Наразі діє
Набрання чинності 15.10.2021
Тип документа
Постанова
Номер документа
986
Дата затвердження
22.09.2021
Дата вступу в дію
15.10.2021
Суб'єкт нормотворчості
Кабінет Міністрів України
Галузі
Адміністративне право
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 22 вересня 2021 р. N 986
Київ
Деякі питання акредитації кваліфікаційних центрів
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок акредитації кваліфікаційних центрів, що додається.
2. Визнати суб'єктів, які здійснюють підтвердження результатів неформального професійного навчання за робітничими професіями відповідно до Порядку підтвердження результатів неформального професійного навчання осіб за робітничими професіями, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 травня 2013 р. N 340 (Офіційний вісник України, 2013 р., N 37, ст. 1310), кваліфікаційними центрами.
3. Внести до постанов Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2010 р. N 796 "Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися закладами освіти, іншими установами та закладами системи освіти, що належать до державної і комунальної форми власності" (Офіційний вісник України, 2010 р., N 67, ст. 2410; 2012 р., N 65, ст. 2662; 2018 р., N 68, ст. 2289) і від 16 червня 2021 р. N 620 "Про затвердження Положення про Реєстр кваліфікацій" (Офіційний вісник України, 2021 р., N 50, ст. 3082) зміни, що додаються.
4. Ця постанова набирає чинності з 15 жовтня 2021 р., крім пункту 32 Порядку, затвердженого цією постановою, який набирає чинності з дня опублікування цієї постанови.
Інд. 73
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 22 вересня 2021 р. N 986
ПОРЯДОК
акредитації кваліфікаційних центрів
1. Цей Порядок визначає основні засади та механізм проведення процедури акредитації юридичних осіб, структурних або відокремлених підрозділів юридичних осіб, що мають намір набути статусу кваліфікаційного центру та здійснювати оцінювання і визнання результатів навчання осіб, зокрема здобутих шляхом неформальної чи інформальної освіти, присвоєння/підтвердження професійних кваліфікацій, визнавати в Україні відповідні професійні кваліфікації, здобуті в інших країнах.
2. У цьому Порядку наведені нижче терміни вживаються в такому значенні:
1) акредитаційна експертиза - заходи, спрямовані на встановлення відповідності заявника, його структурного або відокремленого підрозділу критеріям акредитації, що проводяться експертною комісією з акредитації відповідно до цього Порядку;
2) акредитація кваліфікаційного центру (далі - акредитація) - визнання Національним агентством кваліфікацій (далі - Агентство) заявника, його структурного або відокремленого підрозділу спроможним здійснювати оцінювання і визнання результатів навчання здобувачів, зокрема здобутих шляхом неформальної чи інформальної освіти, присвоєння/підтвердження визначеної професійної кваліфікації, визнавати в Україні відповідну професійну кваліфікацію, здобуту в іншій країні;
3) заявник - юридична особа, що звернулася до Агентства з метою набуття нею, її структурним або відокремленим підрозділом статусу кваліфікаційного центру;
4) здобувач - особа, яка подала до кваліфікаційного центру заяву для проведення щодо неї оцінювання і визнання результатів навчання, зокрема здобутих шляхом неформальної чи інформальної освіти, присвоєння/ підтвердження професійних кваліфікацій;
5) експерт з акредитації (далі - експерт) - особа, яка відповідно до Положення про Реєстр кваліфікацій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 червня 2021 р. N 620 (Офіційний вісник України, 2021 р., N 50, ст. 3082), включена до Реєстру кваліфікацій та має право у складі експертної комісії з акредитації здійснювати акредитаційну експертизу;
6) експертна комісія з акредитації (далі - експертна комісія) - група експертів, уповноважена Агентством здійснювати акредитаційну експертизу відповідно до цього Порядку;
7) оцінювач - особа, залучена заявником або його відокремленим підрозділом для проведення процедур оцінювання результатів навчання здобувачів;
8) припинення дії сертифіката - скасування за рішенням Агентства чинності сертифіката у випадках, передбачених цим Порядком;
