Наказом затверджується Інструкція щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 50-сг "Основні економічні показники роботи сільськогосподарських підприємств".
Наразі діє
Набрання чинності 01.01.2008
Тип документа
Наказ
Номер документа
403
Дата затвердження
06.11.2007
Дата вступу в дію
01.01.2008
Суб'єкт нормотворчості
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
Галузі
Адміністративне право
Наказом затверджується Інструкція щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 50-сг "Основні економічні показники роботи сільськогосподарських підприємств".
Про затвердження Інструкції щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 50-сг "Основні економічні показники роботи сільськогосподарських підприємств"
Наказ Державного комітету статистики України
від 6 листопада 2007 року N 403
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
21 листопада 2007 р. за N 1303/14570
Із змінами і доповненнями, внесеними
наказом Державного комітету статистики України
від 6 вересня 2010 року N 381
Відповідно до статей 4, 14, 18 Закону України "Про державну статистику", ураховуючи положення статей 80, 81 Цивільного кодексу України, частини восьмої статті 19 та статті 55 Господарського кодексу України, з метою удосконалення державних статистичних спостережень у галузі сільського та рибного господарства НАКАЗУЮ:
1. Затвердити та ввести в дію з 1 січня 2008 року Інструкцію щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 50-сг "Основні економічні показники роботи сільськогосподарських підприємств" (далі - Інструкція), що додається.
2. Респондентам при заповненні форми державного статистичного спостереження N 50-сг "Основні економічні показники роботи сільськогосподарських підприємств" використовувати Інструкцію, затверджену цим наказом.
3. Департаменту статистики сільського господарства та навколишнього середовища (Прокопенко О. М.) визначити необхідний тираж, підготувати та передати адміністративно-господарському департаменту (Кобзар О. К.) оригінал Інструкції, затвердженої цим наказом, для виготовлення.
4. Департаменту фінансового забезпечення, бухгалтерського обліку та звітності (Кучіна І. Ю.) забезпечити фінансування послуг з виготовлення та доставки Інструкції, затвердженої цим наказом.
5. Адміністративно-господарському департаменту (Кобзар О. К.) забезпечити контроль за своєчасним виготовленням та доставкою Інструкції, затвердженої цим наказом, на адресу головних управлінь статистики в Автономній Республіці Крим, областях, місті Києві та Управління статистики в місті Севастополі.
6. Визнати такими, що втратили чинність з 1 січня 2008 року, наказ Держкомстату від 05.11.2004 N 607 "Про затвердження Інструкції щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 50-сг", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 22.11.2004 за N 1468/10067, та наказ Держкомстату від 13.11.2006 N 515 "Про затвердження Змін і доповнень до Інструкції щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 50-сг", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 29.11.2006 за N 1244/13118.
7. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Остапчука Ю. М.
Голова
О. Г. Осауленко
ПОГОДЖЕНО:
Міністр аграрної
політики України
Ю. Ф. Мельник
ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Державного комітету статистики України
від 6 листопада 2007 р. N 403
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
21 листопада 2007 р. за N 1303/14570
ІНСТРУКЦІЯ
щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 50-сг "Основні економічні показники роботи сільськогосподарських підприємств"
1. Загальні положення
1.1. Перелік респондентів, які звітують за формою державного статистичного спостереження N 50-сг "Основні економічні показники роботи сільськогосподарських підприємств" (далі - форма), визначається органами державної статистики згідно з чинним законодавством та чинною статистичною методологією.
1.2. Форма подається органу державної статистики за місцезнаходженням, тобто за місцем державної реєстрації респондента.
1.3. В адресній частині бланка форми зазначаються:
за реквізитом "Найменування" - повне найменування підприємства, яке звітує, згідно з реєстраційними даними;
за реквізитом "Місцезнаходження" - місцезнаходження підприємства за реєстраційними даними;
за реквізитом "Адреса здійснення діяльності, щодо якої подається звіт" - повна поштова адреса місця здійснення виробничої діяльності підприємства. Якщо діяльність здійснюється підрозділами підприємства, які територіально розташовані за різними адресами, то зазначаються поштові адреси всіх його підрозділів.
1.4. Форма заповнюється в цілому для підприємства, уключаючи всі його відокремлені підрозділи (філії).
1.5. Підприємства, які здійснюють сільськогосподарську діяльність спільно (на умовах кооперації), заповнюють форму у частині свого внеску у виробництво відповідно до укладених угод і витрат. Разом із формою подаються відповідні пояснення.
1.6. Заповнення форми здійснюється на підставі даних первинного та бухгалтерського обліку, документів з обліку земель.
1.7. Дані наводяться в одиницях виміру, зазначених у бланку форми: вартісні показники (витрати, доход, кошти з державної підтримки) - у тисячах гривень з одним знаком після коми; натуральні (площа, поголів'я, валові збори, обсяги продукції, чисельність працівників) - у відповідних одиницях, у цілих значеннях без коми.
У рядках і графах форми, для заповнення яких інформація відсутня, проставляється прочерк.
2. Заповнення бланка форми
2.1. Виробництво і реалізація сільськогосподарської продукції і послуг (розділ 1)
2.1.1. За кодами 0010 - 0120 указується інформація щодо виробництва і реалізації продукції рослинництва за видами, а також іншої продукції рослинництва (код 0120). За кодами 0020, 0040 - 0110 проставляються дані про продукцію харчового і технічного призначення (для подальшої її переробки, або прямого кінцевого споживання). До коду 0120 включають рослинницьку продукцію, не розшифровану в формі, - волокна конопель, лікарські рослини, сіно, солому, зелену масу, гриби, квіти усіх видів тощо, а також продукцію, призначену для відтворення рослин - насіння і посадковий матеріал усіх видів сільськогосподарських культур, уключаючи зерно на насіння. Сума відповідних даних за кодами 0020, 0040 - 0120 повинна дорівнювати даним за кодом 0010 "Продукція рослинництва - всього", сума даних за кодами 0025 - 0037 - даним за кодом 0020 "Зернові та зернобобові - усього".
(абзац перший підпункту 2.1.1 пункту 2.1 у редакції наказу
Державного комітету статистики України від 06.09.2010 р. N 381)
За кодами 0130 - 0210 указується інформація щодо виробництва і реалізації продукції тваринництва (уключаючи дорощування купленого молодняку сільськогосподарських тварин) за видами, а також іншої продукції тваринництва. До іншої продукції тваринництва (код 0210) належить решта продукції тваринного походження, в тому числі продукція розведення інших тварин сільськогосподарського призначення, що не названі в формі, продукція розведення племінних сільськогосподарських тварин, молодняк сільськогосподарських тварин до моменту відлучення його від маток, добові півники, молоко, надоєне від корів м'ясного напряму, продукція, призначена для відтворення сільськогосподарських тварин, у тому числі яйця на інкубацію, тощо. Дані про іншу продукцію бджільництва - віск, відводки бджіл, пилок, прополіс тощо - наводяться за кодом 0204. Сума відповідних даних за кодами 0140 - 0210 повинна дорівнювати даним за кодом 0130 "Продукція тваринництва - всього".
(абзац другий підпункту 2.1.1 пункту 2.1 у редакції наказу
Державного комітету статистики України від 06.09.2010 р. N 381)
За кодом 0212 проставляються дані про послуги сільськогосподарського характеру, які були надані підприємством іншим суб'єктам господарювання. До цих послуг належать послуги, віднесені до класу 01.4 за КВЕД, а саме:
а) у галузі рослинництва:
- передпосівна підготовка полів і насіння сільськогосподарських культур; посів і садіння сільськогосподарських культур; пересаджування рису, розсаджування буряку; обприскування сільськогосподарських культур, у тому числі з повітря; обрізання плодових дерев та винограду;
- збирання урожаю та підготування продукції до первинної реалізації: очищення, різання, сортування, сушіння, дезінфекція, покриття воском, полірування, пакування, лущення, замочування, охолодження чи пакування навалом уключно з фасуванням у безкисневому середовищі; захист рослин від хвороб і шкідників; агрохімічне обслуговування;
- надання послуг сільськогосподарською технікою разом з обслуговувальним персоналом;
- насадження і облаштування, догляд і переоблаштування ландшафту;
б) у галузі тваринництва:
- утримання тварин та послуги з догляду за свійською худобою і птицею;
- послуги з обстеження стану стада, перегонки та випасу худоби, очищення та дезінфікування тваринницьких приміщень тощо;
- послуги зі стимулювання розведення худоби і птиці та зростання їхньої продуктивності; штучне запліднення тварин;
- стриження овець.
За кодом 0216 вказуються дані про загальні обсяги витрат на виробництво і реалізацію та чистий дохід (виручку) від реалізації продукції сільського господарства і послуг сільськогосподарського характеру за сумою даних кодів 0010, 0130 і 0212.
Крім того, за кодом 0215 проставляються дані про продукцію рибництва (розведення, вирощування та вилов риби), отриману підприємством з власних або орендованих водних об'єктів (озер, ставків, водосховищ).
2.1.2. У графі 1 за кодами 0020 - 0105 (продукція рослинництва за видами) відображаються дані про зібрану площу сільськогосподарських культур на кінець звітного року, з якої за даними бухгалтерського обліку оприбутковано валовий збір і обліковані витрати на виробництво.
