Уряд вніс зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств.
Наразі діє
Набрання чинності 07.11.2018
Тип документа
Постанова
Номер документа
911
Дата затвердження
24.10.2018
Дата вступу в дію
07.11.2018
Суб'єкт нормотворчості
Кабінет Міністрів України
Галузі
Фінансове право
Уряд вніс зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств.
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 24 жовтня 2018 р. № 911
Київ
Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств
Кабінет Міністрів України постановляє:
Внести до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2018 р. № 106 (Офіційний вісник України, 2018 р., № 22, ст. 728), зміни, що додаються.
Прем'єр-міністр України
В.ГРОЙСМАН
Інд. 75
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 24 жовтня 2018 р. № 911
ЗМІНИ,
що вносяться до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств
1. Пункт 2 доповнити абзацом такого змісту:
“Розпорядником бюджетних коштів нижчого рівня, що спрямовуються на фінансову підтримку шляхом виділення бюджетної субсидії на одиницю оброблюваних угідь (1 гектар), є Український державний фонд підтримки фермерських господарств (далі - Укрдержфонд).”.
2. Пункт 3 викласти в такій редакції:
“3. Фінансова підтримка надається:
1) фермерському господарству, яке має чистий дохід (виручку) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік до 20000000 гривень, у власності та/або користуванні якого перебувають землі сільськогосподарського призначення; зареєстрованому в поточному році фермерському господарству, у власності та/або користуванні якого перебувають землі сільськогосподарського призначення, незалежно від обсягу чистого доходу (виручки);
2) сільськогосподарському обслуговуючому кооперативу:
молочарського, м’ясного напрямів, до складу якого входять не менше 20 членів, серед яких повинно бути одне і більше фермерських господарств, а інші - фізичні особи, у власності та/або користуванні кожної з яких перебувають землі сільськогосподарського призначення та за наявності тварин, ідентифікованих та зареєстрованих відповідно до законодавства;
плодово-ягідного, овочевого напрямів, а також із заготівлі та переробки дикорослих ягід, грибів і рослин, до складу якого входять не менш як 7 членів, серед яких повинно бути одне і більше фермерських господарств, а інші - фізичні особи, у власності та/або користуванні кожної з яких перебувають не більше 100 гектарів земель сільськогосподарського призначення.
Зазначені фермерські господарства та сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи є одержувачами фінансової підтримки, передбаченої цим Порядком (далі - одержувачі).”.
3. У пункті 5:
1) абзац другий викласти в такій редакції:
“часткова компенсація вартості насіння сільськогосподарських рослин вітчизняного виробництва, закупленого у фізичних осіб - підприємців та юридичних осіб, які здійснюють виробництво та/або його реалізацію (далі - часткова компенсація вартості насіння);”;
2) доповнити пункт після абзацу п’ятого новим абзацом такого змісту:
“бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь (1 гектар) - новоствореним фермерським господарствам;”.
У зв’язку з цим абзаци шостий і сьомий вважати відповідно абзацами сьомим і восьмим;
3) доповнити пункт після абзацу сьомого новим абзацом такого змісту:
“У 2018 році фінансова підтримка шляхом виділення бюджетної субсидії на одиницю оброблюваних угідь (1 гектар) також надається іншим фермерським господарствам, передбаченим пунктом 3 цього Порядку.”.
У зв’язку з цим абзац восьмий вважати абзацом дев’ятим.
4. У пункті 6:
1) абзац перший замінити абзацами такого змісту:
“6. Фінансова підтримка за напрямами, визначеними абзацами другим і сьомим пункту 5 цього Порядку, надається через уповноважений банк, що підписав з Мінагрополітики Меморандум про загальні засади співробітництва (далі - уповноважений банк).
Меморандум підписується з уповноваженими банками, відібраними відповідно до Порядку проведення конкурсного відбору банків, через які здійснюється виплата пенсій, грошової допомоги та заробітної плати працівникам бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2001 р. № 1231 (Офіційний вісник України, 2001 р., № 39, ст. 1762).
Для отримання фінансової підтримки одержувачі подають уповноваженому банку заявку та підтвердні документи, а саме:”.
У зв’язку з цим абзаци другий - восьмий вважати відповідно абзацами четвертим - десятим;
2) абзац п’ятий викласти в такій редакції:
“відомості з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що підтверджують право власності або користування земельною ділянкою (стосовно сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу - для кожного члена кооперативу);”;
3) абзац шостий після слів “(для фермерського господарства)” доповнити словами “, а фермерські господарства, які зареєстровані в поточному році, - копію фінансового звіту за останній квартал”.
