Наказом затверджуються Тимчасові рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19).
Наразі діє
Набрання чинності 01.08.2020
Тип документа
Постанова
Номер документа
43
Дата затвердження
30.07.2020
Дата вступу в дію
01.08.2020
Суб'єкт нормотворчості
Міністерство охорони здоров'я України
Галузі
Адміністративне право
Наказом затверджуються Тимчасові рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19).
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
ГОЛОВНИЙ ДЕРЖАВНИЙ САНІТАРНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 30 липня 2020 року N 43
Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)
Відповідно до статті 40 Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення", на виконання пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 року N 392 "Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів" постановляю:
1. Затвердити Тимчасові рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), що додаються.
2. Директорату громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я України довести цю постанову до відома зацікавлених центральних органів виконавчої влади, обласних, Київської міської державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування.
3. Ця постанова набирає чинності з 01.08.2020.
Заступник Міністра охорони
здоров'я України - головний
державний санітарний лікар України
В. Ляшко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова Головного державного санітарного лікаря України
30 липня 2020 року N 43
Тимчасові рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)
Організація протиепідемічних заходів у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку (далі - заклад) здійснюється відповідно до вимог Державних санітарних правил і норм "Улаштування, утримання і організація режиму діяльності дитячих оздоровчих закладів" ДСанПіН 5.5.5.23-99, затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 26.04.99 N 23, Державних санітарних правил розміщення, улаштування та експлуатації оздоровчих закладів, затверджених наказом МОЗ України від 19.06.96 року N 172 та з урахуванням цих тимчасових рекомендацій, спрямованих на запобігання ускладнення епідемічної ситуації внаслідок поширення коронавірусної хвороби (COVID-19).
1. Рекомендовано організовувати прийом до закладу дітей, що проживають в межах регіону, де розташовано заклад.
2. Транспортування дітей до закладу здійснюється організованими групами, автомобільним чи залізничним транспортом. Допускається транспортування дітей батьками власним автомобільним транспортом.
3. Перевізником має бути організовано температурний скринінг усіх працівників, дітей та осіб, що їх супроводжують (далі - учасників перевезення).
До перевезення не допускаються працівники та учасники перевезення, в яких при проведенні температурного скринінгу виявлено температуру тіла понад 37,2° C або ознаки респіраторних захворювань.
4. При здійсненні перевезення повинна бути забезпечена можливість дотримання відстані між учасниками перевезення та водієм і членами екіпажу не менше 1 метра або наявність фізичних бар'єрів (кабіна водія ізольована від салону, прозора пластикова перегородка між водієм та пасажирами тощо). Всі члени екіпажу повинні знаходитись в респіраторах (без клапану) або медичних масках, в тому числі виготовлених самостійно, так, щоб були закриті рот та ніс.
В разі транспортування учасників перевезення до закладу залізничним транспортом у вагоні не дозволяється присутність інших осіб, крім екіпажу, члени якого повинні знаходитись в респіраторах (без клапану) або медичних масках.
5. Перед кожним рейсом проводиться вологе прибирання транспортного засобу з використанням миючих та дезінфікуючих засобів, в тому числі місць контакту рук (поручні, місця сидіння, ручки тощо).
Посадка учасників перевезення до транспортного засобу організовується таким чином, щоб уникнути можливого скупчення та перетину з іншими пасажирами, не пов'язаними з доїздом до закладу.
6. До перевезення організованої групи до закладу та власне при прийомі до закладу не допускаються діти без медичної довідки встановленого зразка (форма 079/о "Медична довідка на школяра, що виїздить у дитячий оздоровчий табір", що регламентується додатком N 12 ДСанПіН 5.5.5.23-99), у тому числі: дані про щеплення, результати огляду на педикульоз, довідка про епідоточення, видана не пізніше, ніж за 3 дні до заїзду.
7. Засновником/суб'єктом господарювання повинен бути організований температурний скринінг дітей при прийомі дитини до закладу та щоденний не менше ніж тричі на добу, із занесенням показників у відповідний журнал довільної форми, а також персоналу.
8. В разі виявлення у дитини, що прибула разом з організованою групою, при прийомі до закладу підвищеної температури тіла понад 37,2 °С або ознак респіраторних захворювань така дитина підлягає ізоляції до моменту вирішення питання повернення її до місця проживання, або її госпіталізації за наявності підстав, але не більше ніж на одну добу. Впродовж доби засновник / суб'єкт господарювання повинен вирішити питання транспортування такої дитини до місця проживання з дотриманням ізоляції.
9. В разі виявлення у дитини, що прибула з батьками, при прийомі до закладу підвищеної температури тіла понад 37,2° С або ознак респіраторних захворювань така дитина до закладу не допускається.
10. Діти, в яких в ході щоденного температурного скринінгу виявлено температуру тіла понад 37,2° C або ознаки респіраторних захворювань, підлягають ізоляції в ізоляторі з відповідним інформуванням медичного працівника та батьків. Медичний працівник закладу викликає карету швидкої медичної допомоги для подальшої госпіталізації дитини у визначений заклад охорони здоров'я. Госпіталізація дітей проводиться виключно в одномісні бокси до підтвердження або спростування діагнозу коронавірусної хвороби COVID-19. У випадку лабораторного підтвердження діагнозу COVID-19 та відсутності підстав для подальшого перебування дитини в стаціонарі засновник / суб'єкт господарювання забезпечує транспортування дитини до місця самоізоляції під нагляд сімейного лікаря з дотриманням протиепідемічних заходів.
