії та їхніми державами-членами, з іншої сторони.
Прогнозні обсяги та джерела фінансування Програми наведено в додатку 1.
Завдання і заходи
Завдання і заходи з виконання Програми наведено в додатку 2.
Очікувані результати, ефективність Програми
У результаті виконання Програми передбачається удосконалити механізм забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, що сприятиме створенню надійного підґрунтя для комплексної реалізації положень Закону України "Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків", міжнародних зобов'язань України та рекомендацій міжнародних моніторингових органів щодо сталого впровадження принципів гендерної рівності.
Виконання Програми дасть змогу:
розширити доступ жінок і чоловіків до товарів і послуг із дотриманням принципу забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у всіх сферах життєдіяльності суспільства шляхом урахування у нормативно-правових актах гендерного компонента та особливих потреб різних категорій жінок і чоловіків (за такими основними ознаками, як вік, місце проживання, інвалідність, соціально-економічний статус);
збільшити частку жінок серед народних депутатів України, депутатів обласних і місцевих рад (міст обласного значення);
зменшити розрив в оплаті праці жінок і чоловіків;
внести зміни до нормативно-правових актів щодо удосконалення механізму проведення гендерно-правової експертизи;
створити комплексну систему реагування на випадки дискримінації за ознакою статі, дискримінації більше ніж за однією ознакою і запобігти такій дискримінації;
внести на постійній основі до програм курсів підвищення кваліфікації державних службовців, посадових осіб органів місцевого самоврядування та працівників державних установ питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків;
розширити перелік статистичних показників за ознакою статі з розбивкою за іншими основними ознаками (вік, місце проживання, інвалідність, соціально-економічний статус тощо);
створити ефективну систему співпраці органів державної влади, міжнародних організацій і громадських об'єднань, діяльність яких спрямована на забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у суспільстві.
Очікувані результати виконання Програми наведено в додатку 3.
Обсяги та джерела фінансування
Фінансування Програми передбачається здійснювати за рахунок коштів державного бюджету, місцевих бюджетів та інших джерел, не заборонених законодавством.
Обсяг видатків, необхідних для виконання Програми, визначається щороку під час складання проектів державного та місцевих бюджетів на відповідний рік з урахуванням їх реальних можливостей.
Орієнтовний обсяг фінансування Програми з державного бюджету на 2018 - 2021 роки становить 255 тис. гривень на кожен рік.
Орієнтовний обсяг видатків з місцевих бюджетів становить у 2018 році - 1492 тис. гривень, 2019 році - 1617 тис., 2020 році - 1737 тис., 2021 році - 1896 тис. гривень.
Додаток 1
до Програми
ПАСПОРТ
Державної соціальної програми забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2021 року
1. Концепція Програми схвалена розпорядженням Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2017 р. N 229 (Офіційний вісник України, 2017 р., N 31, ст. 951).
2. Програма затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 11 квітня 2018 р. N 273.
3. Державний замовник і координатор Програми - Мінсоцполітики.
4. Керівник Програми - Міністр соціальної політики.
5. Виконавці заходів Програми - Мінсоцполітики, Мін'юст, МВС, Міноборони, МЗС, Мінекономіки, Мінрегіон, МІП, МТОТ, Мінкультури, МОЗ, МОН, Мінмолодьспорт, Держкомтелерадіо, Держстат, НАДС, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації, а також за згодою - органи місцевого самоврядування, ДСА, Федерація профспілок України, Федерація роботодавців України, міжнародні організації та громадські об'єднання, Національна академія наук, Національна академія державного управління при Президентові України, Офіс Генерального прокурора, Вища школа адвокатури Національної асоціації адвокатів України.
6. Строк виконання Програми: 2018 - 2021 роки.