9) процедура акредитації кваліфікаційних центрів (далі - процедура акредитації) - встановлена цим Порядком процедура визначення спроможності заявника, його структурного або відокремленого підрозділу здійснювати оцінювання і визнання результатів навчання здобувачів, зокрема здобутих шляхом неформальної чи інформальної освіти, присвоєння/підтвердження заявлених на акредитацію професійних кваліфікацій, здійснювати визнання в Україні відповідних професійних кваліфікацій, здобутих в інших країнах;
10) процедура присвоєння/підтвердження професійних кваліфікацій (далі - процедура присвоєння/підтвердження) - встановлена кваліфікаційним центром відповідно до Порядку присвоєння та підтвердження професійних кваліфікацій кваліфікаційними центрами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 вересня 2021 р. N 956, система заходів і вимог щодо строків та порядку оформлення і подання здобувачем документів, проведення кваліфікаційним центром їх перевірки і процедур оцінювання результатів навчання, оформлення результатів проведених заходів;
11) процедура оцінювання результатів навчання (далі - процедура оцінювання) - процедура встановлення відповідності обсягу компетентностей здобувача відповідному професійному стандарту, за результатами якої може бути визнано здобуті ним результати навчання і присвоєно/підтверджено професійну кваліфікацію;
12) сертифікат - документ, який засвідчує набуття статусу кваліфікаційного центру та право здійснювати оцінювання і визнання результатів навчання, зокрема здобутих шляхом неформальної чи інформальної освіти, присвоєння/підтвердження визначеної в ньому професійної кваліфікації, визнавати в Україні відповідну професійну кваліфікацію, здобуту в іншій країні.
Інші терміни у цьому Порядку вживаються у значенні, наведеному в Бюджетному кодексі України, Цивільному кодексі України, Кодексі законів про працю України, Законах України "Про освіту" і "Про електронні довірчі послуги".
3. Процедура акредитації є оплатною, проводиться Агентством на підставі заяви про проведення процедури акредитації (далі - заява) відповідно до Закону України "Про освіту", статуту Агентства, цього Порядку та інших актів законодавства.
4. У разі коли декілька структурних або відокремлених підрозділів заявника мають намір набути статусу кваліфікаційного центру, процедура акредитації кожного такого підрозділу здійснюється окремо відповідно до цього Порядку.
5. Заявник, його структурний або відокремлений підрозділ набуває статусу кваліфікаційного центру з дати прийняття Агентством рішення про акредитацію кваліфікаційного центру.
На підставі сертифіката кваліфікаційний центр має право здійснювати оцінювання і визнання результатів навчання здобувачів, зокрема здобутих шляхом неформальної чи інформальної освіти, присвоєння/підтвердження визначеної в ньому професійної кваліфікації, видавати здобувачам сертифікати про присвоєння/підтвердження відповідної професійної кваліфікації відповідно до Порядку присвоєння та підтвердження професійних кваліфікацій кваліфікаційними центрами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 вересня 2021 р. N 956, визнавати в Україні професійну кваліфікацію, здобуту в іншій країні, видавати сертифікати про визнання професійної кваліфікації відповідно до Порядку визнання в Україні професійних кваліфікацій, здобутих в інших країнах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 2 червня 2021 р. N 576 (Офіційний вісник України, 2021 р., N 46, ст. 2872).
Особа, якій кваліфікаційним центром видано сертифікат про присвоєння/підтвердження професійної кваліфікації або сертифікат про визнання професійної кваліфікації, може бути працевлаштована за такою професійною кваліфікацією.
6. Заявник, його структурний або відокремлений підрозділ проходить процедуру акредитації за професійними кваліфікаціями, визначеними професійними стандартами, затвердженими відповідно до Порядку розроблення та затвердження професійних стандартів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31 травня 2017 р. N 373 (Офіційний вісник України, 2017 р., N 47, ст. 1457), оприлюдненими відповідно до Положення про Реєстр кваліфікацій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 червня 2021 р. N 620.
Процедура акредитації проводиться за однією або декількома професійними кваліфікаціями, що віднесені до однієї секції видів економічної діяльності.
