Наразі діє
Набрання чинності 26.04.2002
Тип документа
Лист
Номер документа
15-7-34/16
Дата затвердження
26.04.2002
Дата вступу в дію
26.04.2002
Суб'єкт нормотворчості
Міністерство аграрної політики та продовольства України
Галузі
Фінансове право
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНИЙ ДЕПАРТАМЕНТ ПРОДОВОЛЬСТВА
від 26.04.2002 р. N 15-7-34/16
Про товарно-транспортну накладну ф. N 1-ТТН (хліб)
<...> Укрхлібпром розглянув лист <…> щодо наказу Міністерства аграрної політики України від 06.06.2001 р. N 153 і повідомляє.
З метою посилення контролю за дотриманням вимог до зберігання товарно-матеріальних цінностей і запобігання зловживанням у фінансово-господарській діяльності підприємств та Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.95 р. N 88, згідно пункту 2.7 та наказу від 31 березня 1999 року N 119, зареєстрованого в Мін'юсті від 21.05.99 р. N 324/3617, пункт 1.1, листа Державної податкової адміністрації України від 13.04.98 р. N 4045/10/23-2217, яким зобов'язала при проведенні перевірок суб'єктів підприємницької діяльності з питань дотримання податкового та валютного законодавства перевіряти стан впровадження товарно-транспортної документації та вживати заходів щодо їх застосування.
Враховуючи те, що продукція хлібопекарських підприємств має обмежений термін реалізації (до 24 годин), типова товарно-транспортна накладна, яка затверджена наказом Мінстату та Мінтрансу України від 29.12.95 р. N 183/346, не відповідає вимогам, що пред'являються до хліба та хлібобулочних виробів, а також не враховує специфіку роботи галузі, тому до типової форми додавалась не затверджена спеціалізована накладна на відпуск хлібобулочних виробів, що визначає взаємовідносини Виробника і Одержувача, яка повинна містити в собі такі відомості про вантаж: назва продукції, вага одиниці, нормативний документ, термін реалізації, час виготовлення, ціна одиниці без ПДВ, кількість в тарі, відправлено тари (лотків), відправлено штук та кг, сума продукції без ПДВ та з ПДВ, прийнято Одержувачем штук, не прийнято штук та з яких причин, якісні показники. Крім того, накладна повинна відображати відомості про вантажно-розвантажувальні операції як Виробника, так і Одержувача.
При відпуску хлібобулочних виробів покупцям завантаження одного автомобіля проводиться до 15 - 20 торговельних підприємств і асортиментом до 30 найменувань. Кожному Одержувачу продукції виписується накладна і за добу їх кількість, по окремих підприємствах, складає близько 600 штук, що призводить до непродуктивних витрат.
Для зменшення непродуктивних витрат Міністерством аграрної політики розроблена спеціалізована форма товарно-транспортної накладної N 1-ТТН (хліб), яка поєднує в собі відомості двох форм.
Згідно Інструкції про порядок заповнення, застосування спеціалізованої товарно-транспортної накладної на відпуск хлібобулочних виробів (п. 1.4) нумерація примірників ф. N 1-ТТН (хліб) виконується виробником. Дозволяється друкування ф. N 1-ТТН (хліб) при застосуванні комп'ютерних систем і здійснення нумерації та внесення до неї записів за допомогою друкувальних пристроїв. Тому ф. N 1-ТТН (хліб) не є бланками суворої звітності.
Згідно вищезазначеної Інструкції ф. N 1-ТТН (хліб) за всі наслідки недостовірностей, неточності відомостей, вказаних відповідальними особами у первинній транспортній документації, призначеній для оформлення перевезення вантажів автомобільним транспортом і проведення розрахунків за транспортну роботу, несуть відповідальність перевізник, Виробник і Одержувач.
Особи, відповідальні за оформлення первинної транспортної документації, несуть персональну відповідальність за достовірність указаних у цих документах даних, а нанесені збитки відшкодовуються ними в порядку, встановленому законодавством.
Генеральний директор
О. Васильченко
Надруковано:
"Податки та бухгалтерський облік",
N 45, 6 червня 2002 р.