Відповідно до постанови засновано соціальні стипендії Верховної Ради України для студентів вищих навчальних закладів з числа дітей-сиріт та дітей з малозабезпечених сімей.
Наразі діє
Набрання чинності 14.11.2002
Тип документа
Постанова
Номер документа
218-IV
Дата затвердження
24.10.2002
Дата вступу в дію
14.11.2002
Суб'єкт нормотворчості
Верховна Рада України
Галузі
Фінансове право
Відповідно до постанови засновано соціальні стипендії Верховної Ради України для студентів вищих навчальних закладів з числа дітей-сиріт та дітей з малозабезпечених сімей.
ПОСТАНОВА
Верховної Ради України
Про заснування соціальних стипендій Верховної Ради України для студентів вищих навчальних закладів з числа дітей-сиріт та дітей з малозабезпечених сімей
Із змінами і доповненнями, внесеними
Постановами Верховної Ради України
від 17 квітня 2007 року N 937-V,
від 13 травня 2010 року N 2187-VI
Відповідно до статті 53 Конституції України, Закону України "Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні" з метою моральної і матеріальної підтримки студентів вищих навчальних закладів з числа дітей-сиріт та дітей з малозабезпечених сімей, заохочення молоді до здобуття вищої освіти Верховна Рада України постановляє:
1. Заснувати для студентів вищих навчальних закладів з числа дітей-сиріт та дітей з малозабезпечених сімей 150 соціальних стипендій Верховної Ради України, у тому числі:
50 стипендій - для студентів вищих навчальних закладів I та II рівнів акредитації;
100 стипендій - для студентів вищих навчальних закладів III та IV рівнів акредитації.
2. Установити такі розміри соціальних стипендій Верховної Ради України:
для студентів вищих навчальних закладів I - II рівнів акредитації - 750 гривень;
для студентів вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації - 900 гривень.
(пункт 2 у редакції Постанови Верховної
Ради України від 13.05.2010 р. N 2187-VI)
3. Соціальні стипендії Верховної Ради України призначаються та виплачуються стипендіату додатково до інших стипендій або грантів, наданих фізичними або юридичними особами (у тому числі академічної та/або соціальної стипендії, призначеної вищим навчальним закладом), державної допомоги, наданої відповідно до законодавства.
(Постанову доповнено новим пунктом 3 згідно з
Постановою Верховної Ради України від 13.05.2010 р. N 2187-VI,
у зв'язку з цим пункти 3 - 5 вважати відповідно пунктами 4 - 6)
4. Затвердити Положення про порядок призначення соціальних стипендій студентам вищих навчальних закладів з числа дітей-сиріт та дітей з малозабезпечених сімей (додається).
5. Кабінету Міністрів України:
1) щорічно під час підготовки проекту закону про Державний бюджет України передбачати кошти загального фонду державного бюджету за відповідними бюджетними програмами, необхідні для виплати соціальних стипендій Верховної Ради України;
2) забезпечити розподіл Міністерством освіти і науки України соціальних стипендій Верховної Ради України між центральними органами виконавчої влади, яким підпорядковані вищі навчальні заклади, у межах кількості стипендій, встановленої пунктом 1 цієї Постанови.
(пункт 5 у редакції Постанов Верховної
Ради України від 17.04.2007 р. N 937-V,
від 13.05.2010 р. N 2187-VI)
6. Пункт 6 виключено
(згідно з Постановою Верховної
Ради України від 13.05.2010 р. N 2187-VI)
Голова Верховної Ради
України
В. ЛИТВИН
м. Київ
24 жовтня 2002 року
N 218-IV
Додаток
до Постанови Верховної Ради України
від 24 жовтня 2002 року N 218-IV
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок призначення соціальних стипендій Верховної Ради України студентам вищих навчальних закладів з числа дітей-сиріт та дітей з малозабезпечених сімей
1. Соціальна стипендія Верховної Ради України призначається студентам вищих навчальних закладів з числа дітей-сиріт та дітей з малозабезпечених сімей, які навчаються за кошти державного бюджету на денній формі навчання в державних і комунальних вищих навчальних закладах I - IV рівнів акредитації.
2. Кандидати на отримання соціальних стипендій Верховної Ради України висуваються вченими (педагогічними) радами вищих навчальних закладів за місцем навчання претендента з числа дітей-сиріт та дітей з малозабезпечених сімей, які за результатами семестрового контролю мають не нижче 7 балів з кожного предмета за 12-бальною шкалою оцінювання або середній бал успішності не нижче 4 балів за 5-бальною шкалою оцінювання.
3. Соціальні стипендії Верховної Ради України призначаються щорічно з 1 січня на один календарний рік розпорядженням Кабінету Міністрів України за поданням Міністерства освіти і науки України згідно з відповідними пропозиціями центральних органів виконавчої влади, яким підпорядковані вищі навчальні заклади.
4. Соціальні стипендії Верховної Ради України продовжують виплачуватися до закінчення терміну, на який їх призначено, у разі:
призначення стипендіату інших стипендій або грантів, наданих фізичними або юридичними особами (у тому числі академічної та/або соціальної стипендії);
призначення стипендіату державної допомоги відповідно до законодавства;
надання стипендіату академічної відпустки за медичними показаннями;
закінчення навчання за відповідним освітньо-кваліфікаційним рівнем.
5. Виплата соціальних стипендій Верховної Ради України припиняється розпорядженням Кабінету Міністрів України за поданням Міністерства освіти і науки України згідно з відповідними пропозиціями міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, яким підпорядковані вищі навчальні заклади, у разі:
порушення стипендіатом вимог статуту або правил внутрішнього розпорядку вищого навчального закладу;
вступу до закордонного навчального закладу або набуття громадянства іншої країни;
виїзду за кордон (крім випадків направлення стипендіата на навчання вищим навчальним закладом);
відрахування за власним бажанням з вищого навчального закладу;
працевлаштування;
надання в установленому порядку академічної відпустки або перерви в навчанні (крім відпустки за медичними показаннями);
отримання за підсумками наступного семестрового контролю результатів успішності нижчих, ніж зазначені у пункті 2 цього Положення.
(Положення із змінами, внесеними згідно з Постановою
Верховної Ради України від 17.04.2007 р. N 937-V,
у редакції Постанови Верховної
Ради України від 13.05.2010 р. N 2187-VI)