7. Процедура акредитації проводиться у строк, що не перевищує 45 робочих днів з дати прийняття Агентством рішення про проведення процедури акредитації. Залежно від обсягу та/або складності строк процедури акредитації за рішенням Агентства може бути продовжено на строк до 15 робочих днів. Загальний строк проведення процедури акредитації не може перевищувати 60 робочих днів.
8. Спроможність заявника, його структурного або відокремленого підрозділу здійснювати оцінювання і визнання результатів навчання здобувачів, зокрема здобутих шляхом неформальної чи інформальної освіти, присвоєння/підтвердження визначених професійних кваліфікацій, здійснювати визнання в Україні відповідних професійних кваліфікацій, здобутих в інших країнах, визначається у ході проведення акредитаційної експертизи за такими критеріями акредитації:
наявність у статуті заявника положень про провадження діяльності, пов'язаної з функціонуванням кваліфікаційного центру, відповідно до законодавства; у разі коли статус кваліфікаційного центру має намір набути структурний або відокремлений підрозділ заявника, - наявність у положенні про такий структурний або відокремлений підрозділ норм про провадження діяльності, пов'язаної з функціонуванням кваліфікаційного центру, відповідно до законодавства;
особи, яких заявник або його відокремлений підрозділ залучає як оцінювачів на підставі трудового або цивільно-правового договору з розрахунку два оцінювачі на одну професійну кваліфікацію, повинні мати відповідну кваліфікацію;
наявність затвердженої заявником або його відокремленим підрозділом процедури присвоєння/підтвердження;
наявність контрольно-оцінювальних матеріалів для здійснення процедур оцінювання;
наявність матеріально-технічних ресурсів для здійснення процедур оцінювання (право власності або користування приміщеннями, обладнанням);
наявність веб-сайта для розміщення інформації про кваліфікаційний центр, відповідні професійні кваліфікації та процедуру присвоєння/підтвердження.
Невідповідність хоча б одному з критеріїв акредитації є підставою для відмови в акредитації заявника, його структурного або відокремленого підрозділу.
9. Заявник подає заяву до Агентства за формою, що наведена в додатку 1, з урахуванням вимог пунктів 4 і 6 цього Порядку.
10. Заявник додає до заяви такі документи:
копію статуту; в разі коли статус кваліфікаційного центру має намір набути структурний або відокремлений підрозділ заявника, - також копію рішення (наказу, протоколу) органу управління заявника про створення такого структурного або відокремленого підрозділу, копію положення про структурний або відокремлений підрозділ;
відомості про осіб, яких заявник або його відокремлений підрозділ залучає як оцінювачів, згідно з додатком 2 разом з копіями документів про підтвердження факту їх залучення;
примірник оригіналу документа, що містить виклад затвердженої заявником або його відокремленим підрозділом процедури присвоєння/підтвердження за кожною професійною кваліфікацією, заявленою на акредитацію;
відомості про матеріально-технічне забезпечення процедур оцінювання за кожною професійною кваліфікацією, заявленою на акредитацію, згідно з додатком 3 разом з копіями документів, що підтверджують право власності або користування приміщеннями, обладнанням;
затверджений заявником, його структурним або відокремленим підрозділом зразок контрольно-оцінювальних матеріалів для проведення одного оцінювання результатів навчання за кожною професійною кваліфікацією, заявленою на акредитацію;
відомості про веб-сайт заявника, який забезпечує/забезпечить публічне інформування про кваліфікаційний центр, відповідні професійні кваліфікації та процедуру присвоєння/підтвердження (у довільній формі).
11. Заява та додані до неї документи, визначені пунктом 10 цього Порядку, подаються заявником в електронній (через електронний кабінет відповідної інформаційно-телекомунікаційної системи, електронну пошту тощо) або паперовій формі.
Заява та додані до неї документи в електронній формі подаються з накладенням кваліфікованого електронного підпису чи печатки у порядку, встановленому Законом України "Про електронні довірчі послуги".
У разі подання заяви та документів до неї у паперовій формі копії документів повинні бути належним чином засвідчені, примірники оригіналів документів скріплюються власноручним підписом уповноваженої особи заявника.
Якщо документи подаються у паперовій формі, уповноважена особа заявника пред'являє паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу, передбачений Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус".
