Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Зміст
Наразі діє
Набрання чинності 04.05.2016
Тип документа Постанова
Номер документа 269
Дата затвердження 19.04.2016
Дата вступу в дію 04.05.2016
Суб'єкт Правління Національного Банку України
Галузі Фінансове право
Постановою НБУ внесено зміни до Класифікатора іноземних валют та банківських металів з метою осучаснення Класифікатор іноземних валют та банківських металів, який востаннє зазнав змін у 2005 році.

Оновлений Класифікатор зберіг поділ на три групи, але удосконалив принципи, за якими валюти включаються до групи 1. Крім того, в ньому передбачено вичерпний перелік валют за кожною групою.

Досі до 1 групи належали 11 валют, спеціальні права запозичення (СПЗ) та чотири банківські метали (золото, срібло, платина, паладій). Національний банк додав до цього переліку усі валюти країн-членів Європейського Союзу, які не входять до зони євро. А саме – болгарський лев, польський злотий, румунський лей, хорватську куну, чеську крону, угорський форінт. До цієї 1 групи внесено також юань женьміньбі, який увійде до переліку резервних валют Міжнародного валютного фонду з 01 жовтня 2016 року. Крім цього, до 1 групи увійшли валюти, які активно торгуються на світових торгових майданчиках, але раніше належали до інших груп. Серед них – вона Південної Кореї, долар Гонконгу, мексиканське песо, новозеландський долар, новий ізраїльський шекель, сінгапурський долар. Натомість з 1 групи до 2 переведена ісландська крона. В результаті, усього до 1 групи буде входити 24 іноземні валюти, СПЗ та чотири банківські метали.

Розширення переліку 1 групи на зазначені валюти дозволить розповсюдити на них чинний порядок здійснення інвестицій в Україну, а також їх репатріації з України. Оскільки здійснення інвестицій в Україну дозволено лише у валютах 1 групи класифікатора, розширення переліку валют цієї групи спростить процес здійснення інвестицій з країн, де відповідні валюти використовуються, зокрема з країн Євросоюзу.

Після внесення юаню женьміньбі до складу резервних валют Міжнародним валютним фондом Національний банк може додати його до складу валют, з яких формуються міжнародні резерви України.

Збільшення складових групи 1 також розширить можливості з обміну валют на готівковому ринку і торгівлі іноземними валютами на міжбанківському валютному ринку. При цьому на оновлений перелік валют з групи 1 будуть розповсюджуватися вимоги щодо обов'язкового продажу валютних надходжень. Але це не матиме суттєвого впливу на операції бізнесу, оскільки з початку 2016 року 93% всіх валютних надходжень в країну - у доларах США та євро. Водночас на валюти, які раніше не входили до групи 1 і будуть до неї включені після оновлення Класифікатора, припадає лише 0,03% валютних надходжень.

Правління Національного банку України

П О С Т А Н О В А

19 квітня 2016 року м. Київ № 269

 

Про внесення змін до Класифікатора іноземних валют

та банківських металів

 

Відповідно до статей 7, 14, 15, 37, 46 та 56 Закону України “Про Національний банк України” і статей 1, 8 та 11 Декрету Кабінету Міністрів України від 19 лютого 1993 року № 15-93 “Про систему валютного регулювання і валютного контролю”, а також з метою приведення Класифікатора іноземних валют та банківських металів у відповідність до Національного стандарту України ДСТУ ISO 4217:2010 “Коди для подання валют і фондів”, затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 28 липня 2010 року № 327, та Поправок до Міжнародного стандарту ISO 4217, унесених Міжнародною організацією зі стандартизації, Правління  Національного банку України постановляє:

1. Унести зміни до Класифікатора іноземних валют та банківських металів, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 04 лютого 1998 року № 34 (зі змінами), виклавши його в новій редакції, що додається.

2. Департаменту інформаційних технологій (Нагорнюк В. В.) унести зміни до програмного забезпечення оброблення інформації для відповідного заповнення форм бухгалтерської та статистичної звітності згідно з Правилами організації статистичної звітності, що подається до Національного банку України, затвердженими постановою Правління Національного банку України від 01 березня 2016 року № 129.

3. Департаменту відкритих ринків (Пономаренко С. В.) довести зміст цієї постанови до відома банків України для використання в роботі.

4. Постанова набирає чинності з 04 травня 2016 року.

Голова

В. О. Гонтарева

Інд. 40

 


ЗАТВЕРДЖЕНО
 Постанова Правління
 Національного банку України
04 лютого 1998 року № 34
 (у редакції постанови Правління
 Національного банку України
19 квітня 2016 року № 269)
 

 

Класифікатор

іноземних валют та банківських металів

Додаток _269.pdf
Відкрити
Про внесення змін до Класифікатора іноземних валют та банківських металів
Пов'язані публікації