7. Прогнозні обсяги та джерела фінансування
Джерела фінансування |
Обсяги фінансування, тис. гривень |
У тому числі за роками |
|||
2018 |
2019 |
2020 |
2021 |
||
Державний бюджет |
1020 |
255 |
255 |
255 |
255 |
Місцевий бюджет |
6742 |
1492 |
1617 |
1737 |
1896 |
Інші джерела |
5378 |
1463 |
1305 |
1330 |
1280 |
Усього |
13140 |
3210 |
3177 |
3322 |
3431 |
(додаток 1 із змінами, внесеними згідно з постановами
Кабінету Міністрів України від 06.11.2019 р. N 916,
від 26.02.2020 р. N 171)
Додаток 2
до Програми
ЗАВДАННЯ І ЗАХОДИ
з виконання Державної соціальної програми забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2021 року
Найменування завдання |
Найменування показника |
Значення показника |
Найменування заходу |
Головний розпорядник бюджетних коштів |
Джерела фінансування (державний, місцевий бюджет, інші) |
Прогнозний обсяг фінансових ресурсів для виконання завдання, тис. гривень |
У тому числі за роками |
|||||||
усього |
у тому числі за роками |
2018 |
2019 |
2020 |
2021 |
|||||||||
2018 |
2019 |
2020 |
2021 |
|||||||||||
I. Удосконалення нормативно-правової бази, механізму проведення гендерно-правової експертизи та впровадження статистичних показників у сфері забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків |
||||||||||||||
1. Удосконалення нормативно-правової бази з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у всіх сферах життєдіяльності суспільства |
кількість розроблених нормативно-правових актів |
1 |
1 |
|
|
|
1) приведення Закону України "Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків" у відповідність із Законом України "Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні" та міжнародними стандартами визначення дискримінації за ознакою статі |
Мінсоцполітики |
|
|
|
|
|
|
кількість розроблених методик |
9 |
2 |
3 |
2 |
2 |
2) розроблення методики оцінки гендерного впливу галузевих реформ |
Мінсоцполітики |
інші джерела |
225 |
50 |
75 |
50 |
50 |
|
кількість прийнятих нормативно-правових актів |
8 |
2 |
2 |
2 |
2 |
3) дотримання принципу забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у нормативно-правових актах, у тому числі шляхом застосування позитивних дій |
центральні органи виконавчої влади |
|
|
|
|
|
|
|
- " - |
4 |
1 |
1 |
1 |
1 |
4) урахування особливих потреб дівчат та жінок з інвалідністю, із сільської місцевості, жінок, які самі виховують дітей, жінок похилого віку під час внесення змін до нормативно-правових актів у відповідних сферах |
Мінсоцполітики |
|
|
|
|
|
|
|
кількість проведених досліджень |
4 |
1 |
1 |
1 |
1 |
5) проведення досліджень з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків |
Мінсоцполітики |
інші джерела |
600 |
150 |
150 |
150 |
150 |
|
2. Урахування гендерного компонента у програмах економічного і соціального розвитку |
кількість затверджених методичних рекомендацій |
1 |
1 |
|
|
|
1) внесення змін до Методичних рекомендацій щодо порядку розроблення регіональних цільових програм, моніторингу та звітності про їх виконання, затверджених наказом Мінекономрозвитку від 4 грудня 2006 р. N 367, у частині врахування в них гендерного компонента |
Мінекономіки |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2) здійснення заходів щодо включення до програми соціального та економічного розвитку та програми зайнятості населення гендерного компонента |
обласні, Київська міська держадміністрації |
|
|
|
|
|
||
кількість розроблених інструкцій |
1 |
1 |
|
|
|
3) розроблення Інструкції щодо інтеграції гендерних підходів під час розроблення нормативно-правових актів |
Мінсоцполітики |
|
|
|
|
|
|
|
3. Удосконалення механізму проведення гендерно-правової експертизи |
кількість прийнятих нормативно-правових актів |