До зібраної площі входить площа, з якої фактично зібрано врожай, уключаючи повторні (післяжнивні), проміжні, міжрядні (ущільнені) посіви. Підприємства, які мають посіви на зрошуваних і осушених землях, показують зібрані площі та збір урожаю з цих площ: як з политих і осушених, так і з решти посівів.
Зібраною площею насіння льону-довгунця (код 0044) вважається площа, з якої фактично проведено обмолот, соломки льону-довгунця (код 0045) і трести льону-довгунця (код 0046) - вибрана площа незалежно від того, повністю проведена обробка соломки і трести з цієї площі чи ні.
Для овочів закритого ґрунту (код 0071) показується площа, що була зайнята у звітному році овочевими культурами згідно з їхнім оборотом і з якої одержано врожай. Кількість оборотів розраховується відповідно до технологічних карт вирощування овочевих та інших сільськогосподарських культур. Дані наводяться в метрах квадратних.
2.1.3. У графі 1 за кодами 0140 - 0170, 0200 (продукція тваринництва за видами) проставляються дані щодо загальної кількості середньорічного поголів'я худоби в стійловий і пасовищний періоди та птиці, уключаючи середньорічне поголів'я худоби та птиці, що загинули.
Середньорічне поголів'я за видами худоби та птиці визначається шляхом ділення загальної кількості кормоднів відповідних видів тварин на 365. Кількість кормоднів за рік визначається шляхом додавання кількості кормоднів худоби та птиці за кожний місяць. У загальну кількість кормоднів уключаються і кормодні худоби та птиці, що загинули.
До середньорічного поголів'я за кодами 0140 - 0170, 0200, 0201 уключаються тварини (крім тварин, які розводяться з племінною метою), від яких протягом звітного року було отримано приріст живої маси, уключаючи тварин, що були переведені до цієї групи з основного стада і поставлені на вирощування і відгодівлю, а саме:
- за кодом 0140 - середньорічне поголів'я великої рогатої худоби, уключаючи вибракуваних корів молочного напряму;
- за кодом 0150 - середньорічне поголів'я свиней на відгодівлі без поросят до моменту відлучення їх від маток, уключаючи свиноматок на відгодівлі, що перевіряються на запліднення (з моменту їх переведення до цієї групи), а також середньорічне поголів'я поросят після відлучення їх від маток;
- за кодом 0160 - середньорічне поголів'я овець усіх видів і напрямів, уключаючи молодняк, від яких отримано приріст живої ваги у звітному році. Ягнята, що не відбиті від маток, до загального поголів'я овець не включаються;
- за кодом 0161 - середньорічне поголів'я кіз усіх видів і напрямів, уключаючи молодняк, від яких отримано приріст живої ваги у звітному році. Козенята, що не відбиті від маток, до загального поголів'я кіз не входять;
- за кодом 0170 показують середньорічне поголів'я усіх видів птиці (дорослої та молодняку), уключаючи курей на відгодівлі;
- за кодом 0200 - середньорічне поголів'я дорослих курей-несучок;
- за кодом 0201 - кількість бджолосімей на початок року.
За кодом 0180 проставляється чисельність поголів'я корів молочного напряму на початок звітного року за мінусом поголів'я корів-годівниць, які виділені для підсосного вирощування телят і які повністю не дояться, а також корів, переведених на відгодівлю.
За кодом 0215 наводиться площа водного дзеркала водойм, що використовувалися для рибництва.
2.1.4. До графи 2 "Вироблено продукції" заносяться дані про кількість сільськогосподарської продукції, отриманої підприємством у результаті його виробничої (сільськогосподарської) діяльності за звітний рік. До цієї графи не включається продукція, куплена підприємством, у тому числі від населення, для її подальшої реалізації (перепродажу).
За кодами 0020, 0025 - 0040 у графі 2 відображають валовий збір зерна і насіння соняшнику у вазі після доробки (тобто не включаються відходи, що не використовуються, й усушка при доробці на підприємстві), уключаючи корисні зернові відходи в натурі, у перерахунку на повноцінне зерно.
За кодом 0030 наводять збір урожаю кукурудзи на зерно в перерахунку на сухе зерно. Перерахунок проводиться за фактичним виходом зерна шляхом обмолоту середньодобових зразків або на підставі лабораторного аналізу. Базисна вологість зерна приймається при цьому в розмірі 14 відсотків.
За кодом 0041 показують кількість намолоченого очищеного насіння сої, за кодами 0042 і 0043 - кількість намолоченого очищеного насіння ріпаку.
Дані про виробництво льону-довгунця наводяться у фізичній вазі, а не в заліковій. За кодом 0044 проставляється кількість намолоченого і очищеного насіння льону-довгунця. За кодом 0045 показують вихід соломки врожаю звітного року. Доробку продукції виробництва минулого року показують за кодом 0120 "інша продукція рослинництва".
За кодом 0050 показують збір цукрових буряків фабричних, тобто призначених для переробки на цукрових заводах, у фізичній вазі (без землі). Цукрові буряки, використані на годівлю тварин, у даний код не включаються, а показуються за кодом 0105.
За кодом 0060 відображають кількість зібраної повноцінної картоплі у фізичній вазі (без землі).
За кодом 0070 відображають збір усіх овочевих культур відкритого ґрунту: капуста всяка, огірки, помідори, цибуля, морква, буряки столові, зелений горошок, часник, інші овочеві культури (столові коренеплоди, горох і квасоля на лопатку, недозрілі боби тощо), а також початки цукрової кукурудзи молочної і молочно-воскової стиглості для консервування і використання у свіжому вигляді на харчування.
За кодом 0071 відображають валовий збір овочів закритого ґрунту.
За кодами 0080 і 0090 показують збір продукції з насаджень у плодоносному віці.
За кодом 0095 показують загальний збір урожаю ягід як з відокремленої площі ягідників (суниця, полуниця, малина, смородина, аґрус), так і збір з міжрядних насаджень. У валовий збір продукції ягідників ураховується також валовий збір чорноплідної горобини та обліпихи.
За кодом 0100 показується валовий збір хмелю з насаджень у плодоносному віці.
За кодом 0105 показують збір буряків кормових, кормової брукви, моркви, турнепсу, цукрових буряків на годівлю худоби, кормових баштанних культур (кормові гарбузи, кавуни, кабачки).
За кодом 0107 показують кількість одержаного силосу всіх видів, визначену, виходячи з об'єму силосної споруди та ваги одного кубічного метра силосної маси.
За кодом 0110 показують кількість одержаного сінажу. На сінаж закладається маса вологістю до 55 %.
За кодами 0140 - 0170 відображають отриманий приріст живої маси худоби та птиці за звітний період, уключаючи масу худоби та птиці, що загинули. До цих даних не включаються дані про зменшення живої маси тварин (відвіси), а також приплід сільськогосподарських тварин.
За кодом 0180 до валового надою молока включають молоко, одержане від корів основного молочного стада, що були на початок звітного року, так і корів, що надійшли до стада протягом року. Також уключають молоко, отримане від корів, вибракуваних з основного стада і поставлених на відгодівлю, до моменту їх вибраковки. Не відображається за даним кодом молоко, надоєне від корів м'ясного напряму - воно вважається побічною продукцією та відображається за кодом 0210 у частині витрат і доходів.
За кодом 0190 показують натуральну масу вовни, тобто її фізичну вагу після стрижки.
За кодом 0201 проставляють валовий вихід меду, уключаючи мед, який залишився у вуликах на наступний рік як зимовий кормовий запас для підгодівлі бджіл.
2.1.5. Заповнюючи графи 1 і 2, слід керуватися тим, що:
- усі дані про виробництво підприємством сільськогосподарської продукції повинні бути узгоджені з даними форм державних статистичних спостережень N 29-сг "Звіт про збір урожаю сільськогосподарських культур" і N 24 "Звіт про стан тваринництва";
- якщо проставляються дані в графі 1, то повинні бути дані й у графі 2, і навпаки - якщо записуються дані в графі 2, то повинні бути дані й у графі 1.
У випадку неможливості дотримання цих правил (уточнення, спільне сільськогосподарське виробництво, формування стада молочних корів протягом року) разом зі звітом підприємством подаються відповідні детальні пояснення.
2.1.6. У графі 3 наводяться дані про витрати підприємства, пов'язані безпосередньо з виробництвом сільськогосподарської продукції в обсягах, зазначених у графі 2 даної форми, тобто про виробничу собівартість виробленої в звітному році продукції, яка складається з прямих витрат на виробництво і загальновиробничих витрат, віднесених на відповідний вид рослинницької і тваринницької продукції.
До виробничої собівартості виробленої сільськогосподарської продукції не включаються витрати на посіви, які повністю або частково загинули, витрати на утримання сільськогосподарських тварин, від яких не отримано тваринницької продукції.
До графи 3 не включаються також витрати на незавершене виробництво в рослинництві і тваринництві.
За кодом 0120 "інша продукція рослинництва" наводять витрати на виробництво продукції, не названої вище, зокрема волокон конопель, лікарських рослин, сіна, соломи, зеленої маси, грибів, квітів усіх видів тощо, а також продукції, призначеної для відтворення рослин, - насіння і посадкового матеріалу всіх видів сільськогосподарських культур, уключаючи зерно на насіння, а також витрати на доробку продукції виробництва минулого року тощо. При частковому використанні овочів на насіння їхня собівартість обліковується в складі собівартості овочів (коди 0070, 0071).
