
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
від 17.06.2025 № 3322/ІПК/99-00-07-03-01 ІПК
Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення фізичної особи - підприємця керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє таке.
Відповідно до звернення, Підприємець перебуває на спрощеній системі оподаткування (платник єдиного податку 2 групи), здійснює діяльність з продажу товару через мережу Інтернет.
Підприємець звернувся до контролюючого органу із наступним питанням: Чи може він отримувати кошти на карту-ключ до рахунку Підприємця та фіскалізувати ці надходження?
Правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій (далі - РРО / ПРРО) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначає Закон України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі - Закон № 265) та нормативно-правові акти, прийняті на його виконання.
У відповідності до преамбули Закону № 265, встановлення норм щодо незастосування РРО / ПРРО у інших законах, крім Кодексу, не допускається.
Звертаємо увагу, що дія Закону № 265 поширюється на усіх СГ, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) СГ, які здійснюють розрахунки у готівковій та/або безготівковій формі у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а порядок проведення таких розрахунків встановлено розділом II Закону № 265.
Зокрема, у статті 3 розділу II Закону № 265 встановлено обов'язок СГ проводити розрахунки як у готівковій, так і в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо), на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО / ПРРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів.
Маємо зазначити, що жодним нормативним документом не визначено поняття карта-ключ. За своїми функціональними властивостями карта-ключ є банківським продуктом та належить до електронного платіжного засобу (далі - ЕПЗ). Надання реквізитів ЕПЗ споживачу та оплата споживачем коштів за такими реквізитами, призводить до потрапляння коштів на платіжний та/або поточний рахунок СГ, за допомогою платіжної системи, яку використовує такий ЕПЗ.
Виходячи з наведеного вище та як відповідь на питання повідомляємо, що Підприємець може отримувати кошти за реквізитами свого ЕПЗ (в контексті звернення - карта-ключ) прив'язаного до поточного рахунку Підприємця, як оплату за товар. Така операція вимагає застосування РРО / ПРРО та надання споживачу розрахункового документа на загальних підставах.
У відповідності до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер, діє в межах законодавства, яке було чинним на момент надання такої консультації і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
____________
Індивідуальна податкова консультація діє до зміни / втрати чинності норм законодавства, щодо яких надано індивідуальну податкову консультацію
____________