ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 7 липня 2021 р. N 696
ЗМІНИ,
що вносяться до порядків, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 9 березня 2021 р. N 339
1. У пункті 2 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на 2021 рік на розвиток системи екстреної медичної допомоги та модернізацію і оновлення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров'я:
1) абзац третій виключити;
2) після абзацу п'ятого доповнити пункт новим абзацом такого змісту:
"реалізація експериментального проекту з аеромедичної евакуації - державний заклад "Український науково-практичний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Міністерства охорони здоров'я України" (далі - науково-практичний центр).".
У зв'язку з цим абзаци шостий - восьмий вважати відповідно абзацами сьомим - дев'ятим;
3) абзац восьмий після слів "таким забезпеченням," доповнити словами "забезпечення опорних закладів охорони здоров'я у госпітальних округах, в яких розміщені відділення екстреної (невідкладної) медичної допомоги, обладнанням";
4) абзац дев'ятий виключити.
2. У Порядку здійснення заходів щодо забезпечення розвитку системи екстреної медичної допомоги у 2021 році:
1) абзац перший пункту 7 викласти в такій редакції:
"7. Замовник формує технічне завдання закупівель спеціалізованого санітарного транспорту відповідно до затверджених МОЗ медико-технічних вимог до товарів, які є предметом закупівлі, та здійснює закупівлі спеціалізованого санітарного транспорту відповідно до Порядку проведення закупівель товарів, робіт і послуг, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, на території України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2020 р. N 225 "Деякі питання закупівлі товарів, робіт і послуг, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, на території України" (Офіційний вісник України, 2020 р., N 31, ст. 1074, N 31, ст. 1077, N 42, ст. 1361), та відповідно до:";
2) пункти 25 - 29 викласти в такій редакції:
"25. Кошти для забезпечення опорних закладів охорони здоров'я у госпітальних округах, в яких розміщені відділення екстреної (невідкладної) медичної допомоги, обладнанням спрямовуються на закупівлю стаціонарних ангіографічних рентгенівських систем цифрових та систем ендоскопічної візуалізації для опорних закладів охорони здоров'я у госпітальних округах (далі - обладнання) згідно з переліком опорних закладів охорони здоров'я у госпітальних округах на період до 2023 року, затвердженим розпорядженням Кабінету Міністрів України від 15 січня 2020 р. N 23 (Офіційний вісник України, 2020 р., N 10, ст. 411).
Заявки на закупівлю обладнання подаються до МОЗ у визначений ним спосіб облдержадміністраціями протягом 10 календарних днів з дня набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 7 липня 2021 р. N 696 "Про внесення змін до порядків, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 9 березня 2021 р. N 339" із зазначенням закладу охорони здоров'я, де таке обладнання буде експлуатуватися.
Заявники на закупівлю обладнання разом із заявкою на закупівлю подають також підтвердження наявності матеріально-технічної бази - приміщень щодо встановлення та експлуатації такого обладнання.
26. МОЗ проводить аналіз разом з НСЗУ щодо відповідності поданих заявок визначеній потребі у встановленні обладнання з метою визначення кількості закладів, для яких буде проведено закупівлю обладнання.
МОЗ на основі проведеного аналізу визначає в межах бюджетних асигнувань потребу в закупівлі обладнання і доводить її до замовника на закупівлю обладнання протягом 20 календарних днів з дня набрання чинності постановою Кабінету Міністрів від 7 липня 2021 р. N 696 "Про внесення змін до порядків, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 9 березня 2021 р. N 339".
27. Замовник на закупівлю обладнання формує технічне завдання відповідно до затверджених МОЗ медико-технічних вимог до товарів, які є предметом закупівлі, та здійснює закупівлю обладнання в установленому Законом України "Про публічні закупівлі" порядку.
Оголошення про проведення конкурентних процедур закупівель здійснюються замовником на закупівлі обладнання протягом 10 календарних днів після доведення МОЗ до такого замовника медико-технічних вимог до товарів, які є предметом закупівлі.