1 |
1 |
|
|
|
1) внесення змін до нормативно-правових актів щодо удосконалення механізму проведення гендерно-правової експертизи |
Мін'юст |
|
|
|
|
|
|
кількість осіб з розбивкою за статтю, відповідальних за проведення гендерно-правової експертизи |
200 |
|
100 |
|
100 |
2) визначення осіб, відповідальних за проведення гендерно-правової експертизи під час розроблення нормативно-правових актів міністерств, інших органів виконавчої влади та актів органів місцевого самоврядування, здійснення їх спеціальної підготовки |
центральні органи виконавчої влади |
|
|
|
|
|
|
|
4. Розширення переліку статистичних показників за ознакою статі з розбивкою за іншими основними ознаками (вік, місце проживання, інвалідність, соціально-економічний статус тощо) |
кількість форм звітності, які необхідно доповнити показниками з розподілом за статтю |
12 |
3 |
3 |
3 |
3 |
1) проведення аналізу діючих форм звітності та визначення переліку форм, які потребують внесення змін відповідно до Заключних зауважень |
Мінсоцполітики |
|
|
|
|
|
|
кількість виданих статистично-аналітичних матеріалів |
4000 |
1000 |
1000 |
1000 |
1000 |
2) розроблення та розповсюдження статистично-аналітичних матеріалів (гендерних портретів, інфографіки) з питань рівності прав та можливостей жінок і чоловіків у галузях безпеки та оборони, охорони здоров'я, соціального захисту, праці та зайнятості, освіти, культури, аграрного сектору, екології, фізкультури та спорту, молодіжній політиці та їх врахування під час прийняття управлінських рішень |
Мінсоцполітики |
державний бюджет |
560 |
140 |
140 |
140 |
140 |
|
інші джерела |
800 |
200 |
200 |
200 |
200 |
|||||||||
кількість підготовлених статистично-аналітичних матеріалів |
50 |
12 |
13 |
12 |
13 |
3) підготовка регулярних статистично-аналітичних матеріалів щодо стану забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків в областях, районах, містах (гендерних портретів, інфографіки) |
обласні, Київська міська держадміністрації |
місцевий бюджет |
112 |
28 |
28 |
28 |
28 |
|
|
|
|
|
|
|
4) удосконалення механізму збору деталізованих |
Мінсоцполітики |
|
|
|
|
|
|
|
кількість підготовлених збірників |
2 |
|
1 |
|
1 |
5) підготовка статистичного збірника "Жінки та чоловіки в Україні" та розміщення його на офіційному сайті Держстату |
Держстат |
|
|
|
|
|
|
|
Разом за напрямом I |
|
|
|
|
|
|
|
державний бюджет |
560 |
140 |
140 |
140 |
140 |
|
|
|
|
|
|
|
|
місцевий бюджет |
112 |
28 |
28 |
28 |
28 |
||
|
|
|
|
|
|
|
інші джерела |
1625 |
400 |
425 |
400 |
400 |
||
II. Підвищення професійного рівня державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків |
||||||||||||||
5. Зменшення гендерного дисбалансу у сфері державної служби та управління людськими ресурсами |
|
|
|
|
|
|
1) проведення для державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування, працівників державних підприємств, установ та організацій навчань з питань рівності прав та можливостей жінок і чоловіків та застосування тимчасових спеціальних заходів |
обласні, Київська міська держадміністрації |
місцевий бюджет |
523 |
119 |
127 |
135 |
142 |
кількість навчань |
300 |
75 |
75 |
75 |
75 |
2) проведення для галузевих спеціалістів методичних навчань з питань проведення гендерного портретування, протидії дискримінації за ознакою статі, застосування позитивних дій та інших питань забезпечення гендерної рівності |
обласні, Київська міська держадміністрації |
місцевий бюджет |
795 |
181 |
190 |
199 |
225 |
|
кількість осіб з розподілом на чоловіків та жінок |
9000 |
2250 |
2250 |
2250 |
2250 |
інші джерела |
400 |
100 |
100 |
100 |
100 |
|||
частка співробітників за статтю, які пройшли навчання, відсотків |
