Наказом затверджуються зміни до наказу Національного агентства України з питань державної служби від 19 травня 2020 року N 77-20 "Про затвердження форми Особової картки державного службовця" та інших нормативно-правових актів.
Наразі діє
Набрання чинності 27.10.2020
Тип документа
Наказ
Номер документа
143-20
Дата затвердження
31.07.2020
Дата вступу в дію
27.10.2020
Суб'єкт нормотворчості
Національне агентство України з питань державної служби
Галузі
Трудове право
Наказом затверджуються зміни до наказу Національного агентства України з питань державної служби від 19 травня 2020 року N 77-20 "Про затвердження форми Особової картки державного службовця" та інших нормативно-правових актів.
НАЦІОНАЛЬНЕ АГЕНТСТВО УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ
НАКАЗ
31.07.2020 м. Київ N 143-20
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
09 жовтня 2020 р. за N 984/35267
Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного агентства України з питань державної служби
Відповідно до частини четвертої статті 18, частини першої статті 37, частини четвертої статті 47 Закону України "Про державну службу" та підпункту 4 пункту 4 Положення про Національне агентство України з питань державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року N 500,
НАКАЗУЮ:
1. В абзаці п'ятому пункту 2 наказу Національного агентства України з питань державної служби від 19 травня 2020 року N 77-20 "Про затвердження форми Особової картки державного службовця", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25 травня 2020 року за N 461/34744, слово "проставленням" замінити словом "накладанням".
2. Затвердити Зміни до деяких нормативно-правових актів Національного агентства України з питань державної служби, що додаються.
3. Генеральному департаменту з питань управління персоналом на державній службі та в органах місцевого самоврядування забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Голова
Н. Алюшина
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Національного агентства України з питань державної служби
31 липня 2020 року N 143-20
ЗМІНИ
до деяких нормативно-правових актів Національного агентства України з питань державної служби
1. У пункті 2 розділу III Типового положення про службу управління персоналом державного органу, затвердженого наказом Національного агентства України з питань державної служби від 03 березня 2016 року N 47, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23 березня 2016 року за N 438/28568, слова "за наявності висновку центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері державної служби" замінити словами "в порядку, визначеному Законом України "Про державну службу".
2. Внести до Типових правил внутрішнього службового розпорядку, затверджених наказом Національного агентства України з питань державної служби від 03 березня 2016 року N 50, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 25 березня 2016 року за N 457/28587, такі зміни:
1) розділ III викласти у такій редакції:
"III. Робочий час і час відпочинку державного службовця
1. Тривалість робочого часу державного службовця становить 40 годин на тиждень.
2. У державних органах, як правило, встановлюється п'ятиденний робочий тиждень із тривалістю роботи по днях: понеділок, вівторок, середа, четвер - по 8 годин 15 хвилин, п'ятниця - 7 годин; вихідні дні - субота і неділя.
Режим роботи державного органу встановлюється з урахуванням загальноприйнятого режиму роботи підприємств, установ і організацій у певній місцевості, а також специфіки та особливостей роботи у цьому державному органі.
3. За ініціативою державного службовця і згодою його безпосереднього керівника та керівника самостійного структурного підрозділу (за наявності) такому державному службовцю може встановлюватися гнучкий режим робочого часу, який є відмінним від визначеного правилами внутрішнього службового розпорядку режиму роботи державного органу.
Гнучкий режим робочого часу встановлюється на визначений строк або безстроково з урахуванням необхідності дотримання норми робочого часу, передбаченого Законом України "Про державну службу", або тривалості встановленого для державного службовця неповного робочого часу (неповного робочого дня або неповного робочого тижня).
Гнучкий режим робочого часу може бути фіксованим або змінним.
При фіксованому режимі робочого часу державного службовця визначається початок і кінець робочого часу, час початку і закінчення перерви для відпочинку і харчування. При цьому державному службовцю може визначатись відмінна від встановленої у державному органі тривалість роботи по днях тижня, а також поділ робочого дня на частини.