(абзац четвертий підпункту 2.1.6 пункту 2.1 у редакції наказу
Державного комітету статистики України від 06.09.2010 р. N 381)
За кодами 0201 і 0204 показують витрати на бджільництво. Витрати бджільництва, віднесені на запилення культур і собівартість іншої продукції, яка не відображена за кодом 0201, показують за кодом 0204 "інша продукція бджільництва".
За кодом 0216 "Продукція сільського господарства і послуги - усього" відображається тільки сума витрат на виробництво продукції рослинництва (код 0010) і продукції тваринництва (код 0130), отриманої в звітному році.
2.1.7. У графах 4 - 7 відображається інформація щодо реалізації підприємством у звітному році всієї власно виробленої сільськогосподарської продукції (робіт, послуг) як юридичним особам усіх форм господарювання, уключаючи установи й організації, які перебувають на балансі підприємства, так і фізичним особам, уключаючи як реалізацію з місця виробництва продукції, так і через систему громадського харчування підприємства, через власні їдальні, буфети, лотки та магазини, фірмову торговельну мережу, на ринку, через біржі та аукціони, за договорами, бартерними угодами, а також за кордон. До цієї інформації включаються також дані про реалізацію продукції власникам земельних часток (паїв) і майнових паїв у рахунок оплати за оренду цих часток, паїв, оплату праці своїм і залученим працівникам інших суб'єктів господарювання, продаж продукції педагогічним працівникам і працівникам соціальної сфери, що проживають у сільській місцевості, реалізацію продукції в рахунок оплати послуг з переробки давальницької сировини тощо. Сільськогосподарська продукція, передана як матеріальна допомога, або благочинні внески, також уключається до обсягів реалізації.
У графах 5 - 7 за кодом 0212 відображаються дані про реалізацію послуг у сільському господарстві, які визначені абзацом третім підпункту 2.1.1 цієї Інструкції.
Не вважаються реалізацією й не відображаються у формі:
- операції з виділення члену сільськогосподарського підприємства майнового паю у вигляді худоби або її грошового еквівалента;
- передача сільськогосподарської продукції (цукрові буряки, соняшник, зерно тощо) для переробки на давальницьких засадах;
- куплена підприємством сільськогосподарська продукція для її подальшої реалізації (перепродажу).
2.1.8. У графі 4 за відповідними кодами наводять дані про реалізацію продукції власного виробництва як звітного року, так і попередніх років, у фізичній масі (у натуральному виразі).
За кодами 0140 - 0170 показують реалізацію худоби та птиці на м'ясо. Реалізація племінних худоби та птиці, реалізація тварин іншим підприємствам і населенню для вирощування і відгодівлі показується в рядку "інша продукція тваринництва" (код 0210).
2.1.9. У графі 5 відображають виробничу собівартість продукції (робіт, послуг), яка була реалізована протягом звітного року. Адміністративні витрати та витрати на збут у даній графі не відображаються.
За кодами 0140 - 0170 відображають собівартість живої маси реалізованих худоби та птиці на підставі зробленого підприємством розрахунку фактичної собівартості одного центнера живої маси худоби (за її видами) і птиці (без урахування молодняку і племінних тварин).
Реалізований молодняк худоби і птиці та племінні тварини відносяться на собівартість реалізованої продукції тваринництва за їх фактичною виробничою собівартістю за кодом 0210.
2.1.10. У графі 6 відображають повну собівартість реалізованої продукції, виконаних робіт та наданих послуг, яка складається з виробничої собівартості, адміністративних витрат, витрат на збут, інших операційних та фінансових витрат, які цілком обґрунтовано можна віднести на виробництво і реалізацію власно виробленої сільськогосподарської продукції (робіт, послуг), продукції рибництва. Операційні і фінансові витрати, які можна віднести прямо на певний вид продукції, послуг (витрати на відсотки за кредити, відсотки та винагороди за фінансову оренду, витрати на збут тощо), уключаються безпосередньо до його повної собівартості. Дані про витрати, які неможливо віднести на певну продукцію або послуги прямо, розподіляються за видами продукції і послугами пропорційно їхній виробничій собівартості (графа 5).
Не включаються до повної собівартості реалізованої продукції (робіт, послуг):
- собівартість реалізованих виробничих запасів;
- понаднормативні витрати від знецінення запасів;
- втрати, пов'язані з крадіжками тощо;
- суми списаних сумнівних боргів;
- нараховані резерви сумнівних боргів;
- визнані економічні санкції;
- втрати від участі в капіталі.
Для формування повної собівартості за видами сільськогосподарської продукції, послуг у сільському господарстві, а також продукції рибництва складається розрахунок повної собівартості реалізованої продукції (робіт, послуг) за схемою таблиць, наведених у додатку 1.
2.1.11. Таблиці додатка 1 складаються в такому порядку:
а) таблиця 1 "Розподіл інших витрат для формування повної собівартості за видами реалізованої продукції (робіт, послуг)" призначена для визначення обсягу витрат звичайної діяльності підприємства, які справедливо співвідносяться з виробництвом і реалізацією сільськогосподарської продукції (робіт, послуг), продукції рибництва, але не включені до її виробничої собівартості, і які неможливо прямо віднести на певний вид продукції. Витрати, які можна віднести прямо на певний вид продукції або послуги, вносяться до графи 3 таблиці 2 додатка 1.
Витрати для формування повної собівартості (рядок 5) отримуються як сума даних за групами витрат (рядки 6 - 11), розподілених за видами діяльності, пропорційно співвідношенню між виробничою собівартістю реалізованої продукції і послуг сільського господарства, а також рибництва, і собівартістю реалізованої продукції (робіт, послуг) за мінусом нерозподілених постійних загальновиробничих витрат і наднормативних виробничих витрат (виробничою собівартістю) у цілому по підприємству.
б) у таблиці 2 "Визначення повної собівартості за видами реалізованої продукції (робіт, послуг)" здійснюється розподіл визначених у таблиці 1 сум витрат для формування повної собівартості за видами сільськогосподарської продукції і отримується загальна сума повної собівартості для кожного з них та для позиції "Продукція сільського господарства і послуги - усього" (код 0216), а також для позиції "Продукція рибництва" (код 0215).
Для цього з початку розраховується частка виробничої собівартості окремого виду продукції в загальній виробничій собівартості відповідно продукції рослинництва або продукції тваринництва (графа 2). Розрахунок частки для зернових і зернобобових культур (коди 0020 - 0037) робиться в два етапи:
- розраховується частка виробничої собівартості зернових і зернобобових (код 0020) у виробничій собівартості продукції рослинництва - усього (код 0010);
- розраховується частка виробничої собівартості кожного виду зернових і зернобобових у загальній позиції за кодом 0020.
Потім для кожного виду сільськогосподарської продукції розраховується сума витрат, які не можна було прямо віднести на певну продукцію (графа 4), як добуток від множення частки виробничої собівартості кожного виду продукції за графою 2 на загальну суму витрат для формування повної собівартості, визначену в таблиці 1. Для групи зернових і зернобобових культур з початку здійснюється розрахунок для загальної позиції (код 0020), а потім його результат розподіляється за видами культур.
При цьому сума даних за кодами 0021 - 0037 повинна дорівнювати даним за кодом 0020, сума даних за кодами 0020, 040 - 0120 - даним за кодом 0010, сума даних за кодами 0140 - 0210 - даним за кодом 0130. Якщо в результаті розрахунків через округлення чисел отримана різниця між головною позицією і сумою позицій, що її складають, то вона відноситься відповідно на позиції "інші зернові та зернобобові", "інша продукція рослинництва", "інша продукція тваринництва".
Повна собівартість реалізованої продукції (робіт, послуг) (графа 5) визначається як сума даних про їхню виробничу собівартість (графа 1), інших витрат звичайної діяльності, що можна прямо віднести на конкретний вид продукції або послуги (графа 3), й інших витрат звичайної діяльності, що розподіляються за часткою (графа 4).
Підсумки проведеного розрахунку повної собівартості реалізованої продукції (робіт, послуг) заносяться за відповідними позиціями до графи 6 форми.
2.1.12. У графі 7 "Чистий дохід (виручка) від реалізації" відображають нараховані суми за реалізацію продукції, робіт і послуг без ПДВ, акцизного збору, інших вирахувань, дотацій і доплат. У чистий дохід (виручку) від реалізації не включається продукція, яка направлена на переробку на власних переробних потужностях або передана іншим підприємствам на давальницьких засадах.
Реалізація продукції як власної промислової переробки, так і продукції, виробленої на давальницьких засадах, у формі не відображається.
За кодом 0120 підприємства показують реалізацію іншої продукції рослинництва, яка не зазначена вище: насіння і волокна конопель, лікарських рослин, насіння цукрових буряків і кормових коренеплодів, однорічних і багаторічних трав, овочевих і баштанних культур, посадкового матеріалу плодових, ягідних культур і винограду, сіна, соломи, зеленої маси, силосу, сінажу, квітів усіх видів і квіткової розсади тощо.
За кодом 0210 відображають реалізацію іншої продукції тваринництва, яка не зазначена за кодами 0140 - 0204, а саме: племінних тварин, молодняку на дорощування, коней, добових півників, каракульських смушків, продукції звірівництва, гною, пташиного посліду, вовни-линьки, коконів та інше.