Попередня оплата товарів і послуг проводиться з урахуванням положень бюджетного законодавства.
28. Замовник на закупівлі обладнання у разі наявної економії бюджетних коштів інформує про таку економію МОЗ, яке приймає рішення про можливість проведення додаткової закупівлі за напрямами, визначеними Порядком використання коштів, передбачених у державному бюджеті на 2021 рік на розвиток системи екстреної медичної допомоги та модернізацію і оновлення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров'я, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 9 березня 2021 р. N 339 "Деякі питання розвитку системи екстреної медичної допомоги у 2021 році" (Офіційний вісник України, 2021 р., N 33, ст. 1917).
29. МОЗ здійснює розподіл обладнання, закупленого у межах бюджетних призначень, між закладами охорони здоров'я на основі проведеного відповідно до пункту 26 цього Порядку аналізу.
У разі закупівлі обладнання у кількості меншій, ніж це передбачено доведеною до замовника потребою в закупівлі обладнання, МОЗ здійснює додатковий аналіз відповідності поданих заявок визначеній потребі у встановленні обладнання з урахуванням готовності матеріально-технічної бази - приміщень щодо встановлення та експлуатації такого обладнання, а також наявності персоналу, підготовленого до роботи з таким обладнанням, та за його результатами здійснює розподіл закупленого обладнання.";
3) абзац другий пункту 30 виключити;
4) пункт 31 викласти в такій редакції:
"31. Суб'єкти державної авіації, визначені у Порядку реалізації експериментального проекту з аеромедичної евакуації, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 17 березня 2021 р. N 262 "Деякі питання створення єдиного аеромедичного простору" (Офіційний вісник України, 2021 р., N 27, ст. 1441) (далі - суб'єкти державної авіації), надають виконавцям документальне підтвердження витрат відповідно до здійснених польотів в межах експериментального проекту (далі - авіаційні витрати) на:
паливно-мастильні матеріали, використані у ході реалізації повітряними суднами завдань, передбачених експериментальним проектом;
підтримання у справному стані та періодичне обслуговування вертольотів типу Н-145, наданих державною установою "Центр авіаційного забезпечення Національної поліції України" для експериментального проекту (часткове відшкодування витрат у межах льотних годин, витрачених на виконання завдань, передбачених експериментальним проектом);
використання об'єктів інфраструктури, необхідних для базування повітряних суден, екіпажів повітряних суден та бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги, у період між виконанням завдань, передбачених експериментальним проектом.
Виконавці експериментального проекту:
забезпечують верифікацію документального підтвердження авіаційних витрат суб'єктів державної авіації;
організовують підготовку (додаткове навчання) медичних працівників бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги, залучених до експериментального проекту, зокрема в частині спеціалізованих реанімаційних заходів (далі - заходи освіти);
надають раз на місяць науково-практичному центру верифіковану інформацію про авіаційні витрати, а також витрати на заходи освіти.
Науково-практичний центр раз на місяць відшкодовує в межах видатків, передбачених для реалізації експериментального проекту, витрати експериментального проекту на основі їх документального підтвердження, наданого виконавцями:
витрати на заходи освіти - виконавцям експериментального проекту на підставі договорів з такими виконавцями;
авіаційні витрати - суб'єктам державної авіації на підставі тристоронніх договорів між науково-практичним центром, таким суб'єктом та відповідним виконавцем експериментального проекту.
МОЗ забезпечує навчання медичних працівників, передбачене Порядком реалізації експериментального проекту з аеромедичної евакуації, шляхом відшкодування науково-практичним центром витрат виконавців, а також здійснює загальну координацію експериментального проекту, контролює своєчасність та обсяг виплат виконавцям.";
5) у пункті 33 слова "виконавців експериментального проекту" замінити словами "науково-практичного центру".