Постановою затверджуються Тимчасові рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів при перевезенні пасажирів метрополітеном на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19).
Наразі діє
Набрання чинності 25.05.2020
Тип документа
Постанова
Номер документа
26
Дата затвердження
22.05.2020
Дата вступу в дію
25.05.2020
Суб'єкт нормотворчості
Міністерство охорони здоров'я України
Галузі
Адміністративне право
Постановою затверджуються Тимчасові рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів при перевезенні пасажирів метрополітеном на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19).
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
ГОЛОВНИЙ ДЕРЖАВНИЙ САНІТАРНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 22 травня 2020 року N 26
Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів при перевезенні пасажирів метрополітеном на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)
Відповідно до статті 40 Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення", на виконання пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 року N 392 "Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів", постановляю:
1. Затвердити Тимчасові рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів при перевезенні пасажирів метрополітеном на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), що додаються.
2. Директорату громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я України довести цю постанову до відома зацікавлених центральних органів виконавчої влади, Київської міської, обласних державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування.
3. Ця постанова набирає чинності з 25 травня 2020 року.
Заступник Міністра охорони
здоров'я - Головний державний
санітарний лікар України
В. Ляшко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова Головного державного санітарного лікаря України
22 травня 2020 року N 26
Тимчасові рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів при перевезенні пасажирів метрополітеном на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)
Перевезення пасажирів метрополітеном повинно здійснюватися з урахуванням цих рекомендацій, спрямованих на запобігання ускладнення епідемічної ситуації внаслідок поширення коронавірусної хвороби (COVID-19).
1. Адміністрація метрополітену повинна вжити заходів щодо мінімізації перехресних контактів між пасажирами та працівниками, в тому числі, розглянути можливість:
блокування у відкритому вигляді вхідних розпашних дверей на вході до станцій та переходів;
мінімізації кількості працівників, які забезпечують функціонування метрополітену безпосередньо в зоні обслуговування клієнтів;
залучення воєнізованої охорони метрополітену та поліції метрополітену для забезпечення виконання протиепідемічних заходів та організації роботи метрополітену в умовах карантину;
пріоритезації автоматизованих методів продажу квитків та встановлення додаткових терміналів оплати / проходження контролю;
регулювання роботи метрополітену для скорочення інтервалу між потягами з метою зменшення скупчення пасажирів.
2. Керівник станції метрополітену визначає відповідальну особу, яка проводить температурний скринінг безконтактним методом усім працівникам перед початком робочої зміни.
Працівники, в яких при проведенні температурного скринінгу виявлено температуру тіла понад 37,2° C або ознаки респіраторних захворювань, не допускаються до виконання обов'язків.
3. Обмеження контакту між працівниками та пасажирами повинно здійснюватися шляхом дотримання фізичного дистанціювання не менше одного метра або застосовування фізичних бар'єрів (прозорі екрани тощо).
Всі працівники повинні надягати респіратор або захисну маску (в тому числі виготовлену самостійно).
4. Забороняється перевезення пасажирів, які не використовують респіратор або захисну маску, у тому числі виготовлену самостійно.
Поруч з входом до станцій розміщується нагадування про необхідність використання засобів індивідуального захисту (ЗІЗ) для користування метрополітеном.
5. На кожній станції (поруч з зонами самообслуговування, касами, на ескалаторах та безпосередньо в зоні прибуття потягів) розміщується інформація про заходи індивудіальної профілактики коронавірусної хвороби COVID-19.
Нагадування щодо важливості дотримання протиепідемічних заходів під час користування метрополітеном, в тому числі щодо використання ЗІЗ, повинні регулярно транслюватися через системи аудіосповіщення на станціях та у вагонах.
6. У вагонах метро підлягають очищенню і дезінфекції з використанням мийно-дезінфекційних засобів поверхні (поручні, двері вагона метро з внутрішньої сторони тощо) перед виходом на рейс, при заході в депо і пункти технічного обслуговування та в кінці робочого дня.
Вікна під час руху повинні бути відчинені, за винятком випадків несприятливих погодних умов для тих ліній, які мають відрізки руху на поверхні.
7. На кожному вході до станцій метрополітену необхідно розмістити інформаційні матеріали щодо профілактики коронавірусної хвороби COVID-19.
8. Адміністрація станції забезпечує та контролює виконання умов недопущення черг біля касових зон, зон самообслуговування та турнікетів.
Біля місць потенційного скупчення пасажирів повинно бути нанесене відповідне маркування для перебування в черзі з дотриманням дистанції не менше одного метра.
9. Адміністрація метрополітену повинна забезпечити:
наявність 5-денного запасу ЗІЗ для працівників, навчання щодо їх правильного використання та утилізації та контроль над дотриманням цих рекомендацій;
постійну наявність рідкого мила та одноразових паперових рушників в санвузлах. Використання багаторазових рушників для загального користування заборонено;
проведення навчання з працівниками щодо дотримання правил гігієни рук;
вологе прибирання в приміщеннях станції з використанням мийно-дезінфекційних засобів не рідше, ніж кожні 4 години, після закриття станції для пасажирів або негайне очищення та дезінфекція поверхні у разі її забруднення біологічними рідинами;
протирання поверхонь, до яких часто торкаються руками, в приміщеннях станції (поручні ескалаторів, дверні ручки, поручні тощо) спиртовмісними дезінфікуючими засобами протягом робочого дня в посиленому режимі;
регулярне провітрювання робочих приміщень та використання механічної вентиляції на станціях метрополітену у посиленому режимі;
розміщення додаткових контейнерів/урн з кришкою для засобів індивідуального захисту, паперових серветок в приміщеннях станції;
обмеження масових зборів працівників у закритих приміщеннях;
тимчасове відсторонення від роботи в зонах масового скупчення пасажирів осіб з групи ризику, визначених відповідно до Стандартів медичної допомоги "Коронавірусна хвороба (COVID-19)", затверджених наказом МОЗ України від 28.03.2020 N 722.
10. Працівники метрополітену зобов'язані:
регулярно та ретельно (не менше 20 секунд) мити руки з рідким милом та водою, а саме перед прийомом їжі, після відвідування туалетної кімнати, після приходу з вулиці та коли руки забруднені (в тому числі після чхання та кашлю). За неможливості миття рук використовувати спиртовмісний антисептик;
дотримуватись респіраторної гігієни та етикету кашлю;
утримуватись від контактів з особами, що мають респіраторні симптоми - нежить, біль в горлі, кашель, чхання, підвищення температури та інше;
у разі виникнення респіраторних симптомів утриматись від відвідування робочого місця, звернутись до сімейного лікаря та дотримуватись самоізоляції.
11. Пасажири метрополітену зобов'язані:
перебувати на території метрополітену в захисній масці, в тому числі виготовленій самостійно, або респіраторі, та не знімати її, за виключенням випадків, коли їх носіння протипоказано;
чітко дотримуватись вказівок працівників метрополітену щодо дотримання протиепідемічних заходів;
не користуватися метрополітеном у разі виникнення респіраторних симптомів (нежить, біль в горлі, кашель, чхання, підвищення температури та інше);
дотримуватись респіраторної гігієни та етикету кашлю.