2.1.13. У разі придбання підприємством витрат на незавершене виробництво у формі за відповідним видом продукції відображаються обсяги виробництва (графи 1 і 2), виробнича собівартість (графа 3), уключаючи витрати на купівлю незавершеного виробництва та витрати на отримання продукції, обсяги, собівартість і чистий дохід (виручку) від її реалізації (графи 4 - 7).
2.1.14. У разі продажу підприємством у звітному році витрат на незавершене виробництво отриманий від цієї операції дохід відображається за кодом 0212 "Послуги в сільському господарстві".
2.1.15. У разі отримання підприємством попередньої оплати за врожай у формі (графа 7) за відповідними культурами відображаються лише суми, отримані як передоплата за врожай звітного року. Суми попередньої оплати врожаю наступного року, отримані у звітному році, у формі за звітний рік не відображаються. У разі проведення подібних операцій разом із звітом підприємство подає відповідні пояснення.
2.2. Структура виробничої собівартості за видами сільськогосподарської продукції (довідка 1)
2.2.1. У довідці 1 надається розшифровка даних графи 3 "Виробнича собівартість" розділу 1 за основними видами та статтями витрат для визначених видів продукції рослинництва (пункт 1) і тваринництва (пункт 2). Вона заповнюється на підставі даних про фактичні витрати, що обліковуються підприємствами на дебеті рахунків 23, 91. При її складанні слід керуватися такими положеннями:
а) у графі "прямі матеріальні витрати" наводяться дані про вартість продуктів сільського господарства і промисловості, послуг сторонніх організацій, які використані підприємством безпосередньо на виробництво продукції. Дані графи 2 в пункті 1 "Продукція рослинництва" дорівнюють сумі граф 3 - 7, у пункті 2 "Продукція тваринництва" - сумі граф 3 - 6;
б) у графі "насіння та посадковий матеріал" показується вартість насіння та посадкового матеріалу власного виробництва і придбаного, що використані для посіву, посадки відповідних сільськогосподарських культур, крім молодих багаторічних насаджень. Витрати на підготовку насіння до посіву (протруювання, сортування тощо), завантаження та транспортування його до місця посіву до вартості насіння не включаються, а входять до витрат на виробництво певної сільськогосподарської культури (групи культур) за відповідними статтями витрат;
в) до графи "мінеральні добрива" заноситься вартість мінеральних добрив, фактично використаних у звітному році. Витрати на підготовку добрив, завантаження їх у транспортні засоби і розкидачі, вивезення в поле та внесення в ґрунт списуються на конкретну сільськогосподарську культуру (групу культур) за відповідними статтями витрат і в даній графі не відображаються. Вартість унесених власних і придбаних органічних добрив відображається в графі "решта матеріальних витрат";
г) у графі "корми" відображається вартість кормів власного виробництва та придбаних, витрати на їх внутрішньогосподарське переміщення з поля на постійне місце зберігання. До цієї графи входять також витрати на приготування кормів у кормоцехах і кормокухнях. Ці суми списуються безпосередньо на відповідні види і групи тварин прямо або розподіляються між ними пропорційно масі згодованих кормів. Частина витрат на утримання кормоцехів відноситься на вартість кормів, які передані на склад для зберігання. Витрати з транспортування кормів з місць постійного зберігання до кормоцехів (кормокухонь) або безпосередньо на ферму відносяться на відповідні статті витрат (пальне і мастильні матеріали, оплата праці тощо);
ґ) до графи "нафтопродукти" входить вартість пального, яке використане для виконання технологічних операцій, а також вартість мастил тощо;
д) у графі "оплата послуг і робіт сторонніх організацій" наводяться дані про суми оплати за послуги стороннім організаціям з поточного ремонту сільськогосподарської техніки, автомобілів, унесення добрив, боротьби зі шкідниками рослин і хворобами тварин (уключаючи вартість використаних отрутохімікатів, біопрепаратів, медикаментів та інших засобів захисту), транспортування вантажів та ін. До графи 5 пункту 2 також уключають вартість хімікатів, які використані з ветеринарно-профілактичною метою (хлорного вапна, каустичної соди, гексахлорану, мідного та залізного купоросу тощо). За видами продукції витрати на оплату послуг і робіт сторонніх організацій розподіляються пропорційно обсягу виконаних робіт з виробництва певних видів продукції. Послуги внутрішньогосподарських підрозділів відображаються відповідно до виду продукції в графі "решта матеріальних витрат";
е) до графи "решта матеріальних витрат" заносяться дані про всі витрати, що не були розшифровані в попередніх графах, у тому числі вартість послуг внутрішньогосподарських допоміжних підрозділів, вартість пестицидів, засобів протруювання, гербіцидів, дефоліантів та інших хімічних і біологічних засобів, які використані для боротьби з бур'янами, шкідниками і хворобами сільськогосподарських рослин, вартість внесених власних і придбаних органічних добрив, а також вартість біопрепаратів і дезінфекційних засобів, які застосовуються в тваринництві. Витрати, пов'язані з обробітком посівів сільськогосподарських культур (крім вартості використаних матеріалів), відносяться на відповідні культури (групи культур) за певними статтями витрат (пальне, оплата праці тощо);
є) у графі "прямі витрати на оплату праці" наводяться дані про основну і додаткову оплату праці працівників, службовців, керівників, безпосередньо зайнятих у технологічному процесі виробництва продукції рослинництва та продукції тваринництва;
ж) до графи "інші прямі витрати та загальновиробничі витрати - усього" входять амортизація необоротних активів, відрахування на соціальні заходи та решта інших прямих витрат і загальновиробничих витрат;
з) у графі "амортизація необоротних активів" наводяться суми нарахованої амортизації на всі види основних засобів виробничого призначення, інших необоротних матеріальних активів і нематеріальних активів, які використовувались у виробництві сільськогосподарської продукції;
и) у графі "відрахування на соціальні заходи" відображаються відрахування до Пенсійного фонду та фондів соціального страхування, відрахування на індивідуальне страхування та відрахування на інші соціальні заходи за встановленими законодавством нормами від загального розміру витрат на оплату праці персоналу підприємства, який задіяний у процесі виробництва певних видів продукції;
і) до графи "решта інших прямих та загальновиробничих витрат" входять інші прямі витрати на виробництво, які не відображені в попередніх двох графах, і, зокрема витрати, зазначені в підпункті 2.3.6 цієї Інструкції, крім витрат на виробництво продукції, яке не дало результату (витрати на посіви, що повністю або частково загинули, тварин, що загинули, та ін.). До цієї графи не входять витрати, які належать до адміністративних витрат і витрат на збут;
ї) у графі "Виробнича собівартість - усього" наводиться загальна сума витрат, відображених у пункті 1 у графах 2, 8 і 9, у пункті 2 у графах 2, 7 і 8. Сума даних графи 1 за видами продукції рослинництва (рядки 0601 - 0611) повинна бути меншою або дорівнювати даним про виробничу собівартість продукції рослинництва в розділі 1 за кодом 0010 у графі 3, сума даних графи 1 за видами продукції тваринництва (рядки 0612 - 0619) повинна бути меншою або дорівнювати даним про виробничу собівартість продукції тваринництва в розділі 1 за кодом 0130 у графі 3.
2.3. Витрати на основне виробництво (розділ 2)
2.3.1. У цьому розділі підприємства наводять дані про прямі витрати в галузі рослинництва і в галузі тваринництва за календарний рік з 1 січня до 31 грудня звітного року. Інформація подається у групуванні за елементами витрат, які пов'язані з виробництвом продукції, уключаючи витрати на повністю загиблі посіви сільськогосподарських культур і на окремі види тварин, що не дали тваринницької продукції протягом року, які списані на збитки підприємства (надзвичайні витрати), а також зміни у витратах на незавершене виробництво.
2.3.2. За кодом 0280 "Витрати на оплату праці" відображають пряму основну та додаткову оплату праці всього персоналу основної діяльності підприємства, уключаючи оплату праці найманих і залучених працівників, а також оплату праці працівників допоміжних виробництв та за надані послуги іншим суб'єктам господарювання. До цих витрат не включається оплата праці керівників і спеціалістів, які входять до адміністративно-управлінського персоналу, працівників житлово-комунального господарства і культурно-побутових закладів, закладів торгівлі і громадського харчування, дитячих установ і навчальних закладів, капітального будівництва та інших видів діяльності.
Для формування цього показника за галузями сільського господарства на підставі даних аналітичного обліку рахунку 23 "Виробництво" (відповідні субрахунки) складається таблиця "Розрахунок витрат на оплату праці за галузями сільського господарства" (додаток 2). Розподіл витрат на оплату праці за послуги, надані іншим суб'єктам господарювання, працівникам, які зайняті транспортними роботами, здійснюється пропорційно співвідношенню прямих витрат на оплату праці в рослинництві та тваринництві і загальних витрат на оплату праці в підприємстві без урахування витрат, які розподіляються. Сума прямих витрат на оплату праці в галузях сільського господарства і розподілених витрат (рядок 1 графи 3 і 4 таблиці) заносяться до рядка 0280 відповідно в графи 1 і 2.
2.3.3. За кодом 0285 "Відрахування на соціальні заходи" сільськогосподарські підприємства відображають відрахування до Пенсійного фонду та фондів соціального страхування, відрахування на індивідуальне страхування персоналу підприємства та відрахування на інші соціальні заходи за встановленими законодавством нормами від загального розміру витрат на оплату праці.