11. Робота працівників закладу організовується "вахтовим методом" в межах однієї зміни.
12. До роботи не допускаються особи, в яких за результатами щоденного температурного скринінгу виявлено температуру тіла понад 37,2° С або ознаки респіраторних захворювань.
В разі виявлення у працівника, який працює "вахтовим методом", температуру тіла понад 37,2° C або ознаки респіраторних захворювань він підлягає ізоляції в ізоляторі. Медичний працівник закладу викликає карету швидкої медичної допомоги для подальшої госпіталізації працівника у визначений заклад охорони здоров'я. Госпіталізація проводиться виключно в одномісні бокси до підтвердження або спростування діагнозу коронавірусної хвороби COVID-19. У випадку лабораторного підтвердження діагнозу COVID-19 та відсутності підстав для подальшого перебування в стаціонарі, засновник/суб'єкт господарювання забезпечує транспортування працівника до місця самоізоляції під нагляд сімейного лікаря з дотриманням протиепідемічних заходів.
13. Доступ на територію закладу працівників та осіб, які надають послуги та/або виконують роботи, а також їх перебування на території закладу дозволяється лише у респіраторах (без клапану) або захисних масках, так, щоб були покриті рот і ніс.
Батьки, особи, що їх заміняють та інші особи з метою відвідування до закладу не допускаються.
14. При вході на територію закладу та до його приміщень необхідно:
розмістити інформаційні матеріали щодо профілактики коронавірусної хвороби (COVID-19) та гострих кишкових інфекцій;
організувати місця для обробки рук спиртовмісними антисептиками з концентрацією активної діючої речовини понад 60 % для ізопропілового спирту та понад 70 % для етилового спирту. Доцільно розмістити яскравий вказівник про необхідність миття та дезінфекції рук (банери, наклейки тощо). Використання антисептиків повинно відбуватись виключно під контролем працівника закладу. Самостійний доступ дітей до спиртових антисептиків повинен бути обмеженим.
15. На період карантину у закладі забороняється:
використання багаторазових (тканинних) рушників після миття рук;
використання м'яких (м'яконабивних) іграшок;
проведення батьківських днів (відвідування дитини);
проведення масових заходів в закритих приміщеннях та заходів за участі запрошених осіб.
16. При наявності у закладі пляжної зони необхідно, за можливості, забезпечити обмеження доступу до неї сторонніх осіб.
17. Для організації харчування дітей необхідно розробити адаптивний графік з метою запобігання скупчення дітей.
18. Рекомендовано:
обмежити кількість дітей в загонах до 15, виходячи з можливості забезпечити належні протиепідемічні умови перебування в корпусах та контроль за їх виконанням;
обмежити заняття та ігри, що потребують використання багаторазового додаткового інвентарю дітьми. В разі використання такого інвентарю забезпечити проведення його дезінфекції;
проводити додаткові ігри та вправи, які б доносили дітям важливість індивідуальних заходів профілактики та фізичного дистанціювання;
надавати пріоритет активностям, що проводяться на відкритому повітрі;
обмежити заняття та ігри, що передбачають безпосередній фізичний контакт між дітьми та персоналом.
19. Розміщення в кімнатах корпусів здійснюється з розрахунку не менше 5 квадратних метрів на одну дитину із забезпеченням дистанції між койками щонайменше в 1,5 метри.
20. Засновник / суб'єкт господарювання повинен забезпечити:
працівників засобами індивідуального захисту та дезінфікуючими засобами на весь період роботи та організувати контроль за їх використанням;
навчання працівників правилам використання засобів індивідуального захисту, їх утилізації та контроль над дотриманням цих правил;
наявність рідкого мила, електросушарок для рук або паперових рушників в санвузлах;
інформування щодо встановлених обмежень та умов обслуговування при вході до закладу, при проведенні телефонних записів та на офіційних сторінках закладу в мережі Інтернет;
дезінфекцію поверхонь, додаткового інвентарю відразу після закінчення занять, ігор;
вологе прибирання з використанням миючих та дезінфекційних засобів тричі на добу;
провітрювання приміщень протягом дня, за сприятливих погодних умов;
централізований збір використаних засобів індивідуального захисту, паперових рушників в окремі контейнери (урни) з кришками та одноразовими поліетиленовими пакетами з подальшою утилізацією;
недоступність контейнерів (урн) для використаних засобів індивідуального захисту, запасів дезінфікуючих засобів та засобів для прибирання для дітей;
тимчасове відсторонення від роботи осіб з групи ризику, визначених відповідно до Стандартів медичної допомоги "Коронавірусна хвороба (COVID-19)", затверджених наказом Міністерства охорони здоров'я України від 28.03.2020 N 722.
21. Працівники зобов'язані:
регулярно мити руки з рідким милом або обробляти їх спиртовмісними антисептиками не рідше ніж раз на 3 години, та після відвідування громадських місць, використання туалету, прибирання, обслуговування тощо;
утримуватися від контактів з особами, які мають симптоми респіраторних (кашель, лихоманка, ломота в тілі тощо) або кишкових захворювань;
самоізолюватись у разі виникнення симптомів респіраторних, або кишкових захворювань.