100 |
25 |
25 |
25 |
25 |
3) забезпечення навчання з підвищення кваліфікації співробітників сектору безпеки та оборони з питань забезпечення прав людини, зокрема прав жінок |
МВС |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4) включення до Типового порядку |
центральні органи виконавчої влади |
|
|
|
|
|
|
|
6. Внесення до навчальних програм курсів з підвищення кваліфікації державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування питань із забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків |
кількість розроблених модулів/тем |
4 |
1 |
1 |
1 |
1 |
розроблення модулів/тем за сферами дії Конвенції ООН про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок із забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків з урахуванням сучасних міжнародних документів та рекомендацій міжнародних моніторингових органів та включення їх до професійних, короткострокових програм підвищення кваліфікації державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування |
НАДС |
інші джерела |
200 |
50 |
50 |
50 |
50 |
Разом за напрямом II |
|
|
|
|
|
|
|
місцевий бюджет |
1318 |
300 |
317 |
334 |
367 |
|
|
|
|
|
|
|
|
інші джерела |
600 |
150 |
150 |
150 |
150 |
||
III. Протидія дискримінації за ознакою статі та дискримінації більше ніж за однією ознакою |
||||||||||||||
7. Удосконалення механізму реалізації права на захист від дискримінації за ознакою статі та дискримінації за кількома ознаками, однією з яких є ознака статі, розгляду випадків такої дискримінації та вжиття відповідних заходів за його результатами |
кількість розглянутих звернень |
1370 |
240 |
290 |
350 |
490 |
1) забезпечення розгляду звернень громадян за фактами дискримінації за ознакою статі та надання допомоги |
обласні, Київська міська держадміністрації |
місцевий бюджет |
275 |
51 |
61 |
72 |
91 |
кількість осіб |
1370 |
240 |
290 |
350 |
490 |
|||||||||
|
|
|
|
|
|
2) здійснення збору даних стосовно кількості позовів, поданих до судових органів за категоріями, та |
ДСА (за згодою) |
|
|
|
|
|
|
|
кількість розроблених нормативно-правових актів |
1 |
1 |
|
|
|
3) розроблення механізму (дорожньої карти) надання допомоги постраждалим від дискримінації за ознакою статі |
Мінсоцполітики |
інші джерела |
20 |
20 |
|
|
|
|
- " - |
1250 |
150 |
250 |
350 |
500 |
4) визначення серед державних службовців та посадових осіб органів місцевого самоврядування відповідальних за розгляд скарг та надання допомоги постраждалим від дискримінації за ознакою статі |
обласні, Київська міська держадміністрації |
|
|
|
|
|
|
|
кількість розглянутих у судах справ |
900 |
150 |
200 |
250 |
300 |
5) застосування Конвенції ООН про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок під час розгляду справ у судах |
ДСА (за згодою) |
|
|
|
|
|
|
|
кількість осіб |
29000 |
6500 |
7000 |
7500 |
8000 |
6) проведення на національному та регіональному |
обласні, Київська міська держадміністрації |
місцевий бюджет |
18 |
3 |
4 |
5 |
6 |
|
|
|
|
|
|
|
7) надання підтримки молодіжним та дитячим громадським організаціям у реалізації їх проектів |
Мінмолодьспорт обласні, Київська міська держадміністрації |
|
|
|
|
|
|
|
кількість проведених кампаній, у тому числі розрахованих на чоловіків |
120 |
30 |
30 |
30 |
30 |
8) проведення інформаційних кампаній, спрямованих на запобігання та протидію дискримінації та насильства за ознакою статі |
обласні, Київська міська держадміністрації |
місцевий бюджет |
895 |
197 |
217 |
231 |
250 |
|
кількість виготовлених матеріалів |
149700 |
37425 |
37425 |
37425 |
37425 |
інші джерела |
400 |
100 |
100 |
100 |
100 |
|||
8. Покращення становища груп населення, які страждають від дискримінації більше ніж за однією ознакою, включаючи ознаку статі |