2.3.4. За кодом 0290 "Матеріальні витрати, які увійшли до собівартості продукції" показують вартість продуктів сільського господарства і промисловості, послуг сторонніх організацій, які використані підприємством на виробництво продукції (робіт, послуг).
За кодами 0295 "насіння та посадковий матеріал", 0300 - "корми", 0301 - "з них покупні", 0305 - "інша продукція сільського господарства" (гній, підстилка, яйця для інкубації та інше) показують витрати продуктів сільського господарства незалежно від джерел їх надходження.
За кодом 0310 "мінеральні добрива" показують вартість мінеральних добрив, фактично використаних у звітному році. Витрати на доставку мінеральних добрив у сільськогосподарське підприємство власним транспортом, підготовку для внесення в ґрунт, вивезення їх на поля та ін. до витрат за цим кодом не включаються. Вони показуються за відповідними елементами витрат.
За кодом 0315 "нафтопродукти" наводять вартість пального і мастильних матеріалів, які використані на виробничі потреби, без витрат на їх транспортування власним транспортом.
За кодом 0320 "електроенергія" показують витрати на електроенергію як одержану від інших суб'єктів господарювання, так і вироблену на власних електростанціях, використану на виробничі потреби в рослинництві та тваринництві.
За кодом 0325 "паливо" відображають вартість палива, витраченого на виробничі потреби в оцінці за фактичною вартістю його придбання.
За кодом 0330 "запасні частини, ремонтні та будівельні матеріали для ремонту" відображають витрати запасних частин для тракторів, комбайнів, автомобілів, сільськогосподарських машин, машин і обладнання для тваринництва і кормовиробництва, меліоративних машин, вартість інструментів, кольорових і чорних металів, використаних на ремонт техніки й обладнання з виробничою метою, а також витрати на будівельні матеріали, які використані на ремонт виробничих об'єктів.
За кодом 0335 "оплата послуг і робіт, що виконані сторонніми організаціями, та інші матеріальні витрати" показують витрати на всі види промислових товарів, які використані на виробничі потреби і не відображені за кодами 0295 - 0330. За цим кодом показують також суми оплати за послуги стороннім організаціям з поточного ремонту сільськогосподарської техніки, автомобілів, унесенню добрив, боротьби зі шкідниками рослин і хворобами тварин (уключаючи вартість використаних отрутохімікатів, біопрепаратів, медикаментів та інших засобів захисту), транспортуванню вантажів. До цього коду також уключають вартість хімікатів, які використані з ветеринарно-профілактичною метою (хлорного вапна, каустичної соди, гексахлорану, мідного та залізного купоросу тощо).
Витрати, які не можна прямо віднести на рослинництво або тваринництво, розподіляються між ними пропорційно обсягу виконаних робіт у тій чи іншій галузі сільськогосподарського виробництва.
2.3.5. За кодом 0340 "Амортизація основних засобів" показують суми нарахованої амортизації на всі види основних засобів виробничого призначення, інших необоротних матеріальних активів та нематеріальних активів, які використовувались для потреб рослинництва і тваринництва.
2.3.6. За кодом 0345 "Інші витрати, уключаючи плату за оренду" відображають інші прямі витрати на виробництво, які не відображені за кодами 0290 - 0335. До них належать витрати на підготовку кадрів масових професій, витрати на службові відрядження, плата за оренду земельних і майнових паїв та витрати, пов'язані з підтриманням орендованих земельних та майнових паїв у належному технічному стані, зокрема витрати на проведення поточних і капітальних ремонтів, на посіви, що повністю або частково загинули, і на тварин, які загинули, а також суми фіксованого сільськогосподарського податку.
У даний код не включаються витрати, які належать до адміністративних витрат.
За кодами 0350 і 0351 показують суми нарахованої орендної плати за оренду земельних та майнових паїв.
2.4. Державна підтримка сільського господарства (розділ 3)
2.4.1. У розділі наводяться дані про отримані підприємством кошти на підтримку та розвиток сільськогосподарського виробництва за рахунок бюджетних дотацій і податку на додану вартість за всіма видами (напрямами) державної підтримки. До цих даних включаються суми, які фактично надійшли на рахунки підприємства протягом звітного року. Суми нарахованих, але не отриманих підприємством у звітному році коштів у формі не відображаються.
2.4.2. При заповненні цього розділу слід керуватися тим, що сума даних за кодами 0701, 0271, 0710, 0720 (графа 1) повинна дорівнювати даним за кодом 0700, сума даних за кодами 0702, 0704, 0706 - 0708 повинна дорівнювати даним за кодом 0701, сума даних за кодами 0272 - 0276 у графах 1 і 2 повинна дорівнювати відповідним даним коду 0271.
2.5. Середньооблікова чисельність працівників і землекористування протягом звітного року (довідка 2)
2.5.1. За кодом 0400 відображається загальна середньооблікова чисельність працівників, зайнятих у сільськогосподарському виробництві, призначена для обчислення продуктивності праці, за кодами 0410 і 0411 - середньооблікова чисельність працівників, зайнятих відповідно в рослинництві та тваринництві.
2.5.2. Середньооблікова чисельність працівників, зайнятих у сільськогосподарському виробництві - усього, у тому числі в рослинництві і тваринництві, є розрахунковим показником і складається з середньооблікової чисельності працівників, які безпосередньо були зайняті в сільськогосподарському виробництві, і чисельності працівників інших виробничих підрозділів підприємства, які були зайняті на сільськогосподарських роботах, забезпеченням і обслуговуванням сільськогосподарського виробництва, з урахуванням фактично відпрацьованого ними часу для потреб галузі.
Розрахунок виконується на підставі витрат робочого часу в людино-годинах. Схема розрахунку середньооблікової чисельності працівників, зайнятих у сільськогосподарському виробництві (додаток 3), подібна до схеми розрахунку витрат на оплату праці в рослинництві і тваринництві. Результат розрахунку (рядок 7) переноситься до відповідних клітинок довідки 2 форми, підпункт "А".
2.5.3. У підпункті "Б" довідки 2 "Землекористування протягом звітного року" дані заповнюються на основі державних актів на право власності на земельну ділянку та на право постійного користування земельною ділянкою, записів у земельно-кадастровій книзі, договорів оренди і даних державного обліку земель.
До складу земель уключаються землі, які були в користуванні підприємства протягом звітного року, з урахуванням тих, що взяті ним в оренду, але за мінусом земель, які здані ним в оренду іншим суб'єктам. За кодом 0450 показують загальну площу сільськогосподарських угідь підприємства, до яких належать рілля, перелоги, багаторічні насадження (сади, ягідники, виноградники та ін.), крім захисних, сінокоси, вигони і пасовища. За кодом 0451 із загальної площі сільськогосподарських угідь виділяється рілля.
2.6. Купівля матеріально-технічних ресурсів для виробничих потреб (розділ 4)
2.6.1. У розділі наводяться відомості про обсяги і вартість матеріально-технічних засобів і послуг, придбаних у звітному році підприємством для здійснення ним виробничих потреб у сільському господарстві. Ці відомості повинні відповідати даним про витрати на основне виробництво за відповідними статтями розділу 2.
2.6.2. Дані наводяться в цілих значеннях без коми, в одиницях виміру, передбачених бланком форми.
2.6.3. У кожній із наведених позицій дані проставляються одночасно в графах 1 і 2. Заповнення лише однієї графи розділу 4 не допускається.
2.6.4. Матеріально-технічні ресурси вважаються купленими, якщо вони фактично надійшли на підприємство, незалежно від умов їх оплати, включаючи товари та послуги, що придбані в кредит. Техніка, що надійшла на підприємство на умовах оренди чи лізингу, не вважається купленою і в цьому розділі не відображається.
2.6.5. У графі 1 проставляється обсяг фактично куплених підприємством товарів і послуг, у натуральних одиницях, у графі 2 - їхня загальна вартість згідно з договором (іншими документами) незалежно від умов оплати з урахуванням вартості транспортних, посередницьких та інших послуг, пов'язаних із купівлею, без урахування дотацій (компенсацій) і податку на додану вартість.
2.6.6. Вартість продукції, купленої в кредит, відображає безпосередню вартість продукції без урахування відсотків за кредит.
2.6.7. За кодами 4200 та 4210 у графі 1 вказується кількість купленого бензину та дизельного палива в одиницях ваги. Якщо бензин, дизельне паливо купувалися в одиницях об'єму, то для їх переведення у вагу застосовуються такі коефіцієнти: для бензину - 0,74 кг/л; для дизельного палива (газойлів) - 0,85 кг/л.
2.6.8. До позицій з кодами 4260, 4350, 4410, 4480, окрім зазначених у звіті видів мінеральних добрив, включаються також інші види добрив. Враховуючи це, дані за цими кодами можуть бути більшими за суму вказаних у формі складових.
2.6.9. За кодами 4660 - 5370 показуються дані про нову сільськогосподарську техніку, обладнання, устатковання та вантажні автомобілі. У вільних рядках надається інформація про конкретні марки сільськогосподарської техніки, обладнання, устатковання та вантажних автомобілів із зазначенням їхніх кодів згідно з довідником, наведеним у додатку 4 до цієї Інструкції. Якщо у додатку 4 відсутня марка (вид) купленої господарством (включаючи імпортну) техніки, то дані щодо цієї марки вказуються під кодом "інші" для відповідної групи.
