Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Зміст
Наразі діє
Набрання чинності 13.03.2019
Тип документа Постанова
Номер документа 168
Дата затвердження 06.03.2019
Дата вступу в дію 13.03.2019
Суб'єкт Кабінет Міністрів України
Галузі Адміністративне право
Урядом прийнято рішення щодо скасування обов’язкового застосування Книги відгуків та пропозицій суб’єктами господарювання сфери торгівлі.

У всіх країнах ЄС існує обов’язковість дотримання прав споживачів та розгляд звернень споживачів представниками бізнесу. Бізнесом застосовуються для комунікацій із споживачами різні технології та засоби (від класичного листування до онлайн-платформ для звернень). Водночас такого інструменту як “паперова” книга відгуків і пропозицій у країнах ЄС не існує.

Скасування обов’язкового застосування Книги відгуків та пропозицій не вплине на стан захисту прав споживачів, не змінить обов’язковість розгляду звернень споживачів суб’єктами господарювання.

Урядове рішення відкриває нові можливості для комунікацій, сприятиме застосуванню різноманітних інструментів комунікацій між бізнесом та споживачем, що сприятиме поліпшенню бізнес-клімату та дозволить зменшити кількість “формальних” перевірок бізнесу.

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ 
ПОСТАНОВА

від 6 березня 2019 р. № 168 
Київ

Про внесення змін до Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів

Кабінет Міністрів України постановляє:

Внести до Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 15 червня 2006 р. № 833  Про затвердження Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів (Офіційний вісник України, 2006 p., № 25, ст. 1818; 2013 p., № 27, ст. 926), зміни, що додаються.

Прем'єр-міністр України

В.ГРОЙСМАН

Інд. 67


ЗАТВЕРДЖЕНО 
постановою Кабінету Міністрів України 
від 6 березня 2019 р. № 168

ЗМІНИ, 
що вносяться до Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів

1. У пункті 10:

1) в абзаці другому слова “нормативних документів” замінити словами “нормативно-правових актів”;

2) в абзаці третьому слова “книга відгуків та пропозицій” виключити.

2. В абзаці першому пункту 11 слова “законодавства та нормативних документів” замінити словами “нормативно-правових актів”.

3. В абзаці третьому пункту 14 слова “нормативними документами” замінити словами “нормативно-правовими актами”.

4. У пункті 17 слова “нормативних документів” замінити словами “нормативно-правових актів”.

5. У пункті 23:

1) абзац другий викласти в такій редакції:

“Касир та інший працівник, які мають право одержувати від споживача гроші за проданий товар, зобов’язані приймати без обмежень банкноти і монети усіх номіналів, які випускає в обіг Національний банк (у тому числі розмінні, обігові монети, пам’ятні та зношені банкноти і монети), що є платіжними засобами і не викликають сумніву в їх справжності та платіжності, за номінальною вартістю, а також забезпечувати наявність у касі банкнот і монет для видачі здачі (крім тих, карбування та випуск в обіг/додатковий випуск в обіг яких припинено Національним банком).”;

2) доповнити Порядок абзацом такого змісту:

“У разі відсутності в касі монет дрібних номіналів для видачі здачі касир та інший працівник, які мають право одержувати від споживача гроші за проданий товар, зобов’язані здійснити у розрахунковому документі заокруглення загальних сум розрахунків у порядку, передбаченому постановою Правління Національного банку від 15 березня 2018 р. № 25 “Про оптимізацію обігу монет дрібних номіналів.”.
 

Про внесення змін до Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів
Пов'язані публікації