Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Зміст
Наразі діє
Набрання чинності 06.06.2025
Тип документа Роз'яснення
Номер документа б/н
Дата затвердження 06.06.2025
Дата вступу в дію 06.06.2025
Суб'єкт Міністерство юстиції України
Галузі Цивільне право
Роз'яснення Мінюсту від 06-06-2025 б/н

МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ

ВИЇЗД ЗАБРОНЬОВАНИХ ПРАЦІВНИКІВ ЗА КОРДОН У ВІДПУСТКУ: ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ

роз'яснення Мінюсту від 06.06.2025

Під час воєнного стану виїзд за кордон для чоловіків віком від 18 до 60 років обмежено. Виняток становлять окремі категорії осіб, серед яких - заброньовані працівники. У цьому матеріалі роз'яснюємо, хто саме може перетинати державний кордон та які документи для цього потрібні.

Хто може перетинати державний кордон?

У правилах перетинання державного кордону громадянами України зазначено, що військовозобов'язані, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації мають право перетинати державний кордон.

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", військовозобов'язані, які заброньовані на період мобілізації та у воєнний час, не підлягають призову на військову службу. Такі особи перебувають на спеціальному військовому обліку. Попри це у Правилах зазначено лише про порядок перетину державного кордону заброньованого працівника у відрядження. Щодо можливості перетину кордону під час відпустки - чіткого нормативно-правового регулювання немає.

Дізнатися про порядок перетину кордону для цієї категорії осіб можна виключно з роз'яснень Державної прикордонної служби України.

Водночас деякі державні службовці, наприклад, члени Кабінету Міністрів України, заступники міністрів, судді, прокурори, керівники державних органів, депутати місцевих рад, а також інші особи, визначені у ст. 2 - 14 Правил не можуть перетинати державний кордон з метою відпустки.

Які документи потрібні?

  • паспорт громадянина України для виїзду за кордон;
  • паперовий військово-обліковий документ або електронний варіант в додатку Резерв+ (повинен містити позначку про бронювання та внесений до системи "Оберіг");
  • витяг з наказу про відпустку або його копія (має містити інформацію про країну виїзду, термін перебування, посаду працівника тощо);
  • інші документи для підтвердження мети поїздки.

Важливо: працівник, який планує поїхати у відпустку за кордон, не повинен мати заборон, які б перешкоджали виїзду за межі країни чи порушувати правила військового обліку.

Отримати додаткову консультацію

Оскільки Правила часто змінюються і наразі не передбачають чіткої процедури виїзду за кордон у відпустку для заброньованих працівників, остаточне рішення приймається індивідуально - на розсуд працівника прикордонної служби під час проходження контролю.

Мін'юст рекомендує напередодні подорожі уточнювати порядок перетинання у працівників Держприкордонслужби за телефоном: 1598 або через інші канали комунікації https://dpsu.gov.ua/uk/sluzhba-dovira.

____________
 

Виїзд заброньованих працівників за кордон у відпустку: що потрібно знати.