2.6.10. Дані за кодами 4660, 5230, 5330 повинні дорівнювати сумі відповідних складових, зазначених у формі. Проміжні підсумкові коди 4670, 4700, 4730, 4760, 5240, 5270, 5300, 5340, 5370 та коди 4840, 4930, 4960, 4990, 5020, 5100, 5160 повинні дорівнювати сумі своїх складових, зазначених у додатку 4.
2.6.11. За кодами 5450 та 5490 показуються дані щодо робіт і послуг із захисту сільськогосподарських культур і внесення добрив, які проведені сторонніми організаціями наземними засобами.
2.6.12. За кодом 5500 показуються дані щодо витрат з транспортування, включаючи всі витрати (крім урахованих у відпускній ціні постачальника) на перевезення залізничним, автомобільним та іншими видами транспорту, а також навантажувально-розвантажувальні роботи.
(главу 2 доповнено пунктом 2.6 згідно з наказом
Державного комітету статистики України від 06.09.2010 р. N 381)
3. Прикінцеві положення
3.1. Заповнена форма перевіряється на арифметичні та логічні ув'язки, зазначені в бланку форми і в цій Інструкції. За наявності невідповідностей, викликаних об'єктивними чинниками, підприємство разом із звітом подає відповідні пояснення щодо них.
3.2. На бланку форми обов'язково зазначаються прізвище, ім'я, по батькові виконавця, контактні номери телефону, факсу і адреса електронної пошти (за наявності).
3.3. Звіт підписує керівник підприємства, який несе відповідальність згідно з чинним законодавством.
Директор департаменту
статистики сільського господарства
та навколишнього середовища
О. М. Прокопенко
Додаток 1
до підпункту 2.1.10 Інструкції
Розрахунок повної собівартості реалізованої продукції (робіт, послуг)
за ____ рік
Таблиця 1. Розподіл інших витрат для формування повної собівартості за видами реалізованої продукції (робіт, послуг) 1
(тис. грн.)
|
Рядок |
Усього по підприємству |
У тому числі |
|||
рослинництво |
тваринництво |
послуги в сільському господарстві |
рибництво |
|||
А |
В |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
Собівартість реалізованої продукції (товарів, робіт, послуг), 2 |
1 |
ф. N 2, ряд. 040 |
|
|||
у т. ч. нерозподілені загальновиробничі та наднормативні виробничі витрати |
2 |
бухгалтерський облік, частина кредитового обороту за рахунком 91, яка після розподілу віднесена на дебет рахунку 79 |
||||
Собівартість реалізованої продукції (товарів, робіт, послуг) без нерозподілених постійних загальновиробничих та наднормативних виробничих витрат |
3 |
ряд. 1, гр. 1 - ряд. 2, гр. 1 |
ф. N 50-сг, ряд. 0010, гр. 5 |
ф. N 50-сг, ряд. 0130, гр. 5 |
ф. N 50-сг, ряд. 0212, гр. 5 |
ф. N 50-сг, ряд. 0215, гр. 5 |
Частка в собівартості реалізованої продукції (товарів, робіт, послуг) |
4 |
1 |
ряд. 3, гр. 2/ряд. 3, гр. 1 |
ряд. 3, гр. 3 |
ряд. 3, гр. 4/ряд. 3, гр. 1 |
ряд. 3, гр. 5/ряд. 3, гр. 1 |
Витрати для формування повної собівартості - усього |
5 |
|
сума даних ряд. 6 - 11 |
|||
|
|
|
|
|||
нерозподілені загальновиробничі та наднормативні виробничі витрати |
6 |
ряд. 2, гр. 1 х ряд. 4, гр. 2 |
ряд. 2, гр. 1 х ряд. 4, гр. 3 |
ряд. 2, гр. 1 х ряд. 4, гр. 4 |
ряд. 2, гр. 1 х ряд. 4, гр. 5 |
|
адміністративні витрати 2 |
7 |
ф. N 2, ряд. 070 |
ряд. 7, гр. 1 х ряд. 4, гр. 2 |
ряд. 7, гр. 1 х ряд. 4, гр. 3 |
ряд. 7, гр. 1 х ряд. 4, гр. 4 |
ряд. 7, гр. 1 х ряд. 4, гр. 5 |
витрати на збут 2 |
8 |
ф. N 2, ряд. 080 |
ряд. 8, гр. 1 х ряд. 4, гр. 2 |
ряд. 8, гр. 1 х ряд. 4, гр. 3 |
ряд. 8, гр. 1 х ряд. 4, гр. 4 |
ряд. 8, гр. 1 х ряд. 4, гр. 5 |
витрати на відсотки та винагороди по фінансовій оренді (лізингу) 3 |
9 |
бухгалтерський облік, рахунки 951, 952 в кореспонденції з кредитом рахунка 684 (аналітичні рахунки 6841, 6842) |
ряд. 9, гр. 1 х ряд. 4, гр. 2 |
ряд. 9, гр. 1 х ряд. 4, гр. 3 |
ряд. 9, гр. 1 х ряд. 4, гр. 4 |
ряд. 9, гр. 1 х ряд. 4, гр. 5 |
відсотки за користування кредитами виробничого призначення 3 |
10 |
ряд. 10, гр. 1 х ряд. 4, гр. 2 |
ряд. 10, гр. 1 х ряд. 4, гр. 3 |
ряд. 10, гр. 1 х ряд. 4, гр. 4 |
ряд. 10, гр. 1 х ряд. 4, гр. 5 |
|
інші витрати, які можна справедливо співвіднести з виробництвом і реалізацією продукції (товарів, робіт, послуг) 3 |
11 |
ряд. 11, гр. 1 х ряд. 4, гр. 2 |
ряд. 11, гр. 1 х ряд. 4, гр. 3 |
ряд. 11, гр. 1 х ряд. 4, гр. 4 |
ряд. 11, гр. 1 х ряд. 4, гр. 5 |
____________
1 У клітинках таблиці наведено посилання на джерело даних або алгоритм визначення показника.
2 Із фінансового звіту підприємства (форма N 2) за звітний рік.
3 Крім тих, які можна прямо віднести на певний вид продукції.
Таблиця 2. Визначення повної собівартості за видами реалізованої продукції (робіт, послуг) 1
|
Код |
Виробнича собівартість, тис. грн. |
Частка у виробничій собівартості відповідної галузі |
Інші витрати, які включаються до повної собівартості, тис. грн. |
Повна собівартість продукції (робіт, послуг), тис. грн. |
|
що можна прямо віднести на вид продукції |
що розподіляються за часткою |
|||||
А |
В |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 = 1 + 3 + 4 |
Продукція рослинництва - усього (сума кодів 0020, 0040 - 0120), |
0010 |
|
1 |
|
таб. 1, ряд. 5, гр. 2 |
|
у тому числі |
|
|
|
|
|
|
зернові та зернобобові - усього |
0020 |
|
ряд. 0020/ряд. 0010 |
|
ряд. 0010 х ряд. 0020, гр. 2 |
|
з них |
|
|
|
|
|
|
пшениця озима |
0025 |
|
ряд. 0025/ряд. 0020 |
|
ряд. 0020 х ряд. 0025, гр. 2 |
|
пшениця яра |
0021 |
|
ряд. 0021/ряд. 0020 |
|
ряд. 0020 х ряд. 0021, гр. 2 |
|
жито |
0026 |
|
ряд. 0026/ряд. 0020 |
|
ряд. 0020 х ряд. 0026, гр. 2 |
|
гречка |
0027 |
|
ряд. 0027/ряд. 0020 |
|
ряд. 0020 х ряд. 0027, гр. 2 |
|
кукурудза на зерно |
0030 |
|
ряд. 0030/ряд. 0020 |
|
ряд. 0020 х ряд. 0030, гр. 2 |
|
ячмінь озимий |
0031 |
|
ряд. 0031/ряд. 0020 |
|
ряд. 0020 х ряд. 0031, гр. 2 |
|
ячмінь ярий |
0023 |
|
ряд. 0023/ряд. 0020 |
|
ряд. 0020 х ряд. 0023, гр. 2 |
|
горох |
0032 |
|
ряд. 0032/ряд. 0020 |
|
ряд. 0020 х ряд. 0032, гр. 2 |
|
овес |
0033 |
|
ряд. 0033/ряд. 0020 |
|
ряд. 0020 х ряд. 0033, гр. 2 |
|
просо |
0034 |
|
ряд. 0034/ряд. 0020 |
|
ряд. 0020 х ряд. 0034, гр. 2 |
|
сорго |
0035 |
|
ряд. 0035/ряд. 0020 |
|
ряд. 0020 х ряд. 0035, гр. 2 |
|
рис |
0037 |
|
ряд. 0037/ряд. 0020 |
|
ряд. 0020 х ряд. 0037, гр. 2 |
|
інші зернові та зернобобові |
0036 |