|
|
|
|
|
|
1) проведення заходів з інформування внутрішньо переміщених осіб щодо можливостей доступу до медичних, освітніх, соціальних послуг, зайнятості та правосуддя тощо |
обласні, Київська міська держадміністрації |
|
|
|
|
|
|
кількість проведених заходів |
4 |
1 |
1 |
1 |
1 |
2) проведення оцінювання ситуації щодо навчання дівчат та хлопців ромської національності та здійснення заходів для їх заохочення до здобуття освіти та продовження навчання на всіх рівнях освіти |
обласні, Київська міська держадміністрації |
місцевий бюджет |
8 |
2 |
2 |
2 |
2 |
|
інші джерела |
50 |
50 |
||||||||||||
|
|
|
|
|
|
3) задоволення потреб жителів сільської місцевості, зокрема жінок з інвалідністю, похилого віку у базових соціальних послугах, послугах з охорони здоров'я, освіти, праці та зайнятості, інфраструктури та нових технологій, забезпечення доступу до адміністративних послуг, участі у політичному та громадському житті, урахування їх потреб у нормативно-правових актах |
обласні, Київська міська держадміністрації |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4) забезпечення пропорційності участі жінок із сільської місцевості в розробленні стратегій розвитку територіальних громад, політичному і громадському житті |
обласні, Київська міська держадміністрації |
|
|
|
|
|
|
|
кількість жінок-підприємців |
2000 |
500 |
500 |
500 |
500 |
5) проведення навчальних заходів для жінок із сільської місцевості з питань розвитку малого підприємництва, фермерства та кооперації у сільській місцевості, запровадження механізму надання дівчатам та жінкам із сільської місцевості пільгових кредитів для започаткування власної справи |
обласні, Київська міська держадміністрації |
місцевий бюджет |
1128 |
272 |
272 |
292 |
292 |
|
кількість дівчат |
400 |
100 |
100 |
100 |
100 |
6) проведення заходів з надання дівчатам та жінкам |
обласні, Київська міська держадміністрації |
|
|
|
|
|
|
|
кількість дівчат |
8000 |
2000 |
2000 |
2000 |
2000 |
7) надання безоплатної правової допомоги дівчатам та жінкам, зокрема з інвалідністю, із сільської місцевості, жінкам похилого віку |
Мін'юст |
|
|
|
|
|
|
|
9. Подолання гендерних стереотипів |
кількість розроблених |
4 |
1 |
1 |
1 |
1 |
1) розроблення та розміщення у засобах масової інформації |
Мінсоцполітики |
державний бюджет |
360 |
90 |
90 |
90 |
90 |
|
|
|
|
|
|
2) розповсюдження соціальної реклами |
обласні, Київська міська держадміністрації |
місцевий бюджет |
469 |
92 |
106 |
125 |
146 |
|
кількість проведених |
20 |
5 |
5 |
5 |
5 |
3) підвищення рівня поінформованості населення про подолання гендерних стереотипів та прихованої дискримінації засобами гендерно чутливої мови |
МОН |
інші джерела |
40 |
10 |
10 |
10 |
10 |
|
- " - |
100 |
25 |
25 |
25 |
25 |
4) проведення інноваційних заходів серед засобів масової інформації для поширення |
обласні, Київська міська держадміністрації МОН |
місцевий бюджет |
117 |
22 |
28 |
31 |
36 |
|
кількість модулів з гендерної рівності |
4 |
1 |
1 |
1 |
1 |
5) включення до програм підготовки фахівців із спеціальностей "Журналістика", "Менеджмент", зокрема спеціалізації "Піар, зв'язки з громадськістю та реклама", модулів з питань гендерної рівності |
МОН |
|
|
|
|
|
|
|
кількість осіб, які пройшли навчання |
240 |
60 |
60 |
60 |
60 |
6) проведення навчань для авторських колективів, художників-ілюстраторів, дизайнерів, редакторів, співробітників видавництв з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків щодо усунення гендерних стереотипів із шкільних програм, підручників та іншого освітнього контенту |
МОН |
інші джерела |
80 |
20 |
20 |
20 |
20 |
|
|
|
|
|
|
|