При змінному режимі робочого часу державного службовця відсутній фіксований початок, кінець і тривалість робочого дня, на державного службовця не поширюється встановлена у державному органі тривалість роботи по днях тижня, за потреби можуть визначатися періоди часу, в які державний службовець зобов'язаний бути присутнім на робочому місці. При змінному режимі робочого часу державного службовця є обов'язковим облік щоденної тривалості його робочого дня.
Змінний режим робочого часу державного службовця може встановлюватися у державному органі, у якому функціонує відповідна комп'ютерна програма, що є складовою автоматизованої системи контролю доступу до приміщень адміністративних будівель такого органу і дозволяє здійснювати автоматизований облік робочого часу державних службовців цього державного органу. Державний службовець, який працює за змінним режимом робочого часу, самостійно контролює загальну тривалість свого робочого часу протягом тижня з метою недопущення її перевищення.
Гнучкий режим робочого часу державного службовця встановлюється наказом (розпорядженням) керівника державної служби в державному органі, у якому зазначається:
1) прізвище, ім'я, по батькові (за наявності) державного службовця, якому встановлюється гнучкий режим робочого часу та його посада;
2) встановлена норма тривалості робочого часу;
3) дата, з якої встановлюється гнучкий режим робочого часу;
4) період, на який встановлюється гнучкий режим робочого часу (у разі встановлення на визначений строк);
5) час початку і закінчення роботи, час початку і закінчення перерви для відпочинку і харчування (у разі застосування фіксованого режиму робочого часу);
6) періоди часу, в які державний службовець зобов'язаний бути присутнім на робочому місці (за потреби, у разі застосування змінного режиму робочого часу).
Такий наказ доводиться до відома державного службовця, якому встановлюється гнучкий режим робочого часу, та його безпосереднього керівника до початку застосування гнучкого режиму робочого часу.
Під час встановлення гнучкого режиму робочого часу потрібно враховувати:
заборону включення до робочого часу нічного часу, визначеного законом, якщо інше не передбачено законом;
необхідність забезпечення належного функціонування державного органу у межах встановленого режиму роботи (надання послуг, прийом громадян, приймання та відправлення кореспонденції тощо);
забезпечення належної взаємодії структурних підрозділів державного органу;
створення умов для сумлінного і професійного виконання державним службовцем своїх посадових обов'язків;
потребу в ефективній організації робочого часу державного службовця, збільшенні продуктивності та якості його роботи, враховуючи особливості роботи у певній місцевості, зокрема такі, як години пікової завантаженості транспортних шляхів, значну віддаленість місця роботи від місця проживання державного службовця, режими роботи закладів дошкільної та загальної середньої освіти;
інші особливості роботи державного органу, зокрема нерівномірний обсяг навантаження на державного службовця впродовж дня (тижня), коли основний обсяг робіт припадає на початок чи кінець робочого дня або виходить за його межі.
4. Початок та кінець робочого часу, перерва, що надається для відпочинку і харчування, встановлюються для державного службовця з урахуванням режиму роботи державного органу або гнучкого режиму робочого часу такого державного службовця (у разі встановлення).
Перерва для відпочинку і харчування повинна надаватись, як правило, через чотири години після початку роботи. Тривалість перерви для відпочинку і харчування становить, як правило, 45 хвилин. Перерва не включається в робочий час, і державний службовець може використовувати її на свій розсуд. На цей час він може відлучатися з місця роботи.
5. Напередодні святкових та неробочих днів тривалість робочого дня скорочується на одну годину як при п'ятиденному, так і при шестиденному робочому тижні.
Напередодні вихідних днів тривалість роботи при шестиденному робочому тижні не може перевищувати 5 годин.
6. Працівникам забороняється відволікати державного службовця від виконання його посадових обов'язків.
7. Організація обліку робочого часу державних службовців у державному органі покладається на керівників структурних підрозділів цього державного органу. Облік робочого часу ведеться у кожному структурному підрозділі відповідальною особою, на яку покладено такі функції, та подається до служби управління персоналом державного органу у формі табеля обліку робочого часу.