|
ряд. 0036/ряд. 0020 |
|
ряд. 0020 х ряд. 0036, гр. 2 |
|
соняшник |
0040 |
|
ряд. 0040/ряд. 0010 |
|
ряд. 0010 х ряд. 0040, гр. 2 |
|
соя |
0041 |
|
ряд. 0041/ряд. 0010 |
|
ряд. 0010 х ряд. 0041, гр. 2 |
|
ріпак озимий |
0042 |
|
ряд. 0042/ряд. 0010 |
|
ряд. 0010 х ряд. 0042, гр. 2 |
|
ріпак ярий |
0043 |
|
ряд. 0043/ряд. 0010 |
|
ряд. 0010 х ряд. 0043, гр. 2 |
|
льон-довгунець - насіння |
0044 |
|
ряд. 0044/ряд. 0010 |
|
ряд. 0010 х ряд. 0044, гр. 2 |
|
льон-довгунець - соломка |
0045 |
|
ряд. 0045/ряд. 0010 |
|
ряд. 0010 х ряд. 0045, гр. 2 |
|
льон-довгунець - треста |
0046 |
|
ряд. 0046/ряд. 0010 |
|
ряд. 0010 х ряд. 0046, гр. 2 |
|
цукрові буряки (фабричні) |
0050 |
|
ряд. 0050/ряд. 0010 |
|
ряд. 0010 х ряд. 0050, гр. 2 |
|
картопля |
0060 |
|
ряд. 0060/ряд. 0010 |
|
ряд. 0010 х ряд. 0060, гр. 2 |
|
овочі відкритого ґрунту |
0070 |
|
ряд. 0070/ряд. 0010 |
|
ряд. 0010 х ряд. 0070, гр. 2 |
|
овочі закритого ґрунту |
0071 |
|
ряд. 0071/ряд. 0010 |
|
ряд. 0010 х ряд. 0071, гр. 2 |
|
баштанні продовольчі (кавуни, дині) |
0075 |
|
ряд. 0075/ряд. 0010 |
|
ряд. 0010 х ряд. 0075, гр. 2 |
|
плоди (зерняткові, кісточкові) |
0080 |
|
ряд. 0080/ряд. 0010 |
|
ряд. 0010 х ряд. 0080, гр. 2 |
|
виноград |
0090 |
|
ряд. 0090/ряд. 0010 |
|
ряд. 0010 х ряд. 0090, гр. 2 |
|
ягоди |
0095 |
|
ряд. 0095/ряд. 0010 |
|
ряд. 0010 х ряд. 0095, гр. 2 |
|
хміль |
0100 |
|
ряд. 0100/ряд. 0010 |
|
ряд. 0010 х ряд. 0100, гр. 2 |
|
кормові коренеплоди і кормові баштанні |
0105 |
|
ряд. 0105/ряд. 0010 |
|
ряд. 0010 х ряд. 0105, гр. 2 |
|
силос |
0107 |
|
ряд. 0107/ряд. 0010 |
|
ряд. 0010 х ряд. 0107, гр. 2 |
|
сінаж |
0110 |
|
ряд. 0110/ряд. 0010 |
|
ряд. 0010 х ряд. 0110, гр. 2 |
|
інша продукція рослинництва |
0120 |
|
ряд. 0120/ряд. 0010 |
|
ряд. 0010 х ряд. 0120, гр. 2 |
|
Продукція тваринництва - усього (сума кодів 0140 - 0210), |
0130 |
|
1 |
|
таб. 1, ряд. 5, гр. 3 |
|
у тому числі |
|
|
|
|
|
|
вирощування (у живій масі) |
|
|
|
|
|
|
великої рогатої худоби |
0140 |
|
ряд. 0140/ряд. 0130 |
|
ряд. 0130 х ряд. 0140, гр. 2 |
|
свиней |
0150 |
|
ряд. 0150/ряд. 0130 |
|
ряд. 0130 х ряд. 0150, гр. 2 |
|
овець |
0160 |
|
ряд. 0160/ряд. 0130 |
|
ряд. 0130 х ряд. 0160, гр. 2 |
|
кіз |
0161 |
|
ряд. 0161/ряд. 0130 |
|
ряд. 0130 х ряд. 0161, гр. 2 |
|
птиці |
0170 |
|
ряд. 0170/ряд. 0130 |
|
ряд. 0130 х ряд. 0170, гр. 2 |
|
молоко |
0180 |
|
ряд. 0180/ряд. 0130 |
|
ряд. 0130 х ряд. 0180, гр. 2 |
|
вовна |
0190 |
|
ряд. 0190/ряд. 0130 |
|
ряд. 0130 х ряд. 0190, гр. 2 |
|
яйця курячі (тис. штук) |
0200 |
|
ряд. 0200/ряд. 0130 |
|
ряд. 0130 х ряд. 0200, гр. 2 |
|
мед, кг |
0201 |
|
ряд. 0201/ряд. 0130 |
|
ряд. 0130 х ряд. 0201, гр. 2 |
|
інша продукція бджільництва |
0204 |
|
ряд. 0204/ряд. 0130 |
|
ряд. 0130 х ряд. 0204, гр. 2 |
|
інша продукція тваринництва |
0210 |
|
ряд. 0210/ряд. 0130 |
|
ряд. 0130 х ряд. 0210, гр. 2 |
|
Послуги в сільському господарстві |
0212 |
|
|
|
таб. 1, ряд. 5, гр. 4 |
|
Продукція сільського господарства і послуги - усього (сума кодів 0010, 0130, 0212) |
0216 |
|
|
|
|
|
Продукція рибництва |
0215 |
|
|
таб. 1, ряд. 5, гр. 5 |
|
____________
1 У клітинках таблиці наведено посилання на джерело даних або алгоритм визначення показника.
Додаток 2
до підпункту 2.3.2 Інструкції
Розрахунок витрат на оплату праці за галузями сільського господарства за ____ рік 1
|
Рядок |
Усього по підприємству |
У т. ч. в сільському господарстві |
З нього |
|
|
рослинництво |
тваринництво |
|
||||
А |
В |
1 |
2 = 3 + 4 |
3 |
4 |
|
Витрати на оплату праці - усього, грн. |
1 |
бухгалтерський облік, рахунок 23 |
ряд. 7 + ряд. 9 |
|
||
|
|
|
|
|||
з них |
|
|||||
основного персоналу |
2 |
|
бухгалтерський облік, рахунок 23 |
бухгалтерський облік, рахунок 23 |
бухгалтерський облік, рахунок 23 |
|
витрати на оплату праці в складі загальновиробничих витрат |
3 |
бухгалтерський облік, рахунок 23 |
бухгалтерський облік, рахунок 23 |
бухгалтерський облік, рахунок 23 |
|
|
за послуги з закладки і вирощування багаторічних насаджень |
4 |
бухгалтерський облік, рахунок 23 |
бухгалтерський облік, рахунок 23 |
|
|
|
за послуги, надані іншим суб'єктам господарювання |
5 |
бухгалтерський облік, рахунок 23 |
|
|
||
працівників вантажного автотранспорту, працівників, зайнятих на транспортних роботах тракторів, поточному ремонті, роботах з живою тягловою силою та ін. |
6 |
бухгалтерський облік, рахунок 23 |
|
|||
Прямі витрати на оплату праці, грн. |
7 |
|
ряд. 2 + ряд. 3 + ряд. 4 |
|
||
|
|
|
|
|||
їхня частка у витратах на оплату праці без витрат, що розподіляються |
8 |
ряд. 7, гр. 2/ряд. 10, гр. 1 |
ряд. 7, гр. 3/ряд. 10, гр. 1 |
ряд. 7, гр. 4/ряд. 10, гр. 1 |
|
|
Витрати на оплату праці, які розподіляються, грн. |
9 |
ряд. 5 + ряд. 6 |
гр. 1 х ряд. 8, гр. 2 |
гр. 1 х ряд. 8, гр. 3 |
гр. 1 х ряд. 8, гр. 4 |
|
Витрати на оплату праці без витрат, які розподіляються, грн. |
10 |
ряд. 1 - ряд. 9 |
|
|
_______________
1 У клітинках таблиці наведено посилання на джерело даних або алгоритм визначення показника.
Приклад розрахунку витрат на оплату праці за галузями сільського господарства 1
|
Рядок |
Усього по підприємству |
У т. ч. в сільському господарстві |
З нього |
|
рослинництво |
тваринництво |
||||
А |
В |
1 |
2 = 3 + 4 |
3 |
4 |
Витрати на оплату праці - усього, грн. |
1 |
11600 |
10875 |
5274 |
5601 |
з них |
|
|
|
|
|
основного персоналу |
2 |
7400 |
3500 |
3900 |
|
витрати на оплату праці в складі загальновиробничих витрат |
3 |
750 |
400 |
350 |
|
за послуги з закладки і вирощування багаторічних насаджень |
4 |
100 |
100 |
|
|
за послуги, надані іншим суб'єктам господарювання |
5 |
300 |
|
||
працівників вантажного автотранспорту, працівників, зайнятих на транспортних роботах тракторів, поточному ремонті, роботах з живою тягловою силою та ін. |
6 |
2500 |
|||
Прямі витрати на оплату праці, грн. |
7 |
|
8250 |
4000 |
4250 |
їхня частка у витратах на оплату праці без витрат, що розподіляються |
8 |
0,9375 |
0,4545 |
0,4830 |
|
Витрати на оплату праці, які розподіляються, грн. |
9 |
2800 |
2625 |
1273 |
1352 |
Витрати на оплату праці без витрат, які розподіляються, грн. |
10 |
8800 |
|
____________
1 Дані умовні.