7) забезпечення використання однакових за змістом навчальних програм з усіх предметів для дівчат і хлопців, зокрема з трудового навчання, фізичної культури |
МОН |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8) здійснення |
МОН |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9) забезпечення рівного доступу дівчат та жінок до закладів вищої освіти, зокрема закладів, що належать до сфери управління МВС, Міноборони, Офісу Генерального прокурора, шляхом запровадження тимчасових спеціальних заходів |
МОН |
|
|
|
|
|
|
|
кількість громадян, охоплених заходами |
2000 |
500 |
500 |
500 |
500 |
10) проведення заходів з підтримки жінок і чоловіків похилого віку, зокрема чоловіків і жінок, яким виповнилося |
Мінсоцполітики обласні, Київська міська держадміністрації |
державний бюджет |
100 |
25 |
25 |
25 |
25 |
|
Разом за напрямом III |
|
|
|
|
|
|
|
державний бюджет |
460 |
115 |
115 |
115 |
115 |
|
|
|
|
|
|
|
|
місцевий бюджет |
2910 |
639 |
690 |
758 |
823 |
||
|
|
|
|
|
|
|
інші джерела |
590 |
200 |
130 |
130 |
130 |
||
IV. Виконання договірних та інших міжнародних зобов'язань щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків |
||||||||||||||
10. Збільшення частки жінок серед народних депутатів України, депутатів обласних та місцевих рад |
|
|
|
|
|
|
1) проведення на постійній основі навчань з паритетної демократії та активізації участі жінок у політиці |
обласні, Київська міська держадміністрації органи місцевого самоврядування (за згодою) |
місцевий бюджет |
175 |
33 |
39 |
47 |
56 |
інші джерела |
400 |
100 |
100 |
100 |
100 |
|||||||||
кількість проведених заходів |
725 |
170 |
175 |
190 |
190 |
2) проведення для політиків, керівників громадських об'єднань, журналістів, населення інформаційно-просвітницьких заходів щодо важливості участі жінок у процесі прийняття управлінських рішень |
обласні, Київська міська держадміністрації |
місцевий бюджет |
196 |
44 |
44 |
54 |
54 |
|
|
|
|
|
|
|
3) вивчення потреби у тимчасових спеціальних заходах для дівчат та жінок у сферах, де вони недостатньо представлені або перебувають у несприятливому становищі, та розроблення відповідних рекомендацій |
Національна академія наук (за згодою) |
|
|
|
|
|
|
|
11. Зменшення розриву в оплаті праці жінок і чоловіків |
|
|
|
|
|
|
1) проведення перевірок стану виконання роботодавцями Законів України "Про оплату праці", "Про зайнятість населення", "Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків" та надання рекомендацій щодо включення до колективних угод і договорів положень щодо зменшення гендерного розриву в оплаті праці |
Держпраці |
|
|
|
|
|
|
кількість дівчат, які вступили на навчання до закладів вищої освіти за STEM-спеціальностями (природничі науки, технології, технічна творчість та математика) |
700 |
175 |
175 |
175 |
175 |
2) створення умов для здобуття дівчатами перспективного фаху (STEM-освіти, професійно-технічних спеціальностей), зокрема шляхом проведення інформаційно-просвітницьких заходів, заохочення та забезпечення умов для рівного доступу дівчат до STEM-освіти та професійно-технічних спеціальностей за професіями загальнодержавного значення |
МОН |
|
|
|
|
|
|
|
кількість прийнятих нормативно-правових актів |
1 |
|
1 |
|
|
3) розроблення та затвердження положення про діяльність дитячих кімнат в установах та організаціях |
Мінсоцполітики |
|
|
|
|
|
|
|
частка перевірених підприємств, де зайняті працівники за професіями, раніше забороненими для жінок, відсотків |
100 |
25 |
25 |
25 |
25 |
4) приведення у відповідність нормативно-правових актів з європейськими стандартами та здійснення організаційних заходів щодо забезпечення належних умов праці, охорони здоров'я та безпеки, проведення перевірок умов праці в секторах, професії яких були заборонені для жінок |