У разі відсутності в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань відомостей про повноваження такої особи також подається в паперовій формі примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) документа, що засвідчує її повноваження.
12. Агентство реєструє заяву, проводить перевірку правильності її заповнення та повноту доданих до неї документів.
Розгляд заяви і доданих до неї документів здійснюється протягом п'яти робочих днів.
У разі неправильного заповнення заяви та/або подання документів не в повному обсязі Агентство інформує заявника про виявлені недоліки шляхом надсилання відповідного повідомлення на адресу електронної пошти, зазначену заявником у заяві, з наведенням вичерпного переліку недоліків.
Заявник має право усунути виявлені недоліки протягом п'яти робочих днів з дня надсилання відповідного повідомлення Агентством.
У разі неусунення заявником виявлених недоліків Агентство залишає заяву без розгляду та повертає її заявнику разом з доданими до неї документами протягом трьох робочих днів з дня закінчення строку, встановленого для усунення недоліків.
13. Усі документи, подані заявником, звіт експертної комісії, рішення Агентства про проведення процедури акредитації та за результатами процедури акредитації, інші рішення Агентства, прийняті стосовно заявника, його структурного або відокремленого підрозділу/кваліфікаційного центру відповідно до цього Порядку, формуються в акредитаційну справу.
14. Агентство протягом 15 робочих днів після подання заявником правильно заповненої заяви та документів у повному обсязі приймає рішення про проведення процедури акредитації, яким затверджує персональний склад експертної комісії, визначає план і строк її роботи, а також розмір плати за проведення процедури акредитації відповідно до пункту 33 цього Порядку.
Агентство надсилає рішення про проведення процедури акредитації заявнику на адресу електронної пошти, зазначену ним у заяві, протягом трьох робочих днів з дати його прийняття.
15. Експертна комісія формується Агентством в установленому ним порядку у складі голови та одного - чотирьох членів комісії, призначених з числа експертів, яких включено до Реєстру кваліфікацій.
Для проведення акредитаційної експертизи однієї професійної кваліфікації призначаються два експерти відповідної кваліфікації. Під час однієї акредитаційної експертизи один експерт може опрацьовувати одночасно декілька професійних кваліфікацій.
Тривалість роботи експертної комісії встановлюється з розрахунку один робочий день на опрацювання професійних кваліфікацій, що визначаються одним професійним стандартом.
16. Заявник вносить плату за проведення процедури акредитації протягом п'яти робочих днів з дати прийняття Агентством рішення про проведення процедури акредитації в розмірі, визначеному згідно з цим Порядком.
17. Протягом трьох робочих днів після зарахування у повному обсязі плати за проведення процедури акредитації на банківський рахунок Агентства Агентство укладає з членами експертної комісії цивільно-правові договори про надання послуг з проведення акредитаційної експертизи (далі - договір про надання послуг) та надсилає матеріали акредитаційної справи заявника в електронній формі голові та іншим членам експертної комісії.
18. Акредитаційна експертиза включає:
проведення експертною комісією аналізу та оцінки заяви і доданих до неї документів щодо відповідності заявника, його структурного або відокремленого підрозділу критеріям акредитації;
складення звіту про результати акредитаційної експертизи (далі - звіт).
19. За результатами акредитаційної експертизи експертна комісія видає один з таких висновків, що відображається у звіті, щодо кожної професійної кваліфікації:
заявник, його структурний або відокремлений підрозділ відповідає критеріям акредитації, визначеним у пункті 8 цього Порядку, за відповідною професійною кваліфікацією;
заявник, його структурний або відокремлений підрозділ не відповідає критеріям акредитації, визначеним у пункті 8 цього Порядку, за відповідною професійною кваліфікацією (з наведенням вичерпного переліку таких невідповідностей).
20. Звіт повинен містити висновок за кожною професійною кваліфікацією, заявленою на акредитацію. Звіт підписується всіма членами експертної комісії. У разі коли член експертної комісії повністю або частково не погоджується із звітом, він має право висловити окрему думку письмово, яка додається до звіту і є його невід'ємною частиною.