Додаток 3
до підпункту 2.5.2 Інструкції
Розрахунок
середньооблікової чисельності працівників, зайнятих у сільськогосподарському виробництві,
за ____ рік 1
|
Рядок |
Усього по підприємству |
У т. ч. в сільському господарстві |
З нього |
|
рослинництво |
тваринництво |
||||
А |
В |
1 |
2 = 3 + 4 |
3 |
4 |
Середньооблікова чисельність працівників, зайнятих у всіх видах виробничої діяльності, осіб. |
1 |
Облік кількісного складу працівників |
Облік кількісного складу працівників |
Облік кількісного складу працівників |
Облік кількісного складу працівників |
Затрати праці - усього, людино-годин |
2 |
ряд. 3 + ряд. 4 |
|
||
|
|
||||
з них |
|
|
|
|
|
прямі затрати, включаючи затрати на закладку і вирощування багаторічних насаджень |
3 |
Облік робочого часу |
Облік робочого часу |
Облік робочого часу |
Облік робочого часу |
непрямі затрати праці (на загальновиробничі потреби, які розподіляються за всіма видами виробничої діяльності 2) |
4 |
Облік робочого часу |
гр. 1 х ряд. 5, гр. 2 |
|
|
Частка в прямих затратах. |
5 |
|
ряд. 3, гр. 2/ряд. 3, гр. 1 |
ряд. 3, гр. 3/ряд. 3, гр. 2 |
ряд. 3, гр. 4/ряд. 3, гр. 2 |
Частка в затратах праці - усього. |
6 |
ряд. 2, гр. 2/ряд. 2, гр. 1 |
|
||
Середньооблікова чисельність працівників, зайнятих у сільськогосподарському виробництві, осіб |
7 |
[ряд. 1, гр. 2 + (ряд. 1, гр. 1 - ряд. 1 гр. 2) х ряд. 6, гр. 2] |
гр. 2 х ряд. 5, гр. 3 |
гр. 2 х ряд. 5, гр. 4 |
____________
1 У клітинках таблиці наведено посилання на джерело даних або алгоритм визначення показника.
2 Затрати праці з робіт вантажного автотранспорту, транспортних робіт тракторів, поточного ремонту, робіт з живою тягловою силою, з надання послуг іншим суб'єктам господарювання тощо.
Додаток 4 |
Довідник видів і марок сільськогосподарської техніки, обладнання, устатковання і вантажних автомобілів, які входять до розділу 4 форми N 50-сг
|
Код |
Трактори всіх видів |
4660 |
із потужністю менше 40 кВт |
4670 |
"Агромаш" |
4671 |
"Беларус" |
4672 |
"ХТЗ" |
4673 |
"Foton" |
4674 |
"Jinma" |
4675 |
"Xingtai" |
4676 |
інші |
4690 |
із потужністю від 40 до 60 кВт |
4700 |
"Агромаш" |
4701 |
"Беларус" |
4702 |
"ВТЗ" |
4703 |
"Кий" |
4704 |
"ЛТЗ" |
4705 |
"МТЗ" |
4706 |
"ХТЗ" |
4707 |
"ЮМЗ" |
4708 |
"Foton" |
4709 |
інші |
4720 |
із потужністю від 60 до 100 кВт |
4730 |
"Агротрон" |
4731 |
"Агрофарм" |
4732 |
"Беларус" |
4733 |
"Кий" |
4734 |
"МТЗ" |
4735 |
"ЮМЗ" |
4736 |
"Carraro" |
4737 |
"Case" |
4738 |
"Claas" |
4739 |
"Deutz-Fahr" |
4740 |
"Fendt" |
4741 |
"Foton" |
4742 |
"Hurlimann" |
4743 |
"John Deere" |
4744 |
"Kubota" |
4745 |
"Lamborgini" |
4746 |
"Landini" |
4747 |
"Lindner" |
4748 |
"Massey Ferguson" |
4749 |
"McCornick" |
4750 |
"New Holland" |
4751 |
"Pronar" |
4752 |
"Same" |
4753 |
"Steyr" |
4754 |
"Ursus" |
4755 |
"Valtra" |
4756 |
"Zetor" |
4757 |
інші |
4759 |
із потужністю понад 100 кВт |
4760 |
"Беларус" |
4761 |
"Кий" |
4762 |
"Коваль" |
4763 |
"ЛТЗ" |
4764 |
ТЯ-200 "Ярило" |
4765 |
"ХТА" |
4766 |
"ХТЗ" |
4767 |
"Ag-Chem Terra-Gator" |
4768 |
"Case" |
4769 |
"Challenger" |
4770 |
"Claas" |
4771 |
"Deutz-Fahr" |
4772 |
"Doppstadt Grizzly" |
4773 |
"Fendt" |
4774 |
"Holmer Terra" |
4775 |
"JCB Fasttrac" |
4776 |
"John Deere" |
4777 |
"Kirovets" |
4778 |
"Lamborgini" |
4779 |
"Landini" |
4780 |
"Massey Ferguson" |
4781 |
"McCornick" |
4782 |
"Mersedes-Benz" |
4783 |
"New Holland" |
4784 |
"Same" |
4785 |
"Valtra" |
4786 |
"Versitayl" |
4787 |
"Vredo" |
4788 |
інші |
4789 |
Машини та пристрої для поливу |
4840 |
ДА "Роса" |
4841 |
"ДДА-100 МА" |
4842 |
ДМ "Волжанка" |
4843 |
ДМ "Фрегат" |
4844 |
Дощувач "Днепр" |
4845 |
"Bertoud" |
4846 |
"Eko" |
4847 |
інші |
4860 |
Комбайни зернозбиральні |
4930 |
"Дніпро" |
4931 |
"Дон" |
4932 |
"Єнісей" |
4933 |
"Колос" |
4934 |
"Лан" |
4935 |
"Ліда" |
4936 |
"Нива" |
4937 |
"Полісся" |
4938 |
"Русь" |
4939 |
"Славутич" |
4940 |
"Case" |
4941 |
"Claas" |
4942 |
"CR", "CS", "CX" |
4943 |
"Dominator" |
4944 |
"Fendt" |
4945 |
"John Deere" |
4946 |
"L" |
4947 |
"Lexion" |
4948 |
"Massey Ferguson" |
4949 |
"Sampo" |
4950 |
"TC" |
4951 |
"TF" |
4952 |
"Tucano" |
4953 |
"TX" |
4954 |
інші |
4959 |
Комбайни кукурудзозбиральні |
4960 |
"ККП" |
4961 |
"КМД" |
4962 |
"КМС" |
4963 |
"КСКУ" |
4964 |
"ПЗСК" |
4965 |
"ППК" |
4966 |
інші |
4989 |
Комбайни кормозбиральні |
4990 |
"Дон" |
4991 |
"КЗК", "ККЗ" |
4992 |
"КПИ-Ф", "КРП-Ф" |
4993 |
"Полісся" |
4994 |
"Big X" |
4995 |
"Jaguar" |
4996 |
"John Deere" |
4997 |
"Mammut" |
4998 |
"MB" |
4999 |
"SH" |
5000 |
інші |
5019 |
Комбайни бурякозбиральні |
5020 |
"КБМ", "КС" |
5021 |
"КСН" |
5022 |
"КСП" |
5023 |
"МКК" |
5024 |
"РКМ" |
5025 |
"KR" |
5026 |
"Lectra" |
5027 |
"M" |
5028 |
"SF" |
5029 |
"SR" |
5030 |
"Turo-Tiger" |
5031 |
"WIC" |
5032 |
інші |
5049 |
Доїльні установки та апарати |
5100 |
"Карусель" |
5101 |
"Паралель" |
5102 |
"Тандем" |
5103 |
"Ялинка" |
5104 |
інші |
5120 |
Машини і механізми для приготування кормів |
5160 |
"БМКА" |
5161 |
"Брацлав" |
5162 |
"ЕКЗ" |
5163 |
"ІК-Ф" |
5164 |
ІСРК "Хозяін" |
5165 |
"КД" |
5166 |
"МКУ" |
5167 |
"ПЕС" |
5168 |
"ПК" |
5169 |
"УПК" |
5170 |
"Faresin" |
5171 |
"Samurai" |
5172 |
"Siloking" |
5173 |
"Sipma" |
5174 |
"Trioliet" |
5175 |
інші |
5189 |
Автомобілі вантажні з дизельними та напівдизельними двигунами внутрішнього згоряння з вантажопідйомністю 5 т і менше |
5240 |
"ГАЗ" |
5241 |
"ЗИЛ" |
5242 |
"МАЗ" |
5243 |
"Foton" |
5244 |
"IVEKO" |
5245 |
"RAF" |
5246 |
інші |
5260 |
Автомобілі вантажні з дизельними та напівдизельними двигунами внутрішнього згоряння з вантажопідйомністю від 5 т до 20 т |
5270 |
"ЗИЛ" |
5271 |
"КамАЗ" |
5272 |
"МАЗ" |
5273 |
"IVEKO" |
5274 |
інші |
5290 |
Автомобілі вантажні з дизельними та напівдизельними двигунами внутрішнього згоряння з вантажопідйомністю понад 20 т |
5300 |
"IVEKO" |
5301 |
інші |
5309 |
Автомобілі вантажні з поршневими двигунами внутрішнього згоряння іскровим запалюванням з вантажопідйомністю 5 т і менше |
5340 |
"ГАЗ" |
5341 |
"IVEKO" |
5342 |
інші |
5349 |
Автомобілі вантажні з поршневими двигунами внутрішнього згоряння іскровим запалюванням з вантажопідйомністю більше 5 т |
5370 |
"ЗИЛ" |
5371 |
"IVEKO" |
5372 |
інші |
5379 |
(Інструкцію доповнено додатком 4 згідно з наказом
Державного комітету статистики України від 06.09.2010 р. N 381)