Держпраці |
|
|
|
|
|
|
|
кількість проведених навчань, тренінгів, семінарів |
16 |
4 |
4 |
4 |
4 |
5) проведення навчань, тренінгів, семінарів, орієнтованих на самозайнятих жінок-підприємців та жінок - членів органів управління юридичних осіб, сприяння створенню регіональної мережі жінок-підприємців з метою надання консультацій жінкам щодо відкриття власної справи |
Мінсоцполітики обласні, |
інші джерела |
1600 |
400 |
400 |
400 |
400 |
|
кількість жінок, які пройшли навчання |
800 |
200 |
200 |
200 |
200 |
|||||||||
кількість досліджень |
2 |
|
1 |
|
1 |
6) розроблення методики та проведення дослідження щодо співвідношення неоплачуваної домашньої роботи жінок і чоловіків (ведення господарства, догляд за дітьми та іншими родичами тощо) |
Мінсоцполітики |
інші джерела |
150 |
100 |
|
50 |
|
|
кількість проведених заходів |
100 |
25 |
25 |
25 |
25 |
7) проведення інформаційних заходів для заохочення чоловіків користуватися відпусткою по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та хворою дитиною |
обласні, Київська міська держадміністрації |
місцевий бюджет |
78 |
27 |
17 |
17 |
17 |
|
інші джерела |
413 |
113 |
100 |
100 |
100 |
|||||||||
12. Організація виконання договірних та інших міжнародних зобов'язань України |
кількість розповсюджених міжнародних документів з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків |
20 |
5 |
5 |
5 |
5 |
1) здійснення перекладу, видання та розповсюдження стратегій Ради Європи, Європейського Союзу, ОБСЄ, інших міжнародних організацій, документів Європейського інституту гендерної рівності, конвенцій Міжнародної організації праці, а також рекомендацій Комітету Міністрів Ради Європи з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків |
Мінсоцполітики |
|
|
|
|
|
|
кількість підготовлених доповідей |
2 |
|
1 |
|
1 |
2) підготовка дев'ятої Державної доповіді України про виконання Конвенції ООН про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок |
Мінсоцполітики |
|
|
|
|
|
|
|
Разом за напрямом IV |
|
|
|
|
|
|
|
місцевий бюджет |
449 |
104 |
100 |
118 |
127 |
|
|
|
|
|
|
|
|
інші джерела |
2563 |
713 |
600 |
650 |
600 |
||
V. Залучення до виконання Програми міжнародних організацій та громадських об'єднань, діяльність яких спрямовується на забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків |
||||||||||||||
13. Зміцнення державно-приватного партнерства у сфері забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків |
|
|
|
|
|
|
1) вивчення та розповсюдження кращих практик державно-приватного партнерства у сфері забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків |
обласні, Київська міська держадміністрації |
місцевий бюджет |
1295 |
266 |
317 |
336 |
376 |
кількість проектів, соціального замовлення, що реалізовані громадськими об'єднаннями |
72 |
12 |
15 |
20 |
25 |
2) здійснення проектів соціального замовлення щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків та протидії дискримінації за ознакою статі |
обласні, Київська міська держадміністрації |
|
|
|
|
|
|
|
кількість проведених семінарів, тренінгів, заходів |
100 |
25 |
25 |
25 |
25 |
3) проведення семінарів, тренінгів, інформаційно-просвітницьких заходів з питань забезпечення гендерної рівності для представників об'єднаних територіальних громад, керівників громадських об'єднань, соціально відповідального бізнесу, засобів масової інформації |
обласні, Київська міська держадміністрації |
місцевий бюджет |
658 |
155 |
165 |
163 |
175 |
|
кількість осіб |
2500 |
625 |
625 |
625 |
625 |
|||||||||
Разом за напрямом V |
|
|
|
|
|
|
|
місцевий бюджет |
1953 |
421 |
482 |
499 |