5. Пункт 7 викласти в такій редакції:
“7. Для отримання часткової компенсації вартості насіння сільськогосподарських рослин вітчизняного виробництва категорій базове, сертифіковане (у розмірі не більше 60000 гривень на одне господарство, без урахування сум податку на додану вартість), одержувачі, крім документів, передбачених у пункті 6 цього Порядку, також подають уповноважему банку копії:
сертифіката, що засвідчує сортові якості насіння;
сертифіката, що засвідчує посівні якості насіння;
платіжного доручення про оплату за насіння;
накладної (товарно-транспортної накладної) на придбане насіння;
акта про висів придбаного насіння за формою, затвердженою Мінагрополітики.
У разі закупівлі насіння у фізичних осіб - підприємців та юридичних осіб, не включених до Реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва, одержувачі додатково до зазначених документів подають уповноваженому банку оригінали документів на якість насіння, визначені ДСТУ 4138-2002 Насіння сільськогосподарських культур, а саме:
атестат на насіння - на базове насіння;
свідоцтво на насіння - на сертифіковане насіння;
свідоцтво на гібридне насіння - на насіння першого покоління гібридів.
Граничний строк подання документів для часткової компенсації вартості насіння уповноваженим банкам - 1 листопада поточного року.
Закупівля насіння сільськогосподарських рослин вітчизняного виробництва, вартість якого підлягає частковій компенсації, здійснюється через уповноважені банки.
Уповноважені банки формують реєстри одержувачів часткової компенсації вартості насіння і подають їх щомісяця до 10 числа Мінагрополітики у паперовому вигляді та в електронній формі.
Реєстр одержувачів часткової компенсації вартості насіння містить інформацію про повне найменування, код згідно з ЄДРПОУ юридичної особи або документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному органу доходів і зборів і мають відмітку в паспорті) фізичної особи - підприємця; вартість придбання насіння; суму коштів, що підлягає компенсації.
Мінагрополітики у межах бюджетних коштів за відповідним напрямом на підставі наданих уповноваженими банками реєстрів одержувачів часткової компенсації вартості насіння затверджує розподіл коштів між уповноваженими банками та у межах обсягу відкритих бюджетних асигнувань перераховує їх щомісяця до 25 числа уповноваженим банкам.
Уповноважені банки протягом трьох банківських днів з дати отримання коштів від Мінагрополітики перераховують їх на поточні рахунки одержувачів та протягом двох робочих днів після перерахування інформують про це Мінагрополітики.”.
6. У пункті 9:
1) абзац перший викласти в такій редакції:
“9. Фінансова підтримка сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів надається кооперативам, зазначеним у пункті 3 цього Порядку, для придбання обладнання із зберігання та переробки сільськогосподарської продукції.”;
2) в абзаці п’ятому слова “структурні підрозділи облдержадміністрацій, що забезпечують виконання функцій з питань агропромислового розвитку, формують регіональні комісії, та” замінити словами “регіональні комісії”;
3) абзац одинадцятий викласти в такій редакції:
“За результатами розгляду поданих заявок та документів регіональні комісії приймають рішення про надання фінансової підтримки сільськогосподарським обслуговуючим кооперативам, яке оформляється протоколом у двох примірниках, протягом п’яти робочих днів формують реєстри одержувачів зазначеної фінансової підтримки та подають їх разом з одним примірником протоколу до Мінагрополітики.”;
4) доповнити пункт після абзацу двадцять другого новими абзацами такого змісту:
“баланс і звіт про фінансові результати за останній звітний період за встановленою формою;
для сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, зареєстрованих у поточному році, - виписка з банку про обіг коштів на поточному рахунку;
ідентифікаційні документи встановленого зразка, що видаються на тварину (для кооперативів молочарського напряму);”.
У зв’язку з цим абзаци двадцять третій - тридцять шостий вважати відповідно абзацами двадцять шостим - тридцять дев’ятим;
5) абзаци двадцять шостий та тридцять третій виключити;
6) в абзаці тридцять п’ятому слова “протягом семи календарних днів” виключити, а після слів “та постачальником обладнання документи” доповнити словами “та на підставі реєстру і протоколу, наданих регіональними комісіями”.
7. Абзаци десятий - дванадцятий пункту 11 замінити абзацами такого змісту:
“Мінагрополітики у межах бюджетних коштів за відповідним напрямом на підставі наданих уповноваженими банками реєстрів одержувачів компенсації затверджує розподіл коштів між уповноваженими банками та у межах обсягу відкритих бюджетних асигнувань перераховує їх щомісяця до 25 числа уповноваженим банкам.