Звіт подається головою експертної комісії до Агентства не пізніше ніж протягом трьох робочих днів після завершення строку роботи експертної комісії, визначеного в рішенні Агентства про проведення процедури акредитації.
21. За результатами процедури акредитації та розгляду поданого звіту Агентство приймає рішення окремо за кожною професійною кваліфікацією, заявленою на акредитацію, про:
акредитацію кваліфікаційного центру;
відмову в акредитації заявника, його структурного або відокремленого підрозділу;
проведення повторної акредитаційної експертизи.
22. Члени експертної комісії, уповноважена особа заявника мають право брати участь у засіданні Агентства під час розгляду заяви та матеріалів акредитаційної справи заявника.
23. Підставами для прийняття Агентством рішення про відмову в акредитації заявника, його структурного або відокремленого підрозділу є:
встановлення на підставі звіту експертної комісії невідповідності заявника, його структурного або відокремленого підрозділу критеріям акредитації, визначеним у пункті 8 цього Порядку;
виявлення у поданих заявником документах недостовірних відомостей.
24. У разі порушення експертною комісією порядку проведення акредитаційної експертизи, визначеного цим Порядком, виявленого під час підготовки до засідання Агентства за результатами процедури акредитації, Агентство приймає рішення про проведення повторної акредитаційної експертизи. Оплата за проведення акредитаційної експертизи членам експертної комісії, якими допущено порушення, в такому разі не здійснюється.
Порушенням порядку проведення акредитаційної експертизи є:
порушення плану, зокрема строку, проведення акредитаційної експертизи;
невідображення у звіті висновку хоча б за однією з професійних кваліфікацій, заявлених на акредитацію;
порушення умов договору про надання послуг щодо якості наданих послуг.
25. Повторна акредитаційна експертиза проводиться експертною комісією в новому складі, що затверджується рішенням Агентства, де також визначається план і строк роботи такої комісії. Плата за проведення повторної акредитаційної експертизи із заявника не стягується.
26. У разі прийняття рішення про акредитацію кваліфікаційного центру Агентство протягом трьох робочих днів з дня прийняття рішення видає заявнику сертифікат за формою згідно з додатком 4 в електронній формі відповідно до вимог Закону України "Про електронні документи та електронний документообіг" і включає кваліфікаційний центр до Реєстру кваліфікацій відповідно до Положення про Реєстр кваліфікацій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 червня 2021 р. N 620.
Сертифікат видається окремо за кожною професійною кваліфікацією, за якою Агентством прийнято рішення про акредитацію кваліфікаційного центру, строком на п'ять років з дати прийняття Агентством рішення про акредитацію кваліфікаційного центру.
У разі прийняття рішення про відмову в акредитації заявника, його структурного або відокремленого підрозділу або проведення повторної акредитаційної експертизи Агентство інформує про таке рішення заявника, надіславши відповідне повідомлення на адресу електронної пошти, зазначену заявником у заяві, протягом трьох робочих днів з дня його прийняття.
27. Кваліфікаційний центр оприлюднює сертифікати на власному веб-сайті.
28. Для забезпечення відкритості та прозорості процедури акредитації Агентство оприлюднює на веб-сайті:
рішення про проведення процедури акредитації - невідкладно, але не пізніше п'яти робочих днів з дня його прийняття;
звіт експертної комісії та рішення Агентства за результатами процедури акредитації - невідкладно, але не пізніше п'яти робочих днів з дня прийняття Агентством рішення.
29. Кваліфікаційний центр:
інформує Агентство про наявність змін у відомостях, відображених у документах, на підставі яких Агентством прийнято рішення про акредитацію кваліфікаційного центру, не пізніше ніж протягом трьох робочих днів з дня настання таких змін;
щомісяця не пізніше 20 числа вносить до Реєстру кваліфікацій відомості про присвоєні/підтверджені професійні кваліфікації, визнані в Україні професійні кваліфікації, здобуті в інших країнах, відповідно до Положення про Реєстр кваліфікацій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 червня 2021 р. N 620.
У разі неподання зазначеної інформації, невнесення необхідних відомостей протягом трьох місяців Агентство приймає рішення про припинення дії сертифіката, про що інформує кваліфікаційний центр, надіславши відповідне повідомлення на адресу електронної пошти протягом трьох робочих днів з дня прийняття такого рішення.