551 |
|
Усього за Програмою |
|
|
|
|
|
|
|
|
13140 |
3210 |
3177 |
3322 |
3431 |
|
у тому числі |
|
|
|
|
|
|
|
державний бюджет |
1020 |
255 |
255 |
255 |
255 |
|
|
|
|
|
|
|
|
місцевий бюджет |
6742 |
1492 |
1617 |
1737 |
1896 |
||
|
|
|
|
|
|
|
інші джерела |
5378 |
1463 |
1305 |
1330 |
1280 |
(додаток 2 із змінами, внесеними згідно з постановами
Кабінету Міністрів України від 06.11.2019 р. N 916,
від 04.12.2019 р. N 1065,
від 26.02.2020 р. N 171,
від 09.09.2020 р. N 826)
Додаток 3
до Програми
ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ
виконання Державної соціальної програми забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2021 року
Найменування завдання |
Найменування показників виконання завдання |
Одиниця виміру |
Значення показників |
||||
усього |
у тому числі за роками |
||||||
2018 |
2019 |
2020 |
2021 |
||||
1. Удосконалення нормативно-правової бази з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у всіх сферах життєдіяльності суспільства |
кількість удосконалених нормативно-правових актів |
одиниць |
18 |
6 |
4 |
4 |
4 |
2. Урахування гендерного компонента у програмах економічного і соціального розвитку з урахуванням актуальних потреб галузей і регіонів |
частка програм економічного і соціального розвитку, в яких враховано гендерний компонент |
відсотків |
|
50 |
60 |
80 |
100 |
3. Удосконалення механізму проведення гендерно-правової експертизи |
кількість прийнятих нормативно-правових актів |
одиниць |
1 |
1 |
|
|
|
кількість спеціально підготовлених осіб, відповідальних за проведення гендерно-правової експертизи під час розроблення нормативно-правових актів міністерств, інших органів виконавчої влади, актів органів місцевого самоврядування |
осіб |
200 |
|
100 |
|
100 |
|
4. Розширення переліку статистичних показників за ознакою статі з розбивкою за іншими основними ознаками (вік, місце проживання, інвалідність, соціально-економічний статус тощо) |
кількість форм звітності, в які введено показники з розподілом за статтю |
одиниць |
12 |
3 |
3 |
3 |
3 |
5. Внесення до програм курсів підвищення кваліфікації державних службовців і посадових осіб органів місцевого самоврядування питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків |
кількість затверджених типових модулів з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків |
- " - |
4 |
1 |
1 |
1 |
1 |
6. Удосконалення механізму реалізації захисту від дискримінації за ознакою статі (дискримінації за кількома ознаками) |
кількість комплексних консультаційних послуг, наданих постраждалим від дискримінації за ознакою статі |
- " - |
6000 |
1000 |
1500 |
1700 |
1800 |
7. Подолання гендерних стереотипів |
кількість вжитих заходів, спрямованих на подолання гендерних стереотипів |
- " - |
2015 |
37 |
663 |
662 |
663 |
8. Збільшення частки жінок серед народних депутатів України, депутатів обласних та місцевих рад (міст обласного значення) |
частка жінок серед народних депутатів України |
відсотків |
|
12 |
|
|
20 |
частка жінок серед депутатів обласних, районних і міських рад |
- " - |
|
14 |
25 |
|
25 |
|
частка жінок серед посад вищого корпусу державної служби (посади категорії "А") |
- " - |
|
|
|
20 |
|
|
9. Зменшення розриву в оплаті праці жінок і чоловіків |
співвідношення середньої заробітної плати жінок і чоловіків |
- " - |
|
73 |
75 |
78 |
80 |
частка чоловіків серед осіб, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку |
- " - |
|
1,6 |
2 |
2,5 |
3 |
|
10. Зміцнення державно-приватного партнерства у сфері забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків |
кількість заходів та проектів, що реалізовані спільно з громадськими організаціями |
одиниць |
72 |
12 |
15 |
20 |
25 |