Цією Постановою затверджуються Зміни до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Правління НБУ від 21.01.04 р. № 22.
Наразі діє
Набрання чинності 30.04.2020
Тип документа
Постанова
Номер документа
56
Дата затвердження
24.04.2020
Дата вступу в дію
30.04.2020
Суб'єкт нормотворчості
Правління Національного Банку України
Галузі
Фінансове право
ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 24 квітня 2020 року N 56
Про затвердження Змін до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті
Відповідно до статей 7, 15, 40, 41, 56 Закону України "Про Національний банк України", з метою приведення порядку здійснення безготівкових розрахунків у національній валюті у відповідність до вимог законодавства України Правління Національного банку України постановляє:
1. Затвердити Зміни до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 21 січня 2004 року N 22, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 29 березня 2004 року за N 377/8976 (зі змінами) (далі - Зміни до Інструкції), що додаються.
2. Департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку (Олексій Шабан) після офіційного опублікування довести до відома банків України інформацію про прийняття цієї постанови.
3. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на заступника Голови Національного банку України Сергія Холода.
4. Постанова набирає чинності з дня, наступного за днем її офіційного опублікування, крім пункту 1, підпункту 1 пункту 2 та пункту 6 Змін до Інструкції, які набирають чинності 01 січня 2021 року.
Голова
Я. Смолій
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова Правління Національного банку України
24 квітня 2020 року N 56
Зміни до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті
1. У главі 1:
1) пункт 1.4 після абзацу сорок четвертого доповнити новим абзацом сорок п'ятим такого змісту:
"супровідна відомість - супровідний документ, що подається платником під час здійснення переказу заробітної плати, який містить перелік обов'язкових реквізитів та загальну суму переказу, зазначену в платіжному дорученні (далі - відомість);";
2) пункт 1.21 викласти в такій редакції:
"1.21. Платник, якщо це передбачено договором між банком і платником, має право перерахувати кошти на рахунок банку для подальшого їх переказу цим банком на рахунки отримувачів, які відкриті в цьому банку або в інших банках. Банк ініціює переказ цих коштів на підставі меморіального ордера.
Платник у разі перерахування коштів для виплати заробітної плати більше ніж одному працівникові разом із платіжним дорученням подає відомість, яка має містити такі обов'язкові реквізити:
номер рахунку отримувача;
код отримувача;
сума платежу;
підписи платника;
призначення платежу.
Обов'язкові реквізити відомості заповнюються згідно з вимогами, викладеними в додатку 9 до цієї Інструкції.".
2. У главі 2:
1) у другому реченні пункту 2.1 слова "та їх реєстрів" замінити словами ", їх реєстрів та відомості";
2) у пункті 2.17 цифри "10" замінити цифрами "15";
3) пункт 2.27 викласти в такій редакції:
"2.27. У разі порушення судом провадження у справі про банкрутство:
банк повертає без виконання судові рішення/постанови державного/приватного виконавця про арешт коштів на рахунках платника, крім судових рішень господарського суду в межах провадження у справі про банкрутство, які надходитимуть до банку після отримання ним ухвали суду про відкриття провадження у справі про банкрутство, яка надійшла від суду;
на час уведення мораторію на задоволення вимог кредиторів відповідно до Кодексу України з процедур банкрутства банк повертає без виконання платіжні вимоги на примусове списання коштів з рахунків платника / інкасові доручення (розпорядження) (у порядку, установленому в пункті 2.18 глави 2 та пункті 11.11 глави 11 цієї Інструкції), крім платіжних вимог на примусове списання коштів, на які згідно із Кодексом України з процедур банкрутства не поширюється дія мораторію.";
4) в абзаці першому пункту 2.28 слова "Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" замінити словами "Кодексу України з процедур банкрутства".
3. Абзац третій пункту 3.9 глави 3 після слів "про його перерахування" доповнити словами "або належним чином оформлена паперова копія електронного розрахункового документа".
4. Пункт 9.1 глави 9 після слова "знищення," доповнити словами "замороження активів, що пов'язані з тероризмом та його фінансуванням, розповсюдженням зброї масового знищення та його фінансуванням,".
5. У пункті 10.13 глави 10 слова та цифри "статтею 10", "статтю 10" замінити відповідно словами та цифрами "статтею 15", "статтю 15".
6. У назві та абзаці першому додатка 9 слова "та їх реєстрів" замінити словами ", їх реєстрів та відомості".
Директор Департаменту платіжних
систем та інноваційного розвитку
О. Шабан
ПОГОДЖЕНО:
Заступник Голови
Національного банку України
С. Холод