Відомості про прийняте рішення вносяться Агентством до Реєстру кваліфікацій.
30. У разі коли професійний стандарт, що визначає професійну кваліфікацію, не зазнав суттєвих змін (не змінилися трудові функції, предмети та засоби праці), за заявою кваліфікаційного центру Агентство приймає рішення про продовження акредитації і видає сертифікат строком на п'ять років без проведення процедури акредитації та безоплатно. Агентство протягом трьох робочих днів з дня прийняття рішення видає заявнику сертифікат.
Зазначена інформація вноситься Агентством до Реєстру кваліфікацій.
31. У разі припинення діяльності кваліфікаційного центру дія сертифіката за рішенням Агентства припиняється. Про припинення своєї діяльності кваліфікаційний центр інформує Агентство протягом п'яти робочих днів з дня прийняття рішення про припинення такої діяльності.
У разі припинення діяльності кваліфікаційного центру внаслідок припинення юридичної особи дія сертифіката припиняється з дня внесення відповідного запису до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
Зазначені відомості вносяться Агентством до Реєстру кваліфікацій.
32. Відбір експертів здійснюється Агентством на конкурсній основі. Відомості про особу, яка успішно пройшла конкурсний відбір, вносяться до Реєстру кваліфікацій на підставі рішення Агентства.
Не може бути експертом:
член Агентства;
працівник секретаріату Агентства;
особа, що має непогашену судимість;
особа, визнана винною у вчиненні корупційного правопорушення.
33. Розмір плати за проведення процедури акредитації визначається за формулою:
РП = (Р х Е х Д) + Н + А,
де Р - розмір плати члену експертної комісії за один робочий день;
Е - кількість членів експертної комісії;
Д - тривалість (кількість днів) роботи експертної комісії відповідно до пункту 15 цього Порядку;
Н - нарахування на плату за проведення процедури акредитації членам експертної комісії у встановленому законодавством розмірі;
А - розмір плати за послуги організаційного характеру, пов'язані з акредитацією кваліфікаційних центрів.
Плата члену експертної комісії за договором про надання послуг за один робочий день становить 0,5 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб у розрахунку на місяць, встановленого законом.
Плата за послуги організаційного характеру, пов'язані з акредитацією кваліфікаційних центрів, становить 0,5 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб у розрахунку на місяць, встановленого законом.
34. Плата за проведення процедури акредитації в установленому законодавством порядку перераховується заявником на рахунок Агентства, відкритий в органі Казначейства, і зараховується до спеціального фонду державного бюджету як власні надходження Агентства з урахуванням вимог Бюджетного кодексу України.
35. Оплата члену експертної комісії за проведення акредитаційної експертизи здійснюється Агентством відповідно до договору про надання послуг, на підставі акта приймання-передачі наданих послуг.
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 22 вересня 2021 р. N 986
ЗМІНИ,
що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2010 р. N 796 і від 16 червня 2021 р. N 620
1. Пункт 1 переліку платних послуг, які можуть надаватися закладами освіти, іншими установами та закладами системи освіти, що належать до державної та комунальної форми власності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2010 р. N 796, доповнити підпунктом 251 такого змісту:
"251) надання Національним агентством кваліфікацій відповідно до законодавства послуг організаційного характеру, пов'язаних з акредитацією кваліфікаційних центрів;".
2. У Положенні про Реєстр кваліфікацій, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 16 червня 2021 р. N 620:
1) абзац третій пунктів 3 і 7 після слів "присвоєні/підтверджені" доповнити словом "/визнані";
2) абзац сьомий пункту 13 після слів "присвоювати/підтверджувати" доповнити словом "/визнавати";
3) у пункті 15:
абзац перший після слів "присвоєні/підтверджені" доповнити словом "/визнані";
абзац шостий після слів "присвоїв/підтвердив" доповнити словом "/визнав";
абзац сьомий викласти в такій редакції:
"дату видачі документа.";
4) пункти 29 і 30 після слів "присвоєні/підтверджені" доповнити словом "/визнані".
____________