Організацію обліку робочого часу державних службовців у державному органі, штатна чисельність якого становить менше 20 осіб, може бути покладено на службу управління персоналом цього державного органу.
За рішенням керівника державної служби у державному органі облік робочого часу у державному органі може здійснюватися за допомогою відповідної електронної програми, що є складовою автоматизованої системи контролю доступу до приміщень адміністративних будівель державного органу. Умови і порядок такого обліку визначаються наказом (розпорядженням) керівника державної служби у державному органі.
8. Вихід державного службовця за межі адміністративної будівлі державного органу у робочий час зі службових питань відбувається з відома його безпосереднього керівника. У державному органі може вестися журнал реєстрації місцевих відряджень.
9. За ініціативою державного службовця і згодою його безпосереднього керівника та керівника самостійного структурного підрозділу (за наявності) такий державний службовець може виконувати завдання за посадою за межами адміністративної будівлі державного органу. Для цього державний службовець повинен погодити у письмовій формі, зокрема засобами телекомунікаційного зв'язку, перелік відповідних завдань та строки їх виконання з безпосереднім керівником та керівником самостійного структурного підрозділу (за наявності).
Для державного службовця обсяг завдань за посадою за межами адміністративної будівлі державного органу повинен визначатись з урахуванням тривалості його робочого часу.
За межами адміністративної будівлі державного органу можуть виконуватися завдання, якщо їх якісне, ефективне та результативне виконання не потребує:
використання інформації з обмеженим доступом;
доступу до комп'ютерного, телекомунікаційного та/або програмного забезпечення, яке функціонує лише у межах приміщення державного органу;
обов'язкового перебування в приміщенні державного органу.
Правилами внутрішнього службового розпорядку в державному органі можуть визначатись додаткові умови виконання державними службовцями завдань за посадою за межами адміністративної будівлі державного органу залежно від особливостей реалізації функцій і завдань цього державного органу.
Час виконання державним службовцем завдань за посадою за межами адміністративної будівлі державного органу обліковується як робочий час.";
2) в абзаці другому пункту 1 розділу VI слова "електронний цифровий підпис" замінити словами "кваліфікований електронний підпис".
3. Внести у Порядок розроблення посадових інструкцій державних службовців категорій "Б" та "В", затверджений наказом Національного агентства України з питань державної служби від 11 вересня 2019 року N 172-19, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 30 вересня 2019 року за N 1077/34048, такі зміни:
1) у розділі I:
в абзаці четвертому пункту 2 слова ", вимоги до компетентності" виключити;
у пункті 4 слова "враховують для розроблення спеціальних вимог під час підготовки проекту умов проведення конкурсу" замінити словами "використовуються для розроблення умов проведення конкурсу";
2) пункт 6 розділу II викласти у такій редакції:
"6. Посадові інструкції державних службовців категорії "Б", які здійснюють повноваження керівника державної служби в державному органі, затверджуються суб'єктом призначення.
Посадові інструкції інших державних службовців категорій "Б" та "В" затверджуються керівником державної служби.
Якщо підготовку посадової інструкції здійснює служба управління персоналом, погодження та затвердження посадової інструкції керівником державної служби в державному органі чи суб'єктом призначення здійснюються одночасно.";
3) підпункт 6 пункту 4 розділу III виключити.
У зв'язку з цим підпункт 7 вважати підпунктом 6;
4) у додатку до Порядку:
розділ 6 "Вимоги до компетентності" виключити.
У зв'язку з цим розділ 7 вважати розділом 6;
після слів "(посада керівника служби управління персоналом)" доповнити надрядковим знаком " 5";
доповнити додаток виноскою такого змісту:
" 5 Не зазначається, якщо посадова інструкція розробляється для керівника служби управління персоналом.".
Директор Генерального департаменту
з питань управління персоналом
на державній службі та
в органах місцевого самоврядування
Ю. Лозюк