Уповноважені банки протягом трьох банківських днів з дати отримання коштів від Мінагрополітики перераховують їх на поточні рахунки одержувачів та протягом двох робочих днів після перерахування інформують про це Мінагрополітики.”.
8. Доповнити Порядок пунктами 11-1 і 11-2 такого змісту:
“11-1. Новоствореним фермерським господарствам у період їх становлення (перші три роки після його створення, але не раніше 1 січня 2016 р.) виділяється бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь (1 гектар) один раз виключно для провадження сільськогосподарської діяльності у розмірі 3000 гривень на 1 гектар, але не більше 60000 гривень на одне фермерське господарство.
Для отримання бюджетної субсидії новостворені фермерські господарства подають регіональним відділенням Укрдержфонду заявку та підтвердні документи, передбачені пунктом 6 цього Порядку.
Регіональні відділення Укрдержфонду формують реєстри новостворених фермерських господарств, яким виділяється бюджетна субсидія, і подають їх до 10 числа поточного місяця Укрдержфонду у паперовому вигляді та в електронній формі.
Реєстр новостворених фермерських господарств, яким виділяється бюджетна субсидія, містить інформацію про повне найменування, код згідно з ЄДРПОУ юридичної особи або документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному органу доходів і зборів і мають відмітку в паспорті) фізичної особи - підприємця; площу земель сільськогосподарського призначення; суму коштів, що підлягає виплаті.
Укрдержфонд формує зведений реєстр, який подає до 15 числа поточного місяця Мінагрополітики.
Мінагрополітики погоджує до 20 числа поточного місяця на підставі наданого Укрдержфондом реєстру новостворених фермерських господарств, яким виділяється бюджетна субсидія, розподіл бюджетних коштів, передбачених Мінагрополітики у державному бюджеті для фінансової підтримки фермерських господарств за відповідним напрямом, та перераховує кошти до Укрдержфонду у межах обсягу відкритих бюджетних асигнувань.
Укрдержфонд протягом п’яти робочих днів з дати отримання коштів від Мінагрополітики перераховує їх на поточні рахунки новостворених фермерських господарств та протягом двох робочих днів інформує Мінагрополітики про перерахування коштів.
11-2. Фермерським господарствам, передбаченим пунктом 3 цього Порядку (крім новостворених), у 2018 році виділяється бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь (1 гектар) у розмірі 5,5 прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, в розрахунку на одного члена фермерського господарства (який станом на 1 січня 2018 р. був та на період отримання бюджетної субсидії є членом фермерського господарства). Максимальний розмір бюджетної субсидії на одне фермерське господарство не може перевищувати 30000 гривень.
Для отримання бюджетної субсидії фермерські господарства, зазначені в абзаці першому цього пункту, подають регіональним відділенням Укрдержфонду заявку та підтвердні документи, передбачені пунктом 6 цього Порядку.
Регіональні відділення Укрдержфонду формують реєстри фермерських господарств, яким виділяється бюджетна субсидія, та подають їх до 10 числа поточного місяця Укрдержфонду у паперовому вигляді та в електронній формі.
Реєстр фермерських господарств, яким виділяється бюджетна субсидія, містить інформацію про повне найменування, код згідно з ЄДРПОУ юридичної особи або документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному органу доходів і зборів і мають відмітку в паспорті) фізичної особи - підприємця; площу земель сільськогосподарського призначення; суму коштів, що підлягає виплаті.
Укрдержфонд формує зведений реєстр, який подає до 15 числа поточного місяця Мінагрополітики.
Мінагрополітики погоджує до 20 числа поточного місяця на підставі наданого Укрдержфондом реєстру фінансової підтримки фермерських господарств розподіл бюджетних коштів, передбачених Мінагрополітики у державному бюджеті для фінансової підтримки за відповідним напрямом, та перераховує кошти до Укрдержфонду у межах обсягу відкритих бюджетних асигнувань.
Укрдержфонд протягом п’яти робочих днів з дати отримання коштів від Мінагрополітики перераховує їх на поточні рахунки фермерських господарств та протягом двох робочих днів інформує Мінагрополітики про перерахування коштів.”.
9. Абзац перший пункту 12 викласти в такій редакції:
“12. Одержувач може скористатися фінансовою підтримкою за напрямами, визначеними абзацами третім, четвертим, шостим, сьомим та восьмим пункту 5 цього Порядку, не більше одного разу протягом бюджетного року. Перерахунок сум фінансової підтримки, що надається одержувачам, які включені до реєстрів, сформованих відповідно до цього Порядку, не здійснюється.”.
10. У тексті Порядку слова “державний банк” в усіх відмінках замінити словами “уповноважений банк” у